Het fenomeen Sambi Lokonga: dé sleutel voor Kompany

846
Het fenomeen Sambi Lokonga: dé sleutel voor Kompany

RSC Anderlecht verandert dit seizoen zijn volledige clubvisie door volop te kiezen voor eigen jeugd. De jonge talenten die deze jaargang al hun kans kregen zijn niet meer op één hand te tellen. Anouar Ait El Hadj, Thierry Lutonda, Marco Kana, Hotman El Kababri, Killian Sardella en Sieben Dewaele staken allen dit seizoen hun neus aan het venster. Daarnaast rekent Vincent Kompany ook op andere youngsters die vorig jaar reeds debuteerden, zoals Francis Amuzu, Yari Verschaeren, Jérémy Doku en Alex Saelemaekers. Maar de belangrijkste jeugdspeler komt er nu pas aan: Albert Sambi Lokonga lijkt de sleutel tot succes voor het nieuwe Paars-Wit.

ALL IN OP SAMBI

In de laatste fase van de zomermercato stonden in Neerpede twee transferpistes genoteerd. Een eerste was een nieuwe spits om het gebrek aan offensieve slagkracht te compenseren. Daarnaast werd naarstig gezocht naar een nummer zes die zowel voetballende en fysieke kwaliteiten moest bezitten. Peter Zulj, Edo Kayembe en Adrien Trebel kunnen op die positie uit de voeten. Maar de eerste twee overtuigen niet en Trebel is men liever kwijt dan rijk. Toen ook Sven Kums naar Gent terugkeerde, leek het aantrekken van een nieuwe middenvelder vanzelfsprekend. Dat deed de club echter niet, men ging all in op de pas herstelde Sambi Lokonga.



Vorig seizoen liep de talentvolle middenvelder een zware blessure op in de wedstrijd tegen Cercle Brugge. Het harde verdict was een gescheurde kruisband waardoor Lokonga maanden buiten strijd zou zijn. Erg jammer voor de jeugdinternational, die op de rand van de doorbraak stond nadat hij een seizoen eerder als achttienjarige gelanceerd werd door Hein Vanhaezebrouck. Vlak voor de interland-break maakte hij echter zijn wederoptreden en toonde de 19-jarige waarom het bestuur geen nieuwe middenvelder had aangetrokken.

MUSONDA II HEERST TEGEN STANDARD

In de wedstrijd tegen het Standard van zijn grote broer Paul-José Mpoku was Sambi Lokonga dé grote uitblinker. Hij speelde slechts 27 minuten, maar daarin liet hij een grootse indruk na bij de fans, analisten én zelfs bondscoach Roberto Martinez. De 19-jarige bracht zijn ploeg de nodige rust bij in combinatie met een fysieke présence en lef in het uitvoetballen. Het thuispubliek in de Lotto Arena likkebaarde bij zoveel talent. Waren er nog twijfels of Sambi Lokonga de ideale nummer zes was voor Anderlecht, dan mochten die meteen de vuilbak in. En daarbij mogen we niet vergeten dat het zijn eerste officiële wedstrijd in zes maand tijd was.



Door geen nieuwe nummer zes te halen lijkt Anderlecht de juiste keuze gemaakt te hebben. Op negentienjarige leeftijd haalt Sambi Lokonga nu al een indrukwekkend hoog niveau, waardoor het uitkijken wordt hoe hij zich nog verder zal ontplooien. Zijn stijl wordt nu al vergeleken met die van Charly Musonda Senior, de middenvelder die tien jaar het Paars-Witte middenveld domineerde. Talentenfabriek RSC Anderlecht levert dus opnieuw een pareltje af, na Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Dennis Praet, Leander Dendoncker, Youri Tielemans en Yari Verschaeren.

SAMBI EN DE RODE DUIVELS

Honderd procent fit is hij wel nog niet, maar Anderlecht is wel zinnens om Sambi Lokonga meteen in te zetten. Zijn eerste invalbeurt tegen Standard verliep vlekkeloos op fysiek vlak, waardoor hij klaar lijkt voor nog meer minuten. Dat bewees hij ook door bij de nationale beloften meteen de wedstrijd in Wales vol te maken. Op vraag van de club werd hij vervolgens uit de selectie gelaten voor de tweede partij tegen Bosnië, Anderlecht wil geen enkel risico nemen met hem. En mogelijk blijft zijn passage bij de nationale beloften ook beperkt tot een aantal wedstrijden.



Want ook bondscoach Roberto Martinez is niet blind voor het toptalent. "Ik volg twee, drie jongens die met hard werken in aanmerking komen voor doorstroming," antwoordde de Spanjaard toen hem achter mogelijke opvolgers voor Axel Witsel werd gevraagd. Het is een publiek geheim dat de Spanjaard daarmee onder meer op Lokonga doelde. De speler van Borussia Dortmund is wel nog 'maar' 30 jaar en kan nog enkele jaren mee op het internationale niveau, maar de toekomst op het centrale middenveld lijkt met het Anderlecht-diamantje wel verzekerd.

Opvallend is dat veel jeugdproducten van Anderlecht de centrale as van de Rode Duivels kunnen gaan bevolken. Youri Tielemans, Leander Dendoncker, Dennis Praet, Yari Verschaeren en dus ook Sambi Lokonga. En ook Orel Mangala, die RSCA al heeft ingeruild voor VfB Stuttgart, staat trouwens nog in de wachtkamer. De supporters van Anderlecht zien het graag gebeuren.

