Sterke tweede helft helpt Antwerp voorbij zwalpend Anderlecht

596 stemmen
Sterke tweede helft helpt Antwerp voorbij zwalpend Anderlecht

Op basis van een sterke tweede helft heeft Antwerp verdiend de drie punten gepakt op het veld van Anderlecht. Paars-Wit speelde wederom een goede eerste helft maar werd in de tweede periode geregeld onder de voet gelopen door een sterk bezoekend elftal. Zo begint Kompany met een dramatische vijf op éénentwintig aan de competitie.

Anderlecht won vlak voor de interlandbreak (eindelijk) voor de eerste keer dit seizoen. Vandaag wou Paars-Wit de rush naar boven verderzetten met een thuiszege tegen Antwerp. The Great Old moest de voorbije weken een paar klappen incasseren met de last minute uitschakeling in de Europa League en de wanprestatie op het veld van Zulte Waregem. Bij de bezoekers mocht Steven Defour tegen zijn ex-werkgever meteen starten, bij de thuisploeg werd deze keer gekozen voor Chadli als diepe spits.
Anderlecht wint op punten van tegenvallend Antwerp
De thuisploeg begon snedig aan de partij en belette Antwerp in de openingsfase om te voetballen. Dewaele zorgde na vijf minuten spelen voor het eerste doelgevaar met een schot dat hoog over ging. Aan de overzijde kopte woelwater Lamkel Zé een minuut later voorlangs. Anderlecht nam de partij ook nadien in handen en had pech toen een gekruld schot van Vlap net voorlangs vloog. De partij viel nadien wat stil en pas op het halfuur dreigde Paars-Wit nog eens met een vluchtschot van Chadli dat ruim naast de kooi van Bolat ging. Rood-Wit had enorm veel overtredingen nodig om de jonkies van de thuisploeg tegen te houden, met Defour en Refaelov stonden er al vroeg twee spelers geboekt met een gele dreiging. Vooral die eerste leek moeite te hebben met het tempo na een maandenlange inactiviteit. Halfweg stond het nog 0-0 in het Lotto Park.

Bij Antwerp maakten Defour en Hoedt hun debuut.
Van Crombrugge schudt enkele mirakels uit zijn handschoenen maar finaal verliest Anderlecht wederom
De bezoekers begonnen als een wervelwind aan de tweede helft: Mirallas en Refaelov misten in de eerste drie minuten twee opgelegde kansen maar een minuut later was het wel raak toen Refaelov in twee tijden raak trof: 0-1 voor Antwerp. Anderlecht zwalpte en leek in niets nog op het team dat in de eerste helft vaak de betere ploeg was, een euvel waar de ploeg al wel vaker mee kampte dit seizoen. De bezoekers zakten nadien weer meer in maar verder dan wat gevaarlijke voorzetten kwam de thuisploeg in het eerste kwartier na rust niet. Iets voorbij het uur viel de gelijkmaker toch uit de lucht toen Chadli mistasten van Bolat afstrafte en de 1-1 in doel kopte. Aan de overzijde had Van Crombrugge een minuut later twee geweldige reddingen in huis om Refaelov en Mirallas van een tweede Antwerps doelpunt te houden. In het laatste kwartier moest Paars-Wit nog met een man minder verder toen Lokonga een domme tweede gele kaart pakte. Ei zo na profiteerden de bezoekers meteen maar de kopbal van Haroun vloog tegen de paal. Anderlecht leek stand te houden maar liep in de slotminuten toch nog in het mes toen invaller Miyoshi de bal staalhard voorbij een kansloze Van Crombrugge schoot. Zo blijft de teller na zes speeldagen op één zege staan bij Anderlecht, ondermaats.
Scoreverloop: 
0-1 (49') Refaelov, 1-1 (65') Chadli, 1-2 (86') Miyoshi
Bijzonderheid:
Lokonga (Anderlecht) krijgt een tweede gele kaart (77')


LEES OOK: ‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Haalt Anderlecht Play-Off I?

Meest recent

'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

51
51
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

45
45
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

200
200
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

94
94
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

30
30
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

392
392
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

228
228
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

188
188
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

455
455
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

177
177
Kaapverdië doet Messi en co flink schrikken, ook Colombia door

Op het wereldkampioenschap 2026 zijn de laatste matchen in de 1/16de finales achter de rug. ...

89
89
De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

101
101
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

79
79
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

53
53
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

244
244
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

100
100
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

344
344
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

388
388
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

101
101
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

382
382
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

45
45
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

543
543
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

376
376
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

474
474
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

171
171

Meer sportnieuws