Affaire Henrotay: 'Speurders nemen Anderlecht-transfers in vizier'

door
Affaire Henrotay: 'Speurders nemen Anderlecht-transfers in vizier'

Wie dacht dat 'Operatie Propere Handen' er voor gezorgd had dat financiële wantoestanden bij makelaars in de Belgische voetbalwereld grotendeels voorbij waren, kwam woensdag andermaal bedrogen uit. Zo werden opnieuw diverse huiszoekingen uitgevoerd. En na een korte ondervraging werd topmakelaar Christophe Henrotay ook gearresteerd.


Inmiddels zijn ook de redenen voor zijn arrestatie bekend. Zo wordt Henrotay onder meer beschuldigd van valsheid in geschrifte, witwaspraktijken, omkoping en zelfs bendevorming. Ook zijn rechterhand Christophe Cheniaux werd opgepakt en in verdenking gesteld. Het gaat vooral om miljoenen euro's die bij bepaalde transfers, van vóór 2016, verduisterd werden.

Henrotay had de voorbije jaren onder meer Rode Duivels als Courtois, Tielemans, Dendoncker en Mirallas in zijn portefeuille, maar daar zou zijn arrestatie niets mee te maken hebben. Volgens Het Laatste Nieuws richten de speurders zich vooral op enkele transfers van RSC Anderlecht, meer bepaald de verkoop van Aleksandar Mitrovic en Chancel Mbemba aan Newcastle United.

Het duo vertrok destijds naar de Premier League voor om en bij de 30 miljoen euro en van dat bedrag zouden Henrotay en zijn kornuiten de nodige miljoenen verduisterd hebben. Voor alle duidelijkheid: Anderlecht wordt zelf nergens van verdacht. HLN contacteerde ook ex-manager Herman Van Holsbeeck, maar die ontkent ook maar iets met de zaak te maken te hebben.

LEES OOK: Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

Clubs zouden volledige transparantie moeten geven over de betaling van elke transfer ...

Meest recent

Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

2
2
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

53
53
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

20
20
Neerpede-talent geeft héél duidelijk signaal aan Hasi

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 van STVV. Een verdiende zege, maar voetballend was het niet ...

108
108
Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Het niveau in de Belgische eerste klasse is niet bepaald indrukwekkend te noemen dit jaar. Royal ...

104
104
Van Crombrugge velt oordeel over positie van Fink

KRC Genk speelde alweer geen goede match tegen KVC Westerlo. De Kemphanen pakten een punt tegen een ...

90
90
Bornauw speelt open kaart over investeerders bij Anderlecht

RSC Anderlecht maakt al twee jaar op rij nipt winst, maar de Brusselaars moeten financieel een ...

237
237
Legt Antwerp miljoenen op tafel? Hein oordeelt

Royal Antwerp FC is plots zeer goed bezig en de Great Old droomt meer dan ooit van de top zes. ...

210
210
Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

RSC Anderlecht heeft opnieuw beslag gelegd op de tweede plaats in het klassement. De Brusselaars ...

185
185
Slag om Vlaanderen: Degryse doet drastische voorspelling

De 18de speeldag van de Jupiler Pro League zit erop, maar het is nu al reikhalzend uitkijken naar de ...

591
591
Actie Courtois gaat Europa rond: Spaanse pers gaat los

Real Madrid heeft zijn sluimerende crisis ietwat kunnen bezweren. De Koninklijke moest zondag tegen ...

254
254
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

507
507
Antwerp zet Jupiler Pro League op stelten: "Onwaarschijnlijk!"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

547
547
'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

491
491
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

479
479
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

396
396
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

133
133
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

136
136
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

78
78
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

29
29
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

397
397
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

225
225
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

517
517
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

43
43
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

577
577

Meer sportnieuws