AA Gent swingt, maar bibbert nog naar overwinning tegen St Etienne

232
AA Gent swingt, maar bibbert nog naar overwinning tegen St Etienne

AA Gent wist zich via de voorrondes te plaatsen voor een nieuw avontuur in de Europa League. Dat begon vandaag met een thuiswedstrijd tegen Saint Etienne. De Franse club was momenteel niet in grote doen, dus moesten de Buffalo’s in vorm zeker iets kunnen klaarspelen in eigen huis.

Voorafgaand aan de wedstrijd was er al meteen goed nieuws voor AA Gent. Thomas Kaminski bleek namelijk fit bevonden en stond dan uiteraard ook gewoon tussen de palen. Ook voor de rest kon coach Jess Thorup beschikken over zijn sterkste elftal, met het gouden trio David-Yaremchuk-Depoitre vooraan.



En die bleek alweer meteen van goudwaarde. Yaremchuk zette zich in minuut 2 goed door op de linkerflank, David was er als de kippen bij om de rebound binnen te koppen: 1-0. De Buffalo’s bleven hierna de betere ploeg en kende nog twee halve mogelijkheden via Depoitre en Kums. St Etienne had een halfuur lang nog niets getoond, maar wat Khazri iets daarna deed, mocht gezien worden. Vanop 30 meter knalde hij de 1-1 tegen de touwen. AA Gent was echter niet aangeslagen en pakte net voor rust uit met een sublieme counter, waarop David knap voor de 2-1 ruststand zorgde. 



Alles lag dus uiteraard nog open na de rust, en dat wisten de Fransen ook. Zij begonnen snediger aan de twee helft en Gent had het toch even moeilijk. Tot grote kansen leidde dat echter niet en iets na het uur hielpen ze zowaar ook nog de thuisploeg. Perrin zorgde onfortuinlijk voor de 3-1. Wat meer ademruimte voor de Buffalo’s, die de wedstrijd volledig onder controle leken te hebben vanaf dan. Tot Kaminski een zeer flagrante blunder beging en Saint Etienne eigenhandig de 3-2 bezorgde. AA Gent was hierdoor toch weer van slag en sleepte zich naar het einde. Dat verlossende signaal kwam er uiteindelijk ook en boeken de Buffalo's zo een verdiende zege.

Scoreverloop:
(2') 1-0 David
(38') 1-1 Khazri
(43') 2-1 David
(64') 3-1 Perrin (OG)
(74') 3-2 Kaminski (OG)


LEES OOK: Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

Verdiende overwinning?

Meest recent

'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

4
4
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

61
61
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

62
62
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

266
266
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

129
129
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

110
110
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

77
77
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

245
245
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

142
142
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

274
274
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

191
191
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

173
173
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

155
155
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

119
119
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

217
217
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

287
287
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

95
95
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

130
130
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

110
110
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

132
132
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

20
20
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

27
27
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

94
94
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

248
248
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

138
138

Meer sportnieuws