Grote transferblunder Anderlecht: "Al vier mercato's lang"

door
Grote transferblunder Anderlecht:

Met 5 op 21 gaat RSC Anderlecht momenteel door zijn slechtste competitiestart sinds 1926. In dat jaar degradeerde de recordkampioen overigens uit de hoogste divisie. Zo'n vaart zal het nu zeker niet lopen, maar het is duidelijk dat het nieuwe project voorlopig niet wil aanslaan.


Dat heeft uiteraard te maken met de gewaagde keuzes, veel eigen jeugd en dominant voetbal vanuit balbezit, die tijd nodig hebben om optimaal te renderen. Maar volgens ex-coach Hein Vanhaezebrouck werd er ook geblunderd tijdens de transferperiode. "Ze hebben de positie niet ingevuld die al lang had ingevuld moeten worden. Al vier mercato's lang zijn ze al op zoek naar een topspits. De eerste twee transferperiode onder mijn bewind, vorige winter ook en nu opnieuw onder Kompany", klonk het bij Sports Late Night.

In het voorbije transferwindow werd Kemar Roofe weliswaar voor de nodige miljoenen van Leeds United overgenomen, maar die lag tot dusver telkens in de lappenmand. "Ze hebben Roofe gehaald, maar dat is niet voldoende. Ze hadden daar moeten investeren. Dat ze kiezen voor de jeugd is goed, daar zit ook veel talent. Maar in de opleiding hebben ze momenteel geen centrumspits rondlopen. En dat weten ze ook. Daar hadden ze echt een prioriteit van moeten maken."

LEES OOK: "Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

Het niet aantrekken van een rechtstreeks inzetbare spits is een grote blunder ...

Meest recent

'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij toptarget'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

2
2
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

149
149
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

112
112
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

409
409
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

317
317
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

131
131
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

79
79
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

336
336
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

53
53
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

160
160
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

293
293
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

228
228
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

205
205
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

267
267
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

241
241
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

412
412
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

209
209
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

62
62
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

102
102
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

602
602
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

80
80
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

883
883
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

626
626
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

33
33
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

86
86

Meer sportnieuws