Zorgt Martinez voor verrassing in EK-selectie?

door
Zorgt Martinez voor verrassing in EK-selectie?

De Rode Duivels zijn na de 0-4-zege in Schotland virtueel zeker van kwalificatie voor het EK en dus beginnen velen al te denken aan het eindtoernooi komende zomer. Bondscoach Roberto Martinez alludeerde er zelf al op door na de match in San Marino te stellen dat de partij hem één en ander geleerd had met het oog op het samenstellen van zijn 23-koppige EK-selectie.


En dus beginnen enkele media ook al de oefening te maken. Ook RTBF stelt al een selectie samen op basis van de stand van zaken vandaag en heeft daarbij ruimte voor één verrassing. Thibaut Courtois en Simon Mignolet zijn de vaste doelmannen, de verwachting is dat Koen Casteels de strijd om plaats drie wint.

Achterin doet Martinez wellicht een beroep op Alderweireld, Vertonghen, Kompany, Vermaelen, Boyata en Denayer, terwijl de flanken bevolkt worden door Meunier, Castagne, Chadli, Carrasco en Thorgan Hazard. De centrale middenvelders worden Witsel, De Bruyne, Tielemans en Dendoncker. Eden Hazard en Dries Mertens zijn de vaste offensieve middenvelders, terwijl in de spits Romelu Lukaku en Michy Batshuayi zeker lijken van hun plaats.

Dan blijft er dus nog één plaats over en de Waalse publieke omroep legt daarvoor twee scenario's op tafel. Ofwel kiest Martinez ervoor om drie spitsen mee te nemen en in dat geval mag Divock Origi wellicht zijn koffers pakken. Maar het zou goed kunnen dat Martinez net als op het WK voor twee spitsen kiest en dan zou het zomaar kunnen dat Yari Verschaeren erbij zal zijn. De 18-jarige maakte in Schotland zijn debuut en zou volgens RTBF weleens de 'surprise van de chef' kunnen worden.

LEES OOK: Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Moet Verschaeren mee naar het EK?

Meest recent

Hayen moet puzzelen: tweede afwezige bij KRC Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

0
0
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

52
52
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

201
201
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

21
21
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

82
82
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

443
443
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

137
137
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

102
102
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

168
168
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

26
26
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

352
352
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

78
78
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

210
210
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

364
364
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

277
277
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

397
397
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

384
384
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

45
45
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

114
114
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

291
291
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

56
56
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

118
118
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

103
103
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

251
251

Meer sportnieuws