Doelmannen zijn de grote uitblinkers in verdiende Brugse zege tegen Anderlecht

669
Doelmannen zijn de grote uitblinkers in verdiende Brugse zege tegen Anderlecht

Na een wedstrijd waarin Club Brugge een karrenvracht aan kansen onbenut liet, heeft het uiteindelijk een nipte zege geboekt tegen 'concurrent' Anderlecht. Beide doelmannen eisten een hoofdrol op als schlemiel voor de rust en held na de pauze. 

Club Brugge kon zijn heerschappij vandaag nog wat extra in de verf zetten als het won van grote concurrent Anderlecht. Bij Blauw-Zwart kregen Dennis, Diatta en Tau het vertrouwen voorin. Paars-Wit begon met Luckassen, Gerkens en verrassend ook Trebel. De Fransman moest lange tijd weg bij Anderlecht en stond nu ineens in de basis. Speler-trainer Kompany zat als invaller op de bank.
Blunderende doelmannen en verrassende ruststand
Club begon als een pletwals aan de partij en creëerde al na dik één minuut spelen een eerste kans toen Tau nipt naast de kooi van Van Crombrugge krulde. Het was echter Anderlecht dat de voorsprong nam toen Mignolet gruwelijk blunderde en Chadli in een leeg doel de 0-1 binnen schoot. Lang genoot Anderlecht echter niet van zijn voorsprong want een minuut later grabbelde Van Crombrugge naar de bal, in de rebound vloog de bal tot overmaat van ramp via zijn rug binnen: 1-1. Beide doelmannen gaven voorlopig een belabberde indruk. Blauw-Zwart duwde nu door en nog voor er een kwartier verstreken was vergat Tau om oog in oog met Van Crombrugge de 2-1 binnen te schieten en even later was er opnieuw een heldenrol weggelegd voor de bezoekende doelman op een schot van Mitrovic. De wedstrijd viel nadien wat stil maar op slag van rust kreeg Dennis nog een uitstekende kans om Club met een voorsprong de rust in te sturen, andermaal faalde hij echter in de zone van de waarheid. Zo stond het halfweg nog 'verrassend' 0-0.

Chadli straft al snel een gigantische blunder van Mignolet af.
Doelmannen eisen na de rust positieve hoofdrol op, Anderlecht bezwijkt finaal onder de druk
Na een knappe combinatie zorgden Vanaken en Vormer voor het eerste vuurwerk in de tweede helft, Sandler stak er echter een stokje voor. Na een uur spelen kwam de Blauw-Zwarte machine weer op toerental en via Tau en Vanaken kreeg het twee uitstekende kansen, telkens had Van Crombrugge een miraculeuze redding in huis. Aan de overzijde deed Mignolet niet onder voor zijn overbuur door de poging van Luckassen miraculeus uit doel te houden. Een doelpunt hing in de de donkere wolken en viel er halfweg de tweede helft ook uit toen Diatta van dichtbij de 2-1 in doel schoot. Paars-Wit gaf na de rust amper thuis maar kwam via de ingevallen Doku op een kwartier van het einde dicht bij de gelijkmaker, Mignolet was opnieuw bij de pinken. Club had in het slotkwartier nog voldoende kansen om de wedstrijd definitief te beslissen maar bleef uiteindelijk steken op een nipte zege. Voor Anderlecht wordt de competitiestart elke week dramatischer met slechts 5/24.
Scoreverloop:
0-1 (5') Chadli, 1-1 (6') own-goal Van Crombrugge, 2-1 (69') Diatta

LEES OOK: Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

8
8
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

14
14
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

81
81
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

39
39
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

60
60
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

90
90
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

109
109
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

236
236
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

89
89
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

182
182
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

299
299
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

95
95
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

55
55
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

89
89
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

627
627
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

209
209
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

390
390
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

197
197
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

42
42
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

168
168
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

547
547
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

148
148
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

332
332
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

601
601

Meer sportnieuws