Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 7

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 7

Speeldag zeven in de Jupiler Pro League stond bol van de interessante affiches, met onder meer de Brugse derby en een heruitgave van de bekerfinale AA Gent – KV Mechelen. Wij keken aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Emmanuel DENNIS (Club Brugge)
De invalbeurt van Loïs Openda aan de rust legde de Brugse derby zaterdag in een definitieve plooi, maar dat was niet alleen de verdienste van de 19-jarige jeugdinternational. Emmanuel Dennis, in de eerste helft ook al de bedrijvigste en vooral meest dreigende Club-speler, verhuisde van de flank mee naar de punt van de aanval en wierp zich daar met zijn snelheid, kracht en dribbels op als een gesel voor de Cercle-defensie. Als kers op de taart zette de Nigeriaan met een prachtig doelpunt zelf de beslissende 0-2 op het bord, zonder tussenkomst van de VAR had hij na een prima actie ook nog een assist mogen bijschrijven.



De jonge aanvaller – we zouden het soms haast vergeten, maar Dennis is nog steeds amper 21 – etaleerde zo andermaal de polyvalentie die hem onder Ivan Leko al een vaste basisstek opleverde als fullback, ook al is hij van nature eigenlijk een spits. Verlost van dat defensieve juk lijkt hij in het systeem van Philippe Clement, die in hem ook in zijn 3-5-2-variant dus duidelijk vooral een offensieve pion ziet, nu klaar om de volgende stap te zetten. Mogelijk wordt Dennis zo de volgende in een reeks aan flankaanvallers die Blauw-Zwart de voorbije jaren met veel winst verkocht. Nu alleen nog die onvolwassen stoten als de gele kaart voor de viering van zijn doelpunt achterwege laten.

Roman YAREMCHUK (AA Gent)
We zouden hier wekelijks de lofzang kunnen opsteken over Jonathan David, en ook de rest van de gekende ruit op het Gentse middenveld draaide tegen KV Mechelen weer op volle toeren – wat is die Elisha Owusu een geweldige ontdekking. Een van de minder volprezen uitblinkers in de geslaagde seizoensstart van de Buffalo’s is echter Roman Yaremchuk, de 23-jarige Oekraïner die de voorbije twee jaar vaak het verwijt kreeg niet koelbloedig genoeg te zijn voor doel. Met de openingstreffer in de heruitgave van de laatste bekerfinale tekende de spits dit weekend evenwel al voor zijn zevende doelpunt in negen wedstrijden.



Met zijn vele loopacties toont Yaremchuk zich bovendien de ideale partner voor Laurent Depoitre en trekt hij continu gaten voor de dankbaar infiltrerende David. Aan die werklust koppelt de spits ook nog eens de nodige techniek, zoals hij illustreerde bij het voorbereidende werk voor de 2-0. Ook bij de derde treffer zat Yaremchuk er met een kattenpoot tussen, waarmee hij zijn basisplaats – zondag hield hij concurrenten als Giorgi Kvilitaia, Yuya Kubo, Jean-Luc Dompé en onrechtstreeks ook Roman Bezus en Brecht Dejaegere andermaal op de bank – nog maar eens rechtvaardigde. Nu alleen nog die irritante trekjes als de tik die hij aan Arjan Swinkels uitdeelde achterwege laten.

Koyi MIYOSHI (Antwerp)
De transferzomer van Antwerp werd gekenmerkt door de komst van grote namen als Steven Defour en Kevin Mirallas, maar geen van hen kroonde zich zondagnamiddag tegen Anderlecht tot matchwinnaar. Die eer was voorbehouden voor Koyi Miyoshi, door Luciano D’Onofrio midden augustus met iets minder tromgeroffel naar Den Bosuil gehaald. De Japanse international had dan ook even tijd nodig om te wennen aan de naar eigen zeggen "grote jongens" van de Jupiler Pro League, maar in het Lotto Park was het eindelijk tijd voor zijn debuut. Zeven minuten voor affluiten kwam de 22-jarige middenvelder Lior Refaelov aflossen.



Meer tijd had Miyoshi echter niet nodig om naam te maken voor zichzelf en de Antwerp-supporters in een delirium te schieten. Zijn rake knal met links was meteen goed voor een driepunter en gaf coach Laszlo Bölöni in één klap het signaal dat hij er weer een optie bij heeft in het offensieve compartiment. Lamkel Zé is dus alvast gewaarschuwd, want met de hete adem van de kwieke Japanner in de nek zal de belhamel zich niet veel fratsen meer kunnen veroorloven. Zelf is Miyoshi evenwel niet van plan om te wachten tot het weer eens zover is. "Dit is nog maar het begin", klonk het zelfzeker na afloop. Nu er alleen nog voor zorgen dat zijn aankoopoptie gelicht wordt.

LEES OOK: Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 7?

Meest recent

Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

4
4
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

19
19
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

56
56
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

36
36
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

305
305
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

48
48
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

277
277
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

115
115
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

40
40
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

156
156
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

186
186
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

283
283
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

254
254
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

46
46
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

103
103
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

120
120
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

87
87
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

307
307
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

220
220
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

552
552
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

148
148
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

50
50
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

64
64
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

449
449
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

89
89

Meer sportnieuws