Zorgt Martinez voor verrassing in EK-selectie?

569
Zorgt Martinez voor verrassing in EK-selectie?

De Rode Duivels zijn na de 0-4-zege in Schotland virtueel zeker van kwalificatie voor het EK en dus beginnen velen al te denken aan het eindtoernooi komende zomer. Bondscoach Roberto Martinez alludeerde er zelf al op door na de match in San Marino te stellen dat de partij hem één en ander geleerd had met het oog op het samenstellen van zijn 23-koppige EK-selectie.


En dus beginnen enkele media ook al de oefening te maken. Ook RTBF stelt al een selectie samen op basis van de stand van zaken vandaag en heeft daarbij ruimte voor één verrassing. Thibaut Courtois en Simon Mignolet zijn de vaste doelmannen, de verwachting is dat Koen Casteels de strijd om plaats drie wint.

Achterin doet Martinez wellicht een beroep op Alderweireld, Vertonghen, Kompany, Vermaelen, Boyata en Denayer, terwijl de flanken bevolkt worden door Meunier, Castagne, Chadli, Carrasco en Thorgan Hazard. De centrale middenvelders worden Witsel, De Bruyne, Tielemans en Dendoncker. Eden Hazard en Dries Mertens zijn de vaste offensieve middenvelders, terwijl in de spits Romelu Lukaku en Michy Batshuayi zeker lijken van hun plaats.

Dan blijft er dus nog één plaats over en de Waalse publieke omroep legt daarvoor twee scenario's op tafel. Ofwel kiest Martinez ervoor om drie spitsen mee te nemen en in dat geval mag Divock Origi wellicht zijn koffers pakken. Maar het zou goed kunnen dat Martinez net als op het WK voor twee spitsen kiest en dan zou het zomaar kunnen dat Yari Verschaeren erbij zal zijn. De 18-jarige maakte in Schotland zijn debuut en zou volgens RTBF weleens de 'surprise van de chef' kunnen worden.

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Moet Verschaeren mee naar het EK?

Meest recent

Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

13
13
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

72
72
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

130
130
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

20
20
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

153
153
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

40
40
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

24
24
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

105
105
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

106
106
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

61
61
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

47
47
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

51
51
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

58
58
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

328
328
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

60
60
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

51
51
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

141
141
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

92
92
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

147
147
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

178
178
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

79
79
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

386
386
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1065
1065
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

111
111

Meer sportnieuws