Doelmannen zijn de grote uitblinkers in verdiende Brugse zege tegen Anderlecht

door
Doelmannen zijn de grote uitblinkers in verdiende Brugse zege tegen Anderlecht

Na een wedstrijd waarin Club Brugge een karrenvracht aan kansen onbenut liet, heeft het uiteindelijk een nipte zege geboekt tegen 'concurrent' Anderlecht. Beide doelmannen eisten een hoofdrol op als schlemiel voor de rust en held na de pauze. 

Club Brugge kon zijn heerschappij vandaag nog wat extra in de verf zetten als het won van grote concurrent Anderlecht. Bij Blauw-Zwart kregen Dennis, Diatta en Tau het vertrouwen voorin. Paars-Wit begon met Luckassen, Gerkens en verrassend ook Trebel. De Fransman moest lange tijd weg bij Anderlecht en stond nu ineens in de basis. Speler-trainer Kompany zat als invaller op de bank.
Blunderende doelmannen en verrassende ruststand
Club begon als een pletwals aan de partij en creëerde al na dik één minuut spelen een eerste kans toen Tau nipt naast de kooi van Van Crombrugge krulde. Het was echter Anderlecht dat de voorsprong nam toen Mignolet gruwelijk blunderde en Chadli in een leeg doel de 0-1 binnen schoot. Lang genoot Anderlecht echter niet van zijn voorsprong want een minuut later grabbelde Van Crombrugge naar de bal, in de rebound vloog de bal tot overmaat van ramp via zijn rug binnen: 1-1. Beide doelmannen gaven voorlopig een belabberde indruk. Blauw-Zwart duwde nu door en nog voor er een kwartier verstreken was vergat Tau om oog in oog met Van Crombrugge de 2-1 binnen te schieten en even later was er opnieuw een heldenrol weggelegd voor de bezoekende doelman op een schot van Mitrovic. De wedstrijd viel nadien wat stil maar op slag van rust kreeg Dennis nog een uitstekende kans om Club met een voorsprong de rust in te sturen, andermaal faalde hij echter in de zone van de waarheid. Zo stond het halfweg nog 'verrassend' 0-0.

Chadli straft al snel een gigantische blunder van Mignolet af.
Doelmannen eisen na de rust positieve hoofdrol op, Anderlecht bezwijkt finaal onder de druk
Na een knappe combinatie zorgden Vanaken en Vormer voor het eerste vuurwerk in de tweede helft, Sandler stak er echter een stokje voor. Na een uur spelen kwam de Blauw-Zwarte machine weer op toerental en via Tau en Vanaken kreeg het twee uitstekende kansen, telkens had Van Crombrugge een miraculeuze redding in huis. Aan de overzijde deed Mignolet niet onder voor zijn overbuur door de poging van Luckassen miraculeus uit doel te houden. Een doelpunt hing in de de donkere wolken en viel er halfweg de tweede helft ook uit toen Diatta van dichtbij de 2-1 in doel schoot. Paars-Wit gaf na de rust amper thuis maar kwam via de ingevallen Doku op een kwartier van het einde dicht bij de gelijkmaker, Mignolet was opnieuw bij de pinken. Club had in het slotkwartier nog voldoende kansen om de wedstrijd definitief te beslissen maar bleef uiteindelijk steken op een nipte zege. Voor Anderlecht wordt de competitiestart elke week dramatischer met slechts 5/24.
Scoreverloop:
0-1 (5') Chadli, 1-1 (6') own-goal Van Crombrugge, 2-1 (69') Diatta

LEES OOK: 'Transferdetails Meijer: Club Brugge kan verlies beperken'

Trending:

Verrassende Belgische terugkeer Zakaria Bakkali?
Verrassende Belgische terugkeer Zakaria Bakkali?

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

'Transferdetails Meijer: Club Brugge kan verlies beperken'

In navolging van Casper Nielsen (Standard) en Ferran Jutgla (Celta de Vigo), staat de derde grote ...

152
152
Bataille-soap: Antwerp sneert terug met messcherp statement

Royal Antwerp FC heeft donderdag met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Jelle Bataille. ...

