Kompany over vreemde keuze in jonge jaren: "Pure revolte"

636 stemmen
Kompany over vreemde keuze in jonge jaren:

In Anderlecht en Manchester is hij een waar icoon, zo bleek gisteren nog maar eens te meer, maar tussendoor beleefde Vincent Kompany een iets minder succesvolle periode in Hamburg. Daar was er onder andere de bekende kwestie rond de Olympische Spelen 2008 in Peking, al zorgde hij ook bij zijn aankomst twee jaar eerder al voor enige controverse.


Voor de camera’s van VTM Nieuws herinnerde Rafael van der Vaart, 109-voudig Oranje-international en als ex-ploegmaat van Kompany in Duitsland te gast op diens City-testimonial, hoe de toen 20-jarige jonkie na zijn transfer van Anderlecht in Hamburg de keuze had tussen het nummer 5 en 10. De verdediger koos opvallend genoeg voor dat laatste, in principe nochtans typisch voorbehouden voor een spelverdeler hoger op het veld – zoals Van der Vaart zelf.

Gilles De Bilde besloot het feestvarken dan ook nog eens te confronteren met die vreemde keuze van destijds. "Pure revolte", reageert Kompany met de glimlach. "Ik zat altijd zeggen dat het de boeken zijn van Pelé nummer 10, Maradona nummer 10. Ik dacht: 'Ik ben geen Maradona, ik ben geen Pelé, maar al die verhalen van nummer 10 ... Het is tijd dat een verdediger ook eens nummer 10 pakt'. Met alle gevolgen van dien, want dat was zeker geen juiste beslissing. Maar het toonde wel aan wie ik ben. Ik wil grenzen verleggen."

LEES OOK: Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Nummer 10 voor een verdediger ...

Meest recent

'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

4
4
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

332
332
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

33
33
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

65
65
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

43
43
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

51
51
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

241
241
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

353
353
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

62
62
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

316
316
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

316
316
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

297
297
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

88
88
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

222
222
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

164
164
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

34
34
Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Ajax heeft een volgende toptransfer aangekondigd. De Amsterdammers maakten vandaag de komst van Tolu ...

163
163
Bruno zet RSCA met de voeten op de grond: "De titel?"

Er staat héél veel druk op de ketel bij RSC Anderlecht. De Brusselaars moéten ...

783
783
'Standard schrikt: Premier League lonkt naar sterkhouder'

Bij Standard konden ze deze zomer al eens de kassa laten rinkelen, want Wolverhampton Wanderers ...

158
158
'Hasi wil nu ook in Genk komen shoppen'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

218
218
'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

808
808
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

95
95
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

550
550
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

506
506
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

293
293

Meer sportnieuws