Rode Duivels vegen Schotland van de mat onder impuls van geniale De Bruyne

door
Rode Duivels vegen Schotland van de mat onder impuls van geniale De Bruyne

Vanavond namen de Rode Duivels het in hun zesde duel van de Europese Kwalificatieronde op tegen Schotland. In Glasgow werd makkelijk gewonnen met 0-4. Kevin De Bruyne was dé grote uitblinker bij de Rode Duivels. 


Schotland startte de wedstrijd hevig en de Belgen werden in de beginfase weggedrukt door de manschappen van Steve Clarke. De kleine prikjes vormden echter weinig gevaar en buiten een schotje van Snodgrass kwam Courtois niet in de problemen. Lang duurde de pressing van de Schotten echter niet. Na een vrije trap van Snodgrass counterden de Rode Duivels uitstekend. Dries Mertens gaf de bal perfect mee met Kevin De Bruyne, en die gaf de 0-1 op een presenteerblaadje aan Romelu Lukaku. Big Rom werkte beheerst af met links en gaf de Belgen al snel een verrassende voorsprong. 

Schotland leek niet aangeslagen door de vroege treffer van Romelu Lukaku en ging voort op zijn elan. Echte kansen werden niet gecreëerd, en dan gelden opnieuw de ongeschreven voetbalwetten. België versierde twee hoekschoppen na elkaar, en na een uitstekende voorzet van (alweer) Kevin De Bruyne kon Vermaelen van dichtbij de voorsprong verdubbelen voor de Rode Duivels. 

De Schotse hoop zakte nu stilaan in elkaar, en de Rode Duivels stevenden nu al af op een makkelijke winst. Na een halfuur mochten de boeken echter volledig dicht voor Steve Clarke en co. De Bruyne schilderde een hoekschop perfect op het hoofd van Toby Alderweireld, waardoor de Belgen mochten rusten bij een knappe 0-3 stand. 


De volledig overbodige tweede helft werd op dezelfde wijze aangevangen door de Schotten als de eerste. Opnieuw hoge druk en harde duels, maar alweer zonder veel gevaar. Een schot(je) van McTominay en een vrije trap van Snodgrass was het enige wat de gedreven Schotten lieten zien in het begin van de tweede helft. 

Het was wachten tot minuut 70' vooraleer de Belgen opnieuw een goede aanval in elkaar knutselden. Mertens legde de bal knap klaar voor matchwinnaar Kevin De Bruyne, maar de City-middenvelder knalde de bal naast. Iets later belandde een hoekschop van Kevin De Bruyne opnieuw op het hoofd van Alderweireld, maar zijn kopbal was net iets te zacht. 

In het slotkwartier probeerden de Schotten nog enkele keren te milderen, maar elke poging bleek tevergeefs. Op een zeldzame counter van de Rode Duivels was Lukaku deze keer de aangever voor De Bruyne, die zonder twijfelen de bal in de verste hoek plaatste. De zware 0-4 eindstand stond bij deze op het bord. Enkele minuten voor het einde maakten zowel Yari Verschaeren als Benito Raman hun debuut nog voor de Rode Duivels. De RSCA-youngster liet zich direct zien met een knap schot van buiten de zestien, maar Marshall redde goed. Veel gebeurde er daarna echter niet meer, en de wedstrijd stevende af op een knappe 0-4 overwinning voor de Belgen. 

De Rode Duivels zijn op deze manier zo goed als zeker van een plaats op het komend Europees Kampioenschap. Met een knappe 18 op 18 zijn ze resoluut leider in Groep I. 

Wedstrijdverloop:

- 9' Romelu Lukaku (0-1)
- 24' Thomas Vermaelen (0-2)
- 32' Toby Alderweireld (0-3)
- 81' Kevin De Bruyne (0-4)

LEES OOK: Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Goede wedstrijd van de Rode Duivels?

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

38
38
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

90
90
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

41
41
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

85
85
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

29
29
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

248
248
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

178
178
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

227
227
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

262
262
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

32
32
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

166
166
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

342
342
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

210
210
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

56
56
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

66
66
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

158
158
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

154
154
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

416
416
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

69
69
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

152
152
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

46
46
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

129
129
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

170
170
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

297
297

Meer sportnieuws