Landskampioen overtuigt allerminst maar wint wel thuis van KV Oostende

176
Landskampioen overtuigt allerminst maar wint wel thuis van KV Oostende

Na een matige prestatie heeft Racing Genk de Europese kater tegen Salzburg doorgespoeld met een thuiszege tegen KV Oostende. De landskampioen was zeker geen klasse sterker dan de kustploeg maar sprong iets efficiënter om met zijn kansen.

Racing Genk moest een paar dagen na de Europese blamage op het veld van Salzburg opnieuw aan de bak in de eigen competitie. Felice Mazzu greep in na de wanprestatie en plaatste Heynen, Dewaest en Ndongala op de bank. Onder meer Onuachu verscheen aan de aftrap. Bij KVO waren Vargas, Marquet en Skulason de nieuwe namen in vergelijking met de ploeg die vorige week een pak slaag kreeg van Standard.
Wisselvallige landskampioen heeft handen vol met kustploeg
De thuisploeg begon vol goede wil en via Samatta kreeg het in de eerste tien minuten al twee kansen, voorlopig gaf Dutoit geen krimp. Aan de overzijde trapte Vandendriessche op het kwartier nipt naast. Racing Genk nam even later wel de voorsprong toen Dutoit eerst nog knap redde op de poging van Ito, in de herneming trapte Vargas ongelukkig in eigen doel: 1-0. De kustploeg bleef echter goed meedoen in de Luminus Arena en op het halfuur ging een nieuwe poging van kapitein Vandendriessche over het doel van Coucke. De gelijkmaker hing in de lucht en kwam er twee minuten later ook toen Sylla met een fraaie kopbal de 1-1 voorbij de thuisdoelman devieerde. Blauw-Wit leek nu toch wakker geschud en kwam via Samatta nog dicht bij de 2-1, zijn schot likte de buitenkant van de paal. Uiteindelijk mocht de landskampioen toch nog met een voorsprong de rust in nadat Maehle de perfecte assist afleverde op Onuachu en die maar binnen te tikken had: 2-1.

Onuachu brengt de Limburgers op slag van rust voor een tweede keer op voorsprong.
KV Oostende verdient meer maar raapt niets in Limburg
Een controlerend Racing Genk hield na de rust voorlopig alles goed dicht, tot Coucke iets voorbij het uur attent moest zijn op een poging van Vargas. Aan de overzijde kon het zelf te weinig voor gevaar zorgen, genezen was de landskampioen allerminst. Op ruim tien minuten van het einde kregen de bezoekers een unieke kans op de gelijkmaker toen Jonckheere na een prachtige aanval oog in oog met doelman Coucke verscheen, die laatste toonde zich de betere. In de slotminuut maakte Berge het zaakje helemaal af door aan de tweede paal een voorzet in doel te duwen: 3-1. Uiteindelijk herpakt Blauw-Wit zich dus wel na de pandoering in Oostenrijk. KV Oostende zakt wat weg in het klassement na de fraaie competitiestart.
Scoreverloop:
1-0 (17') own-goal Vargas, 1-1 (32') Sylla, 2-1 (44') Onuachu, 3-1 (90') Berge

LEES OOK: Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Doet dit Racing Genk een gooi naar de titel?

Meest recent

‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

71
71
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

52
52
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

14
14
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

94
94
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

167
167
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

45
45
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

174
174
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

553
553
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

201
201
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

319
319
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

192
192
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

450
450
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

46
46
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

42
42
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

46
46
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

167
167
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

97
97
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

348
348
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

298
298
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

123
123
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

113
113
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

751
751
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

570
570
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

310
310
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

142
142

Meer sportnieuws