Het fenomeen Sambi Lokonga: dé sleutel voor Kompany

846
Het fenomeen Sambi Lokonga: dé sleutel voor Kompany

RSC Anderlecht verandert dit seizoen zijn volledige clubvisie door volop te kiezen voor eigen jeugd. De jonge talenten die deze jaargang al hun kans kregen zijn niet meer op één hand te tellen. Anouar Ait El Hadj, Thierry Lutonda, Marco Kana, Hotman El Kababri, Killian Sardella en Sieben Dewaele staken allen dit seizoen hun neus aan het venster. Daarnaast rekent Vincent Kompany ook op andere youngsters die vorig jaar reeds debuteerden, zoals Francis Amuzu, Yari Verschaeren, Jérémy Doku en Alex Saelemaekers. Maar de belangrijkste jeugdspeler komt er nu pas aan: Albert Sambi Lokonga lijkt de sleutel tot succes voor het nieuwe Paars-Wit.

ALL IN OP SAMBI

In de laatste fase van de zomermercato stonden in Neerpede twee transferpistes genoteerd. Een eerste was een nieuwe spits om het gebrek aan offensieve slagkracht te compenseren. Daarnaast werd naarstig gezocht naar een nummer zes die zowel voetballende en fysieke kwaliteiten moest bezitten. Peter Zulj, Edo Kayembe en Adrien Trebel kunnen op die positie uit de voeten. Maar de eerste twee overtuigen niet en Trebel is men liever kwijt dan rijk. Toen ook Sven Kums naar Gent terugkeerde, leek het aantrekken van een nieuwe middenvelder vanzelfsprekend. Dat deed de club echter niet, men ging all in op de pas herstelde Sambi Lokonga.



Vorig seizoen liep de talentvolle middenvelder een zware blessure op in de wedstrijd tegen Cercle Brugge. Het harde verdict was een gescheurde kruisband waardoor Lokonga maanden buiten strijd zou zijn. Erg jammer voor de jeugdinternational, die op de rand van de doorbraak stond nadat hij een seizoen eerder als achttienjarige gelanceerd werd door Hein Vanhaezebrouck. Vlak voor de interland-break maakte hij echter zijn wederoptreden en toonde de 19-jarige waarom het bestuur geen nieuwe middenvelder had aangetrokken.

MUSONDA II HEERST TEGEN STANDARD

In de wedstrijd tegen het Standard van zijn grote broer Paul-José Mpoku was Sambi Lokonga dé grote uitblinker. Hij speelde slechts 27 minuten, maar daarin liet hij een grootse indruk na bij de fans, analisten én zelfs bondscoach Roberto Martinez. De 19-jarige bracht zijn ploeg de nodige rust bij in combinatie met een fysieke présence en lef in het uitvoetballen. Het thuispubliek in de Lotto Arena likkebaarde bij zoveel talent. Waren er nog twijfels of Sambi Lokonga de ideale nummer zes was voor Anderlecht, dan mochten die meteen de vuilbak in. En daarbij mogen we niet vergeten dat het zijn eerste officiële wedstrijd in zes maand tijd was.



Door geen nieuwe nummer zes te halen lijkt Anderlecht de juiste keuze gemaakt te hebben. Op negentienjarige leeftijd haalt Sambi Lokonga nu al een indrukwekkend hoog niveau, waardoor het uitkijken wordt hoe hij zich nog verder zal ontplooien. Zijn stijl wordt nu al vergeleken met die van Charly Musonda Senior, de middenvelder die tien jaar het Paars-Witte middenveld domineerde. Talentenfabriek RSC Anderlecht levert dus opnieuw een pareltje af, na Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Dennis Praet, Leander Dendoncker, Youri Tielemans en Yari Verschaeren.

SAMBI EN DE RODE DUIVELS

Honderd procent fit is hij wel nog niet, maar Anderlecht is wel zinnens om Sambi Lokonga meteen in te zetten. Zijn eerste invalbeurt tegen Standard verliep vlekkeloos op fysiek vlak, waardoor hij klaar lijkt voor nog meer minuten. Dat bewees hij ook door bij de nationale beloften meteen de wedstrijd in Wales vol te maken. Op vraag van de club werd hij vervolgens uit de selectie gelaten voor de tweede partij tegen Bosnië, Anderlecht wil geen enkel risico nemen met hem. En mogelijk blijft zijn passage bij de nationale beloften ook beperkt tot een aantal wedstrijden.



Want ook bondscoach Roberto Martinez is niet blind voor het toptalent. "Ik volg twee, drie jongens die met hard werken in aanmerking komen voor doorstroming," antwoordde de Spanjaard toen hem achter mogelijke opvolgers voor Axel Witsel werd gevraagd. Het is een publiek geheim dat de Spanjaard daarmee onder meer op Lokonga doelde. De speler van Borussia Dortmund is wel nog 'maar' 30 jaar en kan nog enkele jaren mee op het internationale niveau, maar de toekomst op het centrale middenveld lijkt met het Anderlecht-diamantje wel verzekerd.

Opvallend is dat veel jeugdproducten van Anderlecht de centrale as van de Rode Duivels kunnen gaan bevolken. Youri Tielemans, Leander Dendoncker, Dennis Praet, Yari Verschaeren en dus ook Sambi Lokonga. En ook Orel Mangala, die RSCA al heeft ingeruild voor VfB Stuttgart, staat trouwens nog in de wachtkamer. De supporters van Anderlecht zien het graag gebeuren.