185
185
'Toptransfer De Winter: Genoa legt stevige vraagprijs vast'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens de huidige mercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

51
51
Flames vervloeken Italianen: "Ze maakten de match kapot"

De Red Flames zijn met een domper aan het Europees kampioenschap in Zwitserland begonnen. Donderdag ...

49
49
Peperdure fout bij Antwerp: sterkhouder per direct weg

Antwerp FC zag in het tussenseizoen al verschillende sterkhouders wegvallen. Toby Alderweireld ging ...

182
182
Versterking voor De Mil, Zulte Waregem strikt opvolger Messoudi

De start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League komt steeds dichterbij, maar de ploegen ...

56
56
'Club Brugge omver geblazen: bod van 35 miljoen'

Bij Club Brugge KV zitten nog verschillende grote uitgaande transfers in de pijplijn. Zo wordt volop ...

1041
1041
'Medische proeven gepland: Noa Lang heeft toptransfer beet'

Noa Lang speelde afgelopen seizoen een belangrijke rol in het kampioenschap van PSV. Maar het ...

143
143
Slot komt met hartbrekende reactie na Jota-drama

De voetbalwereld rouwt momenteel om het plotse heengaan van Diogo Jota. De 28-jarige aanvaller van ...

148
148
"Grootste van België" - aanwinst lyrisch over Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde directe aanwinst voor komend seizoen in huis gehaald. Zo werd ...

554
554
‘Nieuwe nummer 9 voor Club: transferchaos compleet’

Club Brugge zet volop in op versterking van de aanval en richt zijn pijlen op een jonge, ...

501
501
EK-start in mineur: enerverend Italië bezorgt Flames mokerslag

Het Europees kampioenschap is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor de Red Flames. De ...

92
92
Anderlecht strikt Camara: exacte transfervoorwaarden gelekt

RSC Anderlecht blijft bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. Slechts enkele dagen na de komst ...

522
522
'Witte rook te zien: volgende grote vertrekker bij Club'

Komend weekend reist Club Brugge naar Groot-Britannië af voor een oefenwedstrijd en ...

608
608
Union blijft verkopen: JPL-transfer in kannen en kruiken

Binnen minder dan drie weken begint Union SG aan zijn seizoen in de Supercup tegen Club Brugge KV. ...

168
168
Nieuw element maakt ongeval Jota nog triester, schokgolf op WK

De voetbalwereld heeft donderdag een enorme klap te verwerken gekregen. Liverpool-aanvaller Diogo ...

371
371
'Bayern ruikt bloed: salaris van 12 miljoen geboden'

FC Barcelona wil zijn goede prestaties van de voorbije jaargang bevestigen in het komende seizoen en ...

233
233
'Anderlecht & Club Brugge mogen transfertargets schrappen'

Dat het zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge een drukke zomer zou worden viel vooraf te ...

286
286
'Standard blijft gaan: zomeraanwinst nummer 9 & 10 op til'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, waar de teller op inkomend gebied intussen ...

404
404
'KRC Genk loopt blauwtje bij beoogde opvolger Tolu'

Voorlopig kan Thorsten Fink nog rekenen op Tolu Arokodare, maar of dat binnen drie weken nog het ...

346
346
Gert Verheyen doet harten breken met emotionele post

Voor Gert Verheyen is een hele wereld opengegaan nadat hij stopte met voetballen. De voormalige ...

114
114
Anderlecht verschaft cruciale update: kater voor Hasi?

Olivier Renard laat een frisse wind waaien bij RSC Anderlecht, waar de ene na de andere nieuwkomer ...

425
425
'Woede-uitbarsting krijgt staartje: Stijnen moet op cursus'

Belgische trainers zijn bezig aan een opmars in ons land. Niet alleen op het hoogste niveau, maar ...

82
82
'Bittere pil voor Club Brugge: solden op sleutelfiguur'

Van zodra Ardon Jashari, Maxim De Cuyper, Raphael Onyedika en/of Joel Ordonez andere oorden opzoeken ...

1143
1143
Wake-up call voor Wils: Antwerp alweer met billen bloot

Nadat het twee jaar op rij naast een Europees ticket greep wil Antwerp de lat volgend seizoen ...

450
450

Meer sportnieuws