Nederlanders maken Anderlecht met grond gelijk: "Oh wat is dat erg daar"

door
Nederlanders maken Anderlecht met grond gelijk:

Door de nederlaag van zondagmiddag tegen Antwerp, telt RSC Anderlecht na zeven speeldagen slechts vijf punten. Bovendien kwam het dit seizoen ook nog maar vijf keer tot scoren. Goed voor de slechtste competitiestart sinds 1926 en dat blijft ook in het buitenland niet onopgemerkt.


Zo passeerde de situatie van RSCA maandagavond ook de revue bij de Nederlandse voetbaltalkshow Veronica Inside en daar toonde men zich niet mals voor 'het project'. "Drie maanden geleden dachten die mensen dat ze het buskruit hadden uitgevonden. Dan ging die Kompany roepen dat ze hetzelfde spel als Manchester City zouden spelen en gingen opbouwen van achteruit. Dat doen ze nu, maar ze geraken niet verder dan de middenlijn. Ze bouwen zich de tering maar zijn hun eigen zestienmeter nog niet eens voorbij gekomen. Oh wat is dat toch erg daar allemaal", stelde analist René van der Gijp.

Zijn collega Hans Kraay Jr vond dan weer dat men in ons lang veel te enthousiast was over Kompany en zijn dubbelfunctie als speler en trainer. "Ik lees die Belgische kranten en acht weken lang hebben ze Kompany opgehemeld alsof onze lieve heer in een Ferrari met een open dak was. Ze waren zo enthousiast en nu maken ze de allerslechtste start ooit."

Slotwoord was voor criticus Johan Derksen. "De kwaliteit van de spelersgroep bepaalt hoe je moet spelen, niet al dat gedoe zoals totaalvoetbal, Manchester City, ... . Ik heb wel medelijden met die Vlap. Dat was een leuke speler bij Heerenveen en kon zichzelf dan verbeteren, maar nu komt hij in zo'n chaos terecht."

LEES OOK: Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

Anderlecht wil te snel gaan met zijn 'project' ...

Meest recent

'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

22
22
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

58
58
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

144
144
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

148
148
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

29
29
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

75
75
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

145
145
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

87
87
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

149
149
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

160
160
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

359
359
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

329
329
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

153
153
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

123
123
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

217
217
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

76
76
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

381
381
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

123
123
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

411
411
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

178
178
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

281
281
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

734
734
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

223
223

Meer sportnieuws