Lukaku dankt twee ploegmaats: "Hun passes waren uitstekend"

317 stemmen
Lukaku dankt twee ploegmaats:

Op zijn 50ste treffer bij de nationale ploeg is het nog minstens een maandje wachten, maar Romelu Lukaku deed maandag toch weer de netten trillen. Tegen Schotland stond hij al na negen minuten op het scorebord. En in de tweede helft bekroonde de spits van Internazionale zijn partij met ook nog eens een assist.


Een geslaagde avond dus voor de bonkige aanvaller. Achteraf was hij twee ploegmaats dankbaar voor hun assistentie bij de eerste treffer. "Vooral de passes van Dries Mertens en Kevin De Bruyne waren uitstekend. Ik moest gewoon vijftig meter 'volle bak' sprinten. We hebben getoond dat we nog steeds één van de beste counterploegen ter wereld zijn. Ik was ook blij dat ik Kevin een assist terug kon geven. Al was de afwerking moeilijker dan mijn pass", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Lukaku had de kaap van de 50 doelpunten zelfs al kunnen ronden indien hij vrijdag was gestart tegen San Marino. Bondscoach Roberto Martinez hield hem toen echter een hele wedstrijd op de bank. "Ik begreep zijn standpunt dat ik momenteel zoveel mogelijk moet trainen. Bij Manchester United heb ik geen voorbereiding gehad, met Inter werkte ik amper twaalf dagen intensief. Ik heb deze trainingsdagen kunnen gebruiken om fysiek nog sterker te worden."

LEES OOK: Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

Lukaku is de beste Belgische spits ooit ...

Meest recent

'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

9
9
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

141
141
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

150
150
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

237
237
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

100
100
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

370
370
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

191
191
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

672
672
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

278
278
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

513
513
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

353
353
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

130
130
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

608
608
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

257
257
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

178
178
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

142
142
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

549
549
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

81
81
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

255
255
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

249
249
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

113
113
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

166
166
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

30
30

Meer sportnieuws