Rode Duivels vegen Schotland van de mat onder impuls van geniale De Bruyne

320 stemmen
Rode Duivels vegen Schotland van de mat onder impuls van geniale De Bruyne

Vanavond namen de Rode Duivels het in hun zesde duel van de Europese Kwalificatieronde op tegen Schotland. In Glasgow werd makkelijk gewonnen met 0-4. Kevin De Bruyne was dé grote uitblinker bij de Rode Duivels. 


Schotland startte de wedstrijd hevig en de Belgen werden in de beginfase weggedrukt door de manschappen van Steve Clarke. De kleine prikjes vormden echter weinig gevaar en buiten een schotje van Snodgrass kwam Courtois niet in de problemen. Lang duurde de pressing van de Schotten echter niet. Na een vrije trap van Snodgrass counterden de Rode Duivels uitstekend. Dries Mertens gaf de bal perfect mee met Kevin De Bruyne, en die gaf de 0-1 op een presenteerblaadje aan Romelu Lukaku. Big Rom werkte beheerst af met links en gaf de Belgen al snel een verrassende voorsprong. 

Schotland leek niet aangeslagen door de vroege treffer van Romelu Lukaku en ging voort op zijn elan. Echte kansen werden niet gecreëerd, en dan gelden opnieuw de ongeschreven voetbalwetten. België versierde twee hoekschoppen na elkaar, en na een uitstekende voorzet van (alweer) Kevin De Bruyne kon Vermaelen van dichtbij de voorsprong verdubbelen voor de Rode Duivels. 

De Schotse hoop zakte nu stilaan in elkaar, en de Rode Duivels stevenden nu al af op een makkelijke winst. Na een halfuur mochten de boeken echter volledig dicht voor Steve Clarke en co. De Bruyne schilderde een hoekschop perfect op het hoofd van Toby Alderweireld, waardoor de Belgen mochten rusten bij een knappe 0-3 stand. 


De volledig overbodige tweede helft werd op dezelfde wijze aangevangen door de Schotten als de eerste. Opnieuw hoge druk en harde duels, maar alweer zonder veel gevaar. Een schot(je) van McTominay en een vrije trap van Snodgrass was het enige wat de gedreven Schotten lieten zien in het begin van de tweede helft. 

Het was wachten tot minuut 70' vooraleer de Belgen opnieuw een goede aanval in elkaar knutselden. Mertens legde de bal knap klaar voor matchwinnaar Kevin De Bruyne, maar de City-middenvelder knalde de bal naast. Iets later belandde een hoekschop van Kevin De Bruyne opnieuw op het hoofd van Alderweireld, maar zijn kopbal was net iets te zacht. 

In het slotkwartier probeerden de Schotten nog enkele keren te milderen, maar elke poging bleek tevergeefs. Op een zeldzame counter van de Rode Duivels was Lukaku deze keer de aangever voor De Bruyne, die zonder twijfelen de bal in de verste hoek plaatste. De zware 0-4 eindstand stond bij deze op het bord. Enkele minuten voor het einde maakten zowel Yari Verschaeren als Benito Raman hun debuut nog voor de Rode Duivels. De RSCA-youngster liet zich direct zien met een knap schot van buiten de zestien, maar Marshall redde goed. Veel gebeurde er daarna echter niet meer, en de wedstrijd stevende af op een knappe 0-4 overwinning voor de Belgen. 

De Rode Duivels zijn op deze manier zo goed als zeker van een plaats op het komend Europees Kampioenschap. Met een knappe 18 op 18 zijn ze resoluut leider in Groep I. 

Wedstrijdverloop:

- 9' Romelu Lukaku (0-1)
- 24' Thomas Vermaelen (0-2)
- 32' Toby Alderweireld (0-3)
- 81' Kevin De Bruyne (0-4)

LEES OOK: Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Goede wedstrijd van de Rode Duivels?

Meest recent

Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

70
70
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

15
15
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

8
8
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

14
14
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

74
74
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

164
164
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

160
160
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

596
596
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

466
466
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

345
345
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

208
208
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

237
237
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

93
93
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

61
61
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

226
226
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

90
90
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

73
73
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

409
409
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

208
208
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

241
241
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

482
482
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

118
118
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

265
265
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

84
84
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

452
452

Meer sportnieuws