Landskampioen overtuigt allerminst maar wint wel thuis van KV Oostende

door
Landskampioen overtuigt allerminst maar wint wel thuis van KV Oostende

Na een matige prestatie heeft Racing Genk de Europese kater tegen Salzburg doorgespoeld met een thuiszege tegen KV Oostende. De landskampioen was zeker geen klasse sterker dan de kustploeg maar sprong iets efficiënter om met zijn kansen.

Racing Genk moest een paar dagen na de Europese blamage op het veld van Salzburg opnieuw aan de bak in de eigen competitie. Felice Mazzu greep in na de wanprestatie en plaatste Heynen, Dewaest en Ndongala op de bank. Onder meer Onuachu verscheen aan de aftrap. Bij KVO waren Vargas, Marquet en Skulason de nieuwe namen in vergelijking met de ploeg die vorige week een pak slaag kreeg van Standard.
Wisselvallige landskampioen heeft handen vol met kustploeg
De thuisploeg begon vol goede wil en via Samatta kreeg het in de eerste tien minuten al twee kansen, voorlopig gaf Dutoit geen krimp. Aan de overzijde trapte Vandendriessche op het kwartier nipt naast. Racing Genk nam even later wel de voorsprong toen Dutoit eerst nog knap redde op de poging van Ito, in de herneming trapte Vargas ongelukkig in eigen doel: 1-0. De kustploeg bleef echter goed meedoen in de Luminus Arena en op het halfuur ging een nieuwe poging van kapitein Vandendriessche over het doel van Coucke. De gelijkmaker hing in de lucht en kwam er twee minuten later ook toen Sylla met een fraaie kopbal de 1-1 voorbij de thuisdoelman devieerde. Blauw-Wit leek nu toch wakker geschud en kwam via Samatta nog dicht bij de 2-1, zijn schot likte de buitenkant van de paal. Uiteindelijk mocht de landskampioen toch nog met een voorsprong de rust in nadat Maehle de perfecte assist afleverde op Onuachu en die maar binnen te tikken had: 2-1.

Onuachu brengt de Limburgers op slag van rust voor een tweede keer op voorsprong.
KV Oostende verdient meer maar raapt niets in Limburg
Een controlerend Racing Genk hield na de rust voorlopig alles goed dicht, tot Coucke iets voorbij het uur attent moest zijn op een poging van Vargas. Aan de overzijde kon het zelf te weinig voor gevaar zorgen, genezen was de landskampioen allerminst. Op ruim tien minuten van het einde kregen de bezoekers een unieke kans op de gelijkmaker toen Jonckheere na een prachtige aanval oog in oog met doelman Coucke verscheen, die laatste toonde zich de betere. In de slotminuut maakte Berge het zaakje helemaal af door aan de tweede paal een voorzet in doel te duwen: 3-1. Uiteindelijk herpakt Blauw-Wit zich dus wel na de pandoering in Oostenrijk. KV Oostende zakt wat weg in het klassement na de fraaie competitiestart.
Scoreverloop:
1-0 (17') own-goal Vargas, 1-1 (32') Sylla, 2-1 (44') Onuachu, 3-1 (90') Berge

LEES OOK: KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

Doet dit Racing Genk een gooi naar de titel?

Meest recent

Sterk Union houdt stand: Bayern-fans vervloeken één man

In de Champions League stond Union SG voor zijn op papier moeilijkste wedstrijd tot dusver. De ...

33
33
'Transferbommetje bij KVM: steunpilaar hamert op vertrek'

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

47
47
'Bondscoach pusht Club Brugge naar absolute topaanwinst'

Met de ruime zege op Kairat Almaty heeft Club Brugge de rust voorlopig doen terugkeren, maar extra ...

288
288
UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

In de Champions League worden woensdag de resterende wedstrijden van de voorlaatste speeldag van de ...

85
85
Bayern - Union: Kompany toont geen greintje genade

In de Champions League staat landskampioen Union SG woensdag voor een loodzware opdracht. Zo wacht ...

73
73
Mechele toont grote liefde, warm gebaar raakt iedereen

Brandon Mechele blijft zijn status bij Club Brugge maar versterken. In de verre en ijskoude ...

151
151
Anderlecht beeft: clash met topspeler dreigt elk moment

Anderlecht dacht dat één dossier stilaan gesloten was, maar plots hangt er weer ...

340
340
Hayen stuurt Genk-spelers boodschap na nieuwe zeperd

Club Brugge deed dinsdagavond al een uitstekende zaak voor de Belgische coëfficiënt met ...

149
149
'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

51
51
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

231
231
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

27
27
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

215
215
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

204
204
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

65
65
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

163
163
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

478
478
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

79
79
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

146
146
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

100
100
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

122
122
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

380
380
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

118
118
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

357
357
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

321
321
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

202
202

Meer sportnieuws