Het fenomeen Sambi Lokonga: dé sleutel voor Kompany

846
Het fenomeen Sambi Lokonga: dé sleutel voor Kompany

RSC Anderlecht verandert dit seizoen zijn volledige clubvisie door volop te kiezen voor eigen jeugd. De jonge talenten die deze jaargang al hun kans kregen zijn niet meer op één hand te tellen. Anouar Ait El Hadj, Thierry Lutonda, Marco Kana, Hotman El Kababri, Killian Sardella en Sieben Dewaele staken allen dit seizoen hun neus aan het venster. Daarnaast rekent Vincent Kompany ook op andere youngsters die vorig jaar reeds debuteerden, zoals Francis Amuzu, Yari Verschaeren, Jérémy Doku en Alex Saelemaekers. Maar de belangrijkste jeugdspeler komt er nu pas aan: Albert Sambi Lokonga lijkt de sleutel tot succes voor het nieuwe Paars-Wit.

ALL IN OP SAMBI

In de laatste fase van de zomermercato stonden in Neerpede twee transferpistes genoteerd. Een eerste was een nieuwe spits om het gebrek aan offensieve slagkracht te compenseren. Daarnaast werd naarstig gezocht naar een nummer zes die zowel voetballende en fysieke kwaliteiten moest bezitten. Peter Zulj, Edo Kayembe en Adrien Trebel kunnen op die positie uit de voeten. Maar de eerste twee overtuigen niet en Trebel is men liever kwijt dan rijk. Toen ook Sven Kums naar Gent terugkeerde, leek het aantrekken van een nieuwe middenvelder vanzelfsprekend. Dat deed de club echter niet, men ging all in op de pas herstelde Sambi Lokonga.



Vorig seizoen liep de talentvolle middenvelder een zware blessure op in de wedstrijd tegen Cercle Brugge. Het harde verdict was een gescheurde kruisband waardoor Lokonga maanden buiten strijd zou zijn. Erg jammer voor de jeugdinternational, die op de rand van de doorbraak stond nadat hij een seizoen eerder als achttienjarige gelanceerd werd door Hein Vanhaezebrouck. Vlak voor de interland-break maakte hij echter zijn wederoptreden en toonde de 19-jarige waarom het bestuur geen nieuwe middenvelder had aangetrokken.

MUSONDA II HEERST TEGEN STANDARD

In de wedstrijd tegen het Standard van zijn grote broer Paul-José Mpoku was Sambi Lokonga dé grote uitblinker. Hij speelde slechts 27 minuten, maar daarin liet hij een grootse indruk na bij de fans, analisten én zelfs bondscoach Roberto Martinez. De 19-jarige bracht zijn ploeg de nodige rust bij in combinatie met een fysieke présence en lef in het uitvoetballen. Het thuispubliek in de Lotto Arena likkebaarde bij zoveel talent. Waren er nog twijfels of Sambi Lokonga de ideale nummer zes was voor Anderlecht, dan mochten die meteen de vuilbak in. En daarbij mogen we niet vergeten dat het zijn eerste officiële wedstrijd in zes maand tijd was.



Door geen nieuwe nummer zes te halen lijkt Anderlecht de juiste keuze gemaakt te hebben. Op negentienjarige leeftijd haalt Sambi Lokonga nu al een indrukwekkend hoog niveau, waardoor het uitkijken wordt hoe hij zich nog verder zal ontplooien. Zijn stijl wordt nu al vergeleken met die van Charly Musonda Senior, de middenvelder die tien jaar het Paars-Witte middenveld domineerde. Talentenfabriek RSC Anderlecht levert dus opnieuw een pareltje af, na Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Dennis Praet, Leander Dendoncker, Youri Tielemans en Yari Verschaeren.

SAMBI EN DE RODE DUIVELS

Honderd procent fit is hij wel nog niet, maar Anderlecht is wel zinnens om Sambi Lokonga meteen in te zetten. Zijn eerste invalbeurt tegen Standard verliep vlekkeloos op fysiek vlak, waardoor hij klaar lijkt voor nog meer minuten. Dat bewees hij ook door bij de nationale beloften meteen de wedstrijd in Wales vol te maken. Op vraag van de club werd hij vervolgens uit de selectie gelaten voor de tweede partij tegen Bosnië, Anderlecht wil geen enkel risico nemen met hem. En mogelijk blijft zijn passage bij de nationale beloften ook beperkt tot een aantal wedstrijden.



