'FIFA komt met ingrijpende verandering en introduceert tijdelijke vervangingen'

door
'FIFA komt met ingrijpende verandering en introduceert tijdelijke vervangingen'

De voorbije jaren voerde de FIFA al enkele ingrijpende veranderingen door in het voetbal, met de introductie van onder meer de VAR en een vierde wissel in het geval van verlengingen. In de nabije toekomst zou de wereldvoetbalbond met nog een belangrijke nieuwe regel moeten komen, waarmee een gevoelige problematiek opgelost moet worden.


De voorbije jaren laaide de discussie over de aanpak van hoofdletsels in het voetbal alsmaar meer op. Alles begon met de WK-finale in 2014. De Duitse middenvelder Christoph Kramer liep daarin een hersenschudding op, maar bleef desondanks nog een tijdje op het veld staan. Enkele maanden geleden was er ook een gelijkaardige discussie toen Jan Vertonghen in een Champions League-wedstrijd met Tottenham tegen Ajax op het veld bleef staan nadat hij zich bezeerde aan het hoofd en hij even later onwel werd.

Volgens The Athletic wil de FIFA daar nu eindelijk een mouw aan passen met de introductie van een tijdelijke vervanging. Momenteel moeten spelers die een hoofdblessure oplopen drie minuten lang onderzocht worden, maar de wereldvoetbalbond wil dat optrekken tot tien minuten. Als compensatie zouden clubs gedurende die tien minuten een wisselspeler het veld op mogen brengen, zodat ze niet al die tijd met een man minder moeten spelen. Als de geblesseerde speler na die tien minuten fit bevonden wordt om weer verder te spelen, neemt hij gewoon opnieuw de plaats van de tijdelijke invaller in.

LEES OOK: Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Goed idee?

Meest recent

Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

0
0
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

93
93
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

10
10
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

178
178
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

334
334
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

101
101
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

155
155
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

476
476
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

633
633
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

331
331
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

108
108
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

274
274
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

254
254
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

591
591
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

337
337
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

690
690
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

670
670
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

789
789
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

149
149
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

594
594
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1441
1441
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

789
789
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

246
246
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

485
485
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

401
401

Meer sportnieuws