Fortuinlijk Standard zorgt voor eerste Belgische zege in Europa deze week

door
Fortuinlijk Standard zorgt voor eerste Belgische zege in Europa deze week

Preud'homme heeft met Standard zijn eerste wedstrijd in de Europa League succesvol afgesloten. De Rouches speelden zeker niet hun beste wedstrijd van het seizoen maar hadden het geluk aan hun zijde tegen een weinig efficiënt Guimarães.

Het ging Standard voorlopig voor de wind dit seizoen: in de Jupiler Pro League stond het momenteel aan kop en in de Europa League lootte het een zeer aantrekkelijke poule met onder meer Frankfurt en Arsenal. Vanavond namen de Rouches het op tegen 'zwakke broertje' Vitória Guimarães. De Portugezen leken een haalbare kaart en winst was quasi een must om kans te maken op een plek bij de eerste twee. In doel begon verrassend Milenkovic-Savic, voorin koos Preud'homme voor Carcela, hij verving de zieke Lestienne.
Weinig opwinding in zoutloze eerste periode
De bezoekers dreigden na een paar minuten spelen een eerste keer via Davidson, zijn vizier was echter slecht afgesteld. Halfweg de eerste periode kregen de Portugezen via Evangelista een volgende mogelijkheid, zijn schot ging voorlangs. Een minuut later trapte Limbombe vanop vrije trap een eerste kans voor de thuisploeg over. Voorlopig was het geen spektakelrijke wedstrijd op Sclessin en leken beide ploegen teveel bezig met het resultaat in plaats van vrijuit te voetballen. Op slag van rust was er toch nog een bal tussen de palen, Evangelista kopte in de grijpgrage armen van Milenkovic-Savic. Halfweg stond het na een flauwe vertoning nog 0-0.

Ook Carcela kan voorlopig het verschil niet maken, de Portugezen krijgen zelfs de beste kansen.
Standard prijst zich gelukkig dat Portugezen hun eigen graf graven
Ook na de rust was de eerste kans voor de bezoekers: Davidson knalde na dik vijf minuten spelen voorlangs. Een paar minuten later blunderde Milenkovic-Savic, in de nastoot zette hij zijn fout echter knap recht door de poging van Davidson uit doel te houden. Bij Standard gaf Carcela andermaal niet thuis, de Marokkaan speelde een zoutloze partij en grossierde in slechte passes. Pas iets voorbij het uur was er nog eens 'gevaar' van de thuisploeg, Mpoku trapte vanop een meter of dertig ruim over het doel van Silva. Een minuut later kwamen de Rouches dan toch op voorsprong toen een voorzet van Vojvoda ongelukkig door Hanin in eigen doel werd verlengd, tegen de gang van het spel in stond het 1-0 voor Standard. De thuisploeg voetbalde nu met iets meer vertrouwen en op ruim een kwartier van het einde vergat Bastien om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen door oog in oog met Silva op de bezoekende doelman te schieten. Aan de overzijde gaven de Portugezen zich allerminst gewonnen, Milenkovic-Savic moest alles uit de kast halen om een kopbal van Tapsoba uit doel te houden. In de laatste tien minuten kreeg Guimarães nog genoeg mogelijkheden om een gelijkspel af te dwingen maar het vizier van de bezoekers stond vandaag niet scherp afgesteld. Uiteindelijk besliste Mpoku in de blessuretijd de wedstrijd helemaal door na fraai doorzetten de 2-0 langs Silva in doel te prikken. Zo pakt Standard uiteindelijk zijn eerste driepunter van deze Europa League.
Scoreverloop:
1-0 (66') own-goal Hanin, 2-0 (90+1') Mpoku

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Was dit een verdiende zege?

Meest recent

'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

11
11
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

41
41
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

35
35
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

47
47
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

41
41
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

312
312
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

74
74
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

38
38
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

155
155
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

203
203
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

250
250
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

122
122
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

182
182
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

407
407
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

93
93
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

571
571
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

333
333
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

144
144
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

154
154
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

78
78
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

121
121
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

250
250

Meer sportnieuws