Standard veegt makke Panda's volledig van de mat

219 stemmen
Standard veegt makke Panda's volledig van de mat

Zonder echt door te duwen heeft Standard thuis de maat genomen van een zwak Eupen. De Rouches komen zo weer alleen aan kop in de Jupiler Pro League en lijken klaar om dit seizoen een rol van betekenis te spelen in de titelstrijd.

Standard kon vandaag weer alleen leider worden in de Jupiler Pro League. De opdracht leek vooraf eenvoudig: de drie punten thuis houden tegen laagvlieger Eupen. De Panda's totaliseerden nog maar drie punten, drie gelijke spelen waaronder eentje tegen Club Brugge. Michel Preud'homme koos voor zes nieuwe pionnen in vergelijking met de gewonnen Europa League wedstrijd van donderdag: Lestienne was opnieuw fit, Bodart stond terug in doel en Vanheusden begon na zijn blessure voor de eerste keer in de basis dit seizoen. Bij de bezoekers kreeg onder meer Ezatolahi zijn kans.
Weerloos Eupen wordt vroegtijdig naar de slachtbank geleid
Als supporter van Eupen zie je dit seizoen doorgaans veel doelpunten en dat was deze namiddag niet anders. Na amper zes minuten spelen ging de zee open voor Laifis en die schoot keurig in de verste hoek: 1-0. De bezoekers kwamen nadien wel iets beter in de wedstrijd maar iets voor het halfuur zorgde Boljevic met een fraaie kopbal al voor de 2-0. De Rouches waren dominant in eigen huis en vergaten om reeds voor de rust de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Halfweg leek Standard zijn schaapjes echter meer dan op het droge te hebben.

Standard heeft geen kind aan een zwak Eupen.
Eupen recht even de rug maar slikt andermaal pandoering
Via Ezatolahi kreeg Eupen in de tweede helft zowaar de eerste kans, Bodart had echter weinig moeite met het schot van de Iraniër. De bezoekers slaagden er nu wel in om regelmatig wat goede combinaties op de mat te leggen en claimden het balbezit in het eerste kwartier na de pauze. Bij de eerste de beste versnelling besliste Standard de wedstrijd op het uur helemaal: Boljevic was de afwerker van dienst met een fraai afstandsschot. In de laatste tien minuten werd het fiasco voor de bezoekers nog wat groter toen Amat na tussenkomst van de VAR rechtstreeks rood kreeg na een smerige fout op Gavory. In de slotfase kreeg de thuisploeg nog een paar kansen om de score verder uit te diepen maar uiteindelijk bleef het bij een droge 3-0. Eupen staat zo gedeeld laatste met Cercle Brugge en Waasland-Beveren, Standard staat weer alleen aan kop.
Scoreverloop:
1-0 (6') Laifis, 2-0 (27') Boljevic, 3-0 (61') Boljevic
Bijzonderheid:
Amat(Eupen) krijgt een rode kaart (81')

LEES OOK: Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Pakt Standard de titel dit seizoen?

Meest recent

Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

1
1
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

5
5
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

42
42
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

137
137
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

85
85
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

234
234
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

263
263
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

23
23
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

885
885
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

34
34
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

36
36
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

93
93
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

361
361
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

140
140
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

150
150
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

69
69
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

105
105
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

64
64
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

62
62
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

240
240
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

146
146
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

42
42
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

311
311
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

201
201

Meer sportnieuws