Sterke tweede helft helpt Antwerp voorbij zwalpend Anderlecht

596 stemmen
Sterke tweede helft helpt Antwerp voorbij zwalpend Anderlecht

Op basis van een sterke tweede helft heeft Antwerp verdiend de drie punten gepakt op het veld van Anderlecht. Paars-Wit speelde wederom een goede eerste helft maar werd in de tweede periode geregeld onder de voet gelopen door een sterk bezoekend elftal. Zo begint Kompany met een dramatische vijf op éénentwintig aan de competitie.

Anderlecht won vlak voor de interlandbreak (eindelijk) voor de eerste keer dit seizoen. Vandaag wou Paars-Wit de rush naar boven verderzetten met een thuiszege tegen Antwerp. The Great Old moest de voorbije weken een paar klappen incasseren met de last minute uitschakeling in de Europa League en de wanprestatie op het veld van Zulte Waregem. Bij de bezoekers mocht Steven Defour tegen zijn ex-werkgever meteen starten, bij de thuisploeg werd deze keer gekozen voor Chadli als diepe spits.
Anderlecht wint op punten van tegenvallend Antwerp
De thuisploeg begon snedig aan de partij en belette Antwerp in de openingsfase om te voetballen. Dewaele zorgde na vijf minuten spelen voor het eerste doelgevaar met een schot dat hoog over ging. Aan de overzijde kopte woelwater Lamkel Zé een minuut later voorlangs. Anderlecht nam de partij ook nadien in handen en had pech toen een gekruld schot van Vlap net voorlangs vloog. De partij viel nadien wat stil en pas op het halfuur dreigde Paars-Wit nog eens met een vluchtschot van Chadli dat ruim naast de kooi van Bolat ging. Rood-Wit had enorm veel overtredingen nodig om de jonkies van de thuisploeg tegen te houden, met Defour en Refaelov stonden er al vroeg twee spelers geboekt met een gele dreiging. Vooral die eerste leek moeite te hebben met het tempo na een maandenlange inactiviteit. Halfweg stond het nog 0-0 in het Lotto Park.

Bij Antwerp maakten Defour en Hoedt hun debuut.
Van Crombrugge schudt enkele mirakels uit zijn handschoenen maar finaal verliest Anderlecht wederom
De bezoekers begonnen als een wervelwind aan de tweede helft: Mirallas en Refaelov misten in de eerste drie minuten twee opgelegde kansen maar een minuut later was het wel raak toen Refaelov in twee tijden raak trof: 0-1 voor Antwerp. Anderlecht zwalpte en leek in niets nog op het team dat in de eerste helft vaak de betere ploeg was, een euvel waar de ploeg al wel vaker mee kampte dit seizoen. De bezoekers zakten nadien weer meer in maar verder dan wat gevaarlijke voorzetten kwam de thuisploeg in het eerste kwartier na rust niet. Iets voorbij het uur viel de gelijkmaker toch uit de lucht toen Chadli mistasten van Bolat afstrafte en de 1-1 in doel kopte. Aan de overzijde had Van Crombrugge een minuut later twee geweldige reddingen in huis om Refaelov en Mirallas van een tweede Antwerps doelpunt te houden. In het laatste kwartier moest Paars-Wit nog met een man minder verder toen Lokonga een domme tweede gele kaart pakte. Ei zo na profiteerden de bezoekers meteen maar de kopbal van Haroun vloog tegen de paal. Anderlecht leek stand te houden maar liep in de slotminuten toch nog in het mes toen invaller Miyoshi de bal staalhard voorbij een kansloze Van Crombrugge schoot. Zo blijft de teller na zes speeldagen op één zege staan bij Anderlecht, ondermaats.
Scoreverloop: 
0-1 (49') Refaelov, 1-1 (65') Chadli, 1-2 (86') Miyoshi
Bijzonderheid:
Lokonga (Anderlecht) krijgt een tweede gele kaart (77')


LEES OOK: 'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

5
5
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

31
31
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

57
57
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

60
60
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

86
86
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

68
68
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

94
94
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

287
287
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

134
134
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

125
125
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

79
79
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

149
149
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

241
241
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

50
50
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

215
215
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

521
521
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1195
1195
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

48
48
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

175
175
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

260
260
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

155
155
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

126
126
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

360
360
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

666
666

Meer sportnieuws