Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 8

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 8

Speeldag acht in de Jupiler Pro League stond vooral in het teken van de zondagskraker tussen Club Brugge en Anderlecht, maar ook op de andere velden viel weer heel wat te beleven. Wij keken het hele weekend aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Dante VANZEIR (KV Mechelen)
De zwakke reeks van KV Mechelen – één op negen tegen KV Oostende, Moeskroen en AA Gent – dreigde even navolging te zullen krijgen in Kortrijk, maar na de rust ontbond Malinwa plots haar ketens. In een doldwaze tien minuten werd de 1-0 achterstand omgebogen in wat uiteindelijk een 2-3 zege zou worden, met Dante Vanzeir als grote uitblinker. De huurling van Genk werkte eerst knap een voorzet van Nikola Storm voorbij Sébastien Bruzzese, even later zorgde hij na een listig passje van Onur Kaya met een droge knal voor de veilige bonus. Tussendoor had Rob Schoofs de Mechelaars op voorsprong gebracht na een prachtige solo die hier ook enige vermelding verdient.



Met zijn twee doelpunten is het echter toch Vanzeir die met de nominatie gaat lopen. De vinnige aanvaller was vorig seizoen in 1B bij concurrent Beerschot nog een gesel voor de Mechelse verdediging, nu begint hij met drie basisplaatsen op rij stilaan zijn draai te vinden in de voorhoede van Malinwa. Tegen Moeskroen liet hij zich zo nog opmerken met een assist, ondanks een bleke vertoning in Gent gaf coach Wouter Vrancken hem vrijdag opnieuw het vertrouwen boven Igor de Camargo en William Togui. Ook na een zwakke eerste helft bleef de 21-jarige jongeling staan, nog geen 20 minuten later had hij al laten zien waarom. Tien minuten bij de pinken zijn: soms kan het voldoende zijn om een plaats in dit overzicht af te dwingen.

Didier LAMKEL ZÉ (Antwerp)
De meeste spelers zouden niet wegkomen met de waslijst aan fratsen die hij al op zijn naam heeft staan, maar Didier Lamkel Zé is geen doorsnee voetballer. Volgens trainer Laszlo Bölöni zelf bleef hij de Kameroener dan wel vooral kansen geven wegens een gebrek aan alternatieven in het offensieve compartiment, ook nu Antwerp daar beter voorzien is heeft het woelwater nog altijd zijn plek. Niet dat die donkere avond in het Koning Boudewijnstadion tegen AZ – toen hij de kansen op kwalificatie voor de Europa League eigenhandig verkwanselde – hem al helemaal vergeven is, maar tegen Cercle Brugge werkte Lamkel Zé zich toch opnieuw iets meer in de Antwerpse harten.



Eerst opende de dribbelkont na een strakke inspeelpass van Steven Defour en typische actie de score, twintig minuten voor tijd legde hij de match koeltjes in een beslissende plooi. Bij beide doelpunten, pas zijn eerste in de competitie dit seizoen, hield Lamkel Zé de viering deze keer gelukkig ook binnen de perken. Indien hij zijn kopje er nu ook de rest van de weg nog bij kan houden is er voor de ongrijpbare flankaanvaller zonder twijfel een belangrijke rol weggelegd in de (titel)ambities op Den Bosuil, hoezeer Bölöni soms ook zal wensen dat het anders kon. Nog meer dan voor de Roemeen en zijn eigen ploegmaats is Lamkel Zé immers wekelijks een gesel voor elke verdediging. Nu alleen er nog voor zorgen dat hij dat ook iedere week mag laten zien.

Hendrik VAN CROMBRUGGE (Anderlecht)
We hadden ook kunnen kiezen voor iemand uit het wervelende aanvalstrio van Club Brugge, met Krépin Diatta als exponent, maar het was vooral de Blauw-Zwarte machine in zijn geheel die op vol toerental draaide tegen Anderlecht. Dat Club daarvoor matig beloond werd en in plaats van een historische pandoering uit te delen slechts een nipte 2-1 zege in de wacht sleepte tegen de aartsrivaal was louter de verdienste van één persoon. Hoewel hij er bij de eerste tegentreffer niet al te best uitzag – en die zelfs als een eigen doelpunt achter zijn naam kreeg – onthouden we wat individuele prestaties betreft uit de topper zo vooral de heldenstatus die Hendrik Van Crombrugge ei zo na wist te vergaren.



