PSG verkoopt dreun aan Real, Juve wint niet in Madrid en City domineert

463 stemmen
PSG verkoopt dreun aan Real, Juve wint niet in Madrid en City domineert

Tijdens de eerste speeldag van de Champions League werden ook op woensdag weer enkele opvallende resultaten neergezet. In de topper van de avond gingen Eden Hazard en Thibaut Courtois met Real Madrid onderuit op het veld van PSG: 3-0. Die andere Madrileense topclub, Atletico Madrid, haalde een dubbele achterstand op tegen Juventus. Manchester City, met een sterke Kevin De Bruyne, en Bayern München boekten dan weer logische zeges tegen respectievelijk Shakhtar en Rode Ster.


Groep A:
In de poule van Club, dat eerder op de avond gelijkspeelde tegen Galatasaray, waren alle ogen op het Parc des Princes gericht. Een behoorlijk gehavend PSG ontving in Parijs grootmacht Real Madrid, maar had ondanks de afwezigheid van Kylian Mbappé, Edinson Cavani (blessure) en Neymar (schorsing) geen enkele moeite met De Koninklijke.

Het werd uiteindelijk maar liefst 3-0 in Frankrijk, de grote uitblinker was uitgerekend voormalig Real-speler Angel di Maria. Hij maakte de 1-0 én de 2-0. Thomas Meunier zorgde voor het slotakkoord met de 3-0 in blessuretijd. Tussendoor miste Gareth Bale nog een strafschop én zag hij een wereldgoal (terecht) door de VAR ingetrokken worden. Een vervelende avond voor Hazard, die zijn basisdebuut vierde, en Courtois.
Uitslagen:
Club Brugge - Galatasaray: 0-0
PSG - Real Madrid: 3-0
   
Groep B:
Omdat de Spurs eerder op de avond twee dure punten hadden laten liggen in Griekenland, kon Bayern al meteen een gouden zaak doen. En de Duits recordkampioen liet die kans niet onbenut. In eigen huis haalden de mannen van coach Niko Kovac het zonder grote problemen van Rode Ster. Kingsley Coman, Robert Lewandowski en Thomas Müller tekenden voor de doelpunten.
Uitslagen:
Olympiacos - Tottenham: 2-2
Bayern München - Rode Ster: 3-0

Groep C:
City had iets recht te zetten na de nederlaag van afgelopen weekend tegen Norwich en deed dat ook op het veld van Shakhtar. Riyad Mahrez en Ilkay Gündogan zorgden voor een comfortabele 0-2 bij rust met elk een doelpunt en een assist. En ook Kevin De Bruyne liet van zich spreken door Gabriel Jesus op weg naar de 0-3 te zetten. Zijn negende assist al in evenveel wedstrijden dit seizoen. Verder werd Atalanta naast KRC Genk het kneusje van de eerste speeldag. De Italianen, met Timothy Castagne op de bank, kregen een pak voor de broek in de heksenketel van Dinamo Zagreb: 4-0.
Uitslagen:
Dinamo Zagreb - Atalanta: 4-0
Shakhtar Donetsk - Manchester City: 0-3

Groep D:
Juve had het in de eerste helft bij vlagen veel moeite met de beweeglijke Joao Felix, maar het spektakel kwam pas na de pauze. Juan Cuadrado opende met een weergaloos doelpunt met zijn 'zwakke' linker de score, en een kwartier later verdubbelde Blaise Matuidi de marge met een kopbal. Twintig minuten voor tijd zorgde mandekker Stefan Savic voor de aansluitingstreffer, en in de 89e minuut greep bezorgde invaller Hector Herrera zijn nieuwe club uit een corner nog de remise: 2-2. Het is daardoor Lokomotiv Moskou dat daardoor de leiding neemt in de groep. De Russen wonnen verrassend op het veld van Bayer Leverkusen.
Uitslagen:
Atletico Madrid - Juventus: 2-2
Bayer Leverkusen - Lokomotiv Moskou: 1-2

LEES OOK: 'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Welke ploeg heeft volgens u het meeste kans op de eindzege?

Meest recent

'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

6
6
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

4
4
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

140
140
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

4
4
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

70
70
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

50
50
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

39
39
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

230
230
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

305
305
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

381
381
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

48
48
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

68
68
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

104
104
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

86
86
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

363
363
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

263
263
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

62
62
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

488
488
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

219
219
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

571
571
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

72
72
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

130
130
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

58
58
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

449
449
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

755
755

Meer sportnieuws