Standard veegt makke Panda's volledig van de mat

door
Standard veegt makke Panda's volledig van de mat

Zonder echt door te duwen heeft Standard thuis de maat genomen van een zwak Eupen. De Rouches komen zo weer alleen aan kop in de Jupiler Pro League en lijken klaar om dit seizoen een rol van betekenis te spelen in de titelstrijd.

Standard kon vandaag weer alleen leider worden in de Jupiler Pro League. De opdracht leek vooraf eenvoudig: de drie punten thuis houden tegen laagvlieger Eupen. De Panda's totaliseerden nog maar drie punten, drie gelijke spelen waaronder eentje tegen Club Brugge. Michel Preud'homme koos voor zes nieuwe pionnen in vergelijking met de gewonnen Europa League wedstrijd van donderdag: Lestienne was opnieuw fit, Bodart stond terug in doel en Vanheusden begon na zijn blessure voor de eerste keer in de basis dit seizoen. Bij de bezoekers kreeg onder meer Ezatolahi zijn kans.
Weerloos Eupen wordt vroegtijdig naar de slachtbank geleid
Als supporter van Eupen zie je dit seizoen doorgaans veel doelpunten en dat was deze namiddag niet anders. Na amper zes minuten spelen ging de zee open voor Laifis en die schoot keurig in de verste hoek: 1-0. De bezoekers kwamen nadien wel iets beter in de wedstrijd maar iets voor het halfuur zorgde Boljevic met een fraaie kopbal al voor de 2-0. De Rouches waren dominant in eigen huis en vergaten om reeds voor de rust de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen. Halfweg leek Standard zijn schaapjes echter meer dan op het droge te hebben.

Standard heeft geen kind aan een zwak Eupen.
Eupen recht even de rug maar slikt andermaal pandoering
Via Ezatolahi kreeg Eupen in de tweede helft zowaar de eerste kans, Bodart had echter weinig moeite met het schot van de Iraniër. De bezoekers slaagden er nu wel in om regelmatig wat goede combinaties op de mat te leggen en claimden het balbezit in het eerste kwartier na de pauze. Bij de eerste de beste versnelling besliste Standard de wedstrijd op het uur helemaal: Boljevic was de afwerker van dienst met een fraai afstandsschot. In de laatste tien minuten werd het fiasco voor de bezoekers nog wat groter toen Amat na tussenkomst van de VAR rechtstreeks rood kreeg na een smerige fout op Gavory. In de slotfase kreeg de thuisploeg nog een paar kansen om de score verder uit te diepen maar uiteindelijk bleef het bij een droge 3-0. Eupen staat zo gedeeld laatste met Cercle Brugge en Waasland-Beveren, Standard staat weer alleen aan kop.
Scoreverloop:
1-0 (6') Laifis, 2-0 (27') Boljevic, 3-0 (61') Boljevic
Bijzonderheid:
Amat(Eupen) krijgt een rode kaart (81')

LEES OOK: Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Pakt Standard de titel dit seizoen?

Meest recent

Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

36
36
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

247
247
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

87
87
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

216
216
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

293
293
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

94
94
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

219
219
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

285
285
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

55
55
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

496
496
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

406
406
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

162
162
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

476
476
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

437
437
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

84
84
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

371
371
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

600
600
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

223
223
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

266
266
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

315
315
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

385
385
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

565
565
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

206
206
'Renard gaf twee spelers veeg uit de pan'

RSC Anderlecht verloor in een week tijd van Standard, Royal Antwerp FC en KRC Genk. Enkel op ...

317
317

Meer sportnieuws