Tienkoppig Essevee pakt puntje mee uit Oostkanton

62
Tienkoppig Essevee pakt puntje mee uit Oostkanton

Zulte Waregem zet zijn ongeslagen reeks voorlopig voort, de manschappen van Dury zijn nu al vijf duels op een rij ongeslagen. Op bezoek bij Eupen nam Essevee met een man minder zelfs de voorsprong maar finaal moest het vrede nemen met één puntje.

Eupen begon zwak aan de competitie met nog maar twee puntjes. Eén daarvan werd wel behaald op het veld van Club Brugge, waar de Panda's knap 0-0 gelijk speelden.Vanavond wijzigde coach Benat zijn team op drie posities: nieuwkomer Peñaranda, Bautista en Koch begonnen aan de wedstrijd. Bij Essevee liep voorlopig alles gesmeerd: met een fraaie tien op twaalf veegden de manschappen van Dury de zwakke competitiestart weg. Zulte Waregem begon met exact dezelfde elf spelers die Antwerp versloegen.
Slaapverwekkende eerste helft in Oostkanton eindigt met een knaller
We zagen een rustige openingsfase aan de Kehrweg waarbij 
Peñaranda pas na een kwartier spelen het eerste schot op doel loste, zonder gevaar evenwel. Beide ploegen speelden voorlopig ondermaats en pas iets voorbij het halfuur zorgde Larin voor het eerste bezoekende gevaar, zijn schot was echter niet gekadreerd. Aan de overzijde probeerde Beck het met een lage schuiver, ook deze poging verdween niet tussen de palen. Het venijn van deze eerste helft zat echter in het slot: eerst kreeg Pletinckx rood na het neerhalen van de doorgebroken Bautista, de VAR draaide de strafschop echter terug aangezien de fout buiten de zestien meter gebeurde. Met tien man forceerde Zulte Waregem zowaar nog een voorsprong toen Larin in de vierde minuut van de blessuretijd raak kopte: 0-1. Een tienkoppig Essevee stond bij de rust op voorsprong.

Zulte Waregem staat met tien man op voorsprong in het Oostkanton.
Eupen maakt snel gelijk maar vergeet om door te drukken
Opvallende ingreep na de rust: Dury bracht met Humphreys, Sissako en Bruno meteen drie nieuwe namen op het veld. Bizarre ingreep voor een ploeg die maar met tien man staat(en op voorsprong). Eupen nam met een man meer na de rust het heft duidelijk in handen en iets voorbij het uur lukte het ook de gelijkmaker toen Bautista een voorzet van Milicevic met het hoofd in doel verlengde. De panda's gingen nu voluit op zoek naar de eerste seizoenszege maar Toyokawa vergat op twintig minuten van het einde om de trekker over te halen. Uiteindelijk hield Zulte Waregem met tien man stand en houdt het een puntje over aan de verre verplaatsing.
Scoreverloop:
0-1 (45+4') Larin
Bijzonderheid:
Pletinckx (Zulte Waregem) krijgt een rode kaart. (44')


LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Verdiend punt voor Essevee?

Meest recent

'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

0
0
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

10
10
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

151
151
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

30
30
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

42
42
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

172
172
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

187
187
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

156
156
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

133
133
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

84
84
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

179
179
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

171
171
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

220
220
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

107
107
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

124
124
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

210
210
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

155
155
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

371
371
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

105
105
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

477
477
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

684
684
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

222
222

Meer sportnieuws