Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 8

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 8

Speeldag acht in de Jupiler Pro League stond vooral in het teken van de zondagskraker tussen Club Brugge en Anderlecht, maar ook op de andere velden viel weer heel wat te beleven. Wij keken het hele weekend aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Dante VANZEIR (KV Mechelen)
De zwakke reeks van KV Mechelen – één op negen tegen KV Oostende, Moeskroen en AA Gent – dreigde even navolging te zullen krijgen in Kortrijk, maar na de rust ontbond Malinwa plots haar ketens. In een doldwaze tien minuten werd de 1-0 achterstand omgebogen in wat uiteindelijk een 2-3 zege zou worden, met Dante Vanzeir als grote uitblinker. De huurling van Genk werkte eerst knap een voorzet van Nikola Storm voorbij Sébastien Bruzzese, even later zorgde hij na een listig passje van Onur Kaya met een droge knal voor de veilige bonus. Tussendoor had Rob Schoofs de Mechelaars op voorsprong gebracht na een prachtige solo die hier ook enige vermelding verdient.



Met zijn twee doelpunten is het echter toch Vanzeir die met de nominatie gaat lopen. De vinnige aanvaller was vorig seizoen in 1B bij concurrent Beerschot nog een gesel voor de Mechelse verdediging, nu begint hij met drie basisplaatsen op rij stilaan zijn draai te vinden in de voorhoede van Malinwa. Tegen Moeskroen liet hij zich zo nog opmerken met een assist, ondanks een bleke vertoning in Gent gaf coach Wouter Vrancken hem vrijdag opnieuw het vertrouwen boven Igor de Camargo en William Togui. Ook na een zwakke eerste helft bleef de 21-jarige jongeling staan, nog geen 20 minuten later had hij al laten zien waarom. Tien minuten bij de pinken zijn: soms kan het voldoende zijn om een plaats in dit overzicht af te dwingen.

Didier LAMKEL ZÉ (Antwerp)
De meeste spelers zouden niet wegkomen met de waslijst aan fratsen die hij al op zijn naam heeft staan, maar Didier Lamkel Zé is geen doorsnee voetballer. Volgens trainer Laszlo Bölöni zelf bleef hij de Kameroener dan wel vooral kansen geven wegens een gebrek aan alternatieven in het offensieve compartiment, ook nu Antwerp daar beter voorzien is heeft het woelwater nog altijd zijn plek. Niet dat die donkere avond in het Koning Boudewijnstadion tegen AZ – toen hij de kansen op kwalificatie voor de Europa League eigenhandig verkwanselde – hem al helemaal vergeven is, maar tegen Cercle Brugge werkte Lamkel Zé zich toch opnieuw iets meer in de Antwerpse harten.



Eerst opende de dribbelkont na een strakke inspeelpass van Steven Defour en typische actie de score, twintig minuten voor tijd legde hij de match koeltjes in een beslissende plooi. Bij beide doelpunten, pas zijn eerste in de competitie dit seizoen, hield Lamkel Zé de viering deze keer gelukkig ook binnen de perken. Indien hij zijn kopje er nu ook de rest van de weg nog bij kan houden is er voor de ongrijpbare flankaanvaller zonder twijfel een belangrijke rol weggelegd in de (titel)ambities op Den Bosuil, hoezeer Bölöni soms ook zal wensen dat het anders kon. Nog meer dan voor de Roemeen en zijn eigen ploegmaats is Lamkel Zé immers wekelijks een gesel voor elke verdediging. Nu alleen er nog voor zorgen dat hij dat ook iedere week mag laten zien.

Hendrik VAN CROMBRUGGE (Anderlecht)
We hadden ook kunnen kiezen voor iemand uit het wervelende aanvalstrio van Club Brugge, met Krépin Diatta als exponent, maar het was vooral de Blauw-Zwarte machine in zijn geheel die op vol toerental draaide tegen Anderlecht. Dat Club daarvoor matig beloond werd en in plaats van een historische pandoering uit te delen slechts een nipte 2-1 zege in de wacht sleepte tegen de aartsrivaal was louter de verdienste van één persoon. Hoewel hij er bij de eerste tegentreffer niet al te best uitzag – en die zelfs als een eigen doelpunt achter zijn naam kreeg – onthouden we wat individuele prestaties betreft uit de topper zo vooral de heldenstatus die Hendrik Van Crombrugge ei zo na wist te vergaren.



Als Derick Luckassen de bal aan de overkant voorbij collega Simon Mignolet had gekregen was de doelman misschien zelfs wel nog matchwinnaar geworden, maar even later moest hij zich dan toch gewonnen geven op een zoveelste inzet van Diatta. Daarmee kwam er een einde aan wat dankzij Van Crombrugge een frustrerende avond dreigde te worden in Jan Breydel, want de ene na de andere poging van Dennis, Tau, Mitrovic en Vanaken werd afgeweerd door de goalie van Paars-Wit. Die dacht waarschijnlijk dat zijn dagen in een schietkraam na zijn vertrek uit Eupen geteld waren, maar liet zondag zien de stiel alvast nog niet verleerd te zijn. Punten leverde het niet op, maar de Anderlecht-fans zijn Van Crombrugge ongetwijfeld al dankbaar dat hij veel en veel erger voorkwam.

LEES OOK: Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 8?

Meest recent

Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

25
25
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

76
76
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

266
266
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

47
47
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

123
123
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

234
234
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

141
141
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

121
121
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

131
131
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

207
207
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

556
556
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

352
352
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

387
387
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

302
302
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

246
246
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

121
121
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

141
141
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

308
308
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

407
407
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

788
788
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

351
351
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

473
473
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

1118
1118
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

416
416
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

445
445

Meer sportnieuws