Portugal wint na prangend slot in Servië, vlotte zege voor Frankrijk

door
Portugal wint na prangend slot in Servië, vlotte zege voor Frankrijk

Zaterdagavond werden nog drie kwalificatiematchen voor het EK afgewerkt. Met Portugal en Frankrijk kwamen daarin twee kampioenen in actie en allebei deden ze wat ze moesten doen: winnen. De titelverdediger in de Nations League won na een prangend slot met 2-4 in Servië, terwijl de wereldkampioen geen kind had aan Albanië en met 4-1 won.


Portugal leek aanvankelijk op weg naar een makkelijke zege in Belgrado, want na goals van Carvalho en Guedes kwam het 0-2 voor. Milenkovic bracht met een rake kopbal de spanning echter terug, tot Cristiano Ronaldo tien minuten voor tijd de boeken dicht leek te doen. De Serviërs kwamen echter nogmaals terug met een knal van Aleksandar Mitrovic, maar uiteindelijk maakte Bernardo Silva toch de klus af voor de Portugezen.

Frankrijk had dan weer helemaal geen moeite met Albanië. Nadat de match enkele minuten later van start was gegaan door geklungel met het volkslied, klungelden Les Bleus op het veld niet. Coman opende vroeg de score en Giroud verdubbelde nog voor rust. Het had halfweg zelfs al 3-0 moeten staan, maar Griezmann knalde een penalty op de lat. Na rust diepten de Fransen de score echter gewoon verder uit met goals van opnieuw Coman en debutant Ikoné. In de slotminuut kon Cikalleshi vanop de stip de eer nog redden.

In de laatste match wist Turkije maar op het nippertje een blamage te vermijden. Tegen Andorra bleef het bijzonder lang op 0-0 steken, maar in de 89ste minuut bevrijdde Ozan Tufan de Turken alsnog. Sinan Bolat bleef overigens de hele match op de bank.

LEES OOK: Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

Kan Frankrijk volgend jaar ook Europees kampioen worden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

33
33
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

25
25
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

0
0
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

264
264
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

187
187
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

70
70
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

39
39
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

66
66
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

230
230
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

90
90
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

112
112
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

252
252
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

137
137
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

531
531
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

499
499
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

490
490
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

229
229
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

421
421
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

349
349
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

226
226
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

1169
1169
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

85
85
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

34
34
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

114
114
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

45
45

Meer sportnieuws