Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 7

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 7

Speeldag zeven in de Jupiler Pro League stond bol van de interessante affiches, met onder meer de Brugse derby en een heruitgave van de bekerfinale AA Gent – KV Mechelen. Wij keken aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Emmanuel DENNIS (Club Brugge)
De invalbeurt van Loïs Openda aan de rust legde de Brugse derby zaterdag in een definitieve plooi, maar dat was niet alleen de verdienste van de 19-jarige jeugdinternational. Emmanuel Dennis, in de eerste helft ook al de bedrijvigste en vooral meest dreigende Club-speler, verhuisde van de flank mee naar de punt van de aanval en wierp zich daar met zijn snelheid, kracht en dribbels op als een gesel voor de Cercle-defensie. Als kers op de taart zette de Nigeriaan met een prachtig doelpunt zelf de beslissende 0-2 op het bord, zonder tussenkomst van de VAR had hij na een prima actie ook nog een assist mogen bijschrijven.



De jonge aanvaller – we zouden het soms haast vergeten, maar Dennis is nog steeds amper 21 – etaleerde zo andermaal de polyvalentie die hem onder Ivan Leko al een vaste basisstek opleverde als fullback, ook al is hij van nature eigenlijk een spits. Verlost van dat defensieve juk lijkt hij in het systeem van Philippe Clement, die in hem ook in zijn 3-5-2-variant dus duidelijk vooral een offensieve pion ziet, nu klaar om de volgende stap te zetten. Mogelijk wordt Dennis zo de volgende in een reeks aan flankaanvallers die Blauw-Zwart de voorbije jaren met veel winst verkocht. Nu alleen nog die onvolwassen stoten als de gele kaart voor de viering van zijn doelpunt achterwege laten.

Roman YAREMCHUK (AA Gent)
We zouden hier wekelijks de lofzang kunnen opsteken over Jonathan David, en ook de rest van de gekende ruit op het Gentse middenveld draaide tegen KV Mechelen weer op volle toeren – wat is die Elisha Owusu een geweldige ontdekking. Een van de minder volprezen uitblinkers in de geslaagde seizoensstart van de Buffalo’s is echter Roman Yaremchuk, de 23-jarige Oekraïner die de voorbije twee jaar vaak het verwijt kreeg niet koelbloedig genoeg te zijn voor doel. Met de openingstreffer in de heruitgave van de laatste bekerfinale tekende de spits dit weekend evenwel al voor zijn zevende doelpunt in negen wedstrijden.



Met zijn vele loopacties toont Yaremchuk zich bovendien de ideale partner voor Laurent Depoitre en trekt hij continu gaten voor de dankbaar infiltrerende David. Aan die werklust koppelt de spits ook nog eens de nodige techniek, zoals hij illustreerde bij het voorbereidende werk voor de 2-0. Ook bij de derde treffer zat Yaremchuk er met een kattenpoot tussen, waarmee hij zijn basisplaats – zondag hield hij concurrenten als Giorgi Kvilitaia, Yuya Kubo, Jean-Luc Dompé en onrechtstreeks ook Roman Bezus en Brecht Dejaegere andermaal op de bank – nog maar eens rechtvaardigde. Nu alleen nog die irritante trekjes als de tik die hij aan Arjan Swinkels uitdeelde achterwege laten.

Koyi MIYOSHI (Antwerp)
De transferzomer van Antwerp werd gekenmerkt door de komst van grote namen als Steven Defour en Kevin Mirallas, maar geen van hen kroonde zich zondagnamiddag tegen Anderlecht tot matchwinnaar. Die eer was voorbehouden voor Koyi Miyoshi, door Luciano D’Onofrio midden augustus met iets minder tromgeroffel naar Den Bosuil gehaald. De Japanse international had dan ook even tijd nodig om te wennen aan de naar eigen zeggen "grote jongens" van de Jupiler Pro League, maar in het Lotto Park was het eindelijk tijd voor zijn debuut. Zeven minuten voor affluiten kwam de 22-jarige middenvelder Lior Refaelov aflossen.



Meer tijd had Miyoshi echter niet nodig om naam te maken voor zichzelf en de Antwerp-supporters in een delirium te schieten. Zijn rake knal met links was meteen goed voor een driepunter en gaf coach Laszlo Bölöni in één klap het signaal dat hij er weer een optie bij heeft in het offensieve compartiment. Lamkel Zé is dus alvast gewaarschuwd, want met de hete adem van de kwieke Japanner in de nek zal de belhamel zich niet veel fratsen meer kunnen veroorloven. Zelf is Miyoshi evenwel niet van plan om te wachten tot het weer eens zover is. "Dit is nog maar het begin", klonk het zelfzeker na afloop. Nu er alleen nog voor zorgen dat zijn aankoopoptie gelicht wordt.

LEES OOK: ‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 7?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

82
82
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

27
27
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

61
61
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

18
18
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

83
83
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

169
169
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

151
151
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

58
58
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

130
130
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

60
60
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

103
103
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

290
290
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

253
253
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

496
496
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

379
379
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1305
1305
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

695
695
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

252
252
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

181
181
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

390
390
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

176
176
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

346
346

Meer sportnieuws