Landskampioen overtuigt allerminst maar wint wel thuis van KV Oostende

176
Landskampioen overtuigt allerminst maar wint wel thuis van KV Oostende

Na een matige prestatie heeft Racing Genk de Europese kater tegen Salzburg doorgespoeld met een thuiszege tegen KV Oostende. De landskampioen was zeker geen klasse sterker dan de kustploeg maar sprong iets efficiënter om met zijn kansen.

Racing Genk moest een paar dagen na de Europese blamage op het veld van Salzburg opnieuw aan de bak in de eigen competitie. Felice Mazzu greep in na de wanprestatie en plaatste Heynen, Dewaest en Ndongala op de bank. Onder meer Onuachu verscheen aan de aftrap. Bij KVO waren Vargas, Marquet en Skulason de nieuwe namen in vergelijking met de ploeg die vorige week een pak slaag kreeg van Standard.
Wisselvallige landskampioen heeft handen vol met kustploeg
De thuisploeg begon vol goede wil en via Samatta kreeg het in de eerste tien minuten al twee kansen, voorlopig gaf Dutoit geen krimp. Aan de overzijde trapte Vandendriessche op het kwartier nipt naast. Racing Genk nam even later wel de voorsprong toen Dutoit eerst nog knap redde op de poging van Ito, in de herneming trapte Vargas ongelukkig in eigen doel: 1-0. De kustploeg bleef echter goed meedoen in de Luminus Arena en op het halfuur ging een nieuwe poging van kapitein Vandendriessche over het doel van Coucke. De gelijkmaker hing in de lucht en kwam er twee minuten later ook toen Sylla met een fraaie kopbal de 1-1 voorbij de thuisdoelman devieerde. Blauw-Wit leek nu toch wakker geschud en kwam via Samatta nog dicht bij de 2-1, zijn schot likte de buitenkant van de paal. Uiteindelijk mocht de landskampioen toch nog met een voorsprong de rust in nadat Maehle de perfecte assist afleverde op Onuachu en die maar binnen te tikken had: 2-1.

Onuachu brengt de Limburgers op slag van rust voor een tweede keer op voorsprong.
KV Oostende verdient meer maar raapt niets in Limburg
Een controlerend Racing Genk hield na de rust voorlopig alles goed dicht, tot Coucke iets voorbij het uur attent moest zijn op een poging van Vargas. Aan de overzijde kon het zelf te weinig voor gevaar zorgen, genezen was de landskampioen allerminst. Op ruim tien minuten van het einde kregen de bezoekers een unieke kans op de gelijkmaker toen Jonckheere na een prachtige aanval oog in oog met doelman Coucke verscheen, die laatste toonde zich de betere. In de slotminuut maakte Berge het zaakje helemaal af door aan de tweede paal een voorzet in doel te duwen: 3-1. Uiteindelijk herpakt Blauw-Wit zich dus wel na de pandoering in Oostenrijk. KV Oostende zakt wat weg in het klassement na de fraaie competitiestart.
Scoreverloop:
1-0 (17') own-goal Vargas, 1-1 (32') Sylla, 2-1 (44') Onuachu, 3-1 (90') Berge

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Doet dit Racing Genk een gooi naar de titel?

Meest recent

Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

6
6
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

62
62
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

40
40
‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

29
29
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

46
46
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

140
140
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

92
92
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

189
189
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

159
159
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

138
138
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

141
141
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

106
106
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

198
198
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

251
251
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

88
88
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

124
124
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

96
96
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

17
17
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

21
21
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

87
87
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

233
233
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

131
131
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

114
114
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1094
1094

Meer sportnieuws