"De situatie is nu nog erger dan bij het uitbreken van de voetbalschandalen"

door

De Belgische voetbalwereld kreeg woensdag opnieuw een schok te verwerken, want in Monaco werd Christophe Henrotay opgepakt. Henrotay is een invloedrijke makelaar op internationaal vlak en telt onder meer Thibaut Courtois en Yannick Carrasco onder zijn cliënten. De makelaars maken zo opnieuw geen goede beurt, maar Jesse De Preter is ook hard voor de rest van de voetbalwereld.


De voorzitter van de Belgian Federation of Football Agents (BFFA) is bij VRT NWS scherp. "De instanties moeten hun verantwoordelijkheid nemen in plaats van aan windowdressing te doen. Sinds de voetbalschandalen zijn uitgebroken, is er helemaal niets gebeurd. Geen enkele nuttige stap op vlak van regelgeving en wetgeving. Integendeel. We hebben constructief oplossingen voorgesteld maar daar is niet mee gebeurd. De situatie is daardoor op vandaag erger dan een jaar geleden, want er is nu nog minder transparantie."

Dat makelaars als Mogi Bayat, die één van de spilfiguren is in Operati Propere Handen, nog steeds werkzaam zijn, is ook een doorn in het oog. "
Je kan ervan denken wat je wil , maar die mannen zijn op zich op dit moment onschuldig. En er is ook geen enkel reglement dat verhindert dat hij zijn beroep zou uitoefenen. Maar het probleem is niet pakweg Mogi Bayat, wel het systeem. Er zijn trouwens nog veel ergere makelaars actief dan Mogi Bayat, en daar wordt niks aangedaan omdat die onder de radar blijven. Ik denk dat we eerst moeten beginnen met het ontwerpen van afdwingbare efficiënte regelgeving. Daarna kunnen we daarop een deontologie baseren. Deontologie is de kers op de taart."

Ben je teleurgesteld in de veranderingen die tot dusver doorgevoerd zijn?

Meest recent

Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

37
37
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

46
46
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

18
18
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

77
77
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

61
61
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

162
162
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

88
88
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

37
37
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

209
209
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

34
34
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

208
208
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

378
378
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

132
132
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

381
381
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

208
208
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

85
85
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

505
505
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

626
626
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

118
118
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

200
200
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

225
225
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

378
378
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

482
482

Meer sportnieuws