Hazard en Courtois slachtoffer van heksenjacht: "Gaat er zwaar over"

door
Hazard en Courtois slachtoffer van heksenjacht:

Real Madrid maakte woensdagavond geen goede beurt en verloor tijdens de openingsspeeldag van de Champions League met 3-0 van Paris Saint-Germain. De Spaanse pers toonde zich dan ook niet mals voor de Koninklijke. Vooral onze landgenoten Eden Hazard en Thibaut Courtois kregen er stevig van langs.


Toegegeven, de twee Belgen speelden niet hun beste partij. Maar de storm van kritiek die ze nu over zich heen krijgen gaat wel heel erg ver. Dat vindt ook analist Stef Wijnants. "De mankementen bij Real zitten aan alle kanten, maar in de Spaanse pers wordt in de zoektocht naar een zondebok gefocust op de Belgen. De kruistocht tegen de Belgische spelers gaat er zwaar over. Ze zoeken schuldigen waar ze die niet moeten zoeken", klinkt het bij Sporza.

Hazard kwam amper in het stuk voor, maar we mogen niet vergeten dat de aanvaller nog maar net hersteld is van een blessure die hem weken aan de kant hield. "De Belgen bij Real mogen zeker kritiek krijgen, maar er moet ook nuance zijn. Oké, "De Kleine" is er nog lang niet, dat is duidelijk. Maar de lat ligt vanaf dag 1 zó hoog. De druk is ook verstikkend. Chelsea valt niet te vergelijken met Real. Elke actie of balcontact wordt er ontleed. Ze moeten alleen oppassen dat ze Hazard niet kapotschrijven nog voor hij echt fit is."

Voor Courtois lukte het dan weer andermaal niet om de nul te houden, maar de doelman wordt ook totaal niet geholpen door zijn wankelende defensie. "Je leest en hoort nu: Courtois houdt geen bal meer tegen. Maar dan vergeten ze wel dat hij afgelopen weekend in de 92e minuut een bal stopte, anders wordt het nog 3-3 tegen ocharme Levante. Het is onmogelijk om de nul te houden met dit Real. Courtois staat al anderhalf jaar in een schiettent", aldus Wijnants.

LEES OOK: 'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

De kritiek op Hazard en Courtois gaat erover ...

Meest recent

Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

0
0
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

24
24
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

85
85
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

43
43
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

44
44
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

214
214
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

51
51
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

85
85
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

98
98
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

251
251
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

270
270
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

109
109
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

116
116
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

109
109
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

411
411
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

450
450
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

133
133
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

409
409
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

500
500
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

300
300
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

117
117
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

86
86
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

68
68
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

163
163
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

268
268

Meer sportnieuws