AA Gent redt een punt aan de Gaverbeek, maar verliest Odjidja

464 stemmen
AA Gent redt een punt aan de Gaverbeek, maar verliest Odjidja

AA Gent heeft na drie zeges op een rij nog eens punten laten liggen. Op het veld van Zulte Waregem kwamen de Buffalo's twee keer op achterstand, maar uiteindelijk wisten twee goals van Yaremchuk nog een punt te redden. Gent verloor in de slotfase wel Vadis Odjidja met een rode kaart en daardoor zou de aanvoerder weleens een schorsing van enkele weken boven het hoofd kunnen hangen.


Gent zakte met vertrouwen af naar de Gaverbeek na een negen op negen in de competitie en een knappe zege tegen Saint-Etienne in de Europa League donderdag. En ook nu begon het flitsend, want al in de eerste minuut had Yaremchuk de bal in het mandje gelegd. De Oekraïner stond echter buitenspel en dus ging het feestje niet door. Dat brak Gent snel zuur op, want aan de overkant zette Seck met een heerlijke knal de thuisploeg wel op voorsprong.

Gent liet zich echter niet uit zijn lood slaan en kwam nog voor rust langszij. Yaremchuk ging over het been van Pletinckx in de zestien en zette de daaropvolgende strafschop zelf om. En de spits had er ook in de tweede helft duidelijk nog zin in, want opnieuw scoorde hij binnen de minuut. Opnieuw stond hij echter buitenspel. Het was het begin van tien dolle minuten, waarin Gent een strafschop kreeg voor handspel, maar de VAR die weer introk. Vervolgens werd ook nog een goal van Larin aan de overkant afgekeurd.

Ook daarna bleef het bijzonder interessant. Yaremchuk miste nog een reuzenkans en Gent kreeg daarvoor snel de rekening gepresenteerd. Larin kopte de 2-1 op het bord en Gent mocht blij zijn dat de Canadees even later de lat trof. Maar na Larin was het weer de beurt aan Yaremchuk, die na een knappe ren opnieuw gelijk maakte. In de slotfase ging het licht nog uit bij Vadis Odjidja, die na tussenkomst van de VAR rood kreeg voor natrappen. Maar met tien man had Gent alsnog kunnen winnen. De ingevallen Kubo zag de winnende treffer in blessuretijd echter op de paal uiteen spatten.

Scoreverloop:
1-0 (12') Seck
1-1 (34') Yaremchuk (penalty)
2-1 (69') Larin
2-2 (76') Yaremchuk

Bijzonderheden:
83' Rode kaart Odjidja

LEES OOK: 'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

Verdient Odjidja enkele weken geschorst te worden?

Meest recent

“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

13
13
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

59
59
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

60
60
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

35
35
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

66
66
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

129
129
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

88
88
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

191
191
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

361
361
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

255
255
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

151
151
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

24
24
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

121
121
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

27
27
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

151
151
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

738
738
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

211
211
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

125
125
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

67
67
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

420
420
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

358
358
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

881
881
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

153
153

Meer sportnieuws