Vandenbempt: "Martinez raakt kant noch wal"

door
Vandenbempt:

Consternatie alom in de Belgische media toen de basiself van de Rode Duivels tegen San Marino werd vrijgegeven. Roberto Martinez ging namelijk duchtig aan het experimenteren, in tegenstelling tot wat hij vooraf had verkondigd.


De bondscoach begon zijn persbabbel in Schotland dan ook met een kleine mededeling voor de pers, waarin hij zei dat het niet zijn bedoeling was om misleidende informatie te verschaffen. Een initiatief dat bij Peter Vandenbempt de wenkbrauwen deed fronsen. "Martinez had er dan toch lucht van gekregen dat er een grote onvrede was ontstaan bij de Belgische journalisten over de informatie die hij daags voor de match in San Marino had gegeven", vertelt de analist bij Sporza. "'Neen', zei hij toen. 'Ik ga geen dingen uitproberen. Het zijn wedstrijden met inzet. Ik zal mijn sterkste ploeg opstellen.' Maar ineens had hij drie of vier experimenten in huis."

"Hij begon vandaag met een verklaring dat het helemaal niet de bedoeling was om de pers te misleiden. Dat hij altijd zo open als mogelijk is geweest. Dat hij natuurlijk nooit de ploeg zal vrijgeven en hij het recht heeft om spelers aan het werk te zien, maar dat het in principe nooit de bedoeling is om verkeerde informatie te geven", gaat Vandenbempt verder. "Ik begrijp die uitleg eerlijk gezegd niet. Het ging er niet over dat hij de ploeg moet geven, of dat hij 23 spelers moet selecteren voor het EK. De bottom line was dat hij gezegd had dat hij helemaal niet ging experimenteren en dan doet hij het toch. Met andere woorden: hij geeft andere informatie. Die verklaring die hij aan het begin gaf raakte dus kant noch wal, als je het mij vraagt."

LEES OOK: Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Heeft Vandenbempt hier gelijk?

Meest recent

'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

53
53
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

120
120
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

58
58
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

163
163
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

162
162
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

179
179
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

195
195
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

386
386
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

128
128
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

100
100
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

55
55
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

50
50
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

30
30
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

153
153
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

108
108
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

57
57
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

87
87
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

384
384
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

133
133
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

559
559
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

612
612
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

86
86
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

396
396
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

257
257
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

324
324

Meer sportnieuws