Twee jaar na de 5-0: volledige metamorfose bij Club & RSCA

door
Twee jaar na de 5-0: volledige metamorfose bij Club & RSCA

Als ergens het startschot gegeven werd voor de verjongingskuur van Anderlecht, dan was het wel op Jan Breydel. Daar kreeg Paars-Wit bijna twee jaar geleden een flink pak slaag van de aartsrivaal en stapte het met een 5-0 pandoering op zak de bus op richting Brussel.


Een week later wisselde toenmalige coach Hein Vanhaezebrouck het geweer van schouder door de jonge Francis Amuzu en Sambi Lokonga in de ploeg te droppen, maar tegen Club Brugge stond nog heel wat ervaring op het veld. Van dat team schiet nu echter nagenoeg niets meer over: alleen Pieter Gerkens kreeg de voorbije weken nog geregeld zijn kans, Adrien Trebel werd pas in aanloop naar de topper weer opgevist. Frank Boeckx is dan weer vaste klant in de tribune, de overige acht titularissen zijn intussen allemaal weg.

Bij Club Brugge, zij het deels omwille van andere redenen, hetzelfde verhaal. Daar zijn zondag van het team dat de grote concurrent de forfaitnederlaag aansmeerde alleen Hans Vanaken en Ruud Vormer nog van de partij, Emmanuel Dennis kreeg toen wel nog een invalbeurt. Brandon Mechele ligt in balans met Matej Mitrovic voor een basisplaats. Dion Cools, in die match nog aan de aftrap, valt net als Boeckx aan de overzijde inmiddels wekelijks buiten de selectie.

Club Brugge 5:0 Anderlecht (17 december 2017)

Doelpuntenmakers: Diaby (2x), Vormer, Vanaken, Vossen
Club Brugge: Butelle, Poulain, Mechele, Denswil, Cools, Nakamba, Vormer, Vanaken, Limbombe, Diaby, Wesley

Anderlecht: Boeckx, Appiah, Spajic, Kara, Obradovic, Kums, Dendoncker, Trebel, Gerkens, Hanni, Beric

LEES OOK: Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Welk Club-elftal is beter?

Meest recent

Croky Cup: Union ontsnapt, hoofdrol VAR in OHL-Club, kermis op Bosuil

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

68
68
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

466
466
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

119
119
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

127
127
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

269
269
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

23
23
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

140
140
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

543
543
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

26
26
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

34
34
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

170
170
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

84
84
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

118
118
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

108
108
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

113
113
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

112
112
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

297
297
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

297
297
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

174
174
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

145
145
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

208
208
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

158
158
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

116
116

Meer sportnieuws