Moeskroen tweede na zege in burenstrijd, Kortrijk pakt 1/9

168
Moeskroen tweede na zege in burenstrijd, Kortrijk pakt 1/9

In Brugge werd dit weekend de enige overgebleven stadsderby in de Jupiler Pro League afgewerkt, maar ook in Moeskroen stond er een burenstrijd op het programma. Op Le Canonnier kwamen de Kerels van het nabijgelegen Kortrijk op bezoek, die vooral blij zullen zijn dat er maar een korte busrit gemaakt moest worden. Moeskroen trok namelijk al bij al gemakkelijk aan het langste eind en zet met de 2-0 zege voet naast Club Brugge als tweede in de rangschikking.


In vergelijking met het gelijkspel in Mechelen wisselde Bernd Hollerbach bij de thuisploeg zijn elftal op twee plaatsen. Bruno Godeau en Marko Bakic verhuisden naar de bank, in hun plaats kwamen met Kevin Wimmer en Aleix Garcia twee debutanten aan de aftrap. Yves Vanderhaeghe koos dan weer voor dezelfde speler die twee weken geleden een punt behaalden tegen KV Oostende, met uitzondering van de licht geblesseerde Julien De Sart. Hij begon op de bank en werd vervangen door Elohim Roland.

In een vrij zoutloze eerste helft nam Moeskroen het meeste initiatief en kreeg het via Sami Allagui en Deni Hocko ook de beste kansen, Kortrijk kreeg maar weinig voor elkaar. Kort voor rust werden Les Hurlus ook beloond voor hun inspanningen. Diogo Queiros klom het hoogst op een corner van Rafal Pietrzak en zorgde ervoor dat de verdiende 1-0 voorsprong bij de rust op het bord stond, Vanderhaeghe besefte dat het in de tweede helft anders moest en liet Eric Ocansey en Christophe Lepoint in de kleedkamer voor Jovan Stojanovic en De Sart.

Allagui mist weer, Garcia maakt af
Die goede intenties ten spijt kreeg Allagui na amper vijf minuten – en tussenkomst van de VAR – de kans om de wedstrijd helemaal dood te maken, maar de ervaren spits miste zijn tweede strafschop op twee speeldagen tijd. Kortrijk tapte moed uit de redding van Sébastien Bruzzese en begon plots kansen bijeen te voetballen, De Sart vond zelfs de paal op zijn weg. De toenemende druk kreeg echter een flinke knauw toen Lucas Rougeaux, ook al de pineut bij de strafschop, na 68 minuten met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd. Vijf minuten later legde Garcia de match in een beslissende plooi. Moeskroen schaart zich met de 2-0 zege naast Club Brugge op de tweede plaats in het klassement, Kortrijk moet het sinds de zege tegen Anderlecht stellen met een één op negen.

LEES OOK: Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Wie eindigt dit seizoen het hoogst in de rangschikking?

Meest recent

Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

97
97
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

109
109
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

143
143
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

404
404
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

396
396
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

9
9
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

54
54
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

250
250
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

83
83
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

184
184
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1168
1168
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

92
92
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

346
346
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

213
213
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

116
116
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

184
184
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

118
118
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

239
239
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

259
259
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

200
200
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

90
90
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

500
500
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

167
167
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

475
475
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

99
99

Meer sportnieuws