Vandenbempt: "Martinez raakt kant noch wal"

door
Vandenbempt:

Consternatie alom in de Belgische media toen de basiself van de Rode Duivels tegen San Marino werd vrijgegeven. Roberto Martinez ging namelijk duchtig aan het experimenteren, in tegenstelling tot wat hij vooraf had verkondigd.


De bondscoach begon zijn persbabbel in Schotland dan ook met een kleine mededeling voor de pers, waarin hij zei dat het niet zijn bedoeling was om misleidende informatie te verschaffen. Een initiatief dat bij Peter Vandenbempt de wenkbrauwen deed fronsen. "Martinez had er dan toch lucht van gekregen dat er een grote onvrede was ontstaan bij de Belgische journalisten over de informatie die hij daags voor de match in San Marino had gegeven", vertelt de analist bij Sporza. "'Neen', zei hij toen. 'Ik ga geen dingen uitproberen. Het zijn wedstrijden met inzet. Ik zal mijn sterkste ploeg opstellen.' Maar ineens had hij drie of vier experimenten in huis."

"Hij begon vandaag met een verklaring dat het helemaal niet de bedoeling was om de pers te misleiden. Dat hij altijd zo open als mogelijk is geweest. Dat hij natuurlijk nooit de ploeg zal vrijgeven en hij het recht heeft om spelers aan het werk te zien, maar dat het in principe nooit de bedoeling is om verkeerde informatie te geven", gaat Vandenbempt verder. "Ik begrijp die uitleg eerlijk gezegd niet. Het ging er niet over dat hij de ploeg moet geven, of dat hij 23 spelers moet selecteren voor het EK. De bottom line was dat hij gezegd had dat hij helemaal niet ging experimenteren en dan doet hij het toch. Met andere woorden: hij geeft andere informatie. Die verklaring die hij aan het begin gaf raakte dus kant noch wal, als je het mij vraagt."

LEES OOK: 'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Heeft Vandenbempt hier gelijk?

Meest recent

'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

13
13
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

20
20
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

29
29
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

36
36
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

336
336
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

37
37
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

57
57
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

206
206
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

126
126
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

45
45
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

155
155
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

158
158
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

196
196
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1231
1231
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

84
84
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

269
269
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

323
323
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

226
226
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

360
360
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

82
82
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

198
198
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

107
107
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

642
642
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

410
410

Meer sportnieuws