Standard veegt makke Panda's volledig van de mat

door
Standard veegt makke Panda's volledig van de mat

Zonder echt door te duwen heeft Standard thuis de maat genomen van een zwak Eupen. De Rouches komen zo weer alleen aan kop in de Jupiler Pro League en lijken klaar om dit seizoen een rol van betekenis te spelen in de titelstrijd.

Standard kon vandaag weer alleen leider worden in de Jupiler Pro League. De opdracht leek vooraf eenvoudig: de drie punten thuis houden tegen laagvlieger Eupen. De Panda's totaliseerden nog maar drie punten, drie gelijke spelen waaronder eentje tegen Club Brugge. Michel Preud'homme koos voor zes nieuwe pionnen in vergelijking met de gewonnen Europa League wedstrijd van donderdag: Lestienne was opnieuw fit, Bodart stond terug in doel en Vanheusden begon na zijn blessure voor de eerste keer in de basis dit seizoen. Bij de bezoekers kreeg onder meer Ezatolahi zijn kans.
Weerloos Eupen wordt vroegtijdig naar de slachtbank geleid
Als supporter van Eupen zie je dit seizoen doorgaans veel doelpunten en dat was deze namiddag niet anders. Na amper zes minuten spelen ging de zee open voor Laifis en die schoot keurig in de verste hoek: 1-0. De bezoekers kwamen nadien wel iets beter in de wedstrijd maar iets voor het halfuur zorgde Boljevic met een fraaie kopbal al voor de 2-0. De Rouches waren dominant in eigen huis en vergaten om reeds voor de rust de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Halfweg leek Standard zijn schaapjes echter meer dan op het droge te hebben.

Standard heeft geen kind aan een zwak Eupen.
Eupen recht even de rug maar slikt andermaal pandoering
Via Ezatolahi kreeg Eupen in de tweede helft zowaar de eerste kans, Bodart had echter weinig moeite met het schot van de Iraniër. De bezoekers slaagden er nu wel in om regelmatig wat goede combinaties op de mat te leggen en claimden het balbezit in het eerste kwartier na de pauze. Bij de eerste de beste versnelling besliste Standard de wedstrijd op het uur helemaal: Boljevic was de afwerker van dienst met een fraai afstandsschot. In de laatste tien minuten werd het fiasco voor de bezoekers nog wat groter toen Amat na tussenkomst van de VAR rechtstreeks rood kreeg na een smerige fout op Gavory. In de slotfase kreeg de thuisploeg nog een paar kansen om de score verder uit te diepen maar uiteindelijk bleef het bij een droge 3-0. Eupen staat zo gedeeld laatste met Cercle Brugge en Waasland-Beveren, Standard staat weer alleen aan kop.
Scoreverloop:
1-0 (6') Laifis, 2-0 (27') Boljevic, 3-0 (61') Boljevic
Bijzonderheid:
Amat(Eupen) krijgt een rode kaart (81')

LEES OOK: PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Pakt Standard de titel dit seizoen?

Meest recent

Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

15
15
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

24
24
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

170
170
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

60
60
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

45
45
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

171
171
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

228
228
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

308
308
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

270
270
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

296
296
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

117
117
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

363
363
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

184
184
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

249
249
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

210
210
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

176
176
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

111
111
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

529
529
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

441
441
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

217
217
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

446
446
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

317
317
‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

508
508
Union ontsnapt: ex-ref streng na 'degoutante' actie Burgess

Union SG heeft afgelopen weekend averij opgelopen in de titelrace van de Jupiler Pro League. De ...

406
406

Meer sportnieuws