Vandenbempt: "Martinez raakt kant noch wal"

451 stemmen
Vandenbempt:

Consternatie alom in de Belgische media toen de basiself van de Rode Duivels tegen San Marino werd vrijgegeven. Roberto Martinez ging namelijk duchtig aan het experimenteren, in tegenstelling tot wat hij vooraf had verkondigd.


De bondscoach begon zijn persbabbel in Schotland dan ook met een kleine mededeling voor de pers, waarin hij zei dat het niet zijn bedoeling was om misleidende informatie te verschaffen. Een initiatief dat bij Peter Vandenbempt de wenkbrauwen deed fronsen. "Martinez had er dan toch lucht van gekregen dat er een grote onvrede was ontstaan bij de Belgische journalisten over de informatie die hij daags voor de match in San Marino had gegeven", vertelt de analist bij Sporza. "'Neen', zei hij toen. 'Ik ga geen dingen uitproberen. Het zijn wedstrijden met inzet. Ik zal mijn sterkste ploeg opstellen.' Maar ineens had hij drie of vier experimenten in huis."

"Hij begon vandaag met een verklaring dat het helemaal niet de bedoeling was om de pers te misleiden. Dat hij altijd zo open als mogelijk is geweest. Dat hij natuurlijk nooit de ploeg zal vrijgeven en hij het recht heeft om spelers aan het werk te zien, maar dat het in principe nooit de bedoeling is om verkeerde informatie te geven", gaat Vandenbempt verder. "Ik begrijp die uitleg eerlijk gezegd niet. Het ging er niet over dat hij de ploeg moet geven, of dat hij 23 spelers moet selecteren voor het EK. De bottom line was dat hij gezegd had dat hij helemaal niet ging experimenteren en dan doet hij het toch. Met andere woorden: hij geeft andere informatie. Die verklaring die hij aan het begin gaf raakte dus kant noch wal, als je het mij vraagt."

LEES OOK: WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Heeft Vandenbempt hier gelijk?

Meest recent

Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

19
19
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

69
69
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

25
25
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

137
137
Kookpunt Anderlecht bereikt: harde kern kondigt actie aan

Na de verloren bekerfinale zal RSC Anderlecht het seizoen andermaal met lege handen afsluiten. Voor ...

260
260
Taravel gooit voorlinie overhoop, één wissel bij KV Mechelen

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een interessant duel op het programma binnen de strijd ...

46
46
WK-selectie Duivels: Garcia laat ideale 'doublure Doku' vallen

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

454
454
TU: 'Trainersbommen Chelsea en Antwerp, tweetal wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

262
262
Cuypers reageert op niet-selectie WK: MLS trekt grote ogen

Hugo Cuypers werd niet geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia voor het WK in de Verenigde Staten, ...

211
211
Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

169
169
Chelsea stunt met Xabi Alonso: erg straffe ambities onthuld

Chelsea heeft een vervanger gevonden voor Enzo Maresca. De Londense club stelde op de officiële ...

56
56
Antwerp ontslaat Oosting per direct: vervanger al bekend

Royal Antwerp FC zit in desastreuze vorm. The Great Old is volledig uitgeteld in de Europe ...

367
367
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

19
19
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

187
187
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

86
86
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

972
972
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

760
760
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

275
275
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

41
41
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

415
415
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

399
399
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

568
568
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

403
403
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

445
445
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

57
57

Meer sportnieuws