Hazard en Courtois slachtoffer van heksenjacht: "Gaat er zwaar over"

517 stemmen
Hazard en Courtois slachtoffer van heksenjacht:

Real Madrid maakte woensdagavond geen goede beurt en verloor tijdens de openingsspeeldag van de Champions League met 3-0 van Paris Saint-Germain. De Spaanse pers toonde zich dan ook niet mals voor de Koninklijke. Vooral onze landgenoten Eden Hazard en Thibaut Courtois kregen er stevig van langs.


Toegegeven, de twee Belgen speelden niet hun beste partij. Maar de storm van kritiek die ze nu over zich heen krijgen gaat wel heel erg ver. Dat vindt ook analist Stef Wijnants. "De mankementen bij Real zitten aan alle kanten, maar in de Spaanse pers wordt in de zoektocht naar een zondebok gefocust op de Belgen. De kruistocht tegen de Belgische spelers gaat er zwaar over. Ze zoeken schuldigen waar ze die niet moeten zoeken", klinkt het bij Sporza.

Hazard kwam amper in het stuk voor, maar we mogen niet vergeten dat de aanvaller nog maar net hersteld is van een blessure die hem weken aan de kant hield. "De Belgen bij Real mogen zeker kritiek krijgen, maar er moet ook nuance zijn. Oké, "De Kleine" is er nog lang niet, dat is duidelijk. Maar de lat ligt vanaf dag 1 zó hoog. De druk is ook verstikkend. Chelsea valt niet te vergelijken met Real. Elke actie of balcontact wordt er ontleed. Ze moeten alleen oppassen dat ze Hazard niet kapotschrijven nog voor hij echt fit is."

Voor Courtois lukte het dan weer andermaal niet om de nul te houden, maar de doelman wordt ook totaal niet geholpen door zijn wankelende defensie. "Je leest en hoort nu: Courtois houdt geen bal meer tegen. Maar dan vergeten ze wel dat hij afgelopen weekend in de 92e minuut een bal stopte, anders wordt het nog 3-3 tegen ocharme Levante. Het is onmogelijk om de nul te houden met dit Real. Courtois staat al anderhalf jaar in een schiettent", aldus Wijnants.

LEES OOK: Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

🚀

De kritiek op Hazard en Courtois gaat erover ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

30
30
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

2
2
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

38
38
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

15
15
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

139
139
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

47
47
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

44
44
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

203
203
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

214
214
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

156
156
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

323
323
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

432
432
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

55
55
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

46
46
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

91
91
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

98
98
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

73
73
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

43
43
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

247
247
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

181
181
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

297
297
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

254
254
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

372
372
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

503
503
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

230
230
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

82
82

Meer sportnieuws