Nederlanders maken Anderlecht met grond gelijk: "Oh wat is dat erg daar"

door
Nederlanders maken Anderlecht met grond gelijk:

Door de nederlaag van zondagmiddag tegen Antwerp, telt RSC Anderlecht na zeven speeldagen slechts vijf punten. Bovendien kwam het dit seizoen ook nog maar vijf keer tot scoren. Goed voor de slechtste competitiestart sinds 1926 en dat blijft ook in het buitenland niet onopgemerkt.


Zo passeerde de situatie van RSCA maandagavond ook de revue bij de Nederlandse voetbaltalkshow Veronica Inside en daar toonde men zich niet mals voor 'het project'. "Drie maanden geleden dachten die mensen dat ze het buskruit hadden uitgevonden. Dan ging die Kompany roepen dat ze hetzelfde spel als Manchester City zouden spelen en gingen opbouwen van achteruit. Dat doen ze nu, maar ze geraken niet verder dan de middenlijn. Ze bouwen zich de tering maar zijn hun eigen zestienmeter nog niet eens voorbij gekomen. Oh wat is dat toch erg daar allemaal", stelde analist René van der Gijp.

Zijn collega Hans Kraay Jr vond dan weer dat men in ons lang veel te enthousiast was over Kompany en zijn dubbelfunctie als speler en trainer. "Ik lees die Belgische kranten en acht weken lang hebben ze Kompany opgehemeld alsof onze lieve heer in een Ferrari met een open dak was. Ze waren zo enthousiast en nu maken ze de allerslechtste start ooit."

Slotwoord was voor criticus Johan Derksen. "De kwaliteit van de spelersgroep bepaalt hoe je moet spelen, niet al dat gedoe zoals totaalvoetbal, Manchester City, ... . Ik heb wel medelijden met die Vlap. Dat was een leuke speler bij Heerenveen en kon zichzelf dan verbeteren, maar nu komt hij in zo'n chaos terecht."

LEES OOK: Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Anderlecht wil te snel gaan met zijn 'project' ...

Meest recent

Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

45
45
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

59
59
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

354
354
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

80
80
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

28
28
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

256
256
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

83
83
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

502
502
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

457
457
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

364
364
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

968
968
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

257
257
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

436
436
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

77
77
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1149
1149
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

213
213
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

344
344
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

123
123
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

437
437
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

359
359
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

84
84
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

43
43
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

984
984

Meer sportnieuws