CONTRACT TOT 2020

De belangrijke vraag is wel hoelang de Paars-Witte achterban nog kan genieten van het talent van Sambi Lokonga. De stijlrijke middenvelder heeft nog een contract lopen tot en met 2020 (met één jaar optie), waardoor hij in januari in principe al een voorcontract kan tekenen bij een andere club. Dat lijkt eerder onwaarschijnlijk, omdat het voor Sambi Lokonga erg belangrijk is om toch minstens één volledig seizoen af te werken bij Anderlecht. Maar ook Anderlecht zal het zo ver niet laten komen, de gesprekken over een contractverlenging (en -verbetering) zouden al een tijdje lopen. Zeker na zijn glansprestatie tegen Standard zou een stroomversnelling aangewezen zijn voor de besprekingen. Anderlecht wacht maar best niet te lang meer...

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club vreest voor Tresoldi, Stroeykens weg bij RSCA'

Is Sambi Lokonga een wereldtopper in spe?

Meest recent

La Louviére laat grote naam die flopte vertrekken

Bij La Louvière is het al een zeer drukke zomermercato geweest. Het begon opnieuw met een ...

4
4
'Club legt fors prijskaartje vast voor Forbs'

Bij Club Brugge beleven ze een zeer bewogen transferzomer. Met Mignolet, Stankovic, Onyedika en ...

113
113
Duchâtelet spreekt vrijuit: Stevige investering verrast

Roland Duchâtelet is nooit een man geweest die onopgemerkt door de voetbalwereld kon bewegen. ...

35
35
'KV Mechelen richt ook pijlen op Tunesisch international'

KV Mechelen sleepte vorig weekend tegen Standard wel met een knappe comeback zijn eerste punt van ...

47
47
Barça nu al gek van Bisiwu: jonge Belg laat zich weer zien

Jesse Bisiwu beleeft dezer dagen een heuse droom. Bij Club Brugge had hij zijn kans in de hoofdmacht ...

109
109
'Na vertrek David: transferplannen Union bekend'

Het zijn alweer drukke tijden voor Union. Dat kwam deze week nog met verrassend nieuws, want uit het ...

146
146
'Straffe wending Tresoldi: Flick drukt stempel op dossier'

Het is een opvallende vaststelling dat deze zomer de absolute topclubs alsmaar vaker komen ...

447
447
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest voor Tresoldi, Stroeykens weg bij RSCA'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

222
222
Hoe Pocognoli door AI bondscoach van Schotland werd

Sebastien Pocognoli begint aan een nieuwe uitdaging als bondscoach van Schotland. Een opvallende ...

82
82
Kiki Vanrafelghem zet internet in brand: "Voelt als 10 jaar"

Kiki Vanrafelghem werd, enigszins onverwacht, enkele jaren geleden al een echte mediaster. De ...

124
124
‘KV Mechelen vol voor miljoenentransfer na blessure Hjelde’

KV Mechelen zag nieuwkomer Leo Hjelde meteen uitvallen met een zware blessure en Malinwa gaat daarom ...

152
152
Witsel onthult plannetje: "Daar wil ik graag stoppen"

Op zijn 37ste heeft Axel Witsel nog steeds geen genoeg van het voetbal. De Rode Duivel breit nog een ...

124
124
Straffe details van pittige Anderlecht-trip bekend

Donderdagavond zijn drie Belgische clubs in Europa aan zet. De debatten worden om 19u geopend door ...

260
260
Van Veldhoven legt transferplannen Lommel op tafel

Voor Lommel is de terugkeer in de Jupiler Pro League best woelig verlopen. Het begon zijn seizoen ...

108
108
Stadiondossier Club zorgt voor storm: "Rotzak en leugenaar!"

Het stadiondossier van Club Brugge krijgt opnieuw een opvallende wending. Zes buurtbewoners geven de ...

1273
1273
'Fenerbahçe wil na Lukaku meteen tweede Duivel'

De Turkse topclubs halen deze zomer stevig uit op de mercato en richten daarbij ook hun pijlen op ...

154
154
Recordaankoop Gent ontploft eindelijk: De Mil ziet één manco

AA Gent staat om 20u30 voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hibernian wordt het alles of ...

262
262
'Eindelijk transfer Stassin: verrassende club meldt zich'

Lucas Stassin begon de voorbije weken aan een nieuw seizoen in de Ligue 2, nadat Saint-Etienne vorig ...

127
127
Anderlecht stelde één grote eis aan Sibierski

RSC Anderlecht roerde zich al stevig deze zomermercato. De Brusselaars zijn nog niet klaar met hun ...

504
504
Nieuwe smaakmaker staat op bij STVV

STVV staat voor een tweeluik met Omonia Nicosia in de laatste voorronde van de Europa League. De ...

71
71
'Club Brugge stunt wéér: 10M-Belg kiest blauw-zwart'

Club Brugge staat dicht bij een nieuwe toptransfer. Een 22-jarige Belg van tien miljoen euro heeft ...

1416
1416
Hoe Sibierski Anderlecht van jarenlang probleem verlost

Antoine Sibierski is bezig aan een stevige mercato. Paars-Wit zal ruim meer dan 20 miljoen euro gaan ...

517
517
García trapt na: Vanaken betaalt alsnog de zwaarste prijs

Rudi Garcia heeft opnieuw uitgehaald naar de hele discussie rond Hans Vanaken op het WK. Alleen ...

1140
1140
‘20M-transferbom Club Brugge krijgt plots pijnlijke wending’

Club Brugge blijft jagen op een nieuwe topspeler, maar de droomtransfer dreigt plots muurvast te ...

549
549
Pijnlijke klap voor Anderlecht: 8M-man vertrekt gratis

Anderlecht leek een opvallende buitenkans op het spoor. Een speler die ooit acht miljoen euro ...

684
684

Meer sportnieuws