AA Gent swingt, maar bibbert nog naar overwinning tegen St Etienne

232 stemmen
AA Gent swingt, maar bibbert nog naar overwinning tegen St Etienne

AA Gent wist zich via de voorrondes te plaatsen voor een nieuw avontuur in de Europa League. Dat begon vandaag met een thuiswedstrijd tegen Saint Etienne. De Franse club was momenteel niet in grote doen, dus moesten de Buffalo’s in vorm zeker iets kunnen klaarspelen in eigen huis.

Voorafgaand aan de wedstrijd was er al meteen goed nieuws voor AA Gent. Thomas Kaminski bleek namelijk fit bevonden en stond dan uiteraard ook gewoon tussen de palen. Ook voor de rest kon coach Jess Thorup beschikken over zijn sterkste elftal, met het gouden trio David-Yaremchuk-Depoitre vooraan.



En die bleek alweer meteen van goudwaarde. Yaremchuk zette zich in minuut 2 goed door op de linkerflank, David was er als de kippen bij om de rebound binnen te koppen: 1-0. De Buffalo’s bleven hierna de betere ploeg en kende nog twee halve mogelijkheden via Depoitre en Kums. St Etienne had een halfuur lang nog niets getoond, maar wat Khazri iets daarna deed, mocht gezien worden. Vanop 30 meter knalde hij de 1-1 tegen de touwen. AA Gent was echter niet aangeslagen en pakte net voor rust uit met een sublieme counter, waarop David knap voor de 2-1 ruststand zorgde. 



Alles lag dus uiteraard nog open na de rust, en dat wisten de Fransen ook. Zij begonnen snediger aan de twee helft en Gent had het toch even moeilijk. Tot grote kansen leidde dat echter niet en iets na het uur hielpen ze zowaar ook nog de thuisploeg. Perrin zorgde onfortuinlijk voor de 3-1. Wat meer ademruimte voor de Buffalo’s, die de wedstrijd volledig onder controle leken te hebben vanaf dan. Tot Kaminski een zeer flagrante blunder beging en Saint Etienne eigenhandig de 3-2 bezorgde. AA Gent was hierdoor toch weer van slag en sleepte zich naar het einde. Dat verlossende signaal kwam er uiteindelijk ook en boeken de Buffalo's zo een verdiende zege.

Scoreverloop:
(2') 1-0 David
(38') 1-1 Khazri
(43') 2-1 David
(64') 3-1 Perrin (OG)
(74') 3-2 Kaminski (OG)


LEES OOK: Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

Verdiende overwinning?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

40
40
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

61
61
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

27
27
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

62
62
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

95
95
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

92
92
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

64
64
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

342
342
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

124
124
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

67
67
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

307
307
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

291
291
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

99
99
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

154
154
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

116
116
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

147
147
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

295
295
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

258
258
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

169
169
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

376
376
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

603
603
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

390
390
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

187
187
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

96
96

Meer sportnieuws