Nederlanders maken Anderlecht met grond gelijk: "Oh wat is dat erg daar"

door
Nederlanders maken Anderlecht met grond gelijk:

Door de nederlaag van zondagmiddag tegen Antwerp, telt RSC Anderlecht na zeven speeldagen slechts vijf punten. Bovendien kwam het dit seizoen ook nog maar vijf keer tot scoren. Goed voor de slechtste competitiestart sinds 1926 en dat blijft ook in het buitenland niet onopgemerkt.


Zo passeerde de situatie van RSCA maandagavond ook de revue bij de Nederlandse voetbaltalkshow Veronica Inside en daar toonde men zich niet mals voor 'het project'. "Drie maanden geleden dachten die mensen dat ze het buskruit hadden uitgevonden. Dan ging die Kompany roepen dat ze hetzelfde spel als Manchester City zouden spelen en gingen opbouwen van achteruit. Dat doen ze nu, maar ze geraken niet verder dan de middenlijn. Ze bouwen zich de tering maar zijn hun eigen zestienmeter nog niet eens voorbij gekomen. Oh wat is dat toch erg daar allemaal", stelde analist René van der Gijp.

Zijn collega Hans Kraay Jr vond dan weer dat men in ons lang veel te enthousiast was over Kompany en zijn dubbelfunctie als speler en trainer. "Ik lees die Belgische kranten en acht weken lang hebben ze Kompany opgehemeld alsof onze lieve heer in een Ferrari met een open dak was. Ze waren zo enthousiast en nu maken ze de allerslechtste start ooit."

Slotwoord was voor criticus Johan Derksen. "De kwaliteit van de spelersgroep bepaalt hoe je moet spelen, niet al dat gedoe zoals totaalvoetbal, Manchester City, ... . Ik heb wel medelijden met die Vlap. Dat was een leuke speler bij Heerenveen en kon zichzelf dan verbeteren, maar nu komt hij in zo'n chaos terecht."

LEES OOK: 'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

Anderlecht wil te snel gaan met zijn 'project' ...

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

64
64
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

82
82
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

22
22
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

127
127
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

192
192
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

215
215
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

458
458
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

95
95
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

455
455
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

523
523
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

277
277
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

167
167
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

63
63
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

172
172
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

73
73
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

87
87
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

241
241
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

672
672
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

114
114
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

195
195
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

299
299
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

252
252
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

149
149
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

43
43
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

124
124

Meer sportnieuws