'Koude douche dreigt voor supporters Duivels tijdens EK'

door
'Koude douche dreigt voor supporters Duivels tijdens EK'

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar eigenlijk zijn de Rode Duivels nu al zeker van hun deelname aan het EK 2020. In het volgende tweeluik tegen San Marino en Kazachstan kan de kwalificatie ook officieel verzilverd worden. Supporters die erbij willen zijn tijdens de eindronde, kunnen wel al best beginnen sparen.


Het EK 2020 werd door de UEFA immers in een nieuw kleedje gestoken. Waar normaal gezien gekozen werd om het tornooi in verschillende locaties binnen één land te organiseren, vindt de eindronde nu plaats over diverse speelsteden in heel Europa. Op die manier is de aandacht voor het tornooi nog groter en dat betekent natuurlijk extra inkomsten. Ook in Brussel werd normaal gezien gespeeld, maar door het fiasco met het Eurostadion werden die matchen geschrapt. En dat kan zowel de Duivels als hun supporters duur te staan komen.

Indien een organiserend land zich plaatst voor de eindronde, kreeg het van de UEFA de garantie dat minstens twee van die wedstrijden ook in eigen land worden afgewerkt. Wat uiteraard een invloed heeft op de loting. Inmiddels is bekend dat België bij de loting reekshoofd zal zijn en volgens Het Nieuwsblad blijven daardoor twee mogelijke speelsteden over waar zeker twee groepswedstrijden zullen afgewerkt moeten worden: Glasgow en Baku. Dat eerste valt in principe nog mee, dat twee zou een koude douche betekenen.

Dan hebben we het niet alleen over de reiskosten en -tijden, want Baku ligt op meer dan 3000 kilometer van ons land en is meer dan vier uur vliegen. Maar ook administratief wordt het voor de fans een hele opgave vermits Azerbeidzjan niet in de Europese Unie ligt. Er zijn wel nog een aantal voorwaarden waaraan voldaan moet worden, dus een trip naar Baku staat zeker nog niet vast. Maar het wordt toch hout vasthouden tijdens de loting op 30 november.

LEES OOK: Stats voorspellen: déze Belgische club overleeft in UCL

De UEFA houdt veel te weinig rekening met de supporters ...

Meest recent

Bizarre goalgetter staat op bij AA Gent: "Dit is heel fijn"

AA Gent speelt tot op heden een zeer wisselvallig seizoen in de Jupiler Pro League, waar ze amper ...

0
0
Anderlecht zoekt: Hasi heeft één grote transferwens

RSC Anderlecht staat op een derde plaats in de Jupiler Pro League. Ze wonnen van Club Brugge en ...

36
36
Overmars schokt Anderlecht met 'schaamteloze' zet

In Neerpede wordt er gevloekt. Anderlecht legde meer dan twee miljoen op tafel voor een Nederlandse ...

146
146
Club Brugge te zwaar aangepakt? Hayen velt zijn oordeel

Club Brugge plaatste zich voor de volgende ronde van de Beker van België. Het won met 1-2 van ...

43
43
Jackpot voor Anderlecht en KRC Genk: '60 miljoen op komst'

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het vanavond in de Beker van België tegen elkaar op. De twee ...

131
131
Feest bij Antwerp: Oosting laat fans nu al dromen

Royal Antwerp FC leeft weer helemaal op. Na de stunt op het veld van Club Brugge wisten ze na een ...

90
90
Benteke-gerucht ontploft: familie reageert keihard

Er dook plots een opvallend gerucht op. Zo linkte Sasha Tavolieri Christian Benteke aan RSC ...

98
98
Mechele zeer gepikeerd: "Jullie overdrijven"

Club Brugge won met 1-2 op het veld van OH Leuven. Opdracht volbracht. Het was zeker geen geweldige ...

110
110
Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

195
195
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

201
201
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

233
233
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

97
97
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

43
43
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1450
1450
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

209
209
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

262
262
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

312
312
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

34
34
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

159
159
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

799
799
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

42
42
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

44
44
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

194
194
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

111
111

Meer sportnieuws