Fortuinlijk Standard zorgt voor eerste Belgische zege in Europa deze week

268 stemmen
Fortuinlijk Standard zorgt voor eerste Belgische zege in Europa deze week

Preud'homme heeft met Standard zijn eerste wedstrijd in de Europa League succesvol afgesloten. De Rouches speelden zeker niet hun beste wedstrijd van het seizoen maar hadden het geluk aan hun zijde tegen een weinig efficiënt Guimarães.

Het ging Standard voorlopig voor de wind dit seizoen: in de Jupiler Pro League stond het momenteel aan kop en in de Europa League lootte het een zeer aantrekkelijke poule met onder meer Frankfurt en Arsenal. Vanavond namen de Rouches het op tegen 'zwakke broertje' Vitória Guimarães. De Portugezen leken een haalbare kaart en winst was quasi een must om kans te maken op een plek bij de eerste twee. In doel begon verrassend Milenkovic-Savic, voorin koos Preud'homme voor Carcela, hij verving de zieke Lestienne.
Weinig opwinding in zoutloze eerste periode
De bezoekers dreigden na een paar minuten spelen een eerste keer via Davidson, zijn vizier was echter slecht afgesteld. Halfweg de eerste periode kregen de Portugezen via Evangelista een volgende mogelijkheid, zijn schot ging voorlangs. Een minuut later trapte Limbombe vanop vrije trap een eerste kans voor de thuisploeg over. Voorlopig was het geen spektakelrijke wedstrijd op Sclessin en leken beide ploegen teveel bezig met het resultaat in plaats van vrijuit te voetballen. Op slag van rust was er toch nog een bal tussen de palen, Evangelista kopte in de grijpgrage armen van Milenkovic-Savic. Halfweg stond het na een flauwe vertoning nog 0-0.

Ook Carcela kan voorlopig het verschil niet maken, de Portugezen krijgen zelfs de beste kansen.
Standard prijst zich gelukkig dat Portugezen hun eigen graf graven
Ook na de rust was de eerste kans voor de bezoekers: Davidson knalde na dik vijf minuten spelen voorlangs. Een paar minuten later blunderde Milenkovic-Savic, in de nastoot zette hij zijn fout echter knap recht door de poging van Davidson uit doel te houden. Bij Standard gaf Carcela andermaal niet thuis, de Marokkaan speelde een zoutloze partij en grossierde in slechte passes. Pas iets voorbij het uur was er nog eens 'gevaar' van de thuisploeg, Mpoku trapte vanop een meter of dertig ruim over het doel van Silva. Een minuut later kwamen de Rouches dan toch op voorsprong toen een voorzet van Vojvoda ongelukkig door Hanin in eigen doel werd verlengd, tegen de gang van het spel in stond het 1-0 voor Standard. De thuisploeg voetbalde nu met iets meer vertrouwen en op ruim een kwartier van het einde vergat Bastien om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen door oog in oog met Silva op de bezoekende doelman te schieten. Aan de overzijde gaven de Portugezen zich allerminst gewonnen, Milenkovic-Savic moest alles uit de kast halen om een kopbal van Tapsoba uit doel te houden. In de laatste tien minuten kreeg Guimarães nog genoeg mogelijkheden om een gelijkspel af te dwingen maar het vizier van de bezoekers stond vandaag niet scherp afgesteld. Uiteindelijk besliste Mpoku in de blessuretijd de wedstrijd helemaal door na fraai doorzetten de 2-0 langs Silva in doel te prikken. Zo pakt Standard uiteindelijk zijn eerste driepunter van deze Europa League.
Scoreverloop:
1-0 (66') own-goal Hanin, 2-0 (90+1') Mpoku

LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging
34

Was dit een verdiende zege?

Meest recent

Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

17
17
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

71
71
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

282
282
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

326
326
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

112
112
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

118
118
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

258
258
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

33
33
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

162
162
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

432
432
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

596
596
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

55
55
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

116
116
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

322
322
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

52
52
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

48
48
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

403
403
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

200
200
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

129
129
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

620
620
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

493
493
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

198
198
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

97
97
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

103
103

Meer sportnieuws