AA Gent swingt, maar bibbert nog naar overwinning tegen St Etienne

232 stemmen
AA Gent swingt, maar bibbert nog naar overwinning tegen St Etienne

AA Gent wist zich via de voorrondes te plaatsen voor een nieuw avontuur in de Europa League. Dat begon vandaag met een thuiswedstrijd tegen Saint Etienne. De Franse club was momenteel niet in grote doen, dus moesten de Buffalo’s in vorm zeker iets kunnen klaarspelen in eigen huis.

Voorafgaand aan de wedstrijd was er al meteen goed nieuws voor AA Gent. Thomas Kaminski bleek namelijk fit bevonden en stond dan uiteraard ook gewoon tussen de palen. Ook voor de rest kon coach Jess Thorup beschikken over zijn sterkste elftal, met het gouden trio David-Yaremchuk-Depoitre vooraan.



En die bleek alweer meteen van goudwaarde. Yaremchuk zette zich in minuut 2 goed door op de linkerflank, David was er als de kippen bij om de rebound binnen te koppen: 1-0. De Buffalo’s bleven hierna de betere ploeg en kende nog twee halve mogelijkheden via Depoitre en Kums. St Etienne had een halfuur lang nog niets getoond, maar wat Khazri iets daarna deed, mocht gezien worden. Vanop 30 meter knalde hij de 1-1 tegen de touwen. AA Gent was echter niet aangeslagen en pakte net voor rust uit met een sublieme counter, waarop David knap voor de 2-1 ruststand zorgde. 



Alles lag dus uiteraard nog open na de rust, en dat wisten de Fransen ook. Zij begonnen snediger aan de twee helft en Gent had het toch even moeilijk. Tot grote kansen leidde dat echter niet en iets na het uur hielpen ze zowaar ook nog de thuisploeg. Perrin zorgde onfortuinlijk voor de 3-1. Wat meer ademruimte voor de Buffalo’s, die de wedstrijd volledig onder controle leken te hebben vanaf dan. Tot Kaminski een zeer flagrante blunder beging en Saint Etienne eigenhandig de 3-2 bezorgde. AA Gent was hierdoor toch weer van slag en sleepte zich naar het einde. Dat verlossende signaal kwam er uiteindelijk ook en boeken de Buffalo's zo een verdiende zege.

Scoreverloop:
(2') 1-0 David
(38') 1-1 Khazri
(43') 2-1 David
(64') 3-1 Perrin (OG)
(74') 3-2 Kaminski (OG)


LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Verdiende overwinning?

Meest recent

Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

0
0
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

20
20
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

10
10
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

52
52
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

73
73
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

51
51
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

289
289
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

302
302
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

324
324
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

214
214
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

349
349
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

605
605
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

450
450
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

39
39
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

262
262
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

762
762
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

69
69
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

318
318
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

406
406
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

270
270
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

232
232
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

277
277
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

670
670
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

122
122
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

302
302

Meer sportnieuws