Moeskroen tweede na zege in burenstrijd, Kortrijk pakt 1/9

door
Moeskroen tweede na zege in burenstrijd, Kortrijk pakt 1/9

In Brugge werd dit weekend de enige overgebleven stadsderby in de Jupiler Pro League afgewerkt, maar ook in Moeskroen stond er een burenstrijd op het programma. Op Le Canonnier kwamen de Kerels van het nabijgelegen Kortrijk op bezoek, die vooral blij zullen zijn dat er maar een korte busrit gemaakt moest worden. Moeskroen trok namelijk al bij al gemakkelijk aan het langste eind en zet met de 2-0 zege voet naast Club Brugge als tweede in de rangschikking.


In vergelijking met het gelijkspel in Mechelen wisselde Bernd Hollerbach bij de thuisploeg zijn elftal op twee plaatsen. Bruno Godeau en Marko Bakic verhuisden naar de bank, in hun plaats kwamen met Kevin Wimmer en Aleix Garcia twee debutanten aan de aftrap. Yves Vanderhaeghe koos dan weer voor dezelfde speler die twee weken geleden een punt behaalden tegen KV Oostende, met uitzondering van de licht geblesseerde Julien De Sart. Hij begon op de bank en werd vervangen door Elohim Roland.

In een vrij zoutloze eerste helft nam Moeskroen het meeste initiatief en kreeg het via Sami Allagui en Deni Hocko ook de beste kansen, Kortrijk kreeg maar weinig voor elkaar. Kort voor rust werden Les Hurlus ook beloond voor hun inspanningen. Diogo Queiros klom het hoogst op een corner van Rafal Pietrzak en zorgde ervoor dat de verdiende 1-0 voorsprong bij de rust op het bord stond, Vanderhaeghe besefte dat het in de tweede helft anders moest en liet Eric Ocansey en Christophe Lepoint in de kleedkamer voor Jovan Stojanovic en De Sart.

Allagui mist weer, Garcia maakt af
Die goede intenties ten spijt kreeg Allagui na amper vijf minuten – en tussenkomst van de VAR – de kans om de wedstrijd helemaal dood te maken, maar de ervaren spits miste zijn tweede strafschop op twee speeldagen tijd. Kortrijk tapte moed uit de redding van Sébastien Bruzzese en begon plots kansen bijeen te voetballen, De Sart vond zelfs de paal op zijn weg. De toenemende druk kreeg echter een flinke knauw toen Lucas Rougeaux, ook al de pineut bij de strafschop, na 68 minuten met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd. Vijf minuten later legde Garcia de match in een beslissende plooi. Moeskroen schaart zich met de 2-0 zege naast Club Brugge op de tweede plaats in het klassement, Kortrijk moet het sinds de zege tegen Anderlecht stellen met een één op negen.

LEES OOK: Odoi weldra dan toch aan de slag in België?

Wie eindigt dit seizoen het hoogst in de rangschikking?

Meest recent

Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

16
16
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

11
11
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

28
28
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

71
71
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

190
190
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

403
403
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

406
406
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

251
251
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

122
122
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

95
95
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

318
318
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

177
177
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

258
258
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

316
316
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

46
46
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

117
117
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

168
168
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

617
617
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

166
166
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

228
228
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

432
432
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

101
101
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

235
235
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

234
234
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

112
112

Meer sportnieuws