Europese pers maakt brandhout van Genk na Oostenrijkse afgang

door
Europese pers maakt brandhout van Genk na Oostenrijkse afgang

Voor KRC Genk zou de campagne in de Champions League andermaal een zware lijdensweg kunnen gaan worden. Dinsdagavond kreeg de landskampioen in de eerste wedstrijd al meteen een pak voor de broek. Op het veld van RB Salzburg verloren Felice Mazzu en zijn manschappen met zware 6-2-cijfers.


Meteen dus een vernedering voor de Limburgers, daags nadien zijn de Europese media dan ook vlijmscherp voor Racing. Het Spaanse ABC kopt bijvoorbeeld: 'Salzburg neemt een set op Genk', verwijzend naar de uitslag die meer weg had van een tennisset. Ook Marca zag hoe de landskampioen amper iets tegen de Oostenrijkse wervelwind kon doen. "Salzburg speelde een fantastische wedstrijd en toonde geen enkel greintje medelijden voor Genk."

Bij het Italiaanse Gazetta dello Sport zag men dan weer hoe Erling Haland, goed voor een hattrick, optimaal profiteerde van defensief geblunder. "Al na een paar minuten nam hij een assist van Minamino aan en kon hij Genk een eerste keer doorboren. Vervolgens maakte hij een hattrick, waarbij hij telkens de puinhoop bij de tegenstander uitbuitte."

Het Duitse Hamburger Abendblatt heeft het over een 'Kentersieg', een equivalent voor 'pandoering'. Bij BILD houdt men het op een 'doelpuntenfestival'. "Salzburg maakte zich op voor zijn eerste wedstrijd in de CL en wat voor één dat werd. Met 6-2 werd Genk afgedroogd, bij rust stond het al 5-1."

Het Franse L'Equipe tot slot, zag hoe Salzburg de Limburgers 'verpletterde'. "Tegenover een Belgische ploeg die nog in geen enkele van zijn twaalf betwiste CL-wedstrijden kon winnen, voerden de Oostenrijkers een geweldige show op."

LEES OOK: Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

Vond u de einduitslag overdreven?

Meest recent

Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

6
6
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

15
15
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

42
42
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

23
23
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

22
22
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

66
66
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

46
46
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

277
277
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

231
231
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

213
213
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

20
20
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

85
85
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

198
198
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

89
89
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

65
65
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

223
223
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

347
347
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

83
83
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

268
268
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

272
272
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

313
313
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

284
284
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

54
54
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

365
365

Meer sportnieuws