Malinwa boekt fraaie zege na waar spektakelstuk in Guldensporenstadion

door
Malinwa boekt fraaie zege na waar spektakelstuk in Guldensporenstadion

Na een spektakelstuk vol VAR-momenten heeft KV Mechelen opnieuw een knappe uitzege geboekt in de Jupiler Pro League. Malinwa leek één helft onbestaande in het Guldensporenstadion maar boekte op basis van een fraaie tweede helft een verdiende zege.

KV Kortrijk en KV Mechelen openden speeldag acht in de Jupiler Pro League. Malinwa viel de laatste weken wat terug na zijn fraaie start als promovendus en pakte slechts één op negen. In zijn basiself koos coach Vrancken vandaag verrassend voor de 16-jarige Vranckx, onder meer Vanlerberghe, Van Damme en De Camargo zaten op de bank. Ook bij de Kerels liep het allesbehalve gesmeerd dit seizoen, met slechts acht puntjes bleef het voorlopig onder de verwachtingen. Voorin kreeg Hornby een basisplaats van Vanderhaeghe.
KV Kortrijk zet heerschappij om in verdiende voorsprong
In het duel der KV's begon de thuisploeg het beste, na een paar minuten spelen krulde De Sart een vrije trap over. De bezoekers gaven voorlopig niet thuis in het Guldensporenstadion en Hornby knalde een volgende kans tegen de benen van Thoelen. Na een kwartier spelen kwam KV Mechelen iets beter in de wedstrijd, Hairemans schoot een eerste mogelijkheid op de hakken van Kagelmacher. Aan de overzijde knalde Mujakic van dichtbij hoog over en even later redde Thoelen op een lage schuiver van Stojanovic. De thuisploeg verdiende een voorsprong maar sprong weinig efficiënt om met de kansen die het kreeg. Op tien minuten van de rust ontsnapte het nog aan een achterstand toen Hairemans van in de zestien meter flauw in de armen van Bruzzese trapte. KV Kortrijk voetbalde uiteindelijk toch nog een voorsprong bij mekaar toen Mboyo de vrijstaande Stojanovic vond en de boomlange Serviër kopte tussen de benen van Thoelen raak. Zo stonden de Kerels bij de rust verdiend op 1-0.

Vanderhaeghe heeft met KV Kortrijk een verdiende voorsprong te pakken bij de rust.
Onwaarschijnlijk spektakelstuk na de rust vol VAR-momenten
Met Van Damme kwam er een verse kracht op het veld bij de bezoekers, de start was echter even dramatisch. Na amper één minuut spelen leek Kagelmacher de 2-0 te maken, de VAR kwam echter tussen na voorafgaand buitenspel van Stojanovic, zo bleef Malinwa voorlopig in leven. KV Mechelen vatte plots moed en enkele tellen later zette Storm gepast voor op Vanzeir en de Limburger tikte de 1-1 fraai voorbij Bruzzese. De bezoekers speelden helemaal bevrijd nu en na een heerlijke actie maakte Schoofs nog voor het uur de 1-2 met een geweldig doelpunt. Voetbal kan soms een raar beestje zijn want iets voorbij het uur speelde Kaya vanop vrije trap naar de vrijstaande Vanzeir en die knalde opnieuw heerlijk de 1-3 in doel. Een onwaarschijnlijke ommekeer in het Guldensporenstadion. KV Kortrijk hing nu in de touwen en pas op twintig minuten van het einde kreeg het via Stojanovic nog eens een kans, de kopbal van de Serviër vloog over de kooi van Thoelen. Op tien minuten van het einde kreeg de thuisploeg na tussenkomst van de VAR nog een strafschop wegens handspel van Corryn. Mboyo faalde niet vanaf elf meter en milderde tot 2-3. Aan de overzijde kwam de VAR even later onbegrijpelijk niet tussen toen De Sart de doorgebroken Schoofs aan het truitje trok. KV Mechelen hield uiteindelijk stand en boekt zo opnieuw een fraaie zege.
Scoreverloop:
1-0 (38') Stojanovic, 1-1 (53') Vanzeir, 1-2 (57') Schoofs, 1-3 (62') Vanzeir, 2-3 (81') Mboyo (p)

LEES OOK: KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Vond u de VAR-tussenkomsten correct?

Meest recent

Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

32
32
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

79
79
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

132
132
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

41
41
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

302
302
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

219
219
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

61
61
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

48
48
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

132
132
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

495
495
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

256
256
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

55
55
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

85
85
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

55
55
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

34
34
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

409
409
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

330
330
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

130
130
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

204
204
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

132
132
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

77
77
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

110
110
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

207
207
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

461
461

Meer sportnieuws