Nederlanders maken Anderlecht met grond gelijk: "Oh wat is dat erg daar"

door
Nederlanders maken Anderlecht met grond gelijk:

Door de nederlaag van zondagmiddag tegen Antwerp, telt RSC Anderlecht na zeven speeldagen slechts vijf punten. Bovendien kwam het dit seizoen ook nog maar vijf keer tot scoren. Goed voor de slechtste competitiestart sinds 1926 en dat blijft ook in het buitenland niet onopgemerkt.


Zo passeerde de situatie van RSCA maandagavond ook de revue bij de Nederlandse voetbaltalkshow Veronica Inside en daar toonde men zich niet mals voor 'het project'. "Drie maanden geleden dachten die mensen dat ze het buskruit hadden uitgevonden. Dan ging die Kompany roepen dat ze hetzelfde spel als Manchester City zouden spelen en gingen opbouwen van achteruit. Dat doen ze nu, maar ze geraken niet verder dan de middenlijn. Ze bouwen zich de tering maar zijn hun eigen zestienmeter nog niet eens voorbij gekomen. Oh wat is dat toch erg daar allemaal", stelde analist René van der Gijp.

Zijn collega Hans Kraay Jr vond dan weer dat men in ons lang veel te enthousiast was over Kompany en zijn dubbelfunctie als speler en trainer. "Ik lees die Belgische kranten en acht weken lang hebben ze Kompany opgehemeld alsof onze lieve heer in een Ferrari met een open dak was. Ze waren zo enthousiast en nu maken ze de allerslechtste start ooit."

Slotwoord was voor criticus Johan Derksen. "De kwaliteit van de spelersgroep bepaalt hoe je moet spelen, niet al dat gedoe zoals totaalvoetbal, Manchester City, ... . Ik heb wel medelijden met die Vlap. Dat was een leuke speler bij Heerenveen en kon zichzelf dan verbeteren, maar nu komt hij in zo'n chaos terecht."

LEES OOK: 'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

Anderlecht wil te snel gaan met zijn 'project' ...

Meest recent

'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

88
88
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

14
14
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

216
216
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

47
47
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

207
207
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

244
244
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

449
449
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

220
220
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

487
487
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

380
380
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

179
179
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

428
428
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

594
594
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

493
493
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

113
113
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

204
204
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

293
293
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

315
315
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

467
467
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

90
90
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

466
466
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

444
444
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

114
114
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

734
734
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

432
432

Meer sportnieuws