Fortuinlijk Standard zorgt voor eerste Belgische zege in Europa deze week

268 stemmen
Fortuinlijk Standard zorgt voor eerste Belgische zege in Europa deze week

Preud'homme heeft met Standard zijn eerste wedstrijd in de Europa League succesvol afgesloten. De Rouches speelden zeker niet hun beste wedstrijd van het seizoen maar hadden het geluk aan hun zijde tegen een weinig efficiënt Guimarães.

Het ging Standard voorlopig voor de wind dit seizoen: in de Jupiler Pro League stond het momenteel aan kop en in de Europa League lootte het een zeer aantrekkelijke poule met onder meer Frankfurt en Arsenal. Vanavond namen de Rouches het op tegen 'zwakke broertje' Vitória Guimarães. De Portugezen leken een haalbare kaart en winst was quasi een must om kans te maken op een plek bij de eerste twee. In doel begon verrassend Milenkovic-Savic, voorin koos Preud'homme voor Carcela, hij verving de zieke Lestienne.
Weinig opwinding in zoutloze eerste periode
De bezoekers dreigden na een paar minuten spelen een eerste keer via Davidson, zijn vizier was echter slecht afgesteld. Halfweg de eerste periode kregen de Portugezen via Evangelista een volgende mogelijkheid, zijn schot ging voorlangs. Een minuut later trapte Limbombe vanop vrije trap een eerste kans voor de thuisploeg over. Voorlopig was het geen spektakelrijke wedstrijd op Sclessin en leken beide ploegen teveel bezig met het resultaat in plaats van vrijuit te voetballen. Op slag van rust was er toch nog een bal tussen de palen, Evangelista kopte in de grijpgrage armen van Milenkovic-Savic. Halfweg stond het na een flauwe vertoning nog 0-0.

Ook Carcela kan voorlopig het verschil niet maken, de Portugezen krijgen zelfs de beste kansen.
Standard prijst zich gelukkig dat Portugezen hun eigen graf graven
Ook na de rust was de eerste kans voor de bezoekers: Davidson knalde na dik vijf minuten spelen voorlangs. Een paar minuten later blunderde Milenkovic-Savic, in de nastoot zette hij zijn fout echter knap recht door de poging van Davidson uit doel te houden. Bij Standard gaf Carcela andermaal niet thuis, de Marokkaan speelde een zoutloze partij en grossierde in slechte passes. Pas iets voorbij het uur was er nog eens 'gevaar' van de thuisploeg, Mpoku trapte vanop een meter of dertig ruim over het doel van Silva. Een minuut later kwamen de Rouches dan toch op voorsprong toen een voorzet van Vojvoda ongelukkig door Hanin in eigen doel werd verlengd, tegen de gang van het spel in stond het 1-0 voor Standard. De thuisploeg voetbalde nu met iets meer vertrouwen en op ruim een kwartier van het einde vergat Bastien om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen door oog in oog met Silva op de bezoekende doelman te schieten. Aan de overzijde gaven de Portugezen zich allerminst gewonnen, Milenkovic-Savic moest alles uit de kast halen om een kopbal van Tapsoba uit doel te houden. In de laatste tien minuten kreeg Guimarães nog genoeg mogelijkheden om een gelijkspel af te dwingen maar het vizier van de bezoekers stond vandaag niet scherp afgesteld. Uiteindelijk besliste Mpoku in de blessuretijd de wedstrijd helemaal door na fraai doorzetten de 2-0 langs Silva in doel te prikken. Zo pakt Standard uiteindelijk zijn eerste driepunter van deze Europa League.
Scoreverloop:
1-0 (66') own-goal Hanin, 2-0 (90+1') Mpoku

LEES OOK: Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

🚀

Was dit een verdiende zege?

Meest recent

Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

17
17
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

349
349
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

307
307
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

258
258
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

120
120
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

206
206
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

78
78
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

52
52
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

175
175
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

80
80
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

58
58
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

353
353
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

186
186
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

214
214
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

425
425
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

108
108
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

245
245
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

78
78
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

430
430
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

197
197
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

182
182
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

77
77
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

322
322
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

307
307
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

108
108

Meer sportnieuws