Hazard en Courtois slachtoffer van heksenjacht: "Gaat er zwaar over"

517
Hazard en Courtois slachtoffer van heksenjacht:

Real Madrid maakte woensdagavond geen goede beurt en verloor tijdens de openingsspeeldag van de Champions League met 3-0 van Paris Saint-Germain. De Spaanse pers toonde zich dan ook niet mals voor de Koninklijke. Vooral onze landgenoten Eden Hazard en Thibaut Courtois kregen er stevig van langs.


Toegegeven, de twee Belgen speelden niet hun beste partij. Maar de storm van kritiek die ze nu over zich heen krijgen gaat wel heel erg ver. Dat vindt ook analist Stef Wijnants. "De mankementen bij Real zitten aan alle kanten, maar in de Spaanse pers wordt in de zoektocht naar een zondebok gefocust op de Belgen. De kruistocht tegen de Belgische spelers gaat er zwaar over. Ze zoeken schuldigen waar ze die niet moeten zoeken", klinkt het bij Sporza.

Hazard kwam amper in het stuk voor, maar we mogen niet vergeten dat de aanvaller nog maar net hersteld is van een blessure die hem weken aan de kant hield. "De Belgen bij Real mogen zeker kritiek krijgen, maar er moet ook nuance zijn. Oké, "De Kleine" is er nog lang niet, dat is duidelijk. Maar de lat ligt vanaf dag 1 zó hoog. De druk is ook verstikkend. Chelsea valt niet te vergelijken met Real. Elke actie of balcontact wordt er ontleed. Ze moeten alleen oppassen dat ze Hazard niet kapotschrijven nog voor hij echt fit is."

Voor Courtois lukte het dan weer andermaal niet om de nul te houden, maar de doelman wordt ook totaal niet geholpen door zijn wankelende defensie. "Je leest en hoort nu: Courtois houdt geen bal meer tegen. Maar dan vergeten ze wel dat hij afgelopen weekend in de 92e minuut een bal stopte, anders wordt het nog 3-3 tegen ocharme Levante. Het is onmogelijk om de nul te houden met dit Real. Courtois staat al anderhalf jaar in een schiettent", aldus Wijnants.

LEES OOK: Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De kritiek op Hazard en Courtois gaat erover ...

Meest recent

De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

6
6
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

12
12
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

26
26
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

61
61
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

104
104
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

96
96
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

117
117
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

91
91
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

173
173
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

219
219
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

81
81
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

110
110
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

85
85
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

127
127
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

83
83
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

225
225
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

127
127
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

111
111
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1027
1027
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

172
172
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

114
114
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43

Meer sportnieuws