Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 7

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 7

Speeldag zeven in de Jupiler Pro League stond bol van de interessante affiches, met onder meer de Brugse derby en een heruitgave van de bekerfinale AA Gent – KV Mechelen. Wij keken aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Emmanuel DENNIS (Club Brugge)
De invalbeurt van Loïs Openda aan de rust legde de Brugse derby zaterdag in een definitieve plooi, maar dat was niet alleen de verdienste van de 19-jarige jeugdinternational. Emmanuel Dennis, in de eerste helft ook al de bedrijvigste en vooral meest dreigende Club-speler, verhuisde van de flank mee naar de punt van de aanval en wierp zich daar met zijn snelheid, kracht en dribbels op als een gesel voor de Cercle-defensie. Als kers op de taart zette de Nigeriaan met een prachtig doelpunt zelf de beslissende 0-2 op het bord, zonder tussenkomst van de VAR had hij na een prima actie ook nog een assist mogen bijschrijven.



De jonge aanvaller – we zouden het soms haast vergeten, maar Dennis is nog steeds amper 21 – etaleerde zo andermaal de polyvalentie die hem onder Ivan Leko al een vaste basisstek opleverde als fullback, ook al is hij van nature eigenlijk een spits. Verlost van dat defensieve juk lijkt hij in het systeem van Philippe Clement, die in hem ook in zijn 3-5-2-variant dus duidelijk vooral een offensieve pion ziet, nu klaar om de volgende stap te zetten. Mogelijk wordt Dennis zo de volgende in een reeks aan flankaanvallers die Blauw-Zwart de voorbije jaren met veel winst verkocht. Nu alleen nog die onvolwassen stoten als de gele kaart voor de viering van zijn doelpunt achterwege laten.

Roman YAREMCHUK (AA Gent)
We zouden hier wekelijks de lofzang kunnen opsteken over Jonathan David, en ook de rest van de gekende ruit op het Gentse middenveld draaide tegen KV Mechelen weer op volle toeren – wat is die Elisha Owusu een geweldige ontdekking. Een van de minder volprezen uitblinkers in de geslaagde seizoensstart van de Buffalo’s is echter Roman Yaremchuk, de 23-jarige Oekraïner die de voorbije twee jaar vaak het verwijt kreeg niet koelbloedig genoeg te zijn voor doel. Met de openingstreffer in de heruitgave van de laatste bekerfinale tekende de spits dit weekend evenwel al voor zijn zevende doelpunt in negen wedstrijden.



Met zijn vele loopacties toont Yaremchuk zich bovendien de ideale partner voor Laurent Depoitre en trekt hij continu gaten voor de dankbaar infiltrerende David. Aan die werklust koppelt de spits ook nog eens de nodige techniek, zoals hij illustreerde bij het voorbereidende werk voor de 2-0. Ook bij de derde treffer zat Yaremchuk er met een kattenpoot tussen, waarmee hij zijn basisplaats – zondag hield hij concurrenten als Giorgi Kvilitaia, Yuya Kubo, Jean-Luc Dompé en onrechtstreeks ook Roman Bezus en Brecht Dejaegere andermaal op de bank – nog maar eens rechtvaardigde. Nu alleen nog die irritante trekjes als de tik die hij aan Arjan Swinkels uitdeelde achterwege laten.

Koyi MIYOSHI (Antwerp)
De transferzomer van Antwerp werd gekenmerkt door de komst van grote namen als Steven Defour en Kevin Mirallas, maar geen van hen kroonde zich zondagnamiddag tegen Anderlecht tot matchwinnaar. Die eer was voorbehouden voor Koyi Miyoshi, door Luciano D’Onofrio midden augustus met iets minder tromgeroffel naar Den Bosuil gehaald. De Japanse international had dan ook even tijd nodig om te wennen aan de naar eigen zeggen "grote jongens" van de Jupiler Pro League, maar in het Lotto Park was het eindelijk tijd voor zijn debuut. Zeven minuten voor affluiten kwam de 22-jarige middenvelder Lior Refaelov aflossen.



Meer tijd had Miyoshi echter niet nodig om naam te maken voor zichzelf en de Antwerp-supporters in een delirium te schieten. Zijn rake knal met links was meteen goed voor een driepunter en gaf coach Laszlo Bölöni in één klap het signaal dat hij er weer een optie bij heeft in het offensieve compartiment. Lamkel Zé is dus alvast gewaarschuwd, want met de hete adem van de kwieke Japanner in de nek zal de belhamel zich niet veel fratsen meer kunnen veroorloven. Zelf is Miyoshi evenwel niet van plan om te wachten tot het weer eens zover is. "Dit is nog maar het begin", klonk het zelfzeker na afloop. Nu er alleen nog voor zorgen dat zijn aankoopoptie gelicht wordt.

LEES OOK: Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 7?

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

36
36
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

34
34
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

51
51
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

41
41
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

65
65
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

54
54
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

235
235
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

68
68
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

31
31
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

225
225
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

347
347
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

649
649
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

80
80
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

26
26
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

127
127
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

132
132
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

809
809
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

412
412
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

398
398
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

183
183
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

458
458
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

294
294
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1301
1301
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

135
135
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

172
172

Meer sportnieuws