Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 7

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 7

Speeldag zeven in de Jupiler Pro League stond bol van de interessante affiches, met onder meer de Brugse derby en een heruitgave van de bekerfinale AA Gent – KV Mechelen. Wij keken aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Emmanuel DENNIS (Club Brugge)
De invalbeurt van Loïs Openda aan de rust legde de Brugse derby zaterdag in een definitieve plooi, maar dat was niet alleen de verdienste van de 19-jarige jeugdinternational. Emmanuel Dennis, in de eerste helft ook al de bedrijvigste en vooral meest dreigende Club-speler, verhuisde van de flank mee naar de punt van de aanval en wierp zich daar met zijn snelheid, kracht en dribbels op als een gesel voor de Cercle-defensie. Als kers op de taart zette de Nigeriaan met een prachtig doelpunt zelf de beslissende 0-2 op het bord, zonder tussenkomst van de VAR had hij na een prima actie ook nog een assist mogen bijschrijven.



De jonge aanvaller – we zouden het soms haast vergeten, maar Dennis is nog steeds amper 21 – etaleerde zo andermaal de polyvalentie die hem onder Ivan Leko al een vaste basisstek opleverde als fullback, ook al is hij van nature eigenlijk een spits. Verlost van dat defensieve juk lijkt hij in het systeem van Philippe Clement, die in hem ook in zijn 3-5-2-variant dus duidelijk vooral een offensieve pion ziet, nu klaar om de volgende stap te zetten. Mogelijk wordt Dennis zo de volgende in een reeks aan flankaanvallers die Blauw-Zwart de voorbije jaren met veel winst verkocht. Nu alleen nog die onvolwassen stoten als de gele kaart voor de viering van zijn doelpunt achterwege laten.

Roman YAREMCHUK (AA Gent)
We zouden hier wekelijks de lofzang kunnen opsteken over Jonathan David, en ook de rest van de gekende ruit op het Gentse middenveld draaide tegen KV Mechelen weer op volle toeren – wat is die Elisha Owusu een geweldige ontdekking. Een van de minder volprezen uitblinkers in de geslaagde seizoensstart van de Buffalo’s is echter Roman Yaremchuk, de 23-jarige Oekraïner die de voorbije twee jaar vaak het verwijt kreeg niet koelbloedig genoeg te zijn voor doel. Met de openingstreffer in de heruitgave van de laatste bekerfinale tekende de spits dit weekend evenwel al voor zijn zevende doelpunt in negen wedstrijden.



Met zijn vele loopacties toont Yaremchuk zich bovendien de ideale partner voor Laurent Depoitre en trekt hij continu gaten voor de dankbaar infiltrerende David. Aan die werklust koppelt de spits ook nog eens de nodige techniek, zoals hij illustreerde bij het voorbereidende werk voor de 2-0. Ook bij de derde treffer zat Yaremchuk er met een kattenpoot tussen, waarmee hij zijn basisplaats – zondag hield hij concurrenten als Giorgi Kvilitaia, Yuya Kubo, Jean-Luc Dompé en onrechtstreeks ook Roman Bezus en Brecht Dejaegere andermaal op de bank – nog maar eens rechtvaardigde. Nu alleen nog die irritante trekjes als de tik die hij aan Arjan Swinkels uitdeelde achterwege laten.

Koyi MIYOSHI (Antwerp)
De transferzomer van Antwerp werd gekenmerkt door de komst van grote namen als Steven Defour en Kevin Mirallas, maar geen van hen kroonde zich zondagnamiddag tegen Anderlecht tot matchwinnaar. Die eer was voorbehouden voor Koyi Miyoshi, door Luciano D’Onofrio midden augustus met iets minder tromgeroffel naar Den Bosuil gehaald. De Japanse international had dan ook even tijd nodig om te wennen aan de naar eigen zeggen "grote jongens" van de Jupiler Pro League, maar in het Lotto Park was het eindelijk tijd voor zijn debuut. Zeven minuten voor affluiten kwam de 22-jarige middenvelder Lior Refaelov aflossen.



Meer tijd had Miyoshi echter niet nodig om naam te maken voor zichzelf en de Antwerp-supporters in een delirium te schieten. Zijn rake knal met links was meteen goed voor een driepunter en gaf coach Laszlo Bölöni in één klap het signaal dat hij er weer een optie bij heeft in het offensieve compartiment. Lamkel Zé is dus alvast gewaarschuwd, want met de hete adem van de kwieke Japanner in de nek zal de belhamel zich niet veel fratsen meer kunnen veroorloven. Zelf is Miyoshi evenwel niet van plan om te wachten tot het weer eens zover is. "Dit is nog maar het begin", klonk het zelfzeker na afloop. Nu er alleen nog voor zorgen dat zijn aankoopoptie gelicht wordt.

LEES OOK: Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 7?

Meest recent

RSCA-fans reageren massaal op één foto van Eddy Merckx

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De Kannibaal, een trouwe fan van voetbalclub ...

9
9
'Keerzijde voor STVV: Vrancken richting topcompetitie'

STVV is op weg om zijn uitstekende seizoen te gaan verzilveren met een gunstig Europees ticket. Maar ...

69
69
'Transferspektakel Club Brugge: heuse spitsenwissel pruttelt'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

117
117
Toby Alderweireld laat fans compleet sprakeloos achter

Toby Alderweireld zorgt opnieuw voor warme reacties, dit keer ver weg van het voetbalveld. De ...

25
25
Hayen vloekt: Genk slikt bittere pil uit ziekenboeg

KRC Genk vat de terugronde van de Europe Play-Offs als leider aan op het veld van Charleroi. Voor de ...

45
45
Oosting tikt Antwerp-chouchou stevig op de vingers

In de Europe Play-Offs krijgt Antwerp zondag Standard over de vloer. Na de recente negen op negen ...

70
70
'Lukaku verrast vriend en vijand met toekomstplannen'

Romelu Lukaku gaat straks zijn laatste contractjaar in bij Napoli, maar dat onze nationale ...

157
157
'Meevaller voor Genk: bonus van ruim tien miljoen'

KRC Genk gaat straks op bezoek bij Charleroi, waar Nicky Hayen gewoon weer kan rekenen op ...

74
74
'Anderlecht-Club: Taravel & Leko hakken knopen door'

Ook op de andere velden staan er nog een aantal interessante affiches op het programma, maar ...

176
176
Hoefkens verklaart plots bezoek aan ziekenhuis

Het was vorige week toch schrikken toen het bericht kwam dat Carl Hoefkens na de match met NAC Breda ...

39
39
Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

106
106
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

122
122
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

212
212
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

69
69
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

469
469
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

378
378
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

325
325
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

299
299
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

232
232
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

43
43
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

73
73
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

47
47
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

177
177
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

122
122

Meer sportnieuws