Vandenbempt: "Martinez raakt kant noch wal"

door
Vandenbempt:

Consternatie alom in de Belgische media toen de basiself van de Rode Duivels tegen San Marino werd vrijgegeven. Roberto Martinez ging namelijk duchtig aan het experimenteren, in tegenstelling tot wat hij vooraf had verkondigd.


De bondscoach begon zijn persbabbel in Schotland dan ook met een kleine mededeling voor de pers, waarin hij zei dat het niet zijn bedoeling was om misleidende informatie te verschaffen. Een initiatief dat bij Peter Vandenbempt de wenkbrauwen deed fronsen. "Martinez had er dan toch lucht van gekregen dat er een grote onvrede was ontstaan bij de Belgische journalisten over de informatie die hij daags voor de match in San Marino had gegeven", vertelt de analist bij Sporza. "'Neen', zei hij toen. 'Ik ga geen dingen uitproberen. Het zijn wedstrijden met inzet. Ik zal mijn sterkste ploeg opstellen.' Maar ineens had hij drie of vier experimenten in huis."

"Hij begon vandaag met een verklaring dat het helemaal niet de bedoeling was om de pers te misleiden. Dat hij altijd zo open als mogelijk is geweest. Dat hij natuurlijk nooit de ploeg zal vrijgeven en hij het recht heeft om spelers aan het werk te zien, maar dat het in principe nooit de bedoeling is om verkeerde informatie te geven", gaat Vandenbempt verder. "Ik begrijp die uitleg eerlijk gezegd niet. Het ging er niet over dat hij de ploeg moet geven, of dat hij 23 spelers moet selecteren voor het EK. De bottom line was dat hij gezegd had dat hij helemaal niet ging experimenteren en dan doet hij het toch. Met andere woorden: hij geeft andere informatie. Die verklaring die hij aan het begin gaf raakte dus kant noch wal, als je het mij vraagt."

LEES OOK: Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Heeft Vandenbempt hier gelijk?

Meest recent

'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

10
10
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

34
34
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

137
137
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

951
951
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

67
67
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

141
141
Spaanse pers ziet tal van uitblinkers bij Club Brugge

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van in het Jan Breydelstadion. Ze speelden ...

244
244
'Anderlecht krijgt gigantische opdoffer te verwerken'

RSC Anderlecht is op zoek naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi. De Brusselaars hebben ...

208
208
Leko baalt: Club met grote tegenvaller naar Madrid

Club Brugge speelde 3-3 tegen Atlético Madrid. Dat was al bij al een correct resultaat in het ...

165
165
Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

276
276
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

397
397
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

63
63
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

273
273
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

440
440
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

606
606
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

287
287
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

64
64
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

190
190
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

23
23
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

135
135
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1394
1394
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

100
100
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

654
654
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

62
62
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

137
137

Meer sportnieuws