Als Derick Luckassen de bal aan de overkant voorbij collega Simon Mignolet had gekregen was de doelman misschien zelfs wel nog matchwinnaar geworden, maar even later moest hij zich dan toch gewonnen geven op een zoveelste inzet van Diatta. Daarmee kwam er een einde aan wat dankzij Van Crombrugge een frustrerende avond dreigde te worden in Jan Breydel, want de ene na de andere poging van Dennis, Tau, Mitrovic en Vanaken werd afgeweerd door de goalie van Paars-Wit. Die dacht waarschijnlijk dat zijn dagen in een schietkraam na zijn vertrek uit Eupen geteld waren, maar liet zondag zien de stiel alvast nog niet verleerd te zijn. Punten leverde het niet op, maar de Anderlecht-fans zijn Van Crombrugge ongetwijfeld al dankbaar dat hij veel en veel erger voorkwam.

LEES OOK: Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 8?

Meest recent

'Onthuld: het mislukte plannetje van Coucke met Lukaku'

Heel wat mooi volk was zondagavond naar het Lotto Park afgezakt voor de topper tussen RSC Anderlecht ...

78
78
Italianen verbijsterd: dít zien ze bij 34-jarige De Bruyne

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

142
142
Ongeziene situatie op Bosuil: "Ref kon hier niets aan doen"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

209
209
DAZN-affaire nadert climax: nieuwe details op tafel

De zevende speeldag in de Jupiler Pro League zit erop en andermaal waren de wedstrijden enkel en ...

744
744
Conclusie Proto bij Anderlecht: "Hij kan niet verdedigen"

De periode vlak voor en tijdens de interlandbreak was bij Anderlecht zeer woelig. Hun eerste ...

369
369
Wils krijgt veeg uit de pan bij Antwerp: "Dat hoort erbij"

Antwerp kreeg zondag een stevige tik. Het mocht op de Bosuil tegen AA Gent zowat 75 minuten met een ...

107
107
Extra lading voor Union-speler in CL-openingsmatch

Bij Union kijken ze al reikhalzend uit naar dinsdagavond, want dan mogen ze eindelijk hun grote ...

27
27
Anderlecht-fans keren zich massaal tegen één speler

Er valt heel wat na te kaarten over het gelijkspel van zondagavond tussen Anderlecht en KRC Genk. ...

396
396
'Onthuld: daarom verkoos Man Utd Lammens boven Donnarumma'

Zondag waren tijdens de derby in Manchester vele ogen gericht op de nieuwe doelmannen. Bij City nam ...

133
133
PSV niet gerust: Bosz velt zijn oordeel over Union

Deze week wordt de league phase van de Champions League op gang getrapt. De eerste wedstrijden ...

114
114
'Loodzware opdracht Lukaku bij terugkeer bij Anderlecht'

Anderlecht moest zondag vrede nemen met een gelijkspel tegen KRC Genk. Eén van de ...

337
337
Cruciaal nieuws: Homawoo reageert na horrorbotsing

Standard slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen. Het moest deze ...

123
123
'Real Madrid heeft al mega vervanger voor Vinicius Jr'

Real Madrid hield zich al bij al nog vrij rustig op de transfermarkt deze zomer. Het bleef bij vier ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Bayern, Renard spreekt over transfers'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

280
280
Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Royal Antwerp FC ging met de billen bloot tegen KAA Gent en blijft in de Jupiler Pro League na een ...

812
812
Doku verbaast na glansrol: onthulling slaat in als bom

Jérémy Doku liet zich van zijn beste kant zien bij Manchester City. In de stadsderby ...

228
228
Degryse maakt brandhout van Genk-goudhaantje: “Irritant!”

Een veelbesproken speeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. Er vielen enkele rode kaarten en ...

679
679
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

489
489
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

461
461
Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. Ze speelden ruim een uur met een man meer, ...

289
289
Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

413
413
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

215
215
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

627
627
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

576
576
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

449
449

Meer sportnieuws