KSV Roeselare haalt gram voor rechtbank: "Berust op een vergissing"

door
KSV Roeselare haalt gram voor rechtbank:

Roeselare werd vorige week verrassend failliet verklaard door de rechtbank van Kortrijk omwille van een onbetaalde rekening bij een restaurant. Dat faillissement zorgde ervoor dat de West-Vlamingen zondag niet konden spelen tegen Virton, waardoor ze een forfaitnederlaag aangesmeerd kregen. De club ging echter wel in beroep tegen het faillissement en die zaak werd dinsdag behandeld. 


"Deze voormiddag (dinsdag 17 september) werd voor de Ondernemingsrechtbank in Kortrijk het beroep ingeleid dat KSV Roeselare aantekende tegen het failliet, uitgesproken door diezelfde rechtbank op 12 september", reageert de Pro League. "De Pro League neemt akte van de pleidooien van de verschillende partijen en wacht de uitspraak van de rechter af, die donderdag 19 september om 15.30 verwacht wordt, om een definitieve beslissing te nemen over het plaatsvinden van de wedstrijd Sporting Lokeren-KSV Roeselare, voorzien vrijdag 20 september om 20.30." 

UPDATE 17u

De ondernemingsrechtbank van Kortrijk heeft beslist dat het faillissement van KSV Roeselare wordt ingetrokken. De West-Vlaamse vereniging ging in beroep tegen de oorspronkelijke uitspraak en kreeg dus gelijk. Daardoor kan KSV Roeselare terug 'normaal' functioneren en komt de wedstrijd tegen Sporting Lokeren vrijdagavond niet in het gedrang.

De vereniging kon aantonen dat er genoeg geld in kas is om de openstaande schulden te vereffenen, het faillissement zou volgens KSV Roeselare op een vergissing berusten. De West-Vlamingen moeten wel alle gerechtskosten voor hun rekening nemen. Vorig weekend moest KSV Roeselare door de eerdere uitspraak forfait geven tegen Virton.

LEES OOK: Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

Moeten Belgische clubs een gezonder financieel beleid voeren?

Meest recent

'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

1
1
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

208
208
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

333
333
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

37
37
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

216
216
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

26
26
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

395
395
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

72
72
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

335
335
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

418
418
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

530
530
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

289
289
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

547
547
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

423
423
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

207
207
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

493
493
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

626
626
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

532
532
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

120
120
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

223
223
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

302
302
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

336
336
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

494
494
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

105
105
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

494
494

Meer sportnieuws