Moeskroen tweede na zege in burenstrijd, Kortrijk pakt 1/9

168
Moeskroen tweede na zege in burenstrijd, Kortrijk pakt 1/9

In Brugge werd dit weekend de enige overgebleven stadsderby in de Jupiler Pro League afgewerkt, maar ook in Moeskroen stond er een burenstrijd op het programma. Op Le Canonnier kwamen de Kerels van het nabijgelegen Kortrijk op bezoek, die vooral blij zullen zijn dat er maar een korte busrit gemaakt moest worden. Moeskroen trok namelijk al bij al gemakkelijk aan het langste eind en zet met de 2-0 zege voet naast Club Brugge als tweede in de rangschikking.


In vergelijking met het gelijkspel in Mechelen wisselde Bernd Hollerbach bij de thuisploeg zijn elftal op twee plaatsen. Bruno Godeau en Marko Bakic verhuisden naar de bank, in hun plaats kwamen met Kevin Wimmer en Aleix Garcia twee debutanten aan de aftrap. Yves Vanderhaeghe koos dan weer voor dezelfde speler die twee weken geleden een punt behaalden tegen KV Oostende, met uitzondering van de licht geblesseerde Julien De Sart. Hij begon op de bank en werd vervangen door Elohim Roland.

In een vrij zoutloze eerste helft nam Moeskroen het meeste initiatief en kreeg het via Sami Allagui en Deni Hocko ook de beste kansen, Kortrijk kreeg maar weinig voor elkaar. Kort voor rust werden Les Hurlus ook beloond voor hun inspanningen. Diogo Queiros klom het hoogst op een corner van Rafal Pietrzak en zorgde ervoor dat de verdiende 1-0 voorsprong bij de rust op het bord stond, Vanderhaeghe besefte dat het in de tweede helft anders moest en liet Eric Ocansey en Christophe Lepoint in de kleedkamer voor Jovan Stojanovic en De Sart.

Allagui mist weer, Garcia maakt af
Die goede intenties ten spijt kreeg Allagui na amper vijf minuten – en tussenkomst van de VAR – de kans om de wedstrijd helemaal dood te maken, maar de ervaren spits miste zijn tweede strafschop op twee speeldagen tijd. Kortrijk tapte moed uit de redding van Sébastien Bruzzese en begon plots kansen bijeen te voetballen, De Sart vond zelfs de paal op zijn weg. De toenemende druk kreeg echter een flinke knauw toen Lucas Rougeaux, ook al de pineut bij de strafschop, na 68 minuten met een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd. Vijf minuten later legde Garcia de match in een beslissende plooi. Moeskroen schaart zich met de 2-0 zege naast Club Brugge op de tweede plaats in het klassement, Kortrijk moet het sinds de zege tegen Anderlecht stellen met een één op negen.

LEES OOK: Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Wie eindigt dit seizoen het hoogst in de rangschikking?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

4
4
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

24
24
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

68
68
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

20
20
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

23
23
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

36
36
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

52
52
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

84
84
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

109
109
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

262
262
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

544
544
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

70
70
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

138
138
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

78
78
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

146
146
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

177
177
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

320
320
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

625
625
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

239
239
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

194
194
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

570
570
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

99
99

Meer sportnieuws