Sterke tweede helft helpt Antwerp voorbij zwalpend Anderlecht

door
Sterke tweede helft helpt Antwerp voorbij zwalpend Anderlecht

Op basis van een sterke tweede helft heeft Antwerp verdiend de drie punten gepakt op het veld van Anderlecht. Paars-Wit speelde wederom een goede eerste helft maar werd in de tweede periode geregeld onder de voet gelopen door een sterk bezoekend elftal. Zo begint Kompany met een dramatische vijf op éénentwintig aan de competitie.

Anderlecht won vlak voor de interlandbreak (eindelijk) voor de eerste keer dit seizoen. Vandaag wou Paars-Wit de rush naar boven verderzetten met een thuiszege tegen Antwerp. The Great Old moest de voorbije weken een paar klappen incasseren met de last minute uitschakeling in de Europa League en de wanprestatie op het veld van Zulte Waregem. Bij de bezoekers mocht Steven Defour tegen zijn ex-werkgever meteen starten, bij de thuisploeg werd deze keer gekozen voor Chadli als diepe spits.
Anderlecht wint op punten van tegenvallend Antwerp
De thuisploeg begon snedig aan de partij en belette Antwerp in de openingsfase om te voetballen. Dewaele zorgde na vijf minuten spelen voor het eerste doelgevaar met een schot dat hoog over ging. Aan de overzijde kopte woelwater Lamkel Zé een minuut later voorlangs. Anderlecht nam de partij ook nadien in handen en had pech toen een gekruld schot van Vlap net voorlangs vloog. De partij viel nadien wat stil en pas op het halfuur dreigde Paars-Wit nog eens met een vluchtschot van Chadli dat ruim naast de kooi van Bolat ging. Rood-Wit had enorm veel overtredingen nodig om de jonkies van de thuisploeg tegen te houden, met Defour en Refaelov stonden er al vroeg twee spelers geboekt met een gele dreiging. Vooral die eerste leek moeite te hebben met het tempo na een maandenlange inactiviteit. Halfweg stond het nog 0-0 in het Lotto Park.

Bij Antwerp maakten Defour en Hoedt hun debuut.
Van Crombrugge schudt enkele mirakels uit zijn handschoenen maar finaal verliest Anderlecht wederom
De bezoekers begonnen als een wervelwind aan de tweede helft: Mirallas en Refaelov misten in de eerste drie minuten twee opgelegde kansen maar een minuut later was het wel raak toen Refaelov in twee tijden raak trof: 0-1 voor Antwerp. Anderlecht zwalpte en leek in niets nog op het team dat in de eerste helft vaak de betere ploeg was, een euvel waar de ploeg al wel vaker mee kampte dit seizoen. De bezoekers zakten nadien weer meer in maar verder dan wat gevaarlijke voorzetten kwam de thuisploeg in het eerste kwartier na rust niet. Iets voorbij het uur viel de gelijkmaker toch uit de lucht toen Chadli mistasten van Bolat afstrafte en de 1-1 in doel kopte. Aan de overzijde had Van Crombrugge een minuut later twee geweldige reddingen in huis om Refaelov en Mirallas van een tweede Antwerps doelpunt te houden. In het laatste kwartier moest Paars-Wit nog met een man minder verder toen Lokonga een domme tweede gele kaart pakte. Ei zo na profiteerden de bezoekers meteen maar de kopbal van Haroun vloog tegen de paal. Anderlecht leek stand te houden maar liep in de slotminuten toch nog in het mes toen invaller Miyoshi de bal staalhard voorbij een kansloze Van Crombrugge schoot. Zo blijft de teller na zes speeldagen op één zege staan bij Anderlecht, ondermaats.
Scoreverloop: 
0-1 (49') Refaelov, 1-1 (65') Chadli, 1-2 (86') Miyoshi
Bijzonderheid:
Lokonga (Anderlecht) krijgt een tweede gele kaart (77')


LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

88
88
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

41
41
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

236
236
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

91
91
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

195
195
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

130
130
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

152
152
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

351
351
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

235
235
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

122
122
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

273
273
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

62
62
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

151
151
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

139
139
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

269
269
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

266
266
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

337
337
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

553
553

Meer sportnieuws