TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht overweegt transfervrije spits, klap voor Courtois'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht overweegt transfervrije spits, klap voor Courtois'

De transferperiode is in België en de meeste Europese landen intussen voorbij, maar er komt nog nieuws bovendrijven over transfers op het einde van de mercato. Bovendien is de markt in sommige landen nog open, kunnen transfervrije spelers nog tekenen bij een nieuwe club én kijken sommige clubs nu al vooruit naar januari. VoetbalNieuws bundelt dagelijks om 12u dan ook het belangrijkste transfernieuws.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft maar wachten tot één van de spitsen verlost is van blessureleed. Maar volgens L'Avenir kan er binnenkort in het aanvallende compartiment nog een spits worden toegevoegd. Volgens de Franstalige krant blijft Sporting nog steeds uitkijken naar een nieuwe aanvallende versterking. Daarbij kijkt men vooral naar aanvallers die momenteel zonder club zitten.

AA Gent zou goudhaantje Jonathan David een nieuwe overeenkomst willen voorschotelen. Sport/Voetbalmagazine weet dat de club onderhandelingen voert om zijn contract open te breken. Daardoor zal David heel wat meer gaan verdienen en staat Gent komende zomer sterker in de onderhandelingen, want het staat nu al zo goed als vast dat David de club verlaat.

Hans Vanaken werd afgelopen zomer aan Ajax gelinkt maar de Amsterdammers deden toen geen concrete aanbieding. De Gouden Schoen werd immers als vervanger van Donny van de Beek aanzien en die bleef gewoon op post. Indien de Nederlander komende zomer alsnog vertrekt, zou Ajax wel eens kunnen aankloppen bij Club Brugge. "Ajax had wel degelijk interesse. Ik sprak met een van hun scouts en die vond Vanaken de beste van Club", onthulde analist Marc Degryse immers in Het Laatste Nieuws.

BUITENLAND
Thibaut Courtois is na zijn mindere prestatie tegen PSG het doelwit van een ware heksenjacht in de (Spaanse) media. En daar blijft ook een deel van het bestuur van Real Madrid niet blind voor. Volgens Le 10 Sports en El Confindencial is er ook binnen de clubleiding onvrede ontstaan en zou weldra een evaluatie gehouden worden. Indien die tegenvalt, zou er in één van de komende mercato's wel eens gecorrigeerd kunnen worden.

Door zijn sterke prestaties van de voorbije maanden wordt Sadio Mané momenteel door verschillende topclubs gevolgd. Maar bij Liverpool willen ze hun ster uiteraard niet zien vertrekken en dus plannen ze een tegenzet. Volgens de Daily Star is Liverpool immers van plan om Mané een megacontract voor te schotelen. Hij zou de best betaalde speler van de club kunnen worden met een weekloon van maar liefst 250.000 euro.

Indien de Senegalees toch vertrekt, zou Donyell Malen wel eens zijn opvolger kunnen worden. Volgens het medium Calciomercato hebben de scouts van Liverpool de naam van de kersverse international van het Nederlands elftal namelijk met viltstift omcirkeld. Ook AS Roma en AC Milan zouden aan het goudhaantjes van PSV denken.

LEES OOK: Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Denkt u dat Courtois de strijd met de Spaanse pers nog in zijn voordeel kan keren?

Meest recent

'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

2
2
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

14
14
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

19
19
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

200
200
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

51
51
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

41
41
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

305
305
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

393
393
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

315
315
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

423
423
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

643
643
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

813
813
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

534
534
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1290
1290
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

838
838
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

459
459
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1147
1147
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

138
138
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

235
235
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

158
158
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

240
240
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

679
679
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446

Meer sportnieuws