In Youth We Trust? RSCA telt meer 30’ers dan Club & Genk

737 stemmen
In Youth We Trust? RSCA telt meer 30’ers dan Club & Genk

Dat Anderlecht voluit de kaart van de jeugd trekt is intussen wel algemeen geweten. Hier en daar wordt zelfs gesuggereerd dat Paars-Wit zelfs te ver gaat in de verjonging, wat ook wordt aangehaald als mogelijke verklaring voor de tegenvallende resultaten. Maar is dat wel terecht?


Een blik op de huidige kernen van landskampioen Genk en vicekampioen Club Brugge leert ons dat de naaste concurrentie niet veel moet onderdoen voor de jeugdigheid in het Lotto Park. Meer nog, beide ploegen tellen net mínder ervaren dertigers in hun kern dan Anderlecht, dat met Vincent Kompany (33), Frank Boeckx (32), Samir Nasri (32), Alexandru Chipciu (30) en Nacer Chadli (30) over vijf zulke exemplaren beschikt. Bij Club zijn dat er slechts drie (Simon Mignolet, Ruud Vormer en Jelle Vossen), in de Luminus Arena zelfs maar één (Danny Vukovic).

Ook in hun geheel blijken de selecties van Genk en Club niet veel ouder dan die van Anderlecht. Sterker zelfs, de Limburgers zijn met een gemiddelde leeftijd van 23,3 jaar nog veruit de jongsten van het pak. Anderlecht (23,9) houdt nog net de rivalen uit Brugge (24,2) achter zich, al is ook dat verschil kleiner dan wat men op het eerste zicht zou denken. Dat de Brusselse jonkies meer minuten afwerken klopt zeker, al verdient ook dat enige nuance. De voorhoede van Club (Diatta, Okereke en Dennis) tegen Galatasaray was gemiddeld 22 jaar oud, invaller Loïs Openda (19) nog jonger. Genk begon in Salzburg dan weer met Sander Berge, Jhon Lucumi, Gaëtan Coucke (allen 21), Bryan Heynen en Joakim Maehle (beiden 22) in de basiself.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Wie heeft volgens u de beste jongeren?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

28
28
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

19
19
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

70
70
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

152
152
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

26
26
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

92
92
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

78
78
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

168
168
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

84
84
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

304
304
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

132
132
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

137
137
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

265
265
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

113
113
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

230
230
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

647
647
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

138
138
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

692
692
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

317
317
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

697
697
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

191
191
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

452
452
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

216
216
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

85
85
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

129
129

Meer sportnieuws