Fortuinlijk Standard zorgt voor eerste Belgische zege in Europa deze week

268
Fortuinlijk Standard zorgt voor eerste Belgische zege in Europa deze week

Preud'homme heeft met Standard zijn eerste wedstrijd in de Europa League succesvol afgesloten. De Rouches speelden zeker niet hun beste wedstrijd van het seizoen maar hadden het geluk aan hun zijde tegen een weinig efficiënt Guimarães.

Het ging Standard voorlopig voor de wind dit seizoen: in de Jupiler Pro League stond het momenteel aan kop en in de Europa League lootte het een zeer aantrekkelijke poule met onder meer Frankfurt en Arsenal. Vanavond namen de Rouches het op tegen 'zwakke broertje' Vitória Guimarães. De Portugezen leken een haalbare kaart en winst was quasi een must om kans te maken op een plek bij de eerste twee. In doel begon verrassend Milenkovic-Savic, voorin koos Preud'homme voor Carcela, hij verving de zieke Lestienne.
Weinig opwinding in zoutloze eerste periode
De bezoekers dreigden na een paar minuten spelen een eerste keer via Davidson, zijn vizier was echter slecht afgesteld. Halfweg de eerste periode kregen de Portugezen via Evangelista een volgende mogelijkheid, zijn schot ging voorlangs. Een minuut later trapte Limbombe vanop vrije trap een eerste kans voor de thuisploeg over. Voorlopig was het geen spektakelrijke wedstrijd op Sclessin en leken beide ploegen teveel bezig met het resultaat in plaats van vrijuit te voetballen. Op slag van rust was er toch nog een bal tussen de palen, Evangelista kopte in de grijpgrage armen van Milenkovic-Savic. Halfweg stond het na een flauwe vertoning nog 0-0.

Ook Carcela kan voorlopig het verschil niet maken, de Portugezen krijgen zelfs de beste kansen.
Standard prijst zich gelukkig dat Portugezen hun eigen graf graven
Ook na de rust was de eerste kans voor de bezoekers: Davidson knalde na dik vijf minuten spelen voorlangs. Een paar minuten later blunderde Milenkovic-Savic, in de nastoot zette hij zijn fout echter knap recht door de poging van Davidson uit doel te houden. Bij Standard gaf Carcela andermaal niet thuis, de Marokkaan speelde een zoutloze partij en grossierde in slechte passes. Pas iets voorbij het uur was er nog eens 'gevaar' van de thuisploeg, Mpoku trapte vanop een meter of dertig ruim over het doel van Silva. Een minuut later kwamen de Rouches dan toch op voorsprong toen een voorzet van Vojvoda ongelukkig door Hanin in eigen doel werd verlengd, tegen de gang van het spel in stond het 1-0 voor Standard. De thuisploeg voetbalde nu met iets meer vertrouwen en op ruim een kwartier van het einde vergat Bastien om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen door oog in oog met Silva op de bezoekende doelman te schieten. Aan de overzijde gaven de Portugezen zich allerminst gewonnen, Milenkovic-Savic moest alles uit de kast halen om een kopbal van Tapsoba uit doel te houden. In de laatste tien minuten kreeg Guimarães nog genoeg mogelijkheden om een gelijkspel af te dwingen maar het vizier van de bezoekers stond vandaag niet scherp afgesteld. Uiteindelijk besliste Mpoku in de blessuretijd de wedstrijd helemaal door na fraai doorzetten de 2-0 langs Silva in doel te prikken. Zo pakt Standard uiteindelijk zijn eerste driepunter van deze Europa League.
Scoreverloop:
1-0 (66') own-goal Hanin, 2-0 (90+1') Mpoku

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Was dit een verdiende zege?

Meest recent

Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

2
2
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

6
6
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

35
35
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

16
16
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

29
29
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

23
23
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

125
125
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

33
33
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

177
177
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

106
106
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

65
65
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

195
195
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

177
177
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

245
245
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

137
137
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

222
222
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

236
236
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

294
294
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

245
245
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

326
326
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

494
494
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

228
228
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

212
212

Meer sportnieuws