Samir Nasri is de sleutel tot succes voor Anderlecht

928 stemmen
Samir Nasri is de sleutel tot succes voor Anderlecht

Samir Nasri zat tegen Standard en Royal Antwerp FC niet in de kern. Een teken aan de wand. De 32-jarige aanvallende middenvelder kon nog niet overtuigen en is nog altijd niet topfit. Dat is een bijzonder groot probleem voor Anderlecht, dat voor hem een zeer belangrijke rol heeft weggelegd.


Nacer Chadli en Vincent Kompany bewezen al dat zij toptransfers zijn – net als Philippe Sandler - en de eerste twee zijn met hun ervaring van onschatbare waarde voor de Brusselaars. Samir Nasri moet de derde ervaren - Anthony Vanden Borre de vierde? - pion zijn die de jonge jongens op en naast het veld stuurt en de druk wegneemt. Naast het veld doet hij dat al, volgens Simon Davies. Op het veld (nog) niet.


Nasri speelde de eerste wedstrijden van het seizoen, maar kon niet overtuigen.
Dat is een groot probleem, want RSCA heeft hem o zo nodig. Anderlecht heeft aanvallend enkel Chadli die ervaring heeft en Kamer Roofe (26) is in aantocht. Nasri is echter gehaald om met zijn creatieve impulsen de verdediging van de tegenstander open te rijten en zo jongens als Michel Vlap, één van de weinige spelers die ook zonder bal diep gaat, en de diepe spits te bedienen. Nasri geeft echter (nog) niet thuis en daardoor ligt alle druk op Yari Verschaeren, die ondanks zijn enorme talent geen dragende speler mag zijn van een topclub. Hij moet onder de vleugels van ervaren ploegmaats kunnen groeien. De Rode Duivel is nog altijd maar 18 jaar en hij heeft steun nodig en Nasri biedt die nu niet.

Dat RSCA tegen Antwerp onderuit ging, is geen grote verrassing. Enkel Van Crombrugge en Chadli waren ouder dan 22 jaar... Het is een eigen keuze om met jongeren te spelen, maar zonder Kompany, Roofe, Nasri, Najar en zelfs Dimata (ook nog maar 22) is de spoeling te dun. Jongens als Saief, Chipciu en Thelin hebben ervaring, maar zijn niet beter en zelfs minder dan de jongeren, Trebel lijkt voor andere redenen uit beeld te zijn.


Nasri zou een talent als Verschaeren op het veld van de druk moeten ontlasten.
Dat de Fransman wedstrijdritme mist, is volop te begrijpen na een aantal moeilijke jaren. Dat hij niet fysiek klaar is, is dat niet. Het is een vereiste om als profspeler fysiek klaar te zijn, ook al heb je geen volledige voorbereiding gehad met een club. Dat was echter ook het geval voor iemand als Laurent Depoitre, die fysiek wel klaar was en enkel ritme miste. Het doet vragen rijzen over Nasri zijn motivatie. Op deze manier lijkt hij heel erg een tweede Demy de Zeeuw te worden. Aan hem om het ongelijk van de criticasters te bewijzen. Hem nu al afschrijven is echter veel te voorbarig, maar binnen twee maanden zou hij toch op een degelijk tot goed niveau mogen zitten.

De ex-speler van Arsenal en Manchester City moest een sleutelspeler worden in het nieuwe Anderlecht, maar vooralsnog is hij dat niet. Er zit op het fysieke aspect blijkbaar geen progressie in, anders zou Kompany hem zeker opstellen tegen Antwerp. Een goede Nasri kan in moeilijke momenten Anderlecht bij de hand nemen en in topwedstrijden voor rust zorgen, tegen Antwerp bleek dat de zéér jonge ploeg nood heeft aan zo een speler.


De afgelopen twee wedstrijden zat Nasri niet in de kern.
Ze verloren de pedalen, wat logisch is voor jongens van 17-21 jaar die tegen een enorm ervaren ploeg met kwaliteit aan de bak moesten. Chadli deed dit, maar alleen gaat het ook niet. Inzake inzicht is Nasri wereldtop en zijn technisch vermogen is ook nog altijd van wereldklasse, maar daarmee alleen kan je het niet redden in een fysiek sterke competitie als de Jupiler Pro League.

Als Paars-Wit betere resultaten wil gaan halen, dan is Nasri daarbij zeer belangrijk. Een sleutelfiguur. De vraag is: wanneer gaat hij fit zijn? 2,5 maanden na zijn komst blijft van de ‘euforie’ nog maar weinig over. Dringend tijd om te presteren. Anderlecht heeft zijn ervaring nu al nodig.

Claudio Reulens

LEES OOK: Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Zal Nasri nog een sterkhouder worden bij Anderlecht?

Meest recent

KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

8
8
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

23
23
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

71
71
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

26
26
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

26
26
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

233
233
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

141
141
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

217
217
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

127
127
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

197
197
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

101
101
KRC Genk draait Antwerp een loer en plukt toptalent weg

Het gebeurt vaker en vaker. Eersteklassers die toptalenten bij elkaar komen wegplukken. Deze keer is ...

345
345
Haroun lanceert twee nieuwe Antwerp-goudhaantjes

Royal Antwerp FC speelde 0-0 gelijk op het veld van KRC Genk. Een flinke opsteker voor Faris Haroun ...

159
159
'Chelsea in de tribune: KRC Genk vreest vroeg vertrek'

Racing Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. Er zat heel wat schoon volk op de tribunes. Erik ten ...

284
284
Tessa Wullaert kondigt nieuwe toptransfer aan

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Ze kende alweer een ...

199
199
'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

KRC Genk en AA Gent gaan zich deze zomer ongetwijfeld roeren op de transfermarkt. De twee Belgische ...

128
128
Van Gucht vs Vannieuwkerke: Pittige strijd brandt los

Ruben Van Gucht en Karl Vannieuwkerke zijn al jarenlang collega's bij de VRT. Beide heren worden ...

140
140
'Ten Hag in Genk: FC Twente aast op deze speler'

KRC Genk speelde 0-0 tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers blijven dramatisch presteren in de ...

107
107
'Anderlecht schakelt door: topvergadering met grote inzet'

RSC Anderlecht hoopt morgenavond een Europees ticket veilig te stellen in eigen huis tegen STVV. De ...

815
815
Jan Vertonghen zet schouders onder uniek WK-project

Het WK loert om de hoek en het is stilaan aftellen naar hét voetbalevenement van het jaar. Er ...

11
11
Antwerp recht rug: Haroun duidt grote uitblinker aan

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

242
242
'Exit Guardiola bezorgt Mourinho droomtransfer bij Real'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar inmiddels is al lang en breed duidelijk dat ...

227
227
Anderlecht-bubbel doorprikt: gruwelijke toekomstvoorspelling

RSC Anderlecht verkeert ondertussen al jarenlang in zwaar weer. Desondanks blijft het geloof heersen ...

834
834
Afscheid in mineur? Genk-lieveling zwaait publiek uit

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

261
261

Meer sportnieuws