Standard veegt makke Panda's volledig van de mat

219 stemmen
Standard veegt makke Panda's volledig van de mat

Zonder echt door te duwen heeft Standard thuis de maat genomen van een zwak Eupen. De Rouches komen zo weer alleen aan kop in de Jupiler Pro League en lijken klaar om dit seizoen een rol van betekenis te spelen in de titelstrijd.

Standard kon vandaag weer alleen leider worden in de Jupiler Pro League. De opdracht leek vooraf eenvoudig: de drie punten thuis houden tegen laagvlieger Eupen. De Panda's totaliseerden nog maar drie punten, drie gelijke spelen waaronder eentje tegen Club Brugge. Michel Preud'homme koos voor zes nieuwe pionnen in vergelijking met de gewonnen Europa League wedstrijd van donderdag: Lestienne was opnieuw fit, Bodart stond terug in doel en Vanheusden begon na zijn blessure voor de eerste keer in de basis dit seizoen. Bij de bezoekers kreeg onder meer Ezatolahi zijn kans.
Weerloos Eupen wordt vroegtijdig naar de slachtbank geleid
Als supporter van Eupen zie je dit seizoen doorgaans veel doelpunten en dat was deze namiddag niet anders. Na amper zes minuten spelen ging de zee open voor Laifis en die schoot keurig in de verste hoek: 1-0. De bezoekers kwamen nadien wel iets beter in de wedstrijd maar iets voor het halfuur zorgde Boljevic met een fraaie kopbal al voor de 2-0. De Rouches waren dominant in eigen huis en vergaten om reeds voor de rust de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Halfweg leek Standard zijn schaapjes echter meer dan op het droge te hebben.

Standard heeft geen kind aan een zwak Eupen.
Eupen recht even de rug maar slikt andermaal pandoering
Via Ezatolahi kreeg Eupen in de tweede helft zowaar de eerste kans, Bodart had echter weinig moeite met het schot van de Iraniër. De bezoekers slaagden er nu wel in om regelmatig wat goede combinaties op de mat te leggen en claimden het balbezit in het eerste kwartier na de pauze. Bij de eerste de beste versnelling besliste Standard de wedstrijd op het uur helemaal: Boljevic was de afwerker van dienst met een fraai afstandsschot. In de laatste tien minuten werd het fiasco voor de bezoekers nog wat groter toen Amat na tussenkomst van de VAR rechtstreeks rood kreeg na een smerige fout op Gavory. In de slotfase kreeg de thuisploeg nog een paar kansen om de score verder uit te diepen maar uiteindelijk bleef het bij een droge 3-0. Eupen staat zo gedeeld laatste met Cercle Brugge en Waasland-Beveren, Standard staat weer alleen aan kop.
Scoreverloop:
1-0 (6') Laifis, 2-0 (27') Boljevic, 3-0 (61') Boljevic
Bijzonderheid:
Amat(Eupen) krijgt een rode kaart (81')

LEES OOK: Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Pakt Standard de titel dit seizoen?

Meest recent

Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

1
1
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

11
11
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

23
23
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

262
262
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

101
101
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

339
339
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

91
91
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

88
88
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

529
529
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

52
52
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

239
239
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

83
83
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

40
40
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

306
306
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

27
27
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

124
124
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

446
446
Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Anderlecht heeft minder dan een week om zich klaar te stomen voor zijn eerste Europese opdracht, ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Praet verbaast, Club gaat voor opvolger Tzolis'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

387
387
Vrouw van Wesley Sonck doet hartverscheurende onthulling

Wesley Sonck was tijdens het WK weer alomtegenwoordig bij de uitzendingen op Sporza. De ...

195
195
KAA Gent verrast met aankondiging van flanktalent

KAA Gent is de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten, niet enkel voor de A-kern, maar ...

138
138
‘Standard troeft Anderlecht en Union af met toptransfer’

Standard Luik hoopt weer snel aan de top van het Belgische voetbal te staan. Marc Wilmots wil deze ...

301
301
'Club Brugge schrikt: opvallende constructie voor Ordonez'

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer. Clubs zoals Liverpool, ...

543
543
Voetbalbond USA na Balogun-affaire: “Trump doet wat hij wil”

De situatie rond Folarin Balogun blijft voortduren. De aanvaller was aanvankelijk geschorst voor de ...

282
282
‘Tzolis neemt geen risico’s en hakt knoop door bij Club’

Christos Tzolis is op weg naar Arsenal. De interesse van de Engelse grootmacht was al een tijdje ...

338
338

Meer sportnieuws