Rode Duivels vegen Schotland van de mat onder impuls van geniale De Bruyne

320 stemmen
Rode Duivels vegen Schotland van de mat onder impuls van geniale De Bruyne

Vanavond namen de Rode Duivels het in hun zesde duel van de Europese Kwalificatieronde op tegen Schotland. In Glasgow werd makkelijk gewonnen met 0-4. Kevin De Bruyne was dé grote uitblinker bij de Rode Duivels. 


Schotland startte de wedstrijd hevig en de Belgen werden in de beginfase weggedrukt door de manschappen van Steve Clarke. De kleine prikjes vormden echter weinig gevaar en buiten een schotje van Snodgrass kwam Courtois niet in de problemen. Lang duurde de pressing van de Schotten echter niet. Na een vrije trap van Snodgrass counterden de Rode Duivels uitstekend. Dries Mertens gaf de bal perfect mee met Kevin De Bruyne, en die gaf de 0-1 op een presenteerblaadje aan Romelu Lukaku. Big Rom werkte beheerst af met links en gaf de Belgen al snel een verrassende voorsprong. 

Schotland leek niet aangeslagen door de vroege treffer van Romelu Lukaku en ging voort op zijn elan. Echte kansen werden niet gecreëerd, en dan gelden opnieuw de ongeschreven voetbalwetten. België versierde twee hoekschoppen na elkaar, en na een uitstekende voorzet van (alweer) Kevin De Bruyne kon Vermaelen van dichtbij de voorsprong verdubbelen voor de Rode Duivels. 

De Schotse hoop zakte nu stilaan in elkaar, en de Rode Duivels stevenden nu al af op een makkelijke winst. Na een halfuur mochten de boeken echter volledig dicht voor Steve Clarke en co. De Bruyne schilderde een hoekschop perfect op het hoofd van Toby Alderweireld, waardoor de Belgen mochten rusten bij een knappe 0-3 stand. 


De volledig overbodige tweede helft werd op dezelfde wijze aangevangen door de Schotten als de eerste. Opnieuw hoge druk en harde duels, maar alweer zonder veel gevaar. Een schot(je) van McTominay en een vrije trap van Snodgrass was het enige wat de gedreven Schotten lieten zien in het begin van de tweede helft. 

Het was wachten tot minuut 70' vooraleer de Belgen opnieuw een goede aanval in elkaar knutselden. Mertens legde de bal knap klaar voor matchwinnaar Kevin De Bruyne, maar de City-middenvelder knalde de bal naast. Iets later belandde een hoekschop van Kevin De Bruyne opnieuw op het hoofd van Alderweireld, maar zijn kopbal was net iets te zacht. 

In het slotkwartier probeerden de Schotten nog enkele keren te milderen, maar elke poging bleek tevergeefs. Op een zeldzame counter van de Rode Duivels was Lukaku deze keer de aangever voor De Bruyne, die zonder twijfelen de bal in de verste hoek plaatste. De zware 0-4 eindstand stond bij deze op het bord. Enkele minuten voor het einde maakten zowel Yari Verschaeren als Benito Raman hun debuut nog voor de Rode Duivels. De RSCA-youngster liet zich direct zien met een knap schot van buiten de zestien, maar Marshall redde goed. Veel gebeurde er daarna echter niet meer, en de wedstrijd stevende af op een knappe 0-4 overwinning voor de Belgen. 

De Rode Duivels zijn op deze manier zo goed als zeker van een plaats op het komend Europees Kampioenschap. Met een knappe 18 op 18 zijn ze resoluut leider in Groep I. 

Wedstrijdverloop:

- 9' Romelu Lukaku (0-1)
- 24' Thomas Vermaelen (0-2)
- 32' Toby Alderweireld (0-3)
- 81' Kevin De Bruyne (0-4)

LEES OOK: Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

Goede wedstrijd van de Rode Duivels?

Meest recent

Mist hij een WK-match of niet? Dit is het plan met Doku

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

0
0
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

16
16
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

33
33
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

63
63
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

228
228
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

121
121
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

105
105
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

71
71
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

136
136
'Anderlecht gaat voor stunttransfer bij Manchester United'

RSC Anderlecht speurt wereldwijd rond naar versterking. Ze kijken rond naar ervaren jongens, maar ...

220
220
Tielemans laat fans nu al dromen: "Op alles voorbereid"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK met een partij tegen Egypte. Youri Tielemans start uiteraard ...

48
48
Leegloop Antwerp: ervaren pion plots naar Saudi-Arabie

De leegloop bij Royal Antwerp FC houdt aan. De Antwerpse club ziet nog een speler de club verlaten. ...

202
202
Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

436
436
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

1075
1075
Eén groot vraagteken blijft Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

46
46
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

167
167
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

243
243
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

151
151
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

124
124
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

349
349
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

620
620
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

206
206
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

791
791
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

905
905

Meer sportnieuws