Malinwa boekt fraaie zege na waar spektakelstuk in Guldensporenstadion

door
Malinwa boekt fraaie zege na waar spektakelstuk in Guldensporenstadion

Na een spektakelstuk vol VAR-momenten heeft KV Mechelen opnieuw een knappe uitzege geboekt in de Jupiler Pro League. Malinwa leek één helft onbestaande in het Guldensporenstadion maar boekte op basis van een fraaie tweede helft een verdiende zege.

KV Kortrijk en KV Mechelen openden speeldag acht in de Jupiler Pro League. Malinwa viel de laatste weken wat terug na zijn fraaie start als promovendus en pakte slechts één op negen. In zijn basiself koos coach Vrancken vandaag verrassend voor de 16-jarige Vranckx, onder meer Vanlerberghe, Van Damme en De Camargo zaten op de bank. Ook bij de Kerels liep het allesbehalve gesmeerd dit seizoen, met slechts acht puntjes bleef het voorlopig onder de verwachtingen. Voorin kreeg Hornby een basisplaats van Vanderhaeghe.
KV Kortrijk zet heerschappij om in verdiende voorsprong
In het duel der KV's begon de thuisploeg het beste, na een paar minuten spelen krulde De Sart een vrije trap over. De bezoekers gaven voorlopig niet thuis in het Guldensporenstadion en Hornby knalde een volgende kans tegen de benen van Thoelen. Na een kwartier spelen kwam KV Mechelen iets beter in de wedstrijd, Hairemans schoot een eerste mogelijkheid op de hakken van Kagelmacher. Aan de overzijde knalde Mujakic van dichtbij hoog over en even later redde Thoelen op een lage schuiver van Stojanovic. De thuisploeg verdiende een voorsprong maar sprong weinig efficiënt om met de kansen die het kreeg. Op tien minuten van de rust ontsnapte het nog aan een achterstand toen Hairemans van in de zestien meter flauw in de armen van Bruzzese trapte. KV Kortrijk voetbalde uiteindelijk toch nog een voorsprong bij mekaar toen Mboyo de vrijstaande Stojanovic vond en de boomlange Serviër kopte tussen de benen van Thoelen raak. Zo stonden de Kerels bij de rust verdiend op 1-0.

Vanderhaeghe heeft met KV Kortrijk een verdiende voorsprong te pakken bij de rust.
Onwaarschijnlijk spektakelstuk na de rust vol VAR-momenten
Met Van Damme kwam er een verse kracht op het veld bij de bezoekers, de start was echter even dramatisch. Na amper één minuut spelen leek Kagelmacher de 2-0 te maken, de VAR kwam echter tussen na voorafgaand buitenspel van Stojanovic, zo bleef Malinwa voorlopig in leven. KV Mechelen vatte plots moed en enkele tellen later zette Storm gepast voor op Vanzeir en de Limburger tikte de 1-1 fraai voorbij Bruzzese. De bezoekers speelden helemaal bevrijd nu en na een heerlijke actie maakte Schoofs nog voor het uur de 1-2 met een geweldig doelpunt. Voetbal kan soms een raar beestje zijn want iets voorbij het uur speelde Kaya vanop vrije trap naar de vrijstaande Vanzeir en die knalde opnieuw heerlijk de 1-3 in doel. Een onwaarschijnlijke ommekeer in het Guldensporenstadion. KV Kortrijk hing nu in de touwen en pas op twintig minuten van het einde kreeg het via Stojanovic nog eens een kans, de kopbal van de Serviër vloog over de kooi van Thoelen. Op tien minuten van het einde kreeg de thuisploeg na tussenkomst van de VAR nog een strafschop wegens handspel van Corryn. Mboyo faalde niet vanaf elf meter en milderde tot 2-3. Aan de overzijde kwam de VAR even later onbegrijpelijk niet tussen toen De Sart de doorgebroken Schoofs aan het truitje trok. KV Mechelen hield uiteindelijk stand en boekt zo opnieuw een fraaie zege.
Scoreverloop:
1-0 (38') Stojanovic, 1-1 (53') Vanzeir, 1-2 (57') Schoofs, 1-3 (62') Vanzeir, 2-3 (81') Mboyo (p)

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

Vond u de VAR-tussenkomsten correct?

Meest recent

Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

15
15
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

62
62
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

295
295
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

55
55
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

84
84
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

284
284
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

30
30
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

226
226
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

127
127
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

21
21
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

155
155
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

285
285
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

34
34
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

44
44
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

476
476
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

306
306
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

108
108
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

105
105
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

142
142
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

519
519
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

53
53
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

269
269
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

335
335
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

77
77

Meer sportnieuws