Malinwa boekt fraaie zege na waar spektakelstuk in Guldensporenstadion

door
Malinwa boekt fraaie zege na waar spektakelstuk in Guldensporenstadion

Na een spektakelstuk vol VAR-momenten heeft KV Mechelen opnieuw een knappe uitzege geboekt in de Jupiler Pro League. Malinwa leek één helft onbestaande in het Guldensporenstadion maar boekte op basis van een fraaie tweede helft een verdiende zege.

KV Kortrijk en KV Mechelen openden speeldag acht in de Jupiler Pro League. Malinwa viel de laatste weken wat terug na zijn fraaie start als promovendus en pakte slechts één op negen. In zijn basiself koos coach Vrancken vandaag verrassend voor de 16-jarige Vranckx, onder meer Vanlerberghe, Van Damme en De Camargo zaten op de bank. Ook bij de Kerels liep het allesbehalve gesmeerd dit seizoen, met slechts acht puntjes bleef het voorlopig onder de verwachtingen. Voorin kreeg Hornby een basisplaats van Vanderhaeghe.
KV Kortrijk zet heerschappij om in verdiende voorsprong
In het duel der KV's begon de thuisploeg het beste, na een paar minuten spelen krulde De Sart een vrije trap over. De bezoekers gaven voorlopig niet thuis in het Guldensporenstadion en Hornby knalde een volgende kans tegen de benen van Thoelen. Na een kwartier spelen kwam KV Mechelen iets beter in de wedstrijd, Hairemans schoot een eerste mogelijkheid op de hakken van Kagelmacher. Aan de overzijde knalde Mujakic van dichtbij hoog over en even later redde Thoelen op een lage schuiver van Stojanovic. De thuisploeg verdiende een voorsprong maar sprong weinig efficiënt om met de kansen die het kreeg. Op tien minuten van de rust ontsnapte het nog aan een achterstand toen Hairemans van in de zestien meter flauw in de armen van Bruzzese trapte. KV Kortrijk voetbalde uiteindelijk toch nog een voorsprong bij mekaar toen Mboyo de vrijstaande Stojanovic vond en de boomlange Serviër kopte tussen de benen van Thoelen raak. Zo stonden de Kerels bij de rust verdiend op 1-0.

Vanderhaeghe heeft met KV Kortrijk een verdiende voorsprong te pakken bij de rust.
Onwaarschijnlijk spektakelstuk na de rust vol VAR-momenten
Met Van Damme kwam er een verse kracht op het veld bij de bezoekers, de start was echter even dramatisch. Na amper één minuut spelen leek Kagelmacher de 2-0 te maken, de VAR kwam echter tussen na voorafgaand buitenspel van Stojanovic, zo bleef Malinwa voorlopig in leven. KV Mechelen vatte plots moed en enkele tellen later zette Storm gepast voor op Vanzeir en de Limburger tikte de 1-1 fraai voorbij Bruzzese. De bezoekers speelden helemaal bevrijd nu en na een heerlijke actie maakte Schoofs nog voor het uur de 1-2 met een geweldig doelpunt. Voetbal kan soms een raar beestje zijn want iets voorbij het uur speelde Kaya vanop vrije trap naar de vrijstaande Vanzeir en die knalde opnieuw heerlijk de 1-3 in doel. Een onwaarschijnlijke ommekeer in het Guldensporenstadion. KV Kortrijk hing nu in de touwen en pas op twintig minuten van het einde kreeg het via Stojanovic nog eens een kans, de kopbal van de Serviër vloog over de kooi van Thoelen. Op tien minuten van het einde kreeg de thuisploeg na tussenkomst van de VAR nog een strafschop wegens handspel van Corryn. Mboyo faalde niet vanaf elf meter en milderde tot 2-3. Aan de overzijde kwam de VAR even later onbegrijpelijk niet tussen toen De Sart de doorgebroken Schoofs aan het truitje trok. KV Mechelen hield uiteindelijk stand en boekt zo opnieuw een fraaie zege.
Scoreverloop:
1-0 (38') Stojanovic, 1-1 (53') Vanzeir, 1-2 (57') Schoofs, 1-3 (62') Vanzeir, 2-3 (81') Mboyo (p)

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Vond u de VAR-tussenkomsten correct?

Meest recent

Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

12
12
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

15
15
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

66
66
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

110
110
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

55
55
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

582
582
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

123
123
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

299
299
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

100
100
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

134
134
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

338
338
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

447
447
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

848
848
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

273
273
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

125
125
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

99
99
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

187
187
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

273
273
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

138
138
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

111
111
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

423
423
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

327
327
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

387
387

Meer sportnieuws