Portugal wint na prangend slot in Servië, vlotte zege voor Frankrijk

door
Portugal wint na prangend slot in Servië, vlotte zege voor Frankrijk

Zaterdagavond werden nog drie kwalificatiematchen voor het EK afgewerkt. Met Portugal en Frankrijk kwamen daarin twee kampioenen in actie en allebei deden ze wat ze moesten doen: winnen. De titelverdediger in de Nations League won na een prangend slot met 2-4 in Servië, terwijl de wereldkampioen geen kind had aan Albanië en met 4-1 won.


Portugal leek aanvankelijk op weg naar een makkelijke zege in Belgrado, want na goals van Carvalho en Guedes kwam het 0-2 voor. Milenkovic bracht met een rake kopbal de spanning echter terug, tot Cristiano Ronaldo tien minuten voor tijd de boeken dicht leek te doen. De Serviërs kwamen echter nogmaals terug met een knal van Aleksandar Mitrovic, maar uiteindelijk maakte Bernardo Silva toch de klus af voor de Portugezen.

Frankrijk had dan weer helemaal geen moeite met Albanië. Nadat de match enkele minuten later van start was gegaan door geklungel met het volkslied, klungelden Les Bleus op het veld niet. Coman opende vroeg de score en Giroud verdubbelde nog voor rust. Het had halfweg zelfs al 3-0 moeten staan, maar Griezmann knalde een penalty op de lat. Na rust diepten de Fransen de score echter gewoon verder uit met goals van opnieuw Coman en debutant Ikoné. In de slotminuut kon Cikalleshi vanop de stip de eer nog redden.

In de laatste match wist Turkije maar op het nippertje een blamage te vermijden. Tegen Andorra bleef het bijzonder lang op 0-0 steken, maar in de 89ste minuut bevrijdde Ozan Tufan de Turken alsnog. Sinan Bolat bleef overigens de hele match op de bank.

LEES OOK: Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

Kan Frankrijk volgend jaar ook Europees kampioen worden?

Meest recent

'Kompany topkandidaat droomjob: Bayern krijgt riante som'

Bayern München zette afgelopen weekend een nieuwe stap richting de titel met een vlotte ...

10
10
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

8
8
"Hoe triest is dat?" - Anderlecht pijnlijk in zijn hemd gezet

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

51
51
Ongezien! De waanzinnige balans van Union sinds promotie

Union SG maakte zondagavond een duidelijke statement. Met een 1-3-overwinning op het veld van STVV ...

67
67
Brede glimlach Garcia: enorme WK-meevaller voor België

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

86
86
Anderlecht-drama: analisten vellen vernietigend verdict

Na de goede resultaten van de voorbije weken, heerste opnieuw positivisme rond RSC Anderlecht. Maar ...

284
284
Club-fans scanderen opvallende naam, Mechele vol lof

Club Brugge kan met een gerust gemoed toewerken naar de start van de Champions' Play-Offs. Op de ...

247
247
Met domper naar Duivels: Godts hard aangepakt na Klassieker

Mika Godts mag zich deze week voor de eerste keer bij de Rode Duivels melden. Maar de flankaanvaller ...

68
68
Chelsea zorgt voor nieuwe wending in Duivels-soap Lavia

De Rode Duivels trekken deze week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp en twee ...

123
123
Hayen krijgt klappen: pijnlijke conclusie na ondergang Genk

Het is KRC Genk dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Offs. Even zag het ...

282
282
Bayern legt bom onder Kompany: beslissing met grote gevolgen

Vincent Kompany ziet Bayern winnen, maar achter de schermen groeit de spanning. De keeperskwestie, ...

114
114
Club Brugge in titelmodus: geste waarschuwing voor Union

Club Brugge heeft de reguliere competitie op fraaie wijze afgesloten. Zelfs zonder de geblesseerde ...

266
266
Enorme euforie bij Gent: actie De Mil maakt kleedkamer gek

Even werd het nog bibberen, maar AA Gent heeft zich zondag dan toch geplaatst voor de Champions' ...

172
172
Anderlecht keihard uitgefloten: schlemiel krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zich zondagavond geplaatst voor de Champions' Play-Offs. Maar daarmee is ook al ...

702
702
Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

171
171
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

151
151
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

55
55
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

126
126
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

354
354
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

455
455
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

285
285
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

282
282
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

304
304
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

585
585
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

120
120

Meer sportnieuws