Tienkoppig Essevee pakt puntje mee uit Oostkanton

62
Tienkoppig Essevee pakt puntje mee uit Oostkanton

Zulte Waregem zet zijn ongeslagen reeks voorlopig voort, de manschappen van Dury zijn nu al vijf duels op een rij ongeslagen. Op bezoek bij Eupen nam Essevee met een man minder zelfs de voorsprong maar finaal moest het vrede nemen met één puntje.

Eupen begon zwak aan de competitie met nog maar twee puntjes. Eén daarvan werd wel behaald op het veld van Club Brugge, waar de Panda's knap 0-0 gelijk speelden.Vanavond wijzigde coach Benat zijn team op drie posities: nieuwkomer Peñaranda, Bautista en Koch begonnen aan de wedstrijd. Bij Essevee liep voorlopig alles gesmeerd: met een fraaie tien op twaalf veegden de manschappen van Dury de zwakke competitiestart weg. Zulte Waregem begon met exact dezelfde elf spelers die Antwerp versloegen.
Slaapverwekkende eerste helft in Oostkanton eindigt met een knaller
We zagen een rustige openingsfase aan de Kehrweg waarbij 
Peñaranda pas na een kwartier spelen het eerste schot op doel loste, zonder gevaar evenwel. Beide ploegen speelden voorlopig ondermaats en pas iets voorbij het halfuur zorgde Larin voor het eerste bezoekende gevaar, zijn schot was echter niet gekadreerd. Aan de overzijde probeerde Beck het met een lage schuiver, ook deze poging verdween niet tussen de palen. Het venijn van deze eerste helft zat echter in het slot: eerst kreeg Pletinckx rood na het neerhalen van de doorgebroken Bautista, de VAR draaide de strafschop echter terug aangezien de fout buiten de zestien meter gebeurde. Met tien man forceerde Zulte Waregem zowaar nog een voorsprong toen Larin in de vierde minuut van de blessuretijd raak kopte: 0-1. Een tienkoppig Essevee stond bij de rust op voorsprong.

Zulte Waregem staat met tien man op voorsprong in het Oostkanton.
Eupen maakt snel gelijk maar vergeet om door te drukken
Opvallende ingreep na de rust: Dury bracht met Humphreys, Sissako en Bruno meteen drie nieuwe namen op het veld. Bizarre ingreep voor een ploeg die maar met tien man staat(en op voorsprong). Eupen nam met een man meer na de rust het heft duidelijk in handen en iets voorbij het uur lukte het ook de gelijkmaker toen Bautista een voorzet van Milicevic met het hoofd in doel verlengde. De panda's gingen nu voluit op zoek naar de eerste seizoenszege maar Toyokawa vergat op twintig minuten van het einde om de trekker over te halen. Uiteindelijk hield Zulte Waregem met tien man stand en houdt het een puntje over aan de verre verplaatsing.
Scoreverloop:
0-1 (45+4') Larin
Bijzonderheid:
Pletinckx (Zulte Waregem) krijgt een rode kaart. (44')


LEES OOK: ‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

🚀

Verdiend punt voor Essevee?

Meest recent

'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

39
39
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

60
60
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

96
96
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

17
17
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

71
71
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

317
317
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

254
254
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

133
133
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

340
340
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

40
40
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

305
305
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

277
277
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

420
420
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

227
227
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

38
38
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

89
89
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

517
517
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

70
70
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

68
68
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

432
432
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

362
362
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

388
388
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

271
271
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

268
268
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

143
143

Meer sportnieuws