De lijst van Martinez: 21 Duivels nu al zeker van EK-selectie?

631
De lijst van Martinez: 21 Duivels nu al zeker van EK-selectie?

De kwalificatie voor de EK-eindronde is nog niet helemaal een feit, maar in de twee komende interlands tegen San Marino en Kazachstan zullen de Rode Duivels ongetwijfeld de klus klaren. Bondscoach Roberto Martinez kijkt dan ook al verder vooruit. Zo wordt het geen gemakkelijke klus om een selectie van 23 namen te gaan vormen.


Al denkt men daar bij L'Avenir anders over. Volgens de Waalse krant zijn er nu al 21 van de 23 spelers die behoudens blessures quasi zeker zijn van hun selectie. Een overzicht:

Doelmannen: Thibaut Courtois, Simon Mignolet, Koen Casteels
Die eerste twee zijn certitudes, zeker nu Mignolet bij Club Brugge opnieuw wekelijks in actie komt. Enkel over Casteels kan nog twijfel bestaan. Tijdens de kwalificatiecampagne kiest Martinez immers altijd voor vier keepers, ook Matz Sels of Hendrik Van Crombrugge zijn er dan telkens bij. Casteels ligt dus in de weegschaal met hun twee, maar lijkt wel een streepje voor te hebben.

Verdedigers: Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Thomas Vermaelen, Vincent Kompany, Thomas Meunier, Timothy Castagne, Dedryck Boyata
Hier bestaat er voor Martinez meer ruimte tot twijfelen, vooral wat die laatste betreft. Boyata deed het goed tijdens het WK, maar inmiddels heeft ook Jason Denayer zich weer in de kijker gespeeld. En wat als Bjorn Engels blijft bevestigen in de Premier League? Bovendien is er ook nog Brandon Mechele die in de Champions League mag bewijzen dat ook hij een plaats heeft op het hoogste niveau en kijken we alweer uit naar de comeback van Zinho Vanheusden.

Middenvelders: Kevin De Bruyne, Axel Witsel, Youri Tielemans, Nacer Chadli, Leander Dendoncker, Thorgan Hazard, Yannick Carrasco
Die eerste twee zijn uiteraard zekerheden, maar ook Tielemans, Dendoncker en Chadli liggen bij Martinez in de bovenste schuif. Thorgan Hazard en Carrasco zijn er naar alle waarschijnlijkheid bij om de linkerflank te bevolken. Wellicht is er dan nog plaats voor één middenvelder en daarvoor zijn de opties ruim: Vanaken, Praet, Verschaeren, Mangala, Dembélé, ...

Aanval: Eden Hazard, Romelu Lukaku, Dries Mertens, Michy Batshuayi
Met oog op de EK-selectie wou Martinez vrijdag tegen San Marino experimenteren, maar Origi en Januzaj konden niet overtuigen. Zij zullen dus nog stevig aan de bak moeten om alsnog een plaatsje te veroveren want de concurrentie voorin is ook niet min: Trossard, Benteke, Raman, ... . Om nog maar te zwijgen van eventuele jongeren die dit seizoen kunnen doorbreken.

LEES OOK: ‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Wie zou u zeker meepakken naar het EK?

Meest recent

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

5
5
Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

56
56
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

67
67
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

678
678
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

183
183
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

174
174
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

187
187
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

63
63
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

165
165
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

189
189
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

82
82
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

66
66
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

27
27
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

109
109
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

278
278
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

185
185
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

421
421
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

349
349
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

145
145
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

158
158
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

255
255
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

230
230
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

294
294
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

337
337
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

253
253

Meer sportnieuws