"De situatie is nu nog erger dan bij het uitbreken van de voetbalschandalen"

door

De Belgische voetbalwereld kreeg woensdag opnieuw een schok te verwerken, want in Monaco werd Christophe Henrotay opgepakt. Henrotay is een invloedrijke makelaar op internationaal vlak en telt onder meer Thibaut Courtois en Yannick Carrasco onder zijn cliënten. De makelaars maken zo opnieuw geen goede beurt, maar Jesse De Preter is ook hard voor de rest van de voetbalwereld.


De voorzitter van de Belgian Federation of Football Agents (BFFA) is bij VRT NWS scherp. "De instanties moeten hun verantwoordelijkheid nemen in plaats van aan windowdressing te doen. Sinds de voetbalschandalen zijn uitgebroken, is er helemaal niets gebeurd. Geen enkele nuttige stap op vlak van regelgeving en wetgeving. Integendeel. We hebben constructief oplossingen voorgesteld maar daar is niet mee gebeurd. De situatie is daardoor op vandaag erger dan een jaar geleden, want er is nu nog minder transparantie."

Dat makelaars als Mogi Bayat, die één van de spilfiguren is in Operati Propere Handen, nog steeds werkzaam zijn, is ook een doorn in het oog. "
Je kan ervan denken wat je wil , maar die mannen zijn op zich op dit moment onschuldig. En er is ook geen enkel reglement dat verhindert dat hij zijn beroep zou uitoefenen. Maar het probleem is niet pakweg Mogi Bayat, wel het systeem. Er zijn trouwens nog veel ergere makelaars actief dan Mogi Bayat, en daar wordt niks aangedaan omdat die onder de radar blijven. Ik denk dat we eerst moeten beginnen met het ontwerpen van afdwingbare efficiënte regelgeving. Daarna kunnen we daarop een deontologie baseren. Deontologie is de kers op de taart."

Ben je teleurgesteld in de veranderingen die tot dusver doorgevoerd zijn?

Meest recent

DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

4
4
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

3
3
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

52
52
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

30
30
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

65
65
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

36
36
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

214
214
Breuk met DAZN: twee alternatieven voor Pro League

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

307
307
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

20
20
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

99
99
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

192
192
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

422
422
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

196
196
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

180
180
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

240
240
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

1634
1634
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

275
275
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

475
475
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

1027
1027
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

227
227
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

325
325
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

727
727
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

48
48
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

584
584
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

252
252

Meer sportnieuws