Landskampioen overtuigt allerminst maar wint wel thuis van KV Oostende

door
Landskampioen overtuigt allerminst maar wint wel thuis van KV Oostende

Na een matige prestatie heeft Racing Genk de Europese kater tegen Salzburg doorgespoeld met een thuiszege tegen KV Oostende. De landskampioen was zeker geen klasse sterker dan de kustploeg maar sprong iets efficiënter om met zijn kansen.

Racing Genk moest een paar dagen na de Europese blamage op het veld van Salzburg opnieuw aan de bak in de eigen competitie. Felice Mazzu greep in na de wanprestatie en plaatste Heynen, Dewaest en Ndongala op de bank. Onder meer Onuachu verscheen aan de aftrap. Bij KVO waren Vargas, Marquet en Skulason de nieuwe namen in vergelijking met de ploeg die vorige week een pak slaag kreeg van Standard.
Wisselvallige landskampioen heeft handen vol met kustploeg
De thuisploeg begon vol goede wil en via Samatta kreeg het in de eerste tien minuten al twee kansen, voorlopig gaf Dutoit geen krimp. Aan de overzijde trapte Vandendriessche op het kwartier nipt naast. Racing Genk nam even later wel de voorsprong toen Dutoit eerst nog knap redde op de poging van Ito, in de herneming trapte Vargas ongelukkig in eigen doel: 1-0. De kustploeg bleef echter goed meedoen in de Luminus Arena en op het halfuur ging een nieuwe poging van kapitein Vandendriessche over het doel van Coucke. De gelijkmaker hing in de lucht en kwam er twee minuten later ook toen Sylla met een fraaie kopbal de 1-1 voorbij de thuisdoelman devieerde. Blauw-Wit leek nu toch wakker geschud en kwam via Samatta nog dicht bij de 2-1, zijn schot likte de buitenkant van de paal. Uiteindelijk mocht de landskampioen toch nog met een voorsprong de rust in nadat Maehle de perfecte assist afleverde op Onuachu en die maar binnen te tikken had: 2-1.

Onuachu brengt de Limburgers op slag van rust voor een tweede keer op voorsprong.
KV Oostende verdient meer maar raapt niets in Limburg
Een controlerend Racing Genk hield na de rust voorlopig alles goed dicht, tot Coucke iets voorbij het uur attent moest zijn op een poging van Vargas. Aan de overzijde kon het zelf te weinig voor gevaar zorgen, genezen was de landskampioen allerminst. Op ruim tien minuten van het einde kregen de bezoekers een unieke kans op de gelijkmaker toen Jonckheere na een prachtige aanval oog in oog met doelman Coucke verscheen, die laatste toonde zich de betere. In de slotminuut maakte Berge het zaakje helemaal af door aan de tweede paal een voorzet in doel te duwen: 3-1. Uiteindelijk herpakt Blauw-Wit zich dus wel na de pandoering in Oostenrijk. KV Oostende zakt wat weg in het klassement na de fraaie competitiestart.
Scoreverloop:
1-0 (17') own-goal Vargas, 1-1 (32') Sylla, 2-1 (44') Onuachu, 3-1 (90') Berge

LEES OOK: ‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Doet dit Racing Genk een gooi naar de titel?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

2
2
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

10
10
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

10
10
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

18
18
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

69
69
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

46
46
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

12
12
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

132
132
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

162
162
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

42
42
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

101
101
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

324
324
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

52
52
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

233
233
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

199
199
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

78
78
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

27
27
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

68
68
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

199
199
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

101
101
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

79
79
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

130
130
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

400
400
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

40
40
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

166
166

Meer sportnieuws