Moeskroen tweede na zege in burenstrijd, Kortrijk pakt 1/9

168
Moeskroen tweede na zege in burenstrijd, Kortrijk pakt 1/9

In Brugge werd dit weekend de enige overgebleven stadsderby in de Jupiler Pro League afgewerkt, maar ook in Moeskroen stond er een burenstrijd op het programma. Op Le Canonnier kwamen de Kerels van het nabijgelegen Kortrijk op bezoek, die vooral blij zullen zijn dat er maar een korte busrit gemaakt moest worden. Moeskroen trok namelijk al bij al gemakkelijk aan het langste eind en zet met de 2-0 zege voet naast Club Brugge als tweede in de rangschikking.


In vergelijking met het gelijkspel in Mechelen wisselde Bernd Hollerbach bij de thuisploeg zijn elftal op twee plaatsen. Bruno Godeau en Marko Bakic verhuisden naar de bank, in hun plaats kwamen met Kevin Wimmer en Aleix Garcia twee debutanten aan de aftrap. Yves Vanderhaeghe koos dan weer voor dezelfde speler die twee weken geleden een punt behaalden tegen KV Oostende, met uitzondering van de licht geblesseerde Julien De Sart. Hij begon op de bank en werd vervangen door Elohim Roland.

In een vrij zoutloze eerste helft nam Moeskroen het meeste initiatief en kreeg het via Sami Allagui en Deni Hocko ook de beste kansen, Kortrijk kreeg maar weinig voor elkaar. Kort voor rust werden Les Hurlus ook beloond voor hun inspanningen. Diogo Queiros klom het hoogst op een corner van Rafal Pietrzak en zorgde ervoor dat de verdiende 1-0 voorsprong bij de rust op het bord stond, Vanderhaeghe besefte dat het in de tweede helft anders moest en liet Eric Ocansey en Christophe Lepoint in de kleedkamer voor Jovan Stojanovic en De Sart.

Allagui mist weer, Garcia maakt af
Die goede intenties ten spijt kreeg Allagui na amper vijf minuten – en tussenkomst van de VAR – de kans om de wedstrijd helemaal dood te maken, maar de ervaren spits miste zijn tweede strafschop op twee speeldagen tijd. Kortrijk tapte moed uit de redding van Sébastien Bruzzese en begon plots kansen bijeen te voetballen, De Sart vond zelfs de paal op zijn weg. De toenemende druk kreeg echter een flinke knauw toen Lucas Rougeaux, ook al de pineut bij de strafschop, na 68 minuten met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd. Vijf minuten later legde Garcia de match in een beslissende plooi. Moeskroen schaart zich met de 2-0 zege naast Club Brugge op de tweede plaats in het klassement, Kortrijk moet het sinds de zege tegen Anderlecht stellen met een één op negen.

LEES OOK: "Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Wie eindigt dit seizoen het hoogst in de rangschikking?

Meest recent

‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

752
752
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

11
11
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

17
17
'Nainggolan moet zich vrijdag voor rechtbank verantwoorden'

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

19
19
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

100
100
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

38
38
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

98
98
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

41
41
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

79
79
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

136
136
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

98
98
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

58
58
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

111
111
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

104
104
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

101
101
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

119
119
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

152
152
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

264
264
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

187
187
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

55
55
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

139
139
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

299
299
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

44
44
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

180
180

Meer sportnieuws