Hazard slaat Spanje met verstomming bij basisdebuut La Liga

door
Hazard slaat Spanje met verstomming bij basisdebuut La Liga

Na de pijnlijke nederlaag op het veld van Paris Saint-Germain heerste andermaal een crisissfeertje rond Real Madrid, maar dat is voorlopig alweer in de kiem gesmoord. De Koninklijke won zondagavond immers met het kleinste verschil in de topper op Sevilla. Hierdoor staan de Madrilenen zowaar mee aan de leiding in de Spaanse competitie.


Eden Hazard vierde in Andalusië zijn eerste basisplaats in de Primera Division. De Rode Duivel kreeg een goede kans in de eerste helft, verder bleef zijn bijdrage in aanvallend opzicht vrij beperkt. De topaankoop heeft dan ook nog wat wedstrijdritme nodig om zijn draai helemaal te vinden. Maar dat betekent niet dat hij helemaal niet van pas komt voor zijn ploeg, integendeel.

Hazard zorgde tegen Sevilla immers voor enkele verbazingwekkende cijfers. In Engeland kreeg hij vaak het verwijt dat hij defensief te weinig zou bijdragen en niet zoveel kilometers maakte. Bij Marca berekende men echter dat niemand anders op het veld meer (8) ballen recupereerde dan de aanvoerder van de Rode Duivels. Enkel Casemiro (verdedigende middenvelder) en Daniel Carriço (verdediger) deden even goed.

En ook in het loopwerk keek Hazard duidelijk niet op een meter meer of minder, dat geeft zijn heatmap zichtbaar weer. De aanvaller was op zowat zijn hele flank actief en stond back Ferland Mendy meermaals bij in het verdedigen. Iets wat we niet van hem gewoon zijn, maar wel veel wil zeggen over zijn motivatie om te slagen in Madrid.

ONREGELMATIG
Ondanks zijn defensieve arbeid was men in de Spaanse pers niet echt lovend over zijn prestatie, Hazard is immers voor andere zaken naar Madrid gehaald. "Onregelmatig", zo wordt hij door Mundo Deportivo genoemd. Voor rust was hij immers erg matig, na de pauze liep het beter. Bij AS is men zelfs streng en duidde men Hazard aan als één van de mindere spelers in de ploeg. De sportkrant vraagt zich af of al die verdedigende inspanningen niet nefast zijn voor zijn aanvallende prestaties. "Hij speelde in flitsen. In bepaalde delen van de wedstrijd was hij onzichtbaar, om daarna uit te pakken met een knappe actie", vatte SPORT samen.

LEES OOK: Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

🚀

Dat verdedigende werk is net nefast voor Hazard ...

Meest recent

'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

52
52
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

36
36
Vroegtijdig einde carrière Mignolet? Vader reageert

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

63
63
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

38
38
'Anderlecht gaat vol voor oude bekende'

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

64
64
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

129
129
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

40
40
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

652
652
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

66
66
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

67
67
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

319
319
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

79
79
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

350
350
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

377
377
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

58
58
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

182
182
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

150
150
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

88
88
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

40
40
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

276
276
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

56
56
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

52
52
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

228
228
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

127
127
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

331
331

Meer sportnieuws