Schotland geen partij voor België? "Hebben op EK niks te zoeken"

door
Schotland geen partij voor België?

Schotland verloor met 1-2 van Rusland en België is duidelijk de grote favoriet voor deze partij, ondanks de povere prestatie tegen San Marino. Volgens Stef Wijnants mogen de Schotten geen probleem vormen voor de Belgen. Vorig jaar wonnen de Rode Duivels er in een oefeninterland nog met 0-4.


"Schotland opende en eindigde de wedstrijd meer dan behoorlijk maar de 75 minuten ertussen waren niet van internationaal topniveau. Deze Schotse ploeg heeft zelfs in een toernooi met 24 landen niets te zoeken. Als de Rode Duivels wat meer animo tonen dan in San Marino zal de Tartan Army hen niet veel in de weg kunnen leggen", zegt hij aan Sporza.

De fans geloven ook niet heel erg in hun team. "De Schotse voetballiefhebber weet al langer dat hij van de nationale ploeg geen academisch voetbal te zien krijgt, maar als er geen groot geloof is, loopt het ook geen storm voor tickets. Hampden Park in Glasgow was slechts voor tweederde gevuld voor deze toch niet onbelangrijke kwalificatiematch tegen Rusland.

LEES OOK: Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Makkie voor de Rode Duivels?

Meest recent

DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

65
65
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

145
145
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

37
37
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

260
260
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

78
78
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

89
89
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

48
48
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

575
575
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

62
62
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

398
398
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

529
529
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

329
329
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

552
552
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

262
262
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

375
375
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1070
1070
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

443
443
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

493
493
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

131
131
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

244
244
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

364
364
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

451
451
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

58
58
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

567
567

Meer sportnieuws