Malinwa boekt fraaie zege na waar spektakelstuk in Guldensporenstadion

door
Malinwa boekt fraaie zege na waar spektakelstuk in Guldensporenstadion

Na een spektakelstuk vol VAR-momenten heeft KV Mechelen opnieuw een knappe uitzege geboekt in de Jupiler Pro League. Malinwa leek één helft onbestaande in het Guldensporenstadion maar boekte op basis van een fraaie tweede helft een verdiende zege.

KV Kortrijk en KV Mechelen openden speeldag acht in de Jupiler Pro League. Malinwa viel de laatste weken wat terug na zijn fraaie start als promovendus en pakte slechts één op negen. In zijn basiself koos coach Vrancken vandaag verrassend voor de 16-jarige Vranckx, onder meer Vanlerberghe, Van Damme en De Camargo zaten op de bank. Ook bij de Kerels liep het allesbehalve gesmeerd dit seizoen, met slechts acht puntjes bleef het voorlopig onder de verwachtingen. Voorin kreeg Hornby een basisplaats van Vanderhaeghe.
KV Kortrijk zet heerschappij om in verdiende voorsprong
In het duel der KV's begon de thuisploeg het beste, na een paar minuten spelen krulde De Sart een vrije trap over. De bezoekers gaven voorlopig niet thuis in het Guldensporenstadion en Hornby knalde een volgende kans tegen de benen van Thoelen. Na een kwartier spelen kwam KV Mechelen iets beter in de wedstrijd, Hairemans schoot een eerste mogelijkheid op de hakken van Kagelmacher. Aan de overzijde knalde Mujakic van dichtbij hoog over en even later redde Thoelen op een lage schuiver van Stojanovic. De thuisploeg verdiende een voorsprong maar sprong weinig efficiënt om met de kansen die het kreeg. Op tien minuten van de rust ontsnapte het nog aan een achterstand toen Hairemans van in de zestien meter flauw in de armen van Bruzzese trapte. KV Kortrijk voetbalde uiteindelijk toch nog een voorsprong bij mekaar toen Mboyo de vrijstaande Stojanovic vond en de boomlange Serviër kopte tussen de benen van Thoelen raak. Zo stonden de Kerels bij de rust verdiend op 1-0.

Vanderhaeghe heeft met KV Kortrijk een verdiende voorsprong te pakken bij de rust.
Onwaarschijnlijk spektakelstuk na de rust vol VAR-momenten
Met Van Damme kwam er een verse kracht op het veld bij de bezoekers, de start was echter even dramatisch. Na amper één minuut spelen leek Kagelmacher de 2-0 te maken, de VAR kwam echter tussen na voorafgaand buitenspel van Stojanovic, zo bleef Malinwa voorlopig in leven. KV Mechelen vatte plots moed en enkele tellen later zette Storm gepast voor op Vanzeir en de Limburger tikte de 1-1 fraai voorbij Bruzzese. De bezoekers speelden helemaal bevrijd nu en na een heerlijke actie maakte Schoofs nog voor het uur de 1-2 met een geweldig doelpunt. Voetbal kan soms een raar beestje zijn want iets voorbij het uur speelde Kaya vanop vrije trap naar de vrijstaande Vanzeir en die knalde opnieuw heerlijk de 1-3 in doel. Een onwaarschijnlijke ommekeer in het Guldensporenstadion. KV Kortrijk hing nu in de touwen en pas op twintig minuten van het einde kreeg het via Stojanovic nog eens een kans, de kopbal van de Serviër vloog over de kooi van Thoelen. Op tien minuten van het einde kreeg de thuisploeg na tussenkomst van de VAR nog een strafschop wegens handspel van Corryn. Mboyo faalde niet vanaf elf meter en milderde tot 2-3. Aan de overzijde kwam de VAR even later onbegrijpelijk niet tussen toen De Sart de doorgebroken Schoofs aan het truitje trok. KV Mechelen hield uiteindelijk stand en boekt zo opnieuw een fraaie zege.
Scoreverloop:
1-0 (38') Stojanovic, 1-1 (53') Vanzeir, 1-2 (57') Schoofs, 1-3 (62') Vanzeir, 2-3 (81') Mboyo (p)

LEES OOK: KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

Vond u de VAR-tussenkomsten correct?

Meest recent

"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

88
88
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

71
71
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

169
169
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

44
44
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

302
302
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

86
86
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

151
151
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

735
735
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

162
162
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

46
46
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

283
283
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

983
983
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

173
173
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

188
188
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

112
112
Kompany krijgt groot nieuws, bizarre nieuwe club Dimata

De wintermercato is in de grootste voetbalnaties inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen ...

44
44
'Bliksemvertrek bij Club Brugge: Engelse miljoenen in spel'

Club Brugge wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

783
783
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

542
542
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

70
70
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

472
472
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

251
251
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

382
382
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

261
261
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

482
482
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

424
424

Meer sportnieuws