'Van Holsbeeck moet nachtje in cel doorbrengen'

door
'Van Holsbeeck moet nachtje in cel doorbrengen'

Er lijkt opnieuw een bom gedropt in het Belgische voetbal. Want nadat woensdag makelaar Christophe Henrotay al werd aangehouden, is het vandaag de beurt van Herman Van Holsbeeck om te worden ondervraagd door het federaal parket.


Van Holsbeeck wordt, net als Henrotay, ondervraagd over het mogelijk witwassen van geld en private omkoping. In hoeverre beide heren schuldig zijn is momenteel uiteraard niet geweten, maar er hangt hen wel een zware straf boven het hoofd. Nogmaals: mochten ze (deels) schuldig worden bevonden.

Want zo stelt het strafrecht dat men voor private omkoping een gevangenisstraf van zes maanden tot twee jaar kan krijgen. Daarbovenop een boete van 100 tot 100.000 euro, die echter wel nog moet worden vermenigvuldigd met de opdeciemen (maal 8). Dat zou dus 800.000 euro kúnnen betekenen.

Ook voor het opzettelijk witwassen van geld kunnen beide heren nog een gevangenisstraf opgelegd krijgen. Die zou dan vier jaar bedragen. Bij schuldwitwassen zou die straf 1 jaar bedragen. Daarnaast kan er ook daar nog een (stevige) geldboete bijkomen.

UPDATE 18u36
Of Van Holsbeeck inmiddels officieel in verdenking is gesteld, is voorlopig niet geweten. Maar volgens Het Laatste Nieuws zal hij wel een nacht in de cel moeten doorbrengen. De ex-manager van Anderlecht zou immers pas vrijdag voor de onderzoeksrechter voorgeleid worden. Over de exacte inhoud van de ondervragingen werd voorlopig nog niet gecommuniceerd.

LEES OOK: 'Niet meer te houden: Anderlecht-vertrek krijgt vorm'

Trending:

'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'
'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'

Denkt u dat Van Holsbeeck geld onder tafel heeft ontvangen?

Meest recent

WK Clubs: Nieuwe sensatie loodst Real naar halve finale

Na Chelsea en PSG heeft ook Real Madrid zich zaterdag weten te plaatsen voor de halve finale van het ...

59
59
'Standard pakt alweer uit: akkoord bereikt'

De Belgische transfermarkt blijft op volle toeren draaien. Geen club die daarbij zo actief is als ...

138
138
'Niet meer te houden: Anderlecht-vertrek krijgt vorm'

Anderlecht heeft zaterdag nog maar eens weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde de ...

359
359
Geen Anderlecht of Antwerp: Nonge verbaast met transfer

Bij Juventus lieten ze de voorbije jaren een aantal Belgen proeven van de A-ploeg, maar geen van hen ...

114
114
'Charleroi heeft volgende goalgetter op het oog'

Voor Charleroi komt de start van het nieuwe seizoen er al snel aan. Enkele dagen voor de ...

41
41
'Eerste verdict over horrorblessure Musiala'

Voor Bayern München zijn de kwartfinales zaterdag het eindstation geworden op het WK voor clubs ...

553
553
‘Boodschap Saelemaekers maakt alles duidelijk’

Voor een aantal Rode Duivels belooft het nog een drukke transferzomer te worden. Verschillende ...

93
93
Hasi spreekt klare taal over nieuwe Anderlecht-deals

Het nieuwe Anderlecht voor komend seizoen krijgt alsmaar meer vorm. Zaterdag boekte het zijn tweede ...

795
795
AA Gent pakt uit en legt toptalent langer vast

Bij AA Gent slaan ze dit seizoen nog maar eens een nieuwe richting in. Na de desastreuze play-offs ...

154
154
Essevee pakt zeer fraaie oefenzege tegen AZ

Zulte Waregem maakt straks na twee jaar afwezigheid zijn rentree op het hoogste niveau. De stap ...

162
162
Anderlecht rondt spraakmakende terugkeer helemaal af

Anderlecht blijft deze zomer bijzonder actief op de transfermarkt. Er streken de voorbije weken al ...

288
288
WK Clubs: PSG nekt Bayern, Musiala-drama overschaduwt clash

Paris Saint-Germain blijft op koers om na de treble ook het WK voor clubs te winnen. De Franse ...

105
105
'Club rondt volgende transfer af: last-minute wijziging selectie'

Club Brugge reisde zaterdag af naar Groot-Brittanië voor een oefenwedstrijd en een stage. ...

778
778
Medespelers in schok: horror-blessure Musiala op WK Clubs

Zaterdag werd in Atlanta de mooiste affiche van de kwartfinales op het WK voor clubs afgewerkt. Zo ...

569
569
'Standard heeft negende (!) aanwinst helemaal beet'

Standard toont zich bijzonder actief op de zomerse transfermarkt. De Rouches haalden inmiddels al ...

352
352
KV Mechelen klopt promovendus, Dender vermorzelt Lierse

Op 25 juli wordt de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Om zo goed mogelijk ...

228
228
Man in vorm bezorgt Anderlecht zege, aanwinst maakt indruk

RSC Anderlecht heeft zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding al winnend kunnen afsluiten. De ...

774
774
Derde peperdure aankoop Chelsea, Inter shopt in eigen land

De zomerse transferperiode begint stilaan ook los te komen aan de Europese top. Chelsea FC pakte ...

62
62
Fink vol lof: verrassende uitblinker in oefenzege Genk

KRC Genk kan aanstaande maandag met een positief gevoel op stage naar Duitsland vertrekken. De ...

373
373
Miljoenendeal rond: Club Brugge kondigt vertrek De Cuyper aan

Club Brugge heeft zaterdag opnieuw afscheid genomen van één van zijn ...

356
356
Anderlecht heeft beet: aanwinst gespot op Neerpede

RSC Anderlecht werkte zaterdagnamiddag een oefenwedstrijd af tegen het Griekse Aris. De partij in ...

445
445
Transfervete escaleert: Jashari stuurt kat naar stage Club

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar verder escaleren. Normaal gezien werd de middenvelder ...

1305
1305
Jonkie nekt Union in duel der Lage Landen-kampioenen

Union SG heeft zaterdagnamiddag zijn eerste nederlaag van de voorbereiding geleden. In de oefenmatch ...

77
77
'Club laat miljoenen rollen: twee topaanwinsten onderweg'

Club Brugge reist dit weekend naar Schotland af, waar zondag een oefenwedstrijd tegen Rangers ...

2276
2276
'Grote kuis United: vijf grote namen naar uitgang geduwd'

Na een ronduit dramatisch seizoen wil Manchester United zich in de komende jaargang herpakken. ...

150
150

Meer sportnieuws