Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 7

door
Speler v/d Speeldag: De 3 uitblinkers van speelronde 7

Speeldag zeven in de Jupiler Pro League stond bol van de interessante affiches, met onder meer de Brugse derby en een heruitgave van de bekerfinale AA Gent – KV Mechelen. Wij keken aandachtig toe en selecteerden zo onze drie kandidaten voor de prijs van Speler van de Speeldag.


Emmanuel DENNIS (Club Brugge)
De invalbeurt van Loïs Openda aan de rust legde de Brugse derby zaterdag in een definitieve plooi, maar dat was niet alleen de verdienste van de 19-jarige jeugdinternational. Emmanuel Dennis, in de eerste helft ook al de bedrijvigste en vooral meest dreigende Club-speler, verhuisde van de flank mee naar de punt van de aanval en wierp zich daar met zijn snelheid, kracht en dribbels op als een gesel voor de Cercle-defensie. Als kers op de taart zette de Nigeriaan met een prachtig doelpunt zelf de beslissende 0-2 op het bord, zonder tussenkomst van de VAR had hij na een prima actie ook nog een assist mogen bijschrijven.



De jonge aanvaller – we zouden het soms haast vergeten, maar Dennis is nog steeds amper 21 – etaleerde zo andermaal de polyvalentie die hem onder Ivan Leko al een vaste basisstek opleverde als fullback, ook al is hij van nature eigenlijk een spits. Verlost van dat defensieve juk lijkt hij in het systeem van Philippe Clement, die in hem ook in zijn 3-5-2-variant dus duidelijk vooral een offensieve pion ziet, nu klaar om de volgende stap te zetten. Mogelijk wordt Dennis zo de volgende in een reeks aan flankaanvallers die Blauw-Zwart de voorbije jaren met veel winst verkocht. Nu alleen nog die onvolwassen stoten als de gele kaart voor de viering van zijn doelpunt achterwege laten.

Roman YAREMCHUK (AA Gent)
We zouden hier wekelijks de lofzang kunnen opsteken over Jonathan David, en ook de rest van de gekende ruit op het Gentse middenveld draaide tegen KV Mechelen weer op volle toeren – wat is die Elisha Owusu een geweldige ontdekking. Een van de minder volprezen uitblinkers in de geslaagde seizoensstart van de Buffalo’s is echter Roman Yaremchuk, de 23-jarige Oekraïner die de voorbije twee jaar vaak het verwijt kreeg niet koelbloedig genoeg te zijn voor doel. Met de openingstreffer in de heruitgave van de laatste bekerfinale tekende de spits dit weekend evenwel al voor zijn zevende doelpunt in negen wedstrijden.



Met zijn vele loopacties toont Yaremchuk zich bovendien de ideale partner voor Laurent Depoitre en trekt hij continu gaten voor de dankbaar infiltrerende David. Aan die werklust koppelt de spits ook nog eens de nodige techniek, zoals hij illustreerde bij het voorbereidende werk voor de 2-0. Ook bij de derde treffer zat Yaremchuk er met een kattenpoot tussen, waarmee hij zijn basisplaats – zondag hield hij concurrenten als Giorgi Kvilitaia, Yuya Kubo, Jean-Luc Dompé en onrechtstreeks ook Roman Bezus en Brecht Dejaegere andermaal op de bank – nog maar eens rechtvaardigde. Nu alleen nog die irritante trekjes als de tik die hij aan Arjan Swinkels uitdeelde achterwege laten.

Koyi MIYOSHI (Antwerp)
De transferzomer van Antwerp werd gekenmerkt door de komst van grote namen als Steven Defour en Kevin Mirallas, maar geen van hen kroonde zich zondagnamiddag tegen Anderlecht tot matchwinnaar. Die eer was voorbehouden voor Koyi Miyoshi, door Luciano D’Onofrio midden augustus met iets minder tromgeroffel naar Den Bosuil gehaald. De Japanse international had dan ook even tijd nodig om te wennen aan de naar eigen zeggen "grote jongens" van de Jupiler Pro League, maar in het Lotto Park was het eindelijk tijd voor zijn debuut. Zeven minuten voor affluiten kwam de 22-jarige middenvelder Lior Refaelov aflossen.



Meer tijd had Miyoshi echter niet nodig om naam te maken voor zichzelf en de Antwerp-supporters in een delirium te schieten. Zijn rake knal met links was meteen goed voor een driepunter en gaf coach Laszlo Bölöni in één klap het signaal dat hij er weer een optie bij heeft in het offensieve compartiment. Lamkel Zé is dus alvast gewaarschuwd, want met de hete adem van de kwieke Japanner in de nek zal de belhamel zich niet veel fratsen meer kunnen veroorloven. Zelf is Miyoshi evenwel niet van plan om te wachten tot het weer eens zover is. "Dit is nog maar het begin", klonk het zelfzeker na afloop. Nu er alleen nog voor zorgen dat zijn aankoopoptie gelicht wordt.

LEES OOK: Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Wie was volgens u de Speler van Speeldag 7?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Duranville terug naar Anderlecht, Vanzeir weg bij Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

77
77
Man City tegen de touwen: Guardiola haalt ferm uit

Manchester City kreeg weer een ferme uppercut in de Premier League. Chelsea wist in het slot nog ...

24
24
Belgische clubs opgelet: Rode Duivel flirt met transfer

De wintermercato is vol aan de gang en verschillende spelers zoeken naar een oplossing. Zo zijn er ...

41
41
Lammens schrikt: Man Utd gooit Amorim per direct op straat

De bom is ontploft bij Manchester United. Daags na het puntenverlies tegen Leeds United, heeft de ...

151
151
'Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht wordt gelinkt aan een behoorlijk spectaculaire transfer. Volgens Duitse bronnen mikt ...

249
249
Details Gouden Schoen bekend: VTM zorgt voor enorme schok

Aanstaande zondag vindt het 72ste Gala van de Gouden Schoen plaats. Maar de uitreiking van de ...

548
548
Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

Terwijl de spelers van RSC Anderlecht momenteel de tweede seizoenshelft voorbereiden op Spaanse ...

324
324
'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

149
149
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

267
267
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

245
245
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

157
157
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

206
206
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

408
408
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

81
81
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

83
83
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

64
64
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

433
433
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

360
360
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

316
316
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

478
478
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

595
595
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

224
224
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

51
51
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

249
249
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

719
719

Meer sportnieuws