In Youth We Trust? RSCA telt meer 30’ers dan Club & Genk

737 stemmen
In Youth We Trust? RSCA telt meer 30’ers dan Club & Genk

Dat Anderlecht voluit de kaart van de jeugd trekt is intussen wel algemeen geweten. Hier en daar wordt zelfs gesuggereerd dat Paars-Wit zelfs te ver gaat in de verjonging, wat ook wordt aangehaald als mogelijke verklaring voor de tegenvallende resultaten. Maar is dat wel terecht?


Een blik op de huidige kernen van landskampioen Genk en vicekampioen Club Brugge leert ons dat de naaste concurrentie niet veel moet onderdoen voor de jeugdigheid in het Lotto Park. Meer nog, beide ploegen tellen net mínder ervaren dertigers in hun kern dan Anderlecht, dat met Vincent Kompany (33), Frank Boeckx (32), Samir Nasri (32), Alexandru Chipciu (30) en Nacer Chadli (30) over vijf zulke exemplaren beschikt. Bij Club zijn dat er slechts drie (Simon Mignolet, Ruud Vormer en Jelle Vossen), in de Luminus Arena zelfs maar één (Danny Vukovic).

Ook in hun geheel blijken de selecties van Genk en Club niet veel ouder dan die van Anderlecht. Sterker zelfs, de Limburgers zijn met een gemiddelde leeftijd van 23,3 jaar nog veruit de jongsten van het pak. Anderlecht (23,9) houdt nog net de rivalen uit Brugge (24,2) achter zich, al is ook dat verschil kleiner dan wat men op het eerste zicht zou denken. Dat de Brusselse jonkies meer minuten afwerken klopt zeker, al verdient ook dat enige nuance. De voorhoede van Club (Diatta, Okereke en Dennis) tegen Galatasaray was gemiddeld 22 jaar oud, invaller Loïs Openda (19) nog jonger. Genk begon in Salzburg dan weer met Sander Berge, Jhon Lucumi, Gaëtan Coucke (allen 21), Bryan Heynen en Joakim Maehle (beiden 22) in de basiself.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Wie heeft volgens u de beste jongeren?

Meest recent

'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

204
204
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

57
57
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

186
186
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

104
104
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

192
192
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

152
152
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

943
943
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

70
70
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

388
388
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

209
209
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

604
604
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

688
688
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

80
80
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

151
151
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

777
777
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

94
94
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

70
70
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

66
66
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

42
42
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

168
168
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

124
124
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

116
116
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

100
100
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

148
148

Meer sportnieuws