TRANSFERUURTJE: 'Clement zette Genk een hak, koopje van Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Clement zette Genk een hak, koopje van Antwerp'

De transferperiode is in België en de meeste Europese landen intussen voorbij, maar er komt nog nieuws bovendrijven over transfers op het einde van de mercato. Bovendien is de markt in sommige landen nog open, kunnen transfervrije spelers nog tekenen bij een nieuwe club én kijken sommige clubs nu al vooruit naar januari. VoetbalNieuws bundelt dagelijks om 12u dan ook het belangrijkste transfernieuws.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge versterkte zich deze zomer met Percy Tau, die een seizoen gehuurd wordt van Brighton. Maar blijkbaar wou ook KRC Genk de Zuid-Afrikaanse aanvaller binnenhalen. Dat onthulde zijn landgenoot en ex-speler van Genk, Anele Ngcongca. "Wat de meeste mensen misschien niet weten is dat coach Philippe Clement hem naar Genk wou halen. De technisch directeur van KRC belde zelfs naar mij en vroeg me om met Percy te spreken en hem te overtuigen om op huurbasis naar Genk te komen. Maar ondertussen was Clement al naar Club Brugge getrokken en hij handelde sneller", vertelt Anele bij Kick Off.

AA Gent werd afgelopen zomer nadrukkelijk gelinkt aan een hereniging met Hein Vanhaezebrouck, maar volgens Michel Louwagie was dat helemaal niet concreet. "Hein is nooit echt een piste geweest," verklaarde de manager van AA Gent aan De Zondag. "En uiteindelijk is het altijd Ivan De Witte die finaal beslist over de trainer. Het was te vroeg, Hein moet eerst een keer uitstomen."

Royal Antwerp FC pakte in het slot van de mercato uit met de komst van Kevin Mirallas. Hier en daar werd luidop afgevraagd waarom de Great Old zo lang wachtte met zijn komst, maar daar was een duidelijk reden voor. Zo liet de aanvaller bij LDH verstaan dat Everton eerst 8 miljoen euro vroeg, terwijl Antwerp hem door zo lang te wachten gratis kon oppikken.

BUITENLAND
De toekomst van Dries Mertens staat allerminst vast. De aanvaller is na het seizoen einde contract bij SSC Napoli en volgens diverse Italiaanse media wordt er binnen de club serieus getwijfeld over een verlenging van de overeenkomst. Het standpunt van coach Carlo Ancelotti is alvast duidelijk. Na de zege van zaterdagavond liet de trainer verstaan dat hij het contract liefst zo snel mogelijk verlengd zal worden.

David Beckham heeft in de VS een nieuwe club opgericht, volgend jaar treedt zijn Inter Miami FC ook officieel toe tot de MLS. En de Engelse legende wil op termijn de grootste sterren naar zijn team halen, inclusief Lionel Messi. De eigenaar van Inter Miami heeft volgens The Sun een zogeheten 'fixer' de opdracht gegeven om te gaan praten met Jorge Messi, de vader van Messi die ook zijn zaken behartigt. Een transfer zou wel pas voor binnen enkele jaren zijn.

FC Barcelona wil komende zomer een nieuwe superster aantrekken. Een terugkeer van Neymar Jr lijkt na de gebeurtenissen van afgelopen mercato voor de hand te liggen. Maar volgens El Mundo Deportivo bestaat daarover heel wat interne verdeeldheid. Een deel van het bestuur zou immers Neymar's ploegmaat Kylian Mbappé verkiezen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Welke speler zou u het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

15
15
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

122
122
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

159
159
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

44
44
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

81
81
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

167
167
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

455
455
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

90
90
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

103
103
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

326
326
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

23
23
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

404
404
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

260
260
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

295
295
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

56
56
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

222
222
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

137
137
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

45
45
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

88
88
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

899
899
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

553
553
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

207
207
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

115
115
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

198
198
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

421
421

Meer sportnieuws