AA Gent redt een punt aan de Gaverbeek, maar verliest Odjidja

door
AA Gent redt een punt aan de Gaverbeek, maar verliest Odjidja

AA Gent heeft na drie zeges op een rij nog eens punten laten liggen. Op het veld van Zulte Waregem kwamen de Buffalo's twee keer op achterstand, maar uiteindelijk wisten twee goals van Yaremchuk nog een punt te redden. Gent verloor in de slotfase wel Vadis Odjidja met een rode kaart en daardoor zou de aanvoerder weleens een schorsing van enkele weken boven het hoofd kunnen hangen.


Gent zakte met vertrouwen af naar de Gaverbeek na een negen op negen in de competitie en een knappe zege tegen Saint-Etienne in de Europa League donderdag. En ook nu begon het flitsend, want al in de eerste minuut had Yaremchuk de bal in het mandje gelegd. De Oekraïner stond echter buitenspel en dus ging het feestje niet door. Dat brak Gent snel zuur op, want aan de overkant zette Seck met een heerlijke knal de thuisploeg wel op voorsprong.

Gent liet zich echter niet uit zijn lood slaan en kwam nog voor rust langszij. Yaremchuk ging over het been van Pletinckx in de zestien en zette de daaropvolgende strafschop zelf om. En de spits had er ook in de tweede helft duidelijk nog zin in, want opnieuw scoorde hij binnen de minuut. Opnieuw stond hij echter buitenspel. Het was het begin van tien dolle minuten, waarin Gent een strafschop kreeg voor handspel, maar de VAR die weer introk. Vervolgens werd ook nog een goal van Larin aan de overkant afgekeurd.

Ook daarna bleef het bijzonder interessant. Yaremchuk miste nog een reuzenkans en Gent kreeg daarvoor snel de rekening gepresenteerd. Larin kopte de 2-1 op het bord en Gent mocht blij zijn dat de Canadees even later de lat trof. Maar na Larin was het weer de beurt aan Yaremchuk, die na een knappe ren opnieuw gelijk maakte. In de slotfase ging het licht nog uit bij Vadis Odjidja, die na tussenkomst van de VAR rood kreeg voor natrappen. Maar met tien man had Gent alsnog kunnen winnen. De ingevallen Kubo zag de winnende treffer in blessuretijd echter op de paal uiteen spatten.

Scoreverloop:
1-0 (12') Seck
1-1 (34') Yaremchuk (penalty)
2-1 (69') Larin
2-2 (76') Yaremchuk

Bijzonderheden:
83' Rode kaart Odjidja

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Verdient Odjidja enkele weken geschorst te worden?

Meest recent

Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

3
3
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

27
27
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

154
154
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

148
148
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

259
259
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

92
92
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

195
195
Anderlecht grijpt in: Renard per direct op straat gezet

Een week na het ontslag van hoofdcoach Besnik Hasi, heeft RSC Anderlecht opnieuw stevig ingegrepen. ...

409
409
Still kiest exit: Anderlecht zonder hoofdcoach naar Bosuil?

Aanstaande donderdag staat RSC Anderlecht voor de levensbelangrijke terugmatch in de halve finales ...

324
324
12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Manchester United is onder het bewind van caretaker Michael Carrick bezig aan een sterke reeks. ...

150
150
Anderlecht genekt door VAR? Oud-ref dient Still van antwoord

RSC Anderlecht ging zondagmiddag redelijk kansloos onderuit op het veld van KRC Genk. Maar volgens ...

327
327
'Anderlecht speelt met vuur: topkandidaat is tijdbom'

Bij RSC Anderlecht tikt de klok: de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi sleept aan en de ...

290
290
KRC Genk helemaal terug? Hayen trekt conclusie

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

170
170
Open oorlog in Genk-Anderlecht: "Dat is geen respect"

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

676
676
'Club speelt steunpilaar kwijt: ook Tottenham klopt aan'

Nog anderhalve week te gaan en Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen ...

241
241
Kritieke week Anderlecht: nieuwe coach en twéé vertrekkers?

RSC Anderlecht staat andermaal voor een cruciale week. In de bekermatch op Antwerp en het ...

351
351
KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

230
230
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

169
169
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

32
32
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

51
51
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

157
157
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

143
143
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

209
209
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

205
205
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

73
73

Meer sportnieuws