PSG verkoopt dreun aan Real, Juve wint niet in Madrid en City domineert

door
PSG verkoopt dreun aan Real, Juve wint niet in Madrid en City domineert

Tijdens de eerste speeldag van de Champions League werden ook op woensdag weer enkele opvallende resultaten neergezet. In de topper van de avond gingen Eden Hazard en Thibaut Courtois met Real Madrid onderuit op het veld van PSG: 3-0. Die andere Madrileense topclub, Atletico Madrid, haalde een dubbele achterstand op tegen Juventus. Manchester City, met een sterke Kevin De Bruyne, en Bayern München boekten dan weer logische zeges tegen respectievelijk Shakhtar en Rode Ster.


Groep A:
In de poule van Club, dat eerder op de avond gelijkspeelde tegen Galatasaray, waren alle ogen op het Parc des Princes gericht. Een behoorlijk gehavend PSG ontving in Parijs grootmacht Real Madrid, maar had ondanks de afwezigheid van Kylian Mbappé, Edinson Cavani (blessure) en Neymar (schorsing) geen enkele moeite met De Koninklijke.

Het werd uiteindelijk maar liefst 3-0 in Frankrijk, de grote uitblinker was uitgerekend voormalig Real-speler Angel di Maria. Hij maakte de 1-0 én de 2-0. Thomas Meunier zorgde voor het slotakkoord met de 3-0 in blessuretijd. Tussendoor miste Gareth Bale nog een strafschop én zag hij een wereldgoal (terecht) door de VAR ingetrokken worden. Een vervelende avond voor Hazard, die zijn basisdebuut vierde, en Courtois.
Uitslagen:
Club Brugge - Galatasaray: 0-0
PSG - Real Madrid: 3-0
   
Groep B:
Omdat de Spurs eerder op de avond twee dure punten hadden laten liggen in Griekenland, kon Bayern al meteen een gouden zaak doen. En de Duits recordkampioen liet die kans niet onbenut. In eigen huis haalden de mannen van coach Niko Kovac het zonder grote problemen van Rode Ster. Kingsley Coman, Robert Lewandowski en Thomas Müller tekenden voor de doelpunten.
Uitslagen:
Olympiacos - Tottenham: 2-2
Bayern München - Rode Ster: 3-0

Groep C:
City had iets recht te zetten na de nederlaag van afgelopen weekend tegen Norwich en deed dat ook op het veld van Shakhtar. Riyad Mahrez en Ilkay Gündogan zorgden voor een comfortabele 0-2 bij rust met elk een doelpunt en een assist. En ook Kevin De Bruyne liet van zich spreken door Gabriel Jesus op weg naar de 0-3 te zetten. Zijn negende assist al in evenveel wedstrijden dit seizoen. Verder werd Atalanta naast KRC Genk het kneusje van de eerste speeldag. De Italianen, met Timothy Castagne op de bank, kregen een pak voor de broek in de heksenketel van Dinamo Zagreb: 4-0.
Uitslagen:
Dinamo Zagreb - Atalanta: 4-0
Shakhtar Donetsk - Manchester City: 0-3

Groep D:
Juve had het in de eerste helft bij vlagen veel moeite met de beweeglijke Joao Felix, maar het spektakel kwam pas na de pauze. Juan Cuadrado opende met een weergaloos doelpunt met zijn 'zwakke' linker de score, en een kwartier later verdubbelde Blaise Matuidi de marge met een kopbal. Twintig minuten voor tijd zorgde mandekker Stefan Savic voor de aansluitingstreffer, en in de 89e minuut greep bezorgde invaller Hector Herrera zijn nieuwe club uit een corner nog de remise: 2-2. Het is daardoor Lokomotiv Moskou dat daardoor de leiding neemt in de groep. De Russen wonnen verrassend op het veld van Bayer Leverkusen.
Uitslagen:
Atletico Madrid - Juventus: 2-2
Bayer Leverkusen - Lokomotiv Moskou: 1-2

LEES OOK: Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

Welke ploeg heeft volgens u het meeste kans op de eindzege?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

0
0
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

8
8
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

14
14
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

195
195
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

124
124
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

83
83
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

73
73
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

303
303
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

392
392
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

301
301
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

112
112
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

87
87
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

72
72
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

130
130
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

27
27
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1213
1213
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

73
73
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

177
177
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

301
301
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

75
75
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

404
404
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

86
86

Meer sportnieuws