Malinwa boekt fraaie zege na waar spektakelstuk in Guldensporenstadion

door
Malinwa boekt fraaie zege na waar spektakelstuk in Guldensporenstadion

Na een spektakelstuk vol VAR-momenten heeft KV Mechelen opnieuw een knappe uitzege geboekt in de Jupiler Pro League. Malinwa leek één helft onbestaande in het Guldensporenstadion maar boekte op basis van een fraaie tweede helft een verdiende zege.

KV Kortrijk en KV Mechelen openden speeldag acht in de Jupiler Pro League. Malinwa viel de laatste weken wat terug na zijn fraaie start als promovendus en pakte slechts één op negen. In zijn basiself koos coach Vrancken vandaag verrassend voor de 16-jarige Vranckx, onder meer Vanlerberghe, Van Damme en De Camargo zaten op de bank. Ook bij de Kerels liep het allesbehalve gesmeerd dit seizoen, met slechts acht puntjes bleef het voorlopig onder de verwachtingen. Voorin kreeg Hornby een basisplaats van Vanderhaeghe.
KV Kortrijk zet heerschappij om in verdiende voorsprong
In het duel der KV's begon de thuisploeg het beste, na een paar minuten spelen krulde De Sart een vrije trap over. De bezoekers gaven voorlopig niet thuis in het Guldensporenstadion en Hornby knalde een volgende kans tegen de benen van Thoelen. Na een kwartier spelen kwam KV Mechelen iets beter in de wedstrijd, Hairemans schoot een eerste mogelijkheid op de hakken van Kagelmacher. Aan de overzijde knalde Mujakic van dichtbij hoog over en even later redde Thoelen op een lage schuiver van Stojanovic. De thuisploeg verdiende een voorsprong maar sprong weinig efficiënt om met de kansen die het kreeg. Op tien minuten van de rust ontsnapte het nog aan een achterstand toen Hairemans van in de zestien meter flauw in de armen van Bruzzese trapte. KV Kortrijk voetbalde uiteindelijk toch nog een voorsprong bij mekaar toen Mboyo de vrijstaande Stojanovic vond en de boomlange Serviër kopte tussen de benen van Thoelen raak. Zo stonden de Kerels bij de rust verdiend op 1-0.

Vanderhaeghe heeft met KV Kortrijk een verdiende voorsprong te pakken bij de rust.
Onwaarschijnlijk spektakelstuk na de rust vol VAR-momenten
Met Van Damme kwam er een verse kracht op het veld bij de bezoekers, de start was echter even dramatisch. Na amper één minuut spelen leek Kagelmacher de 2-0 te maken, de VAR kwam echter tussen na voorafgaand buitenspel van Stojanovic, zo bleef Malinwa voorlopig in leven. KV Mechelen vatte plots moed en enkele tellen later zette Storm gepast voor op Vanzeir en de Limburger tikte de 1-1 fraai voorbij Bruzzese. De bezoekers speelden helemaal bevrijd nu en na een heerlijke actie maakte Schoofs nog voor het uur de 1-2 met een geweldig doelpunt. Voetbal kan soms een raar beestje zijn want iets voorbij het uur speelde Kaya vanop vrije trap naar de vrijstaande Vanzeir en die knalde opnieuw heerlijk de 1-3 in doel. Een onwaarschijnlijke ommekeer in het Guldensporenstadion. KV Kortrijk hing nu in de touwen en pas op twintig minuten van het einde kreeg het via Stojanovic nog eens een kans, de kopbal van de Serviër vloog over de kooi van Thoelen. Op tien minuten van het einde kreeg de thuisploeg na tussenkomst van de VAR nog een strafschop wegens handspel van Corryn. Mboyo faalde niet vanaf elf meter en milderde tot 2-3. Aan de overzijde kwam de VAR even later onbegrijpelijk niet tussen toen De Sart de doorgebroken Schoofs aan het truitje trok. KV Mechelen hield uiteindelijk stand en boekt zo opnieuw een fraaie zege.
Scoreverloop:
1-0 (38') Stojanovic, 1-1 (53') Vanzeir, 1-2 (57') Schoofs, 1-3 (62') Vanzeir, 2-3 (81') Mboyo (p)

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Vond u de VAR-tussenkomsten correct?

Meest recent

Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

3
3
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

12
12
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

26
26
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

143
143
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

162
162
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

60
60
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

371
371
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

225
225
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

323
323
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

249
249
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

141
141
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

275
275
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

223
223
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

1053
1053
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

244
244
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

180
180
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

1114
1114
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

456
456
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

184
184
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

282
282
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1098
1098
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

425
425
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

240
240

Meer sportnieuws