PSG verkoopt dreun aan Real, Juve wint niet in Madrid en City domineert

door
PSG verkoopt dreun aan Real, Juve wint niet in Madrid en City domineert

Tijdens de eerste speeldag van de Champions League werden ook op woensdag weer enkele opvallende resultaten neergezet. In de topper van de avond gingen Eden Hazard en Thibaut Courtois met Real Madrid onderuit op het veld van PSG: 3-0. Die andere Madrileense topclub, Atletico Madrid, haalde een dubbele achterstand op tegen Juventus. Manchester City, met een sterke Kevin De Bruyne, en Bayern München boekten dan weer logische zeges tegen respectievelijk Shakhtar en Rode Ster.


Groep A:
In de poule van Club, dat eerder op de avond gelijkspeelde tegen Galatasaray, waren alle ogen op het Parc des Princes gericht. Een behoorlijk gehavend PSG ontving in Parijs grootmacht Real Madrid, maar had ondanks de afwezigheid van Kylian Mbappé, Edinson Cavani (blessure) en Neymar (schorsing) geen enkele moeite met De Koninklijke.

Het werd uiteindelijk maar liefst 3-0 in Frankrijk, de grote uitblinker was uitgerekend voormalig Real-speler Angel di Maria. Hij maakte de 1-0 én de 2-0. Thomas Meunier zorgde voor het slotakkoord met de 3-0 in blessuretijd. Tussendoor miste Gareth Bale nog een strafschop én zag hij een wereldgoal (terecht) door de VAR ingetrokken worden. Een vervelende avond voor Hazard, die zijn basisdebuut vierde, en Courtois.
Uitslagen:
Club Brugge - Galatasaray: 0-0
PSG - Real Madrid: 3-0
   
Groep B:
Omdat de Spurs eerder op de avond twee dure punten hadden laten liggen in Griekenland, kon Bayern al meteen een gouden zaak doen. En de Duits recordkampioen liet die kans niet onbenut. In eigen huis haalden de mannen van coach Niko Kovac het zonder grote problemen van Rode Ster. Kingsley Coman, Robert Lewandowski en Thomas Müller tekenden voor de doelpunten.
Uitslagen:
Olympiacos - Tottenham: 2-2
Bayern München - Rode Ster: 3-0

Groep C:
City had iets recht te zetten na de nederlaag van afgelopen weekend tegen Norwich en deed dat ook op het veld van Shakhtar. Riyad Mahrez en Ilkay Gündogan zorgden voor een comfortabele 0-2 bij rust met elk een doelpunt en een assist. En ook Kevin De Bruyne liet van zich spreken door Gabriel Jesus op weg naar de 0-3 te zetten. Zijn negende assist al in evenveel wedstrijden dit seizoen. Verder werd Atalanta naast KRC Genk het kneusje van de eerste speeldag. De Italianen, met Timothy Castagne op de bank, kregen een pak voor de broek in de heksenketel van Dinamo Zagreb: 4-0.
Uitslagen:
Dinamo Zagreb - Atalanta: 4-0
Shakhtar Donetsk - Manchester City: 0-3

Groep D:
Juve had het in de eerste helft bij vlagen veel moeite met de beweeglijke Joao Felix, maar het spektakel kwam pas na de pauze. Juan Cuadrado opende met een weergaloos doelpunt met zijn 'zwakke' linker de score, en een kwartier later verdubbelde Blaise Matuidi de marge met een kopbal. Twintig minuten voor tijd zorgde mandekker Stefan Savic voor de aansluitingstreffer, en in de 89e minuut greep bezorgde invaller Hector Herrera zijn nieuwe club uit een corner nog de remise: 2-2. Het is daardoor Lokomotiv Moskou dat daardoor de leiding neemt in de groep. De Russen wonnen verrassend op het veld van Bayer Leverkusen.
Uitslagen:
Atletico Madrid - Juventus: 2-2
Bayer Leverkusen - Lokomotiv Moskou: 1-2

LEES OOK: 'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Welke ploeg heeft volgens u het meeste kans op de eindzege?

Meest recent

'Rentree en dan bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

39
39
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

44
44
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

48
48
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

129
129
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

89
89
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

102
102
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

271
271
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

246
246
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

306
306
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

495
495
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

80
80
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

146
146
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

394
394
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

81
81
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

124
124
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

339
339
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

321
321
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

983
983
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

139
139
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

362
362
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

541
541
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

617
617
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

873
873
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

299
299

Meer sportnieuws