Europese pers maakt brandhout van Genk na Oostenrijkse afgang

1003 stemmen
Europese pers maakt brandhout van Genk na Oostenrijkse afgang

Voor KRC Genk zou de campagne in de Champions League andermaal een zware lijdensweg kunnen gaan worden. Dinsdagavond kreeg de landskampioen in de eerste wedstrijd al meteen een pak voor de broek. Op het veld van RB Salzburg verloren Felice Mazzu en zijn manschappen met zware 6-2-cijfers.


Meteen dus een vernedering voor de Limburgers, daags nadien zijn de Europese media dan ook vlijmscherp voor Racing. Het Spaanse ABC kopt bijvoorbeeld: 'Salzburg neemt een set op Genk', verwijzend naar de uitslag die meer weg had van een tennisset. Ook Marca zag hoe de landskampioen amper iets tegen de Oostenrijkse wervelwind kon doen. "Salzburg speelde een fantastische wedstrijd en toonde geen enkel greintje medelijden voor Genk."

Bij het Italiaanse Gazetta dello Sport zag men dan weer hoe Erling Haland, goed voor een hattrick, optimaal profiteerde van defensief geblunder. "Al na een paar minuten nam hij een assist van Minamino aan en kon hij Genk een eerste keer doorboren. Vervolgens maakte hij een hattrick, waarbij hij telkens de puinhoop bij de tegenstander uitbuitte."

Het Duitse Hamburger Abendblatt heeft het over een 'Kentersieg', een equivalent voor 'pandoering'. Bij BILD houdt men het op een 'doelpuntenfestival'. "Salzburg maakte zich op voor zijn eerste wedstrijd in de CL en wat voor één dat werd. Met 6-2 werd Genk afgedroogd, bij rust stond het al 5-1."

Het Franse L'Equipe tot slot, zag hoe Salzburg de Limburgers 'verpletterde'. "Tegenover een Belgische ploeg die nog in geen enkele van zijn twaalf betwiste CL-wedstrijden kon winnen, voerden de Oostenrijkers een geweldige show op."

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Vond u de einduitslag overdreven?

Meest recent

'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

36
36
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

72
72
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

110
110
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

201
201
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

103
103
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

91
91
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

313
313
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

118
118
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

121
121
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

480
480
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

700
700
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

76
76
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

187
187
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

215
215
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

52
52
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

568
568
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

122
122
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

187
187
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

243
243
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

184
184
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

245
245
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

79
79
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

432
432
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

158
158
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

842
842

Meer sportnieuws