Racing Genk wordt pijnlijk KO gemept door energiek Salzburg

door
Racing Genk wordt pijnlijk KO gemept door energiek Salzburg

Na een zelden geziene dramatische prestatie heeft Racing Genk zijn eerste wedstrijd in de Champions League met vooroorlogse cijfers verloren in Oostenrijk. De kinderlijke naïviteit waarmee de landskampioen vandaag op het veld stond deed negentig minuten lang pijn aan de ogen.

Racing Genk stond voor zijn langverwachte terugkeer in de Champions League. De trip naar Salzburg leek loodzwaar, de Oostenrijkse landskampioen trakteerde Club Brugge in 2018 nog op een 4-0 pandoering. Bij de landskampioen was Samatta opnieuw fit, achterin kwamen Maehle en Lucumi in de ploeg. Bij de thuisploeg was het vooral opletten voor Haaland, de Noor scoorde al veertien doelpunten dit seizoen.
Horrorverhaal voor Racing Genk in Oostenrijk
Een gewaarschuwd man is er twee waard, die boodschap had Racing Genk echter niet goed opgepikt. Na amper twee minuten spelen liet Berge zich kinderlijk eenvoudig in de wind zetten en Haaland liet doelman Coucke kansloos: een horrorstart voor de landskampioen. De bezoekers kwamen nadien wel iets beter in de wedstrijd en iets voor het kwartier dreigde het een eerste keer via Heynen, zijn schot vloog een paar meter over het doel van Stankovic. De Oostenrijkers behielden nadien de controle en iets voorbij het halfuur kwam het op een dubbele voorsprong toen Dewaest opnieuw als een beginneling verdedigde en Haaland van dichtbij de assist mocht afronden: 2-0. Het werd uiteindelijk een dramatische eerste periode want één minuut later mocht Hwang slecht uitverdedigen van Lucumi afstraffen: 3-0.  De Colombiaan zette zijn fout even later 'recht' door na een warrige fase de 3-1 van dichtbij aan te tekenen. Een stuiptrekking van een voor de rest dramatisch verdedigend Racing Genk want nog voor de rust werd het door de jonge Noorse spits van Salzburg op een 4-1 achterstand geplaatst en even later maakte Szoboszlai van dichtbij de 5-1. Het moet al lang geleden zijn dat we een ploeg zo slecht zagen verdedigen in de Champions League.

De Noorse topschutter van Salzburg heeft er bij de rust al vier in gejast.
Kinderlijke naïviteit breekt landskampioen zuur op
Je zou denken dat 15' rust en een donderpreek later de scherpte wel aanwezig is maar na amper tien seconden miste Hwang al de kans om de 6-1 aan te tekenen, Coucke had een knappe redding in huis. Aan de overzijde dacht de thuisploeg net iets teveel aan aanvallen waardoor invaller Bongonda de vrijstaande Samatta vond en die kopte de 5-2 in doel. De doelpunten van Racing Genk waren slechts een voetnoot in de bolwassing die Salzburg de landskampioen verkocht, iets voorbij het uur maakte kapitein Ulmer er na een fraaie combinatie 6-2 van. Via Heynen kregen de bezoekers nog een kans op een derde doelpunt maar het mocht zich vooral gelukkig prijzen dat de score niet hoger opliep aan de overkant. In de laatste tien minuten werd een rode kaart voor Samatta nog teruggedraaid door de VAR, aan de score veranderde er uiteindelijk niets meer. Zo verlaat Racing Genk de Red Bull Arena met het schaamrood op de wangen.
Scoreverloop:
1-0 (2') Haaland, 2-0 (34') Haaland, 3-0 (36') Hwang, 3-1 (40') Lucumi, 4-1 (45') Haaland, 5-1 (45+2') Szoboszlai, 5-2 (52') Samatta, 6-2 (66') Ulmer



LEES OOK: Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Zal dit Mazzu de kop kosten?

Meest recent

Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

37
37
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

109
109
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

41
41
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

18
18
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

94
94
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

169
169
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

180
180
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

80
80
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

400
400
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

306
306
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

364
364
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

114
114
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

71
71
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

502
502
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

527
527
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

398
398
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

388
388
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

272
272
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2050
2050
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

136
136
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

323
323
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

519
519
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

252
252
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

225
225
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

245
245

Meer sportnieuws