Affaire Henrotay: 'Speurders nemen Anderlecht-transfers in vizier'

door
Affaire Henrotay: 'Speurders nemen Anderlecht-transfers in vizier'

Wie dacht dat 'Operatie Propere Handen' er voor gezorgd had dat financiële wantoestanden bij makelaars in de Belgische voetbalwereld grotendeels voorbij waren, kwam woensdag andermaal bedrogen uit. Zo werden opnieuw diverse huiszoekingen uitgevoerd. En na een korte ondervraging werd topmakelaar Christophe Henrotay ook gearresteerd.


Inmiddels zijn ook de redenen voor zijn arrestatie bekend. Zo wordt Henrotay onder meer beschuldigd van valsheid in geschrifte, witwaspraktijken, omkoping en zelfs bendevorming. Ook zijn rechterhand Christophe Cheniaux werd opgepakt en in verdenking gesteld. Het gaat vooral om miljoenen euro's die bij bepaalde transfers, van vóór 2016, verduisterd werden.

Henrotay had de voorbije jaren onder meer Rode Duivels als Courtois, Tielemans, Dendoncker en Mirallas in zijn portefeuille, maar daar zou zijn arrestatie niets mee te maken hebben. Volgens Het Laatste Nieuws richten de speurders zich vooral op enkele transfers van RSC Anderlecht, meer bepaald de verkoop van Aleksandar Mitrovic en Chancel Mbemba aan Newcastle United.

Het duo vertrok destijds naar de Premier League voor om en bij de 30 miljoen euro en van dat bedrag zouden Henrotay en zijn kornuiten de nodige miljoenen verduisterd hebben. Voor alle duidelijkheid: Anderlecht wordt zelf nergens van verdacht. HLN contacteerde ook ex-manager Herman Van Holsbeeck, maar die ontkent ook maar iets met de zaak te maken te hebben.

LEES OOK: Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

Clubs zouden volledige transparantie moeten geven over de betaling van elke transfer ...

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

96
96
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

38
38
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

21
21
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

92
92
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

254
254
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

151
151
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

308
308
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

156
156
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

202
202
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

35
35
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

617
617
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

737
737
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

303
303
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

374
374
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

397
397
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

378
378
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

592
592
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

236
236
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws