Racing Genk wordt pijnlijk KO gemept door energiek Salzburg

437 stemmen
Racing Genk wordt pijnlijk KO gemept door energiek Salzburg

Na een zelden geziene dramatische prestatie heeft Racing Genk zijn eerste wedstrijd in de Champions League met vooroorlogse cijfers verloren in Oostenrijk. De kinderlijke naïviteit waarmee de landskampioen vandaag op het veld stond deed negentig minuten lang pijn aan de ogen.

Racing Genk stond voor zijn langverwachte terugkeer in de Champions League. De trip naar Salzburg leek loodzwaar, de Oostenrijkse landskampioen trakteerde Club Brugge in 2018 nog op een 4-0 pandoering. Bij de landskampioen was Samatta opnieuw fit, achterin kwamen Maehle en Lucumi in de ploeg. Bij de thuisploeg was het vooral opletten voor Haaland, de Noor scoorde al veertien doelpunten dit seizoen.
Horrorverhaal voor Racing Genk in Oostenrijk
Een gewaarschuwd man is er twee waard, die boodschap had Racing Genk echter niet goed opgepikt. Na amper twee minuten spelen liet Berge zich kinderlijk eenvoudig in de wind zetten en Haaland liet doelman Coucke kansloos: een horrorstart voor de landskampioen. De bezoekers kwamen nadien wel iets beter in de wedstrijd en iets voor het kwartier dreigde het een eerste keer via Heynen, zijn schot vloog een paar meter over het doel van Stankovic. De Oostenrijkers behielden nadien de controle en iets voorbij het halfuur kwam het op een dubbele voorsprong toen Dewaest opnieuw als een beginneling verdedigde en Haaland van dichtbij de assist mocht afronden: 2-0. Het werd uiteindelijk een dramatische eerste periode want één minuut later mocht Hwang slecht uitverdedigen van Lucumi afstraffen: 3-0.  De Colombiaan zette zijn fout even later 'recht' door na een warrige fase de 3-1 van dichtbij aan te tekenen. Een stuiptrekking van een voor de rest dramatisch verdedigend Racing Genk want nog voor de rust werd het door de jonge Noorse spits van Salzburg op een 4-1 achterstand geplaatst en even later maakte Szoboszlai van dichtbij de 5-1. Het moet al lang geleden zijn dat we een ploeg zo slecht zagen verdedigen in de Champions League.

De Noorse topschutter van Salzburg heeft er bij de rust al vier in gejast.
Kinderlijke naïviteit breekt landskampioen zuur op
Je zou denken dat 15' rust en een donderpreek later de scherpte wel aanwezig is maar na amper tien seconden miste Hwang al de kans om de 6-1 aan te tekenen, Coucke had een knappe redding in huis. Aan de overzijde dacht de thuisploeg net iets teveel aan aanvallen waardoor invaller Bongonda de vrijstaande Samatta vond en die kopte de 5-2 in doel. De doelpunten van Racing Genk waren slechts een voetnoot in de bolwassing die Salzburg de landskampioen verkocht, iets voorbij het uur maakte kapitein Ulmer er na een fraaie combinatie 6-2 van. Via Heynen kregen de bezoekers nog een kans op een derde doelpunt maar het mocht zich vooral gelukkig prijzen dat de score niet hoger opliep aan de overkant. In de laatste tien minuten werd een rode kaart voor Samatta nog teruggedraaid door de VAR, aan de score veranderde er uiteindelijk niets meer. Zo verlaat Racing Genk de Red Bull Arena met het schaamrood op de wangen.
Scoreverloop:
1-0 (2') Haaland, 2-0 (34') Haaland, 3-0 (36') Hwang, 3-1 (40') Lucumi, 4-1 (45') Haaland, 5-1 (45+2') Szoboszlai, 5-2 (52') Samatta, 6-2 (66') Ulmer



Zal dit Mazzu de kop kosten?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

77
77
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

162
162
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

38
38
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

137
137
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

77
77
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

61
61
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

147
147
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

242
242
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

342
342
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

184
184
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

532
532
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

57
57
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

333
333
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

248
248
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

366
366
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

245
245
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

171
171
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

217
217
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

168
168
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

641
641
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

291
291
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

111
111

Meer sportnieuws