Antwerp titelkandidaat? "Niet respectvol tegenover teams als Club Brugge"

582 stemmen
Antwerp titelkandidaat?

Royal Antwerp FC had gehoopt om zich te plaatsen voor de poulefase van de Europa League, maar het debacle tegen AZ besliste daar anders over. En dus zijn alle ogen op de Jupiler Pro League en de beker gericht. Ook daarin liggen de ambities op de Bosuil hoog.


Hier en daar wordt Antwerp na al zijn last-minute transfers zelfs bestempeld als titelkandidaat. Maar zover wil de Great Old zelf nog niet gaan. "De ambitie is: minstens even goed doen als vorig jaar, nogal straf als ambitie vinden wij in je derde jaar eerste klasse. Namen en transfers zegt iets, een basis van kwaliteit nog iets meer, maar uiteindelijk is het aan de coach en staf om er een groep van te maken en die te doen winnen", stelt algemeen manager Sven Jaecques bij Sport/Voetbalmagazine.

Volgens Jaecques is het zelfs onrespectvol om nu al titelambities uit te spreken. "Om nu al te roepen dat Antwerp dit gaat doen, vind ik onterecht en eigenlijk niet respectvol tegenover teams als Club Brugge die jaren bouwden aan een club om op het niveau te komen waar ze nu staan. Dat haal je niet zomaar in. Wat niet wil zeggen, dat we het niet gaan proberen."

Bovendien wil Antwerp achteraf niet op grootspraak betrapt worden. "Wat we niet willen is een hype creëren, zeggen dat we meespelen voor de titel en dan moeten vaststellen dat het met vallen en opstaan gaat. Ook Club Brugge verliest wedstrijden, en Gent was vorig jaar slechts met de hakken over de sloot zesde. We willen ons niet laten pakken als arrogante Antwerpenaren die zeggen dat ze dit doen en dat en bam bam bam."

LEES OOK: 'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

🚀

Is het huidige Antwerp een titelkandidaat?

Meest recent

FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

106
106
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

47
47
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

46
46
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

434
434
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

522
522
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

117
117
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

220
220
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

113
113
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

441
441
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

180
180
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

129
129
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

723
723
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

341
341
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

644
644
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

597
597
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

809
809
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

70
70
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

210
210
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

162
162
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

762
762
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

358
358
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

243
243
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

181
181
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

178
178
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

275
275

Meer sportnieuws