Tienkoppig Essevee pakt puntje mee uit Oostkanton

62
Tienkoppig Essevee pakt puntje mee uit Oostkanton

Zulte Waregem zet zijn ongeslagen reeks voorlopig voort, de manschappen van Dury zijn nu al vijf duels op een rij ongeslagen. Op bezoek bij Eupen nam Essevee met een man minder zelfs de voorsprong maar finaal moest het vrede nemen met één puntje.

Eupen begon zwak aan de competitie met nog maar twee puntjes. Eén daarvan werd wel behaald op het veld van Club Brugge, waar de Panda's knap 0-0 gelijk speelden.Vanavond wijzigde coach Benat zijn team op drie posities: nieuwkomer Peñaranda, Bautista en Koch begonnen aan de wedstrijd. Bij Essevee liep voorlopig alles gesmeerd: met een fraaie tien op twaalf veegden de manschappen van Dury de zwakke competitiestart weg. Zulte Waregem begon met exact dezelfde elf spelers die Antwerp versloegen.
Slaapverwekkende eerste helft in Oostkanton eindigt met een knaller
We zagen een rustige openingsfase aan de Kehrweg waarbij 
Peñaranda pas na een kwartier spelen het eerste schot op doel loste, zonder gevaar evenwel. Beide ploegen speelden voorlopig ondermaats en pas iets voorbij het halfuur zorgde Larin voor het eerste bezoekende gevaar, zijn schot was echter niet gekadreerd. Aan de overzijde probeerde Beck het met een lage schuiver, ook deze poging verdween niet tussen de palen. Het venijn van deze eerste helft zat echter in het slot: eerst kreeg Pletinckx rood na het neerhalen van de doorgebroken Bautista, de VAR draaide de strafschop echter terug aangezien de fout buiten de zestien meter gebeurde. Met tien man forceerde Zulte Waregem zowaar nog een voorsprong toen Larin in de vierde minuut van de blessuretijd raak kopte: 0-1. Een tienkoppig Essevee stond bij de rust op voorsprong.

Zulte Waregem staat met tien man op voorsprong in het Oostkanton.
Eupen maakt snel gelijk maar vergeet om door te drukken
Opvallende ingreep na de rust: Dury bracht met Humphreys, Sissako en Bruno meteen drie nieuwe namen op het veld. Bizarre ingreep voor een ploeg die maar met tien man staat(en op voorsprong). Eupen nam met een man meer na de rust het heft duidelijk in handen en iets voorbij het uur lukte het ook de gelijkmaker toen Bautista een voorzet van Milicevic met het hoofd in doel verlengde. De panda's gingen nu voluit op zoek naar de eerste seizoenszege maar Toyokawa vergat op twintig minuten van het einde om de trekker over te halen. Uiteindelijk hield Zulte Waregem met tien man stand en houdt het een puntje over aan de verre verplaatsing.
Scoreverloop:
0-1 (45+4') Larin
Bijzonderheid:
Pletinckx (Zulte Waregem) krijgt een rode kaart. (44')


LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Verdiend punt voor Essevee?

Meest recent

Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

4
4
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

2
2
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

15
15
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

43
43
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

46
46
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

47
47
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

35
35
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

14
14
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

17
17
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

25
25
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

104
104
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

33
33
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

216
216
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

101
101
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

203
203
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

70
70
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

230
230
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

57
57
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

269
269
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

57
57
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215

Meer sportnieuws