Fortuinlijk Standard zorgt voor eerste Belgische zege in Europa deze week

268 stemmen
Fortuinlijk Standard zorgt voor eerste Belgische zege in Europa deze week

Preud'homme heeft met Standard zijn eerste wedstrijd in de Europa League succesvol afgesloten. De Rouches speelden zeker niet hun beste wedstrijd van het seizoen maar hadden het geluk aan hun zijde tegen een weinig efficiënt Guimarães.

Het ging Standard voorlopig voor de wind dit seizoen: in de Jupiler Pro League stond het momenteel aan kop en in de Europa League lootte het een zeer aantrekkelijke poule met onder meer Frankfurt en Arsenal. Vanavond namen de Rouches het op tegen 'zwakke broertje' Vitória Guimarães. De Portugezen leken een haalbare kaart en winst was quasi een must om kans te maken op een plek bij de eerste twee. In doel begon verrassend Milenkovic-Savic, voorin koos Preud'homme voor Carcela, hij verving de zieke Lestienne.
Weinig opwinding in zoutloze eerste periode
De bezoekers dreigden na een paar minuten spelen een eerste keer via Davidson, zijn vizier was echter slecht afgesteld. Halfweg de eerste periode kregen de Portugezen via Evangelista een volgende mogelijkheid, zijn schot ging voorlangs. Een minuut later trapte Limbombe vanop vrije trap een eerste kans voor de thuisploeg over. Voorlopig was het geen spektakelrijke wedstrijd op Sclessin en leken beide ploegen teveel bezig met het resultaat in plaats van vrijuit te voetballen. Op slag van rust was er toch nog een bal tussen de palen, Evangelista kopte in de grijpgrage armen van Milenkovic-Savic. Halfweg stond het na een flauwe vertoning nog 0-0.

Ook Carcela kan voorlopig het verschil niet maken, de Portugezen krijgen zelfs de beste kansen.
Standard prijst zich gelukkig dat Portugezen hun eigen graf graven
Ook na de rust was de eerste kans voor de bezoekers: Davidson knalde na dik vijf minuten spelen voorlangs. Een paar minuten later blunderde Milenkovic-Savic, in de nastoot zette hij zijn fout echter knap recht door de poging van Davidson uit doel te houden. Bij Standard gaf Carcela andermaal niet thuis, de Marokkaan speelde een zoutloze partij en grossierde in slechte passes. Pas iets voorbij het uur was er nog eens 'gevaar' van de thuisploeg, Mpoku trapte vanop een meter of dertig ruim over het doel van Silva. Een minuut later kwamen de Rouches dan toch op voorsprong toen een voorzet van Vojvoda ongelukkig door Hanin in eigen doel werd verlengd, tegen de gang van het spel in stond het 1-0 voor Standard. De thuisploeg voetbalde nu met iets meer vertrouwen en op ruim een kwartier van het einde vergat Bastien om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen door oog in oog met Silva op de bezoekende doelman te schieten. Aan de overzijde gaven de Portugezen zich allerminst gewonnen, Milenkovic-Savic moest alles uit de kast halen om een kopbal van Tapsoba uit doel te houden. In de laatste tien minuten kreeg Guimarães nog genoeg mogelijkheden om een gelijkspel af te dwingen maar het vizier van de bezoekers stond vandaag niet scherp afgesteld. Uiteindelijk besliste Mpoku in de blessuretijd de wedstrijd helemaal door na fraai doorzetten de 2-0 langs Silva in doel te prikken. Zo pakt Standard uiteindelijk zijn eerste driepunter van deze Europa League.
Scoreverloop:
1-0 (66') own-goal Hanin, 2-0 (90+1') Mpoku

LEES OOK: 'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
169

Was dit een verdiende zege?

Meest recent

Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

0
0
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

6
6
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

498
498
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

60
60
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

34
34
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

37
37
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

20
20
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

169
169
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

77
77
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

52
52
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

169
169
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

273
273
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

83
83
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

153
153
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

38
38
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

244
244
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

72
72
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

39
39
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

596
596
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

589
589
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

70
70
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

284
284
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

155
155
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

307
307

Meer sportnieuws