Hazard slaat Spanje met verstomming bij basisdebuut La Liga

door
Hazard slaat Spanje met verstomming bij basisdebuut La Liga

Na de pijnlijke nederlaag op het veld van Paris Saint-Germain heerste andermaal een crisissfeertje rond Real Madrid, maar dat is voorlopig alweer in de kiem gesmoord. De Koninklijke won zondagavond immers met het kleinste verschil in de topper op Sevilla. Hierdoor staan de Madrilenen zowaar mee aan de leiding in de Spaanse competitie.


Eden Hazard vierde in Andalusië zijn eerste basisplaats in de Primera Division. De Rode Duivel kreeg een goede kans in de eerste helft, verder bleef zijn bijdrage in aanvallend opzicht vrij beperkt. De topaankoop heeft dan ook nog wat wedstrijdritme nodig om zijn draai helemaal te vinden. Maar dat betekent niet dat hij helemaal niet van pas komt voor zijn ploeg, integendeel.

Hazard zorgde tegen Sevilla immers voor enkele verbazingwekkende cijfers. In Engeland kreeg hij vaak het verwijt dat hij defensief te weinig zou bijdragen en niet zoveel kilometers maakte. Bij Marca berekende men echter dat niemand anders op het veld meer (8) ballen recupereerde dan de aanvoerder van de Rode Duivels. Enkel Casemiro (verdedigende middenvelder) en Daniel Carriço (verdediger) deden even goed.

En ook in het loopwerk keek Hazard duidelijk niet op een meter meer of minder, dat geeft zijn heatmap zichtbaar weer. De aanvaller was op zowat zijn hele flank actief en stond back Ferland Mendy meermaals bij in het verdedigen. Iets wat we niet van hem gewoon zijn, maar wel veel wil zeggen over zijn motivatie om te slagen in Madrid.

ONREGELMATIG
Ondanks zijn defensieve arbeid was men in de Spaanse pers niet echt lovend over zijn prestatie, Hazard is immers voor andere zaken naar Madrid gehaald. "Onregelmatig", zo wordt hij door Mundo Deportivo genoemd. Voor rust was hij immers erg matig, na de pauze liep het beter. Bij AS is men zelfs streng en duidde men Hazard aan als één van de mindere spelers in de ploeg. De sportkrant vraagt zich af of al die verdedigende inspanningen niet nefast zijn voor zijn aanvallende prestaties. "Hij speelde in flitsen. In bepaalde delen van de wedstrijd was hij onzichtbaar, om daarna uit te pakken met een knappe actie", vatte SPORT samen.

LEES OOK: 'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Dat verdedigende werk is net nefast voor Hazard ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

0
0
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

19
19
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

39
39
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

35
35
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

57
57
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

180
180
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

146
146
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

254
254
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

338
338
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

86
86
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

143
143
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

126
126
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

77
77
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

110
110
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

283
283
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

900
900
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

380
380
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

288
288
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

779
779
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

213
213
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

710
710
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

487
487
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

150
150
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1037
1037

Meer sportnieuws