Degryse: "Hij had al lang zijn kans moeten krijgen bij de Duivels"

door
Degryse:

Roberto Martinez heeft vrijdagavond geen goede beurt gemaakt als bondscoach van België. Hoewel hij op voorhand beweerde niet te gaan experimenteren, koos de Spanjaard tegen San Marino toch voor een onuitgegeven basisploeg. En als klap op de vuurpijl waren de wissels die hij doorvoerde, vooral in het aanvallende compartiment, geen succes.


Martinez koos vooraan voor de drietand Januzaj-Origi-Batshuayi, maar de aanvallers konden niet bepaald indruk maken tegen de lokale amateur-selectie. Die twee eersten gaven achteraf ook toe dat ze niet echt wisten hoe en waar ze moesten lopen. Nochtans had Martinez nog andere alternatieven achter de hand. Hans Vanaken bijvoorbeeld, speelde bij Club Brugge al meermaals in een vergelijkbaar systeem. Toch bleef de Gouden Schoen andermaal aan de bank gekluisterd.

En dat doet toch de wenkbrauwen fronsen bij analist Marc Degryse, die vindt dat de Limburger al lang had moeten spelen. "Ik had verwacht dat Vanaken zijn kans zou krijgen, in eerste instantie misschien wel om aan de wedstrijd te starten. Hij heeft meer combinatievermogen dan Januzaj en Origi, twee mannen met een individuele actie. Ik vind al langer dat Vanaken eens een kans had mogen krijgen. Dus ja, ik weet het niet", klonk het bij Q2.

LEES OOK: Vanaken-relletje bij Duivels: Garcia krijgt rekening gepresenteerd

Vanaken moet starten tegen Schotland ...

Meest recent

'Tijd tikt genadeloos: Union gooit trainersplan om'

Binnen een weekje trekt de Champions League zich weer op gang. Union SG maakt zich dan op voor een ...

0
0
Wales-België: Garcia voert cruciale wissels door in basiself

De Rode Duivels kunnen maandagavond een grote stap richting het WK-ticket zetten mits een zege op ...

27
27
Nainggolan haalt weer uit: "Zijn excuses aanvaard ik nooit"

Tegen Wales kunnen de Rode Duivels zich geen misstap veroorloven als ze de kwalificatie voor het WK ...

127
127
'DAZN komt met verbazende zet na JPL-problemen'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over DAZN in ons land. De streamingdienst won opnieuw de ...

152
152
Messi ziet in Belgisch talent 'Future of the Game'

Jarenlang hebben Lionel Messi en Cristiano Ronaldo het mondiale voetbal gedomineerd, maar hun ...

77
77
'AC Milan bezorgt Saelemaekers zeer mooie troost'

Vrijdag was Alexis Saelemaekers één van de verrassingen in de basiself van de Rode ...

52
52
Pijnlijke avond Grieken, Kroatië worstelt met voetbaldwerg

Zondagavond stonden er nog de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 op het programma. ...

54
54
Wilmots trekt harde conclusie: "Daar horen Duivels nu thuis"

De Rode Duivels moeten maandag vol aan de bak tegen Wales als ze niet nog willen bibberen om het WK ...

153
153
Defour geeft hint over terugkeer als trainer

De voorbije jaren stonden toch enkele veelbelovende Belgische trainers. Sébastien Pocognoli ...

68
68
'Verrassend gerucht: alsnog toptransfer Stroeykens'

Anderlecht heeft er een zeer woelige transferzomer opzitten. Ook in de wintermercato lijkt er nog ...

260
260
'Nieuwe klap Union: Pocognoli neemt twéé sleutelpionnen mee'

Het ging Union dit seizoen tot dusver voor de wind, want na tien speeldagen staat het aan de leiding ...

452
452
Garcia steekt zich niet weg: "Zit niet in ons DNA"

Morgen is het D-day voor de Rode Duivels. Ze moeten winnen van Wales, dan kan het WK België ...

39
39
Courtois ziet 'ongeziene weelde' bij Duivels: "Is mooi"

Thibaut Courtois start morgen uiteraard onder de lat bij de Rode Duivels. De doelman van Real Madrid ...

111
111
Garcia sneert naar media: "Mocht hem niet selecteren"

Rudi Garcia kreeg de volle laag na het 0-0-gelijkspel tegen Noord-Macedonië. De Belgen kregen ...

202
202
Nederland kan WK ruiken, sensatie in Faeröer

Vanavond stonden er al een aantal kwalificatiematchen voor het WK 2026 op het programma. Zo kwamen ...

130
130
Courtois voert de druk op: "Makkelijke matchen zijn voorbij"

Thibaut Courtois mocht vandaag de pers toespreken. Zo had hij al meer werk dan in zijn afgelopen ...

25
25
STVV pakt uit met historisch nieuws

STVV is een van de beter geleide clubs in de Jupiler Pro League. Financieel hebben ze er hun zaakjes ...

75
75
Wissels bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

De Rode Duivels vertoeven momenteel in Cardiff, waar ze maandagavond het belangrijke ...

215
215
Gigantische optater Union: Bayat torpedeert trainersplan

Union SG is druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer nu Sébastien Pocognoli is gevallen voor ...

209
209
Internationaal debuut Stankovic eindigt in pijnlijk ontslag

Aleksandar Stankovic zag zijn sterke start bij Club Brugge deze week beloond worden met zijn eerste ...

381
381
Kompany volgende bondscoach? Bellamy doet boekje open

De Rode Duivels staan maandagavond voor een cruciaal WK-kwalificatieduel op het veld van Wales. Bij ...

237
237
Vanheusden emotioneel na blessurehel: "Papa's grootste fan"

Voor Zinho Vanheusden is zijn leven voorlopig een onwaarschijnlijke emotionele rollercoaster ...

116
116
Bizarre keuze Garcia: "Is hij mee als hulptrainer?"

Rudi Garcia heeft niet zijn beste dagen als Belgisch bondscoach achter de rug. Tijdens het duel ...

191
191
Anderlecht, Gent, Union, ... ? 'Dit is de grootste rivaal van Club'

Club Brugge is veruit de meest succesvolle club van het voorbij decennium in het Belgische voetbal. ...

743
743
Spectaculaire terugkeer: Zidane zet zinnen op droomjob

Zinedine Zidane was bijzonder succesvol als hoofdcoach van Real Madrid. Sinds zijn vertrek bij de ...

97
97

Meer sportnieuws