PSG verkoopt dreun aan Real, Juve wint niet in Madrid en City domineert

door
PSG verkoopt dreun aan Real, Juve wint niet in Madrid en City domineert

Tijdens de eerste speeldag van de Champions League werden ook op woensdag weer enkele opvallende resultaten neergezet. In de topper van de avond gingen Eden Hazard en Thibaut Courtois met Real Madrid onderuit op het veld van PSG: 3-0. Die andere Madrileense topclub, Atletico Madrid, haalde een dubbele achterstand op tegen Juventus. Manchester City, met een sterke Kevin De Bruyne, en Bayern München boekten dan weer logische zeges tegen respectievelijk Shakhtar en Rode Ster.


Groep A:
In de poule van Club, dat eerder op de avond gelijkspeelde tegen Galatasaray, waren alle ogen op het Parc des Princes gericht. Een behoorlijk gehavend PSG ontving in Parijs grootmacht Real Madrid, maar had ondanks de afwezigheid van Kylian Mbappé, Edinson Cavani (blessure) en Neymar (schorsing) geen enkele moeite met De Koninklijke.

Het werd uiteindelijk maar liefst 3-0 in Frankrijk, de grote uitblinker was uitgerekend voormalig Real-speler Angel di Maria. Hij maakte de 1-0 én de 2-0. Thomas Meunier zorgde voor het slotakkoord met de 3-0 in blessuretijd. Tussendoor miste Gareth Bale nog een strafschop én zag hij een wereldgoal (terecht) door de VAR ingetrokken worden. Een vervelende avond voor Hazard, die zijn basisdebuut vierde, en Courtois.
Uitslagen:
Club Brugge - Galatasaray: 0-0
PSG - Real Madrid: 3-0
   
Groep B:
Omdat de Spurs eerder op de avond twee dure punten hadden laten liggen in Griekenland, kon Bayern al meteen een gouden zaak doen. En de Duits recordkampioen liet die kans niet onbenut. In eigen huis haalden de mannen van coach Niko Kovac het zonder grote problemen van Rode Ster. Kingsley Coman, Robert Lewandowski en Thomas Müller tekenden voor de doelpunten.
Uitslagen:
Olympiacos - Tottenham: 2-2
Bayern München - Rode Ster: 3-0

Groep C:
City had iets recht te zetten na de nederlaag van afgelopen weekend tegen Norwich en deed dat ook op het veld van Shakhtar. Riyad Mahrez en Ilkay Gündogan zorgden voor een comfortabele 0-2 bij rust met elk een doelpunt en een assist. En ook Kevin De Bruyne liet van zich spreken door Gabriel Jesus op weg naar de 0-3 te zetten. Zijn negende assist al in evenveel wedstrijden dit seizoen. Verder werd Atalanta naast KRC Genk het kneusje van de eerste speeldag. De Italianen, met Timothy Castagne op de bank, kregen een pak voor de broek in de heksenketel van Dinamo Zagreb: 4-0.
Uitslagen:
Dinamo Zagreb - Atalanta: 4-0
Shakhtar Donetsk - Manchester City: 0-3

Groep D:
Juve had het in de eerste helft bij vlagen veel moeite met de beweeglijke Joao Felix, maar het spektakel kwam pas na de pauze. Juan Cuadrado opende met een weergaloos doelpunt met zijn 'zwakke' linker de score, en een kwartier later verdubbelde Blaise Matuidi de marge met een kopbal. Twintig minuten voor tijd zorgde mandekker Stefan Savic voor de aansluitingstreffer, en in de 89e minuut greep bezorgde invaller Hector Herrera zijn nieuwe club uit een corner nog de remise: 2-2. Het is daardoor Lokomotiv Moskou dat daardoor de leiding neemt in de groep. De Russen wonnen verrassend op het veld van Bayer Leverkusen.
Uitslagen:
Atletico Madrid - Juventus: 2-2
Bayer Leverkusen - Lokomotiv Moskou: 1-2

LEES OOK: UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Welke ploeg heeft volgens u het meeste kans op de eindzege?

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

101
101
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

107
107
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

141
141
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

241
241
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

211
211
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

72
72
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

496
496
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

60
60
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

142
142
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

456
456
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

145
145
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

241
241
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

168
168
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

374
374
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

533
533
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

696
696
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

222
222
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

346
346
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

287
287
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1092
1092
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

490
490
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

340
340

Meer sportnieuws