Portugal wint na prangend slot in Servië, vlotte zege voor Frankrijk

173 stemmen
Portugal wint na prangend slot in Servië, vlotte zege voor Frankrijk

Zaterdagavond werden nog drie kwalificatiematchen voor het EK afgewerkt. Met Portugal en Frankrijk kwamen daarin twee kampioenen in actie en allebei deden ze wat ze moesten doen: winnen. De titelverdediger in de Nations League won na een prangend slot met 2-4 in Servië, terwijl de wereldkampioen geen kind had aan Albanië en met 4-1 won.


Portugal leek aanvankelijk op weg naar een makkelijke zege in Belgrado, want na goals van Carvalho en Guedes kwam het 0-2 voor. Milenkovic bracht met een rake kopbal de spanning echter terug, tot Cristiano Ronaldo tien minuten voor tijd de boeken dicht leek te doen. De Serviërs kwamen echter nogmaals terug met een knal van Aleksandar Mitrovic, maar uiteindelijk maakte Bernardo Silva toch de klus af voor de Portugezen.

Frankrijk had dan weer helemaal geen moeite met Albanië. Nadat de match enkele minuten later van start was gegaan door geklungel met het volkslied, klungelden Les Bleus op het veld niet. Coman opende vroeg de score en Giroud verdubbelde nog voor rust. Het had halfweg zelfs al 3-0 moeten staan, maar Griezmann knalde een penalty op de lat. Na rust diepten de Fransen de score echter gewoon verder uit met goals van opnieuw Coman en debutant Ikoné. In de slotminuut kon Cikalleshi vanop de stip de eer nog redden.

In de laatste match wist Turkije maar op het nippertje een blamage te vermijden. Tegen Andorra bleef het bijzonder lang op 0-0 steken, maar in de 89ste minuut bevrijdde Ozan Tufan de Turken alsnog. Sinan Bolat bleef overigens de hele match op de bank.

LEES OOK: Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Kan Frankrijk volgend jaar ook Europees kampioen worden?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

13
13
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

42
42
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

29
29
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

141
141
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

93
93
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

181
181
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

98
98
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

128
128
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

102
102
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

776
776
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1065
1065
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

73
73
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

526
526
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

163
163
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

288
288
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

629
629
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

163
163
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

152
152
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

353
353
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

214
214
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

223
223
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

256
256
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

791
791
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

514
514

Meer sportnieuws