Zorgt Martinez voor verrassing in EK-selectie?

569
Zorgt Martinez voor verrassing in EK-selectie?

De Rode Duivels zijn na de 0-4-zege in Schotland virtueel zeker van kwalificatie voor het EK en dus beginnen velen al te denken aan het eindtoernooi komende zomer. Bondscoach Roberto Martinez alludeerde er zelf al op door na de match in San Marino te stellen dat de partij hem één en ander geleerd had met het oog op het samenstellen van zijn 23-koppige EK-selectie.


En dus beginnen enkele media ook al de oefening te maken. Ook RTBF stelt al een selectie samen op basis van de stand van zaken vandaag en heeft daarbij ruimte voor één verrassing. Thibaut Courtois en Simon Mignolet zijn de vaste doelmannen, de verwachting is dat Koen Casteels de strijd om plaats drie wint.

Achterin doet Martinez wellicht een beroep op Alderweireld, Vertonghen, Kompany, Vermaelen, Boyata en Denayer, terwijl de flanken bevolkt worden door Meunier, Castagne, Chadli, Carrasco en Thorgan Hazard. De centrale middenvelders worden Witsel, De Bruyne, Tielemans en Dendoncker. Eden Hazard en Dries Mertens zijn de vaste offensieve middenvelders, terwijl in de spits Romelu Lukaku en Michy Batshuayi zeker lijken van hun plaats.

Dan blijft er dus nog één plaats over en de Waalse publieke omroep legt daarvoor twee scenario's op tafel. Ofwel kiest Martinez ervoor om drie spitsen mee te nemen en in dat geval mag Divock Origi wellicht zijn koffers pakken. Maar het zou goed kunnen dat Martinez net als op het WK voor twee spitsen kiest en dan zou het zomaar kunnen dat Yari Verschaeren erbij zal zijn. De 18-jarige maakte in Schotland zijn debuut en zou volgens RTBF weleens de 'surprise van de chef' kunnen worden.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Moet Verschaeren mee naar het EK?

Meest recent

Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

19
19
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

8
8
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

9
9
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

51
51
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

18
18
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

39
39
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

27
27
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

141
141
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

36
36
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

181
181
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

110
110
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

66
66
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

201
201
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

184
184
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

246
246
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

139
139
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

223
223
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

241
241
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

298
298
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

249
249
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

327
327
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

502
502
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

229
229

Meer sportnieuws