Racing Genk wordt pijnlijk KO gemept door energiek Salzburg

door
Racing Genk wordt pijnlijk KO gemept door energiek Salzburg

Na een zelden geziene dramatische prestatie heeft Racing Genk zijn eerste wedstrijd in de Champions League met vooroorlogse cijfers verloren in Oostenrijk. De kinderlijke naïviteit waarmee de landskampioen vandaag op het veld stond deed negentig minuten lang pijn aan de ogen.

Racing Genk stond voor zijn langverwachte terugkeer in de Champions League. De trip naar Salzburg leek loodzwaar, de Oostenrijkse landskampioen trakteerde Club Brugge in 2018 nog op een 4-0 pandoering. Bij de landskampioen was Samatta opnieuw fit, achterin kwamen Maehle en Lucumi in de ploeg. Bij de thuisploeg was het vooral opletten voor Haaland, de Noor scoorde al veertien doelpunten dit seizoen.
Horrorverhaal voor Racing Genk in Oostenrijk
Een gewaarschuwd man is er twee waard, die boodschap had Racing Genk echter niet goed opgepikt. Na amper twee minuten spelen liet Berge zich kinderlijk eenvoudig in de wind zetten en Haaland liet doelman Coucke kansloos: een horrorstart voor de landskampioen. De bezoekers kwamen nadien wel iets beter in de wedstrijd en iets voor het kwartier dreigde het een eerste keer via Heynen, zijn schot vloog een paar meter over het doel van Stankovic. De Oostenrijkers behielden nadien de controle en iets voorbij het halfuur kwam het op een dubbele voorsprong toen Dewaest opnieuw als een beginneling verdedigde en Haaland van dichtbij de assist mocht afronden: 2-0. Het werd uiteindelijk een dramatische eerste periode want één minuut later mocht Hwang slecht uitverdedigen van Lucumi afstraffen: 3-0.  De Colombiaan zette zijn fout even later 'recht' door na een warrige fase de 3-1 van dichtbij aan te tekenen. Een stuiptrekking van een voor de rest dramatisch verdedigend Racing Genk want nog voor de rust werd het door de jonge Noorse spits van Salzburg op een 4-1 achterstand geplaatst en even later maakte Szoboszlai van dichtbij de 5-1. Het moet al lang geleden zijn dat we een ploeg zo slecht zagen verdedigen in de Champions League.

De Noorse topschutter van Salzburg heeft er bij de rust al vier in gejast.
Kinderlijke naïviteit breekt landskampioen zuur op
Je zou denken dat 15' rust en een donderpreek later de scherpte wel aanwezig is maar na amper tien seconden miste Hwang al de kans om de 6-1 aan te tekenen, Coucke had een knappe redding in huis. Aan de overzijde dacht de thuisploeg net iets teveel aan aanvallen waardoor invaller Bongonda de vrijstaande Samatta vond en die kopte de 5-2 in doel. De doelpunten van Racing Genk waren slechts een voetnoot in de bolwassing die Salzburg de landskampioen verkocht, iets voorbij het uur maakte kapitein Ulmer er na een fraaie combinatie 6-2 van. Via Heynen kregen de bezoekers nog een kans op een derde doelpunt maar het mocht zich vooral gelukkig prijzen dat de score niet hoger opliep aan de overkant. In de laatste tien minuten werd een rode kaart voor Samatta nog teruggedraaid door de VAR, aan de score veranderde er uiteindelijk niets meer. Zo verlaat Racing Genk de Red Bull Arena met het schaamrood op de wangen.
Scoreverloop:
1-0 (2') Haaland, 2-0 (34') Haaland, 3-0 (36') Hwang, 3-1 (40') Lucumi, 4-1 (45') Haaland, 5-1 (45+2') Szoboszlai, 5-2 (52') Samatta, 6-2 (66') Ulmer



Zal dit Mazzu de kop kosten?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

70
70
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

69
69
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

80
80
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

90
90
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

26
26
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

73
73
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

379
379
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

53
53
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

56
56
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

115
115
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

66
66
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

204
204
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

130
130
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

137
137
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

100
100
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

625
625
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

323
323
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

35
35
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

119
119
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

97
97
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

68
68
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

574
574

Meer sportnieuws