In Youth We Trust? RSCA telt meer 30’ers dan Club & Genk

door
In Youth We Trust? RSCA telt meer 30’ers dan Club & Genk

Dat Anderlecht voluit de kaart van de jeugd trekt is intussen wel algemeen geweten. Hier en daar wordt zelfs gesuggereerd dat Paars-Wit zelfs te ver gaat in de verjonging, wat ook wordt aangehaald als mogelijke verklaring voor de tegenvallende resultaten. Maar is dat wel terecht?


Een blik op de huidige kernen van landskampioen Genk en vicekampioen Club Brugge leert ons dat de naaste concurrentie niet veel moet onderdoen voor de jeugdigheid in het Lotto Park. Meer nog, beide ploegen tellen net mínder ervaren dertigers in hun kern dan Anderlecht, dat met Vincent Kompany (33), Frank Boeckx (32), Samir Nasri (32), Alexandru Chipciu (30) en Nacer Chadli (30) over vijf zulke exemplaren beschikt. Bij Club zijn dat er slechts drie (Simon Mignolet, Ruud Vormer en Jelle Vossen), in de Luminus Arena zelfs maar één (Danny Vukovic).

Ook in hun geheel blijken de selecties van Genk en Club niet veel ouder dan die van Anderlecht. Sterker zelfs, de Limburgers zijn met een gemiddelde leeftijd van 23,3 jaar nog veruit de jongsten van het pak. Anderlecht (23,9) houdt nog net de rivalen uit Brugge (24,2) achter zich, al is ook dat verschil kleiner dan wat men op het eerste zicht zou denken. Dat de Brusselse jonkies meer minuten afwerken klopt zeker, al verdient ook dat enige nuance. De voorhoede van Club (Diatta, Okereke en Dennis) tegen Galatasaray was gemiddeld 22 jaar oud, invaller Loïs Openda (19) nog jonger. Genk begon in Salzburg dan weer met Sander Berge, Jhon Lucumi, Gaëtan Coucke (allen 21), Bryan Heynen en Joakim Maehle (beiden 22) in de basiself.

LEES OOK: Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

Wie heeft volgens u de beste jongeren?

Meest recent

Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

9
9
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

36
36
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

184
184
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

109
109
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

77
77
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

178
178
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

582
582
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

65
65
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

735
735
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

99
99
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

393
393
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

498
498
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

739
739
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

165
165
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

206
206
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

201
201
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

88
88
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

127
127
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

127
127
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

717
717
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

172
172
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

79
79
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

75
75
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

341
341
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1273
1273

Meer sportnieuws