Hazard slaat Spanje met verstomming bij basisdebuut La Liga

3162
Hazard slaat Spanje met verstomming bij basisdebuut La Liga

Na de pijnlijke nederlaag op het veld van Paris Saint-Germain heerste andermaal een crisissfeertje rond Real Madrid, maar dat is voorlopig alweer in de kiem gesmoord. De Koninklijke won zondagavond immers met het kleinste verschil in de topper op Sevilla. Hierdoor staan de Madrilenen zowaar mee aan de leiding in de Spaanse competitie.


Eden Hazard vierde in Andalusië zijn eerste basisplaats in de Primera Division. De Rode Duivel kreeg een goede kans in de eerste helft, verder bleef zijn bijdrage in aanvallend opzicht vrij beperkt. De topaankoop heeft dan ook nog wat wedstrijdritme nodig om zijn draai helemaal te vinden. Maar dat betekent niet dat hij helemaal niet van pas komt voor zijn ploeg, integendeel.

Hazard zorgde tegen Sevilla immers voor enkele verbazingwekkende cijfers. In Engeland kreeg hij vaak het verwijt dat hij defensief te weinig zou bijdragen en niet zoveel kilometers maakte. Bij Marca berekende men echter dat niemand anders op het veld meer (8) ballen recupereerde dan de aanvoerder van de Rode Duivels. Enkel Casemiro (verdedigende middenvelder) en Daniel Carriço (verdediger) deden even goed.

En ook in het loopwerk keek Hazard duidelijk niet op een meter meer of minder, dat geeft zijn heatmap zichtbaar weer. De aanvaller was op zowat zijn hele flank actief en stond back Ferland Mendy meermaals bij in het verdedigen. Iets wat we niet van hem gewoon zijn, maar wel veel wil zeggen over zijn motivatie om te slagen in Madrid.

ONREGELMATIG
Ondanks zijn defensieve arbeid was men in de Spaanse pers niet echt lovend over zijn prestatie, Hazard is immers voor andere zaken naar Madrid gehaald. "Onregelmatig", zo wordt hij door Mundo Deportivo genoemd. Voor rust was hij immers erg matig, na de pauze liep het beter. Bij AS is men zelfs streng en duidde men Hazard aan als één van de mindere spelers in de ploeg. De sportkrant vraagt zich af of al die verdedigende inspanningen niet nefast zijn voor zijn aanvallende prestaties. "Hij speelde in flitsen. In bepaalde delen van de wedstrijd was hij onzichtbaar, om daarna uit te pakken met een knappe actie", vatte SPORT samen.

LEES OOK: Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Dat verdedigende werk is net nefast voor Hazard ...

Meest recent

Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

6
6
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

1
1
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

18
18
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

15
15
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

133
133
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

107
107
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

130
130
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

53
53
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

102
102
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

70
70
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

57
57
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

114
114
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

267
267
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

178
178
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

123
123
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

442
442
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

292
292
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

114
114
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

441
441
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

368
368

Meer sportnieuws