Roeselare dieper in de problemen: "Die betaling was onwettig"

door
Roeselare dieper in de problemen:

Dinsdag bracht een grote verrassing, want tweedeklasser Roeselare werd plots failliet verklaard door de rechtbank. Een openstaande rekening bij een lokale brasserie bleek de grote schuldige, maar het management van de club hoopte de situatie nog recht te zetten door de rekening snel te betalen en in beroep te gaan. Maar daarmee lijken ze zichzelf nog dieper in de problemen gebracht te hebben.


De curator kon immers niet lachen met de zet van het clubbestuur. "Nadat ik hen gemeld had dat ze failliet waren, hebben ze met de clubrekening de cateraar betaald. Dat is een onwettige betaling en ik heb dat geld al teruggevorderd", aldus Yves François tegenover Sporza. "Als zij die cateraar willen betalen, zullen ze dat opnieuw moeten doen met extern geld dat niet van de club is. Ik moet rekening houden met alle schuldeisers en ik kan niet zeggen dat ik die wel en die niet betaal. Hun betaling van gisteren is meer dan problematisch."

De spelers trainden woensdag wel gewoon, maar ook daar trekt François zijn handen van af. "
Ik heb gisteren meteen mondeling en schriftelijk gemeld dat er binnen clubverband niets gebeurt. Maar ik kan niemand verbieden om op een bepaald voetbalplein gezellig samen te spelen. Dat is dan in privé en niet in clubverband. Ze zijn dus niet verzekerd. Als er iets gebeurt, valt dat buiten mijn verantwoordelijkheid."

Denk je dat Roeselare het faillissement nog zal kunnen rechttrekken?

Meest recent

'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

21
21
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

40
40
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

235
235
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

63
63
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

336
336
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

372
372
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

264
264
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

126
126
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

50
50
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

143
143
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

61
61
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

75
75
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

195
195
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

631
631
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

101
101
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

181
181
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

256
256
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

240
240
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

135
135
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

41
41
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

115
115
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

85
85
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

39
39
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

177
177
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

326
326

Meer sportnieuws