Sterke tweede helft helpt Antwerp voorbij zwalpend Anderlecht

door
Sterke tweede helft helpt Antwerp voorbij zwalpend Anderlecht

Op basis van een sterke tweede helft heeft Antwerp verdiend de drie punten gepakt op het veld van Anderlecht. Paars-Wit speelde wederom een goede eerste helft maar werd in de tweede periode geregeld onder de voet gelopen door een sterk bezoekend elftal. Zo begint Kompany met een dramatische vijf op éénentwintig aan de competitie.

Anderlecht won vlak voor de interlandbreak (eindelijk) voor de eerste keer dit seizoen. Vandaag wou Paars-Wit de rush naar boven verderzetten met een thuiszege tegen Antwerp. The Great Old moest de voorbije weken een paar klappen incasseren met de last minute uitschakeling in de Europa League en de wanprestatie op het veld van Zulte Waregem. Bij de bezoekers mocht Steven Defour tegen zijn ex-werkgever meteen starten, bij de thuisploeg werd deze keer gekozen voor Chadli als diepe spits.
Anderlecht wint op punten van tegenvallend Antwerp
De thuisploeg begon snedig aan de partij en belette Antwerp in de openingsfase om te voetballen. Dewaele zorgde na vijf minuten spelen voor het eerste doelgevaar met een schot dat hoog over ging. Aan de overzijde kopte woelwater Lamkel Zé een minuut later voorlangs. Anderlecht nam de partij ook nadien in handen en had pech toen een gekruld schot van Vlap net voorlangs vloog. De partij viel nadien wat stil en pas op het halfuur dreigde Paars-Wit nog eens met een vluchtschot van Chadli dat ruim naast de kooi van Bolat ging. Rood-Wit had enorm veel overtredingen nodig om de jonkies van de thuisploeg tegen te houden, met Defour en Refaelov stonden er al vroeg twee spelers geboekt met een gele dreiging. Vooral die eerste leek moeite te hebben met het tempo na een maandenlange inactiviteit. Halfweg stond het nog 0-0 in het Lotto Park.

Bij Antwerp maakten Defour en Hoedt hun debuut.
Van Crombrugge schudt enkele mirakels uit zijn handschoenen maar finaal verliest Anderlecht wederom
De bezoekers begonnen als een wervelwind aan de tweede helft: Mirallas en Refaelov misten in de eerste drie minuten twee opgelegde kansen maar een minuut later was het wel raak toen Refaelov in twee tijden raak trof: 0-1 voor Antwerp. Anderlecht zwalpte en leek in niets nog op het team dat in de eerste helft vaak de betere ploeg was, een euvel waar de ploeg al wel vaker mee kampte dit seizoen. De bezoekers zakten nadien weer meer in maar verder dan wat gevaarlijke voorzetten kwam de thuisploeg in het eerste kwartier na rust niet. Iets voorbij het uur viel de gelijkmaker toch uit de lucht toen Chadli mistasten van Bolat afstrafte en de 1-1 in doel kopte. Aan de overzijde had Van Crombrugge een minuut later twee geweldige reddingen in huis om Refaelov en Mirallas van een tweede Antwerps doelpunt te houden. In het laatste kwartier moest Paars-Wit nog met een man minder verder toen Lokonga een domme tweede gele kaart pakte. Ei zo na profiteerden de bezoekers meteen maar de kopbal van Haroun vloog tegen de paal. Anderlecht leek stand te houden maar liep in de slotminuten toch nog in het mes toen invaller Miyoshi de bal staalhard voorbij een kansloze Van Crombrugge schoot. Zo blijft de teller na zes speeldagen op één zege staan bij Anderlecht, ondermaats.
Scoreverloop: 
0-1 (49') Refaelov, 1-1 (65') Chadli, 1-2 (86') Miyoshi
Bijzonderheid:
Lokonga (Anderlecht) krijgt een tweede gele kaart (77')


LEES OOK: D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

7
7
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

30
30
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

69
69
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

30
30
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

72
72
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

271
271
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

266
266
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

34
34
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

82
82
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

101
101
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

183
183
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

94
94
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

315
315
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

127
127
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

403
403
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

146
146
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

165
165
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

123
123
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

164
164
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

409
409
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

497
497
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

805
805
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

374
374
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

226
226

Meer sportnieuws