Racing Genk wordt pijnlijk KO gemept door energiek Salzburg

door
Racing Genk wordt pijnlijk KO gemept door energiek Salzburg

Na een zelden geziene dramatische prestatie heeft Racing Genk zijn eerste wedstrijd in de Champions League met vooroorlogse cijfers verloren in Oostenrijk. De kinderlijke naïviteit waarmee de landskampioen vandaag op het veld stond deed negentig minuten lang pijn aan de ogen.

Racing Genk stond voor zijn langverwachte terugkeer in de Champions League. De trip naar Salzburg leek loodzwaar, de Oostenrijkse landskampioen trakteerde Club Brugge in 2018 nog op een 4-0 pandoering. Bij de landskampioen was Samatta opnieuw fit, achterin kwamen Maehle en Lucumi in de ploeg. Bij de thuisploeg was het vooral opletten voor Haaland, de Noor scoorde al veertien doelpunten dit seizoen.
Horrorverhaal voor Racing Genk in Oostenrijk
Een gewaarschuwd man is er twee waard, die boodschap had Racing Genk echter niet goed opgepikt. Na amper twee minuten spelen liet Berge zich kinderlijk eenvoudig in de wind zetten en Haaland liet doelman Coucke kansloos: een horrorstart voor de landskampioen. De bezoekers kwamen nadien wel iets beter in de wedstrijd en iets voor het kwartier dreigde het een eerste keer via Heynen, zijn schot vloog een paar meter over het doel van Stankovic. De Oostenrijkers behielden nadien de controle en iets voorbij het halfuur kwam het op een dubbele voorsprong toen Dewaest opnieuw als een beginneling verdedigde en Haaland van dichtbij de assist mocht afronden: 2-0. Het werd uiteindelijk een dramatische eerste periode want één minuut later mocht Hwang slecht uitverdedigen van Lucumi afstraffen: 3-0.  De Colombiaan zette zijn fout even later 'recht' door na een warrige fase de 3-1 van dichtbij aan te tekenen. Een stuiptrekking van een voor de rest dramatisch verdedigend Racing Genk want nog voor de rust werd het door de jonge Noorse spits van Salzburg op een 4-1 achterstand geplaatst en even later maakte Szoboszlai van dichtbij de 5-1. Het moet al lang geleden zijn dat we een ploeg zo slecht zagen verdedigen in de Champions League.

De Noorse topschutter van Salzburg heeft er bij de rust al vier in gejast.
Kinderlijke naïviteit breekt landskampioen zuur op
Je zou denken dat 15' rust en een donderpreek later de scherpte wel aanwezig is maar na amper tien seconden miste Hwang al de kans om de 6-1 aan te tekenen, Coucke had een knappe redding in huis. Aan de overzijde dacht de thuisploeg net iets teveel aan aanvallen waardoor invaller Bongonda de vrijstaande Samatta vond en die kopte de 5-2 in doel. De doelpunten van Racing Genk waren slechts een voetnoot in de bolwassing die Salzburg de landskampioen verkocht, iets voorbij het uur maakte kapitein Ulmer er na een fraaie combinatie 6-2 van. Via Heynen kregen de bezoekers nog een kans op een derde doelpunt maar het mocht zich vooral gelukkig prijzen dat de score niet hoger opliep aan de overkant. In de laatste tien minuten werd een rode kaart voor Samatta nog teruggedraaid door de VAR, aan de score veranderde er uiteindelijk niets meer. Zo verlaat Racing Genk de Red Bull Arena met het schaamrood op de wangen.
Scoreverloop:
1-0 (2') Haaland, 2-0 (34') Haaland, 3-0 (36') Hwang, 3-1 (40') Lucumi, 4-1 (45') Haaland, 5-1 (45+2') Szoboszlai, 5-2 (52') Samatta, 6-2 (66') Ulmer



Zal dit Mazzu de kop kosten?

Meest recent

Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

0
0
Zorgwekkend: Belgische clubs zwaar afhankelijk van eigenaars

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

1
1
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

86
86
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

283
283
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

46
46
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

94
94
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

91
91
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

219
219
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

270
270
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

365
365
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

183
183
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

71
71
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

388
388
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

160
160
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

721
721
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

546
546
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

214
214
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

1165
1165
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

139
139
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

380
380
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

560
560
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

73
73
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

509
509
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

224
224
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

124
124

Meer sportnieuws