Twee jaar na de 5-0: volledige metamorfose bij Club & RSCA

688 stemmen
Twee jaar na de 5-0: volledige metamorfose bij Club & RSCA

Als ergens het startschot gegeven werd voor de verjongingskuur van Anderlecht, dan was het wel op Jan Breydel. Daar kreeg Paars-Wit bijna twee jaar geleden een flink pak slaag van de aartsrivaal en stapte het met een 5-0 pandoering op zak de bus op richting Brussel.


Een week later wisselde toenmalige coach Hein Vanhaezebrouck het geweer van schouder door de jonge Francis Amuzu en Sambi Lokonga in de ploeg te droppen, maar tegen Club Brugge stond nog heel wat ervaring op het veld. Van dat team schiet nu echter nagenoeg niets meer over: alleen Pieter Gerkens kreeg de voorbije weken nog geregeld zijn kans, Adrien Trebel werd pas in aanloop naar de topper weer opgevist. Frank Boeckx is dan weer vaste klant in de tribune, de overige acht titularissen zijn intussen allemaal weg.

Bij Club Brugge, zij het deels omwille van andere redenen, hetzelfde verhaal. Daar zijn zondag van het team dat de grote concurrent de forfaitnederlaag aansmeerde alleen Hans Vanaken en Ruud Vormer nog van de partij, Emmanuel Dennis kreeg toen wel nog een invalbeurt. Brandon Mechele ligt in balans met Matej Mitrovic voor een basisplaats. Dion Cools, in die match nog aan de aftrap, valt net als Boeckx aan de overzijde inmiddels wekelijks buiten de selectie.

Club Brugge 5:0 Anderlecht (17 december 2017)

Doelpuntenmakers: Diaby (2x), Vormer, Vanaken, Vossen
Club Brugge: Butelle, Poulain, Mechele, Denswil, Cools, Nakamba, Vormer, Vanaken, Limbombe, Diaby, Wesley

Anderlecht: Boeckx, Appiah, Spajic, Kara, Obradovic, Kums, Dendoncker, Trebel, Gerkens, Hanni, Beric

LEES OOK: 'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Welk Club-elftal is beter?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

61
61
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

46
46
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

130
130
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

24
24
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

34
34
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

170
170
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

530
530
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

164
164
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

69
69
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

430
430
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

202
202
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

529
529
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

500
500
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

479
479
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

354
354
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

188
188
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

587
587
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1025
1025
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

325
325
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

667
667
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

475
475
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

152
152

Meer sportnieuws