CONTRACT TOT 2020

De belangrijke vraag is wel hoelang de Paars-Witte achterban nog kan genieten van het talent van Sambi Lokonga. De stijlrijke middenvelder heeft nog een contract lopen tot en met 2020 (met één jaar optie), waardoor hij in januari in principe al een voorcontract kan tekenen bij een andere club. Dat lijkt eerder onwaarschijnlijk, omdat het voor Sambi Lokonga erg belangrijk is om toch minstens één volledig seizoen af te werken bij Anderlecht. Maar ook Anderlecht zal het zo ver niet laten komen, de gesprekken over een contractverlenging (en -verbetering) zouden al een tijdje lopen. Zeker na zijn glansprestatie tegen Standard zou een stroomversnelling aangewezen zijn voor de besprekingen. Anderlecht wacht maar best niet te lang meer...

LEES OOK: Anderlecht genekt door VAR? Vandenbempt fileert Mata-fase

Is Sambi Lokonga een wereldtopper in spe?

Meest recent

Anderlecht genekt door VAR? Vandenbempt fileert Mata-fase

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn meerdere moeten erkennen in Olympique Lyon: 1-2. Gezien het ...

28
28
Scorende De Cuyper blameert Tielemans; Barça scoort er zeven

Manchester United is een zoveelste deceptie rijker. Met Youri Tielemans als kapitein werd MUFC ...

6
6
UEL: Lukebakio schittert in San Siro; Yaremchuk matchwinnaar

De eerste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League zijn achter de rug. En dat leverde ...

6
6
Stunt blijft uit: Anderlecht komt rampstart niet te boven tegen Lyon

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met ...

84
84
Union winnaar Europa League? CEO reageert na straffe voorspelling

Union SG slaagde er uiteindelijk niet in om zich via de voorrondes te plaatsen voor de League Phase ...

68
68
Erfgenaam Vanaken gezocht: "Hij had geen plaats bij beste Club"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

258
258
Anderlecht ziet sterretjes tegen Lyon: "Hij is een ramp"

RSC Anderlecht heeft woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang ...

185
185
Genk sputtert voorin: duo geslachtofferd in basiself?

KRC Genk is zijn perfecte thuisrapport kwijt. De Limburgers bleven zondagnamiddag immers op een ...

429
429
Vertederende beelden: Duranville geniet van Anderlecht-terugkeer

RSC Anderlecht kruist woensdagavond de degens met Olympique Lyon. Bij de Fransen begint Julien ...

80
80
Anderlecht-Lyon: Bruno verrast iedereen met onuitgegeven ploeg

RSC Anderlecht staat woensdagavond voor een mooie uitdaging. Paars-Wit opent dan zijn campagne in de ...

95
95
Anderlecht maakt indruk: opvallende voorspelling Lyon-coach

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

301
301
‘Van Bommel blaast De Bruyne-comeback zelf op’

Kevin De Bruyne lijkt zijn basisplaats bij Napoli opnieuw te veroveren, maar dreigt die straks net ...

215
215
Openda en Duranville? Lyon-ster geeft ongezouten analyse

Bij Olympique Lyon staat vanavond Loïs Openda wellicht in de basis, Julien Duranville mag ...

44
44
Euvrard wil tegen AA Gent komaf maken met pijnlijk cijfer

Standard begon goed aan het seizoen, maar tegen KVC Westerlo werden ze wel met de voeten op de grond ...

125
125
Club Brugge krijgt fikse waarschuwing na transferzomer

Club Brugge begon met hoge verwachtingen aan het nieuwe seizoen, maar in de aanloop naar de ...

385
385
Na Matz Sels zegt ook volgende speler Rode Duivels vaarwel

Matz Sels heeft besloten te stoppen als Rode Duivel. Daags nadien is er een volgende speler die ...

237
237
Ajax ontdekt 'nieuwe Dolberg': "Dacht aan vertrekken"

Ajax won gisterenavond met 5-1 van Willem II. De Amsterdammers staan momenteel nog vierde, maar het ...

97
97
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

477
477
Union SG speelt Europese thuismatch... in het buitenland

Union SG speelt op 22 oktober tegen Hapoel Be'er Sheeva. De Brusselaars weten echter nog niet waar ...

281
281
"Soms denk ik in bed..."-Kat Kerkhofs onthult twijfels

Soms lijkt het alsof alles vanzelf gaat wanneer je vanop de eerste rij naar het leven van een ...

46
46
Vier jaar geleden de RSCA-ster tegen Lyon: nu actief in Serie A

RSC Anderlecht speelde vier jaar geleden een galamatch in het Lotto Park tegen Olympique Lyon. Ze ...

95
95
Hasselt greep naast Beerschot-smaakmaker: "Waren close"

Sporting Hasselt-voorzitter Sam Kerkhofs gaf via Instagram antwoord op vragen van supporters en kwam ...

239
239
'KBVB denkt aan zeer straffe zet na ontslag Willems'

De KBVB is al jaren een organisatie waar grote ego's elkaar de das omdoen. Het is er nooit rustig. ...

153
153
Géén Club Brugge, wel mooi contract bij Ajax

Volgens bepaalde Belgische media was het in de zomer al een zekerheid, maar uiteindelijk kwam het ...

112
112
Anderlecht snakt naar eerste Europese gala-avond in 10 jaar tijd

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Olympique Lyon. Dat is een Franse topclub. De Brusselaars ...

175
175

Meer sportnieuws