Sterke tweede helft helpt Antwerp voorbij zwalpend Anderlecht

door
Sterke tweede helft helpt Antwerp voorbij zwalpend Anderlecht

Op basis van een sterke tweede helft heeft Antwerp verdiend de drie punten gepakt op het veld van Anderlecht. Paars-Wit speelde wederom een goede eerste helft maar werd in de tweede periode geregeld onder de voet gelopen door een sterk bezoekend elftal. Zo begint Kompany met een dramatische vijf op éénentwintig aan de competitie.

Anderlecht won vlak voor de interlandbreak (eindelijk) voor de eerste keer dit seizoen. Vandaag wou Paars-Wit de rush naar boven verderzetten met een thuiszege tegen Antwerp. The Great Old moest de voorbije weken een paar klappen incasseren met de last minute uitschakeling in de Europa League en de wanprestatie op het veld van Zulte Waregem. Bij de bezoekers mocht Steven Defour tegen zijn ex-werkgever meteen starten, bij de thuisploeg werd deze keer gekozen voor Chadli als diepe spits.
Anderlecht wint op punten van tegenvallend Antwerp
De thuisploeg begon snedig aan de partij en belette Antwerp in de openingsfase om te voetballen. Dewaele zorgde na vijf minuten spelen voor het eerste doelgevaar met een schot dat hoog over ging. Aan de overzijde kopte woelwater Lamkel Zé een minuut later voorlangs. Anderlecht nam de partij ook nadien in handen en had pech toen een gekruld schot van Vlap net voorlangs vloog. De partij viel nadien wat stil en pas op het halfuur dreigde Paars-Wit nog eens met een vluchtschot van Chadli dat ruim naast de kooi van Bolat ging. Rood-Wit had enorm veel overtredingen nodig om de jonkies van de thuisploeg tegen te houden, met Defour en Refaelov stonden er al vroeg twee spelers geboekt met een gele dreiging. Vooral die eerste leek moeite te hebben met het tempo na een maandenlange inactiviteit. Halfweg stond het nog 0-0 in het Lotto Park.

Bij Antwerp maakten Defour en Hoedt hun debuut.
Van Crombrugge schudt enkele mirakels uit zijn handschoenen maar finaal verliest Anderlecht wederom
De bezoekers begonnen als een wervelwind aan de tweede helft: Mirallas en Refaelov misten in de eerste drie minuten twee opgelegde kansen maar een minuut later was het wel raak toen Refaelov in twee tijden raak trof: 0-1 voor Antwerp. Anderlecht zwalpte en leek in niets nog op het team dat in de eerste helft vaak de betere ploeg was, een euvel waar de ploeg al wel vaker mee kampte dit seizoen. De bezoekers zakten nadien weer meer in maar verder dan wat gevaarlijke voorzetten kwam de thuisploeg in het eerste kwartier na rust niet. Iets voorbij het uur viel de gelijkmaker toch uit de lucht toen Chadli mistasten van Bolat afstrafte en de 1-1 in doel kopte. Aan de overzijde had Van Crombrugge een minuut later twee geweldige reddingen in huis om Refaelov en Mirallas van een tweede Antwerps doelpunt te houden. In het laatste kwartier moest Paars-Wit nog met een man minder verder toen Lokonga een domme tweede gele kaart pakte. Ei zo na profiteerden de bezoekers meteen maar de kopbal van Haroun vloog tegen de paal. Anderlecht leek stand te houden maar liep in de slotminuten toch nog in het mes toen invaller Miyoshi de bal staalhard voorbij een kansloze Van Crombrugge schoot. Zo blijft de teller na zes speeldagen op één zege staan bij Anderlecht, ondermaats.
Scoreverloop: 
0-1 (49') Refaelov, 1-1 (65') Chadli, 1-2 (86') Miyoshi
Bijzonderheid:
Lokonga (Anderlecht) krijgt een tweede gele kaart (77')


LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

2
2
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

52
52
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

72
72
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

82
82
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

48
48
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

255
255
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

46
46
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

166
166
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

99
99
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

55
55
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

181
181
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

38
38
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

222
222
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

188
188
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

33
33
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

364
364
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

122
122
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

56
56
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

92
92
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

58
58
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

289
289
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

419
419
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

91
91
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

506
506
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

143
143

Meer sportnieuws