TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht overweegt transfervrije spits, klap voor Courtois'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht overweegt transfervrije spits, klap voor Courtois'

De transferperiode is in België en de meeste Europese landen intussen voorbij, maar er komt nog nieuws bovendrijven over transfers op het einde van de mercato. Bovendien is de markt in sommige landen nog open, kunnen transfervrije spelers nog tekenen bij een nieuwe club én kijken sommige clubs nu al vooruit naar januari. VoetbalNieuws bundelt dagelijks om 12u dan ook het belangrijkste transfernieuws.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft maar wachten tot één van de spitsen verlost is van blessureleed. Maar volgens L'Avenir kan er binnenkort in het aanvallende compartiment nog een spits worden toegevoegd. Volgens de Franstalige krant blijft Sporting nog steeds uitkijken naar een nieuwe aanvallende versterking. Daarbij kijkt men vooral naar aanvallers die momenteel zonder club zitten.

AA Gent zou goudhaantje Jonathan David een nieuwe overeenkomst willen voorschotelen. Sport/Voetbalmagazine weet dat de club onderhandelingen voert om zijn contract open te breken. Daardoor zal David heel wat meer gaan verdienen en staat Gent komende zomer sterker in de onderhandelingen, want het staat nu al zo goed als vast dat David de club verlaat.

Hans Vanaken werd afgelopen zomer aan Ajax gelinkt maar de Amsterdammers deden toen geen concrete aanbieding. De Gouden Schoen werd immers als vervanger van Donny van de Beek aanzien en die bleef gewoon op post. Indien de Nederlander komende zomer alsnog vertrekt, zou Ajax wel eens kunnen aankloppen bij Club Brugge. "Ajax had wel degelijk interesse. Ik sprak met een van hun scouts en die vond Vanaken de beste van Club", onthulde analist Marc Degryse immers in Het Laatste Nieuws.

BUITENLAND
Thibaut Courtois is na zijn mindere prestatie tegen PSG het doelwit van een ware heksenjacht in de (Spaanse) media. En daar blijft ook een deel van het bestuur van Real Madrid niet blind voor. Volgens Le 10 Sports en El Confindencial is er ook binnen de clubleiding onvrede ontstaan en zou weldra een evaluatie gehouden worden. Indien die tegenvalt, zou er in één van de komende mercato's wel eens gecorrigeerd kunnen worden.

Door zijn sterke prestaties van de voorbije maanden wordt Sadio Mané momenteel door verschillende topclubs gevolgd. Maar bij Liverpool willen ze hun ster uiteraard niet zien vertrekken en dus plannen ze een tegenzet. Volgens de Daily Star is Liverpool immers van plan om Mané een megacontract voor te schotelen. Hij zou de best betaalde speler van de club kunnen worden met een weekloon van maar liefst 250.000 euro.

Indien de Senegalees toch vertrekt, zou Donyell Malen wel eens zijn opvolger kunnen worden. Volgens het medium Calciomercato hebben de scouts van Liverpool de naam van de kersverse international van het Nederlands elftal namelijk met viltstift omcirkeld. Ook AS Roma en AC Milan zouden aan het goudhaantjes van PSV denken.

LEES OOK: Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Denkt u dat Courtois de strijd met de Spaanse pers nog in zijn voordeel kan keren?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

180
180
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

155
155
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

162
162
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

263
263
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

366
366
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

230
230
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

554
554
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

194
194
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

525
525
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

295
295
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1314
1314
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

435
435
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

410
410
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

391
391
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

292
292
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

515
515
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

207
207
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

364
364
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

401
401
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3108
3108
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

790
790
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

479
479
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

364
364

Meer sportnieuws