Standard veegt makke Panda's volledig van de mat

219 stemmen
Standard veegt makke Panda's volledig van de mat

Zonder echt door te duwen heeft Standard thuis de maat genomen van een zwak Eupen. De Rouches komen zo weer alleen aan kop in de Jupiler Pro League en lijken klaar om dit seizoen een rol van betekenis te spelen in de titelstrijd.

Standard kon vandaag weer alleen leider worden in de Jupiler Pro League. De opdracht leek vooraf eenvoudig: de drie punten thuis houden tegen laagvlieger Eupen. De Panda's totaliseerden nog maar drie punten, drie gelijke spelen waaronder eentje tegen Club Brugge. Michel Preud'homme koos voor zes nieuwe pionnen in vergelijking met de gewonnen Europa League wedstrijd van donderdag: Lestienne was opnieuw fit, Bodart stond terug in doel en Vanheusden begon na zijn blessure voor de eerste keer in de basis dit seizoen. Bij de bezoekers kreeg onder meer Ezatolahi zijn kans.
Weerloos Eupen wordt vroegtijdig naar de slachtbank geleid
Als supporter van Eupen zie je dit seizoen doorgaans veel doelpunten en dat was deze namiddag niet anders. Na amper zes minuten spelen ging de zee open voor Laifis en die schoot keurig in de verste hoek: 1-0. De bezoekers kwamen nadien wel iets beter in de wedstrijd maar iets voor het halfuur zorgde Boljevic met een fraaie kopbal al voor de 2-0. De Rouches waren dominant in eigen huis en vergaten om reeds voor de rust de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Halfweg leek Standard zijn schaapjes echter meer dan op het droge te hebben.

Standard heeft geen kind aan een zwak Eupen.
Eupen recht even de rug maar slikt andermaal pandoering
Via Ezatolahi kreeg Eupen in de tweede helft zowaar de eerste kans, Bodart had echter weinig moeite met het schot van de Iraniër. De bezoekers slaagden er nu wel in om regelmatig wat goede combinaties op de mat te leggen en claimden het balbezit in het eerste kwartier na de pauze. Bij de eerste de beste versnelling besliste Standard de wedstrijd op het uur helemaal: Boljevic was de afwerker van dienst met een fraai afstandsschot. In de laatste tien minuten werd het fiasco voor de bezoekers nog wat groter toen Amat na tussenkomst van de VAR rechtstreeks rood kreeg na een smerige fout op Gavory. In de slotfase kreeg de thuisploeg nog een paar kansen om de score verder uit te diepen maar uiteindelijk bleef het bij een droge 3-0. Eupen staat zo gedeeld laatste met Cercle Brugge en Waasland-Beveren, Standard staat weer alleen aan kop.
Scoreverloop:
1-0 (6') Laifis, 2-0 (27') Boljevic, 3-0 (61') Boljevic
Bijzonderheid:
Amat(Eupen) krijgt een rode kaart (81')

LEES OOK: "Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Pakt Standard de titel dit seizoen?

Meest recent

Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

0
0
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

29
29
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

95
95
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

28
28
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

112
112
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

275
275
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

192
192
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

496
496
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

122
122
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

100
100
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

103
103
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

375
375
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

666
666
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

95
95
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

268
268
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

436
436
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

297
297
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

167
167
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

352
352
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

408
408
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

179
179
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

484
484
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

113
113
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

375
375
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

407
407

Meer sportnieuws