Portugal wint na prangend slot in Servië, vlotte zege voor Frankrijk

door
Portugal wint na prangend slot in Servië, vlotte zege voor Frankrijk

Zaterdagavond werden nog drie kwalificatiematchen voor het EK afgewerkt. Met Portugal en Frankrijk kwamen daarin twee kampioenen in actie en allebei deden ze wat ze moesten doen: winnen. De titelverdediger in de Nations League won na een prangend slot met 2-4 in Servië, terwijl de wereldkampioen geen kind had aan Albanië en met 4-1 won.


Portugal leek aanvankelijk op weg naar een makkelijke zege in Belgrado, want na goals van Carvalho en Guedes kwam het 0-2 voor. Milenkovic bracht met een rake kopbal de spanning echter terug, tot Cristiano Ronaldo tien minuten voor tijd de boeken dicht leek te doen. De Serviërs kwamen echter nogmaals terug met een knal van Aleksandar Mitrovic, maar uiteindelijk maakte Bernardo Silva toch de klus af voor de Portugezen.

Frankrijk had dan weer helemaal geen moeite met Albanië. Nadat de match enkele minuten later van start was gegaan door geklungel met het volkslied, klungelden Les Bleus op het veld niet. Coman opende vroeg de score en Giroud verdubbelde nog voor rust. Het had halfweg zelfs al 3-0 moeten staan, maar Griezmann knalde een penalty op de lat. Na rust diepten de Fransen de score echter gewoon verder uit met goals van opnieuw Coman en debutant Ikoné. In de slotminuut kon Cikalleshi vanop de stip de eer nog redden.

In de laatste match wist Turkije maar op het nippertje een blamage te vermijden. Tegen Andorra bleef het bijzonder lang op 0-0 steken, maar in de 89ste minuut bevrijdde Ozan Tufan de Turken alsnog. Sinan Bolat bleef overigens de hele match op de bank.

LEES OOK: Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Kan Frankrijk volgend jaar ook Europees kampioen worden?

Meest recent

'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

160
160
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

105
105
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

140
140
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

69
69
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

322
322
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

137
137
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

50
50
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

62
62
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

66
66
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

117
117
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

297
297
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

225
225
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

365
365
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

58
58
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

398
398
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

110
110
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

177
177
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

175
175
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

89
89
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

130
130
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

312
312
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

1060
1060
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

414
414
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

301
301
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

826
826

Meer sportnieuws