Want ook bondscoach Roberto Martinez is niet blind voor het toptalent. "Ik volg twee, drie jongens die met hard werken in aanmerking komen voor doorstroming," antwoordde de Spanjaard toen hem achter mogelijke opvolgers voor Axel Witsel werd gevraagd. Het is een publiek geheim dat de Spanjaard daarmee onder meer op Lokonga doelde. De speler van Borussia Dortmund is wel nog 'maar' 30 jaar en kan nog enkele jaren mee op het internationale niveau, maar de toekomst op het centrale middenveld lijkt met het Anderlecht-diamantje wel verzekerd.

Opvallend is dat veel jeugdproducten van Anderlecht de centrale as van de Rode Duivels kunnen gaan bevolken. Youri Tielemans, Leander Dendoncker, Dennis Praet, Yari Verschaeren en dus ook Sambi Lokonga. En ook Orel Mangala, die RSCA al heeft ingeruild voor VfB Stuttgart, staat trouwens nog in de wachtkamer. De supporters van Anderlecht zien het graag gebeuren.

CONTRACT TOT 2020

De belangrijke vraag is wel hoelang de Paars-Witte achterban nog kan genieten van het talent van Sambi Lokonga. De stijlrijke middenvelder heeft nog een contract lopen tot en met 2020 (met één jaar optie), waardoor hij in januari in principe al een voorcontract kan tekenen bij een andere club. Dat lijkt eerder onwaarschijnlijk, omdat het voor Sambi Lokonga erg belangrijk is om toch minstens één volledig seizoen af te werken bij Anderlecht. Maar ook Anderlecht zal het zo ver niet laten komen, de gesprekken over een contractverlenging (en -verbetering) zouden al een tijdje lopen. Zeker na zijn glansprestatie tegen Standard zou een stroomversnelling aangewezen zijn voor de besprekingen. Anderlecht wacht maar best niet te lang meer...

LEES OOK: Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Is Sambi Lokonga een wereldtopper in spe?

Meest recent

Carrière mislukt? Dante Vanzeir slaat keihard terug

Vanzeir brak bij Union SG volledig door, maar na zijn transfer naar de Verenigde Staten verdween hij ...

0
0
Dierckx zet concurrentiestrijd Vermeeren op scherp

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old verloor al vijf ...

8
8
'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Marvin Compper staat ferm onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old kampt met vijf nederlagen ...

37
37
Doku bonkt op tafel bij Man City: “Ik weet dat ik iedereen...”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

40
40
Bayern komt met belangrijke update over Kompany

Vincent Kompany is groot nieuws in Duitsland én daarbuiten. De oefenmeester zakte ineen en ...

112
112
Deschacht wil Rode Duivel terug: "Kom snel naar Anderlecht"

Olivier Deschacht hoopt dat RSC Anderlecht dit jaar een volgende stap kan zetten. Meedoen voor de ...

169
169
STVV gaat voor gigantische stunt: "We willen het afmaken"

Is er nog iemand die om een ontslag van Frédéric De Meyer vraagt? Na een 0 op 9 ...

82
82
AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

KRC Genk en AA Gent komen uit een moeizaam seizoen. De twee clubs willen weer meedraaien aan de top, ...

143
143
Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Stilaan wordt hij weer in de armen gesloten, maar lange tijd had Noah Adedeji-Sternberg het helemaal ...

277
277
Deschacht kietelt Club: "Ga weer commentaar krijgen, maar ..."

Ondanks een moeilijke wedstrijd nam Club Brugge deze week met 3-0 de maat van RC Lens. Blauw-Zwart ...

799
799
'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

154
154
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

188
188
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

537
537
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

242
242
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

112
112
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

168
168
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

120
120
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

147
147
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

31
31
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

44
44
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

57
57
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

146
146
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

158
158
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

112
112
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

161
161

Meer sportnieuws