TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht overweegt transfervrije spits, klap voor Courtois'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht overweegt transfervrije spits, klap voor Courtois'

De transferperiode is in België en de meeste Europese landen intussen voorbij, maar er komt nog nieuws bovendrijven over transfers op het einde van de mercato. Bovendien is de markt in sommige landen nog open, kunnen transfervrije spelers nog tekenen bij een nieuwe club én kijken sommige clubs nu al vooruit naar januari. VoetbalNieuws bundelt dagelijks om 12u dan ook het belangrijkste transfernieuws.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft maar wachten tot één van de spitsen verlost is van blessureleed. Maar volgens L'Avenir kan er binnenkort in het aanvallende compartiment nog een spits worden toegevoegd. Volgens de Franstalige krant blijft Sporting nog steeds uitkijken naar een nieuwe aanvallende versterking. Daarbij kijkt men vooral naar aanvallers die momenteel zonder club zitten.

AA Gent zou goudhaantje Jonathan David een nieuwe overeenkomst willen voorschotelen. Sport/Voetbalmagazine weet dat de club onderhandelingen voert om zijn contract open te breken. Daardoor zal David heel wat meer gaan verdienen en staat Gent komende zomer sterker in de onderhandelingen, want het staat nu al zo goed als vast dat David de club verlaat.

Hans Vanaken werd afgelopen zomer aan Ajax gelinkt maar de Amsterdammers deden toen geen concrete aanbieding. De Gouden Schoen werd immers als vervanger van Donny van de Beek aanzien en die bleef gewoon op post. Indien de Nederlander komende zomer alsnog vertrekt, zou Ajax wel eens kunnen aankloppen bij Club Brugge. "Ajax had wel degelijk interesse. Ik sprak met een van hun scouts en die vond Vanaken de beste van Club", onthulde analist Marc Degryse immers in Het Laatste Nieuws.

BUITENLAND
Thibaut Courtois is na zijn mindere prestatie tegen PSG het doelwit van een ware heksenjacht in de (Spaanse) media. En daar blijft ook een deel van het bestuur van Real Madrid niet blind voor. Volgens Le 10 Sports en El Confindencial is er ook binnen de clubleiding onvrede ontstaan en zou weldra een evaluatie gehouden worden. Indien die tegenvalt, zou er in één van de komende mercato's wel eens gecorrigeerd kunnen worden.

Door zijn sterke prestaties van de voorbije maanden wordt Sadio Mané momenteel door verschillende topclubs gevolgd. Maar bij Liverpool willen ze hun ster uiteraard niet zien vertrekken en dus plannen ze een tegenzet. Volgens de Daily Star is Liverpool immers van plan om Mané een megacontract voor te schotelen. Hij zou de best betaalde speler van de club kunnen worden met een weekloon van maar liefst 250.000 euro.

Indien de Senegalees toch vertrekt, zou Donyell Malen wel eens zijn opvolger kunnen worden. Volgens het medium Calciomercato hebben de scouts van Liverpool de naam van de kersverse international van het Nederlands elftal namelijk met viltstift omcirkeld. Ook AS Roma en AC Milan zouden aan het goudhaantjes van PSV denken.

LEES OOK: Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

Denkt u dat Courtois de strijd met de Spaanse pers nog in zijn voordeel kan keren?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

12
12
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

29
29
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

17
17
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

23
23
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

43
43
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

156
156
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

308
308
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

163
163
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

117
117
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

555
555
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

816
816
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

299
299
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

551
551
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

438
438
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

552
552
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

662
662
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

364
364
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

613
613
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

463
463
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

252
252
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

554
554
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

653
653

Meer sportnieuws