Hazard slaat Spanje met verstomming bij basisdebuut La Liga

door
Hazard slaat Spanje met verstomming bij basisdebuut La Liga

Na de pijnlijke nederlaag op het veld van Paris Saint-Germain heerste andermaal een crisissfeertje rond Real Madrid, maar dat is voorlopig alweer in de kiem gesmoord. De Koninklijke won zondagavond immers met het kleinste verschil in de topper op Sevilla. Hierdoor staan de Madrilenen zowaar mee aan de leiding in de Spaanse competitie.


Eden Hazard vierde in Andalusië zijn eerste basisplaats in de Primera Division. De Rode Duivel kreeg een goede kans in de eerste helft, verder bleef zijn bijdrage in aanvallend opzicht vrij beperkt. De topaankoop heeft dan ook nog wat wedstrijdritme nodig om zijn draai helemaal te vinden. Maar dat betekent niet dat hij helemaal niet van pas komt voor zijn ploeg, integendeel.

Hazard zorgde tegen Sevilla immers voor enkele verbazingwekkende cijfers. In Engeland kreeg hij vaak het verwijt dat hij defensief te weinig zou bijdragen en niet zoveel kilometers maakte. Bij Marca berekende men echter dat niemand anders op het veld meer (8) ballen recupereerde dan de aanvoerder van de Rode Duivels. Enkel Casemiro (verdedigende middenvelder) en Daniel Carriço (verdediger) deden even goed.

En ook in het loopwerk keek Hazard duidelijk niet op een meter meer of minder, dat geeft zijn heatmap zichtbaar weer. De aanvaller was op zowat zijn hele flank actief en stond back Ferland Mendy meermaals bij in het verdedigen. Iets wat we niet van hem gewoon zijn, maar wel veel wil zeggen over zijn motivatie om te slagen in Madrid.

ONREGELMATIG
Ondanks zijn defensieve arbeid was men in de Spaanse pers niet echt lovend over zijn prestatie, Hazard is immers voor andere zaken naar Madrid gehaald. "Onregelmatig", zo wordt hij door Mundo Deportivo genoemd. Voor rust was hij immers erg matig, na de pauze liep het beter. Bij AS is men zelfs streng en duidde men Hazard aan als één van de mindere spelers in de ploeg. De sportkrant vraagt zich af of al die verdedigende inspanningen niet nefast zijn voor zijn aanvallende prestaties. "Hij speelde in flitsen. In bepaalde delen van de wedstrijd was hij onzichtbaar, om daarna uit te pakken met een knappe actie", vatte SPORT samen.

LEES OOK: Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Dat verdedigende werk is net nefast voor Hazard ...

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

115
115
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

116
116
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

138
138
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

159
159
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

197
197
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

49
49
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

228
228
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

213
213
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

237
237
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

159
159
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

328
328
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

137
137
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

104
104
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

150
150
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

283
283
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

521
521
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

520
520
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

303
303
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

256
256
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

75
75
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

207
207
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

554
554
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

231
231
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

157
157

Meer sportnieuws