Europese pers maakt brandhout van Genk na Oostenrijkse afgang

door
Europese pers maakt brandhout van Genk na Oostenrijkse afgang

Voor KRC Genk zou de campagne in de Champions League andermaal een zware lijdensweg kunnen gaan worden. Dinsdagavond kreeg de landskampioen in de eerste wedstrijd al meteen een pak voor de broek. Op het veld van RB Salzburg verloren Felice Mazzu en zijn manschappen met zware 6-2-cijfers.


Meteen dus een vernedering voor de Limburgers, daags nadien zijn de Europese media dan ook vlijmscherp voor Racing. Het Spaanse ABC kopt bijvoorbeeld: 'Salzburg neemt een set op Genk', verwijzend naar de uitslag die meer weg had van een tennisset. Ook Marca zag hoe de landskampioen amper iets tegen de Oostenrijkse wervelwind kon doen. "Salzburg speelde een fantastische wedstrijd en toonde geen enkel greintje medelijden voor Genk."

Bij het Italiaanse Gazetta dello Sport zag men dan weer hoe Erling Haland, goed voor een hattrick, optimaal profiteerde van defensief geblunder. "Al na een paar minuten nam hij een assist van Minamino aan en kon hij Genk een eerste keer doorboren. Vervolgens maakte hij een hattrick, waarbij hij telkens de puinhoop bij de tegenstander uitbuitte."

Het Duitse Hamburger Abendblatt heeft het over een 'Kentersieg', een equivalent voor 'pandoering'. Bij BILD houdt men het op een 'doelpuntenfestival'. "Salzburg maakte zich op voor zijn eerste wedstrijd in de CL en wat voor één dat werd. Met 6-2 werd Genk afgedroogd, bij rust stond het al 5-1."

Het Franse L'Equipe tot slot, zag hoe Salzburg de Limburgers 'verpletterde'. "Tegenover een Belgische ploeg die nog in geen enkele van zijn twaalf betwiste CL-wedstrijden kon winnen, voerden de Oostenrijkers een geweldige show op."

LEES OOK: Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Vond u de einduitslag overdreven?

Meest recent

'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

100
100
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

16
16
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

12
12
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

55
55
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

36
36
'KRC Genk slaat gigantische slag: 70 miljoen euro op komst'

KRC Genk is inzake transferbeleid een voorbeeldclub in België. Geen Belgische club doet inzake ...

118
118
"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

113
113
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

64
64
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

240
240
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

198
198
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

279
279
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

416
416
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

134
134
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

97
97
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

576
576
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

297
297
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

300
300
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

186
186
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

300
300
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

427
427
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

77
77
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

141
141
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

69
69
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

265
265
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

223
223

Meer sportnieuws