Twee jaar na de 5-0: volledige metamorfose bij Club & RSCA

688 stemmen
Twee jaar na de 5-0: volledige metamorfose bij Club & RSCA

Als ergens het startschot gegeven werd voor de verjongingskuur van Anderlecht, dan was het wel op Jan Breydel. Daar kreeg Paars-Wit bijna twee jaar geleden een flink pak slaag van de aartsrivaal en stapte het met een 5-0 pandoering op zak de bus op richting Brussel.


Een week later wisselde toenmalige coach Hein Vanhaezebrouck het geweer van schouder door de jonge Francis Amuzu en Sambi Lokonga in de ploeg te droppen, maar tegen Club Brugge stond nog heel wat ervaring op het veld. Van dat team schiet nu echter nagenoeg niets meer over: alleen Pieter Gerkens kreeg de voorbije weken nog geregeld zijn kans, Adrien Trebel werd pas in aanloop naar de topper weer opgevist. Frank Boeckx is dan weer vaste klant in de tribune, de overige acht titularissen zijn intussen allemaal weg.

Bij Club Brugge, zij het deels omwille van andere redenen, hetzelfde verhaal. Daar zijn zondag van het team dat de grote concurrent de forfaitnederlaag aansmeerde alleen Hans Vanaken en Ruud Vormer nog van de partij, Emmanuel Dennis kreeg toen wel nog een invalbeurt. Brandon Mechele ligt in balans met Matej Mitrovic voor een basisplaats. Dion Cools, in die match nog aan de aftrap, valt net als Boeckx aan de overzijde inmiddels wekelijks buiten de selectie.

Club Brugge 5:0 Anderlecht (17 december 2017)

Doelpuntenmakers: Diaby (2x), Vormer, Vanaken, Vossen
Club Brugge: Butelle, Poulain, Mechele, Denswil, Cools, Nakamba, Vormer, Vanaken, Limbombe, Diaby, Wesley

Anderlecht: Boeckx, Appiah, Spajic, Kara, Obradovic, Kums, Dendoncker, Trebel, Gerkens, Hanni, Beric

LEES OOK: Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Welk Club-elftal is beter?

Meest recent

STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

19
19
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

26
26
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

52
52
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

117
117
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

122
122
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

99
99
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

112
112
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

228
228
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

182
182
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

150
150
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

395
395
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

197
197
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

93
93
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

434
434
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

251
251
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

251
251
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

97
97
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

180
180
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

352
352
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

185
185
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

211
211
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

234
234
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

882
882
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

183
183

Meer sportnieuws