EK 2020: Blamage in Griekenland, record in Spanje & penalty's in Finland

door
EK 2020: Blamage in Griekenland, record in Spanje & penalty's in Finland

Geen absolute topaffiches op zondagavond tijdens dit interlandweekend, maar toch een heleboel interessante matchen om volgen. Een klein overzicht van de actie op de Europese velden.


Het belangrijkste treffen van de avond stond in groep J op het programma, waar leider Italië op bezoek ging bij eerste achtervolger Finland. De Finnen, met Genk-linksback Jere Uronen in de basis, kwamen na een uur op achterstand via Ciro Immobile maar sloegen terug via de stilaan onvermijdbare Teemu Pukki. De Premier League-sensatie zette koel een strafschop om, nog geen tien minuten later deed Jorginho aan de overkant echter hetzelfde.

1-2 voor het nog steeds foutloze Italië dus, dat het EK bijna niet meer kan mislopen. In dezelfde poule is het voor Griekenland dan weer stilaan over en uit. De Europese kampioen van 2004 droop met het schaamrood op de wangen af na een 1-1 gelijkspel tegen het nietige Liechtenstein en blijft zo achter met een schamele vijf op achttien, zeven punten minder dan Finland.



In groep F stond alles vooral in het teken van Sergio Ramos, die cap nummer 167 verzamelde en zich zo naast Iker Casillas schaarde als Spaans recordinternational. Tegen de Faeröer Eilanden werd dat uiteraard ook gevierd met een gemakkelijke 4-0 overwinning, spitsen Rodrigo (Valencia) en Paco Alcacer (Borussia Dortmund) zorgden met elk twee stuks voor de doelpunten. Ramos kreeg een gele kaart en werd na 84 minuten onder luid applaus vervangen.

In de andere wedstrijd in de poule kregen we dan weer een 'Belgisch' onderonsje voorgeschoteld. Genk-middenvelder Sander Berge reisde met Noorwegen af naar Zweden, waar AA Gent-rechtsachter Mikael Lustig eveneens in de basis begon. Het billijke gelijkspel tussen de twee Scandinavische landen zorgt ervoor dat Zweden de eerste achtervolger blijft van het autoritaire Spanje, al volgen Roemenië en Noorwegen wel op de voet in de spannende groep.

Alle uitslagen van zondagavond:
Zweden 1:1 Noorwegen
Spanje 4:0 Faeröer Eilanden
Finland 1:2 Italië
Griekenland 1:1 Liechtenstein

Wie maakt volgens u de beste kans om het EK 2020 te winnen?

Meest recent

De Bruyne op voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

7
7
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilt na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

88
88
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

119
119
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

107
107
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

130
130
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

116
116
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

35
35
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

52
52
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

41
41
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

135
135
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

95
95
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

27
27
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

195
195
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

233
233
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

57
57
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

132
132
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

414
414
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

63
63
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

335
335
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

241
241
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

94
94
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

40
40
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

96
96
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

220
220
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

112
112

Meer sportnieuws