Landskampioen overtuigt allerminst maar wint wel thuis van KV Oostende

176 stemmen
Landskampioen overtuigt allerminst maar wint wel thuis van KV Oostende

Na een matige prestatie heeft Racing Genk de Europese kater tegen Salzburg doorgespoeld met een thuiszege tegen KV Oostende. De landskampioen was zeker geen klasse sterker dan de kustploeg maar sprong iets efficiënter om met zijn kansen.

Racing Genk moest een paar dagen na de Europese blamage op het veld van Salzburg opnieuw aan de bak in de eigen competitie. Felice Mazzu greep in na de wanprestatie en plaatste Heynen, Dewaest en Ndongala op de bank. Onder meer Onuachu verscheen aan de aftrap. Bij KVO waren Vargas, Marquet en Skulason de nieuwe namen in vergelijking met de ploeg die vorige week een pak slaag kreeg van Standard.
Wisselvallige landskampioen heeft handen vol met kustploeg
De thuisploeg begon vol goede wil en via Samatta kreeg het in de eerste tien minuten al twee kansen, voorlopig gaf Dutoit geen krimp. Aan de overzijde trapte Vandendriessche op het kwartier nipt naast. Racing Genk nam even later wel de voorsprong toen Dutoit eerst nog knap redde op de poging van Ito, in de herneming trapte Vargas ongelukkig in eigen doel: 1-0. De kustploeg bleef echter goed meedoen in de Luminus Arena en op het halfuur ging een nieuwe poging van kapitein Vandendriessche over het doel van Coucke. De gelijkmaker hing in de lucht en kwam er twee minuten later ook toen Sylla met een fraaie kopbal de 1-1 voorbij de thuisdoelman devieerde. Blauw-Wit leek nu toch wakker geschud en kwam via Samatta nog dicht bij de 2-1, zijn schot likte de buitenkant van de paal. Uiteindelijk mocht de landskampioen toch nog met een voorsprong de rust in nadat Maehle de perfecte assist afleverde op Onuachu en die maar binnen te tikken had: 2-1.

Onuachu brengt de Limburgers op slag van rust voor een tweede keer op voorsprong.
KV Oostende verdient meer maar raapt niets in Limburg
Een controlerend Racing Genk hield na de rust voorlopig alles goed dicht, tot Coucke iets voorbij het uur attent moest zijn op een poging van Vargas. Aan de overzijde kon het zelf te weinig voor gevaar zorgen, genezen was de landskampioen allerminst. Op ruim tien minuten van het einde kregen de bezoekers een unieke kans op de gelijkmaker toen Jonckheere na een prachtige aanval oog in oog met doelman Coucke verscheen, die laatste toonde zich de betere. In de slotminuut maakte Berge het zaakje helemaal af door aan de tweede paal een voorzet in doel te duwen: 3-1. Uiteindelijk herpakt Blauw-Wit zich dus wel na de pandoering in Oostenrijk. KV Oostende zakt wat weg in het klassement na de fraaie competitiestart.
Scoreverloop:
1-0 (17') own-goal Vargas, 1-1 (32') Sylla, 2-1 (44') Onuachu, 3-1 (90') Berge

Doet dit Racing Genk een gooi naar de titel?

Meest recent

'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

9
9
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

7
7
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

67
67
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

103
103
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

62
62
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

21
21
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

202
202
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

122
122
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

52
52
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

20
20
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

37
37
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

34
34
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

77
77
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

276
276
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

225
225
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

107
107
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

705
705
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

334
334
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

715
715
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

69
69
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

410
410
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

178
178
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

111
111
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

641
641

Meer sportnieuws