Racing Genk wordt pijnlijk KO gemept door energiek Salzburg

door
Racing Genk wordt pijnlijk KO gemept door energiek Salzburg

Na een zelden geziene dramatische prestatie heeft Racing Genk zijn eerste wedstrijd in de Champions League met vooroorlogse cijfers verloren in Oostenrijk. De kinderlijke naïviteit waarmee de landskampioen vandaag op het veld stond deed negentig minuten lang pijn aan de ogen.

Racing Genk stond voor zijn langverwachte terugkeer in de Champions League. De trip naar Salzburg leek loodzwaar, de Oostenrijkse landskampioen trakteerde Club Brugge in 2018 nog op een 4-0 pandoering. Bij de landskampioen was Samatta opnieuw fit, achterin kwamen Maehle en Lucumi in de ploeg. Bij de thuisploeg was het vooral opletten voor Haaland, de Noor scoorde al veertien doelpunten dit seizoen.
Horrorverhaal voor Racing Genk in Oostenrijk
Een gewaarschuwd man is er twee waard, die boodschap had Racing Genk echter niet goed opgepikt. Na amper twee minuten spelen liet Berge zich kinderlijk eenvoudig in de wind zetten en Haaland liet doelman Coucke kansloos: een horrorstart voor de landskampioen. De bezoekers kwamen nadien wel iets beter in de wedstrijd en iets voor het kwartier dreigde het een eerste keer via Heynen, zijn schot vloog een paar meter over het doel van Stankovic. De Oostenrijkers behielden nadien de controle en iets voorbij het halfuur kwam het op een dubbele voorsprong toen Dewaest opnieuw als een beginneling verdedigde en Haaland van dichtbij de assist mocht afronden: 2-0. Het werd uiteindelijk een dramatische eerste periode want één minuut later mocht Hwang slecht uitverdedigen van Lucumi afstraffen: 3-0.  De Colombiaan zette zijn fout even later 'recht' door na een warrige fase de 3-1 van dichtbij aan te tekenen. Een stuiptrekking van een voor de rest dramatisch verdedigend Racing Genk want nog voor de rust werd het door de jonge Noorse spits van Salzburg op een 4-1 achterstand geplaatst en even later maakte Szoboszlai van dichtbij de 5-1. Het moet al lang geleden zijn dat we een ploeg zo slecht zagen verdedigen in de Champions League.

De Noorse topschutter van Salzburg heeft er bij de rust al vier in gejast.
Kinderlijke naïviteit breekt landskampioen zuur op
Je zou denken dat 15' rust en een donderpreek later de scherpte wel aanwezig is maar na amper tien seconden miste Hwang al de kans om de 6-1 aan te tekenen, Coucke had een knappe redding in huis. Aan de overzijde dacht de thuisploeg net iets teveel aan aanvallen waardoor invaller Bongonda de vrijstaande Samatta vond en die kopte de 5-2 in doel. De doelpunten van Racing Genk waren slechts een voetnoot in de bolwassing die Salzburg de landskampioen verkocht, iets voorbij het uur maakte kapitein Ulmer er na een fraaie combinatie 6-2 van. Via Heynen kregen de bezoekers nog een kans op een derde doelpunt maar het mocht zich vooral gelukkig prijzen dat de score niet hoger opliep aan de overkant. In de laatste tien minuten werd een rode kaart voor Samatta nog teruggedraaid door de VAR, aan de score veranderde er uiteindelijk niets meer. Zo verlaat Racing Genk de Red Bull Arena met het schaamrood op de wangen.
Scoreverloop:
1-0 (2') Haaland, 2-0 (34') Haaland, 3-0 (36') Hwang, 3-1 (40') Lucumi, 4-1 (45') Haaland, 5-1 (45+2') Szoboszlai, 5-2 (52') Samatta, 6-2 (66') Ulmer



LEES OOK: Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Zal dit Mazzu de kop kosten?

Meest recent

Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

0
0
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

10
10
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

48
48
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

19
19
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

88
88
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

175
175
Hubert geeft verklaring voor zeer verrassende wijziging

Voor Union is het een bewogen week geweest. Het sloot zijn campagne in de Champions League af met ...

21
21
Anderlecht in terugmatch op Antwerp toch met rode Diarra?

Anderlecht heeft donderdagavond alweer averij opgelopen. Het ging in eigen stadion met 0-1 onderuit ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing bij Anderlecht, nog transfer Dimata'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

226
226
Sunderland stelt Angulo voor: meteen veel druk

De transfer was al een tijdje geleden aangekondigd, maar nu heeft Sunderland Nilson Angulo ook ...

85
85
Janssen steekt Antwerp-ploegmakker hart onder de riem

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht in de heenwedstrijd van de halve finale ...

111
111
Renard op weg naar exit? “Situatie is onhoudbaar”

Het is storm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit zoekt naar een nieuwe coach na het ontslag van Besnik ...

339
339
Andy Peelman haalt vlammend uit richting Anderlecht

Andy Peelman, kennen we vooral als acteur, presentator en voormalig politieagent. De man werd de ...

322
322
Vanzeir doet boekje open over reserverol bij Cercle

Dante Vanzeir maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG en in de MLS, maar zijn avontuur ...

342
342
Anderlecht krijgt klappen: ‘Twee coaches weigeren resoluut’

RSC Anderlecht zit in de hoek waar de klappen vallen. Paars-Wit koos ervoor om Besnik Hasi te ...

553
553
Oosting verrast met lof voor opvallende Antwerp-uitblinker

Royal Antwerp FC won met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht. The Great Old heeft zo een goede ...

177
177
'Beerschot slaat alsnog toe en haalt derde Japanner'

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook merken op het vlak van ...

111
111
'Besiktas strikt na Oh ook oude Anderlecht-bekende'

In een handvol landen is de transfermarkt nog steeds open, waaronder ook in Turkije. Daar is onder ...

49
49
TD Westerlo onthult: "Club of Anderlecht? Niet gezien"

Westerlo beleefde een zeer drukke wintermercato. Daarin moest het ook weer een aantal smaakmakers ...

88
88
Renard onder vuur: Vandenbempt haalt criticasters neer

De voorbije weken is Anderlecht nog maar eens in een diepe crisis beland. Trainer Besnik Hasi werd ...

336
336
Kiki Vanrafelghem schiet dubbel raak: supporters smullen

Goed een jaar geleden maakte Keano 'Kiki' Vanrafelghem de overstap vanuit Patro naar KV Mechelen. ...

112
112
Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

110
110
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

104
104
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

84
84
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

67
67

Meer sportnieuws