Mannschaft afgemaakt in eigen land: "Met zijn puddingbenen"

857 stemmen
Mannschaft afgemaakt in eigen land:

Terwijl de Rode Duivels na een non-match met 0-4 wonnen van de amateurvoetballers uit San Marino, viel er elders in Europa veel meer spektakel te zien. Nederland boekte immers een bijzonder mooie zege op het veld van Duitsland: 2-4. Die Mannschaft was nochtans op een dubbele voorsprong gekomen.


In eigen land wordt de ploeg van bondscoach Joachim Löw dan ook met de grond gelijk gemaakt. Het blad Kicker zag bijvoorbeeld veel misgaan: "Er was sprake van tactische fouten en individuele missers, voorin werd de bal te weinig vastgehouden en ook de wissels konden beter. Duitsland is lang niet zo goed als de 8-0 zege op Estland misschien suggereerde." De Süddeutsche Zeitung schuift verdediger Jonathan Tah dan weer de zwartepiet toe: "Mede door zijn puddingbenen kreeg Duitsland meerdere treffers om de oren." Maar ook Löw deelt in klappen. "Het was alsof FSV Mainz 05 aantrad tegen een topclub in de Bundesliga. En dan zet Mainz in de regel agressiever druk dan Duitsland vrijdag deed tegen Nederland."

BILD gaat wel erg ver en denkt aan uitschakeling in de EK-kwalificatie: "Door deze nederlaag wordt de strijd om een EK-ticket nog spannend. De eerste tegenslag in deze voorronde komt vooral door Tah. Bij de eerste tegengoal zag hij er niet goed uit, de tweede treffer van Oranje maakte hij zelf en ook de 2-3 en 2-4 kon hij niet verhinderen." Ook Der Spiegel heeft het tot slot over een 'zwakke defensie'. "In feit had Duitsland gehoopt om zich na het debacle op het vorige WK weer tot de top van het wereldvoetbal te hijsen. Maar de 2-4-nederlaag tegen Nederland heeft alleen voor nieuwe twijfels gezorgd, vooral in de verdediging."

LEES OOK: Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Vanaken krijgt emotionele verrassing vlak voor WK-start

Terwijl de ogen van voetballiefhebbers deze avond gericht zijn op de eerste WK-opdracht van de Rode ...

46
46
Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

RSC Anderlecht start binnen een week aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Tegen dan moet er ...

140
140
"Geniaal": ex-WK-gangers oordelen over Rode Duivels

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

10
10
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

82
82
Vanaken-schok tegen Egypte? "Best mogelijke combinatie"

Bondscoach Rudi Garcia wou op zijn persbabbel daags voor de match niet in zijn kaarten laten kijken. ...

95
95
Egypte waarschuwt voor vier Duivels: "Vergeet hem niet"

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

78
78
Theate of Mechele in basis? Albert hakt knoop al door

De Rode Duivels kruisen maandagavond in Seattle de degens met Egypte. Voor de eerste groepsmatch op ...

63
63
"Niet moeien": Doku krijgt duidelijke reactie op 'bevallingsverlof'

Jérémy Doku moet dit WK dé blinkvanger worden bij de Rode Duivels. Maar door ...

242
242
Rode Duivels krijgen al eerste mokerslag voor WK-opener

Nog voor de WK-opener krijgen de Rode Duivels al een stevige waarschuwing. België wordt overal ...

318
318
Valse start Oranje: grote zondebok krijgt natie over zich heen

Voor Nederland is het WK 2026 met een valse noot van start gegaan. Tegen Japan gaf Oranje in de ...

157
157
Bibberen voor Belgen: databureaus voorspellen clash met Egypte

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

625
625
Opstelling België-Egypte: Garcia stelt één Duivel diep teleur

Het wachten is eindelijk voorbij, maandagavond trappen de Rode Duivels hun campagne op het WK 2026 ...

557
557
Ecuador vervloekt lat bij zege Ivoorkust, Zweden haalt fors uit

Ivoorkust heeft maandagnacht een gouden zaak gedaan op het WK. De Oranje Olifanten wonnen in ...

106
106
Domper voor Oranje: Eredivisie-speler bezorgt Japan nog punt

Er vielen op de eerste dagen van het WK al enkele verrassingen te noteren en ook Nederland heeft ...

89
89
Garcia verklapt één ding over opstelling Rode Duivels

Maandagavond is het eindelijk zover: dan beginnen de Rode Duivels aan hun WK. Om 21u Belgische tijd ...

161
161
'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Zijn focus zal nu volledig liggen op het WK met de Rode Duivels, maar in de aanloop naar het ...

192
192
'Done deal: Rigaux haalt eerste Belg naar Feyenoord'

Na het einde van het seizoen trok Dévy Rigaux na maar liefst zeventien jaar de deur bij Club ...

87
87
Spaans bondscoach brengt Yamal-update voor openingsmatch

Niet alleen voor de Rode Duivels, maar ook voor Spanje begint maandag het WK. La Roja geldt als de ...

25
25
'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

78
78
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

125
125
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

399
399
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

73
73
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

35
35
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

54
54
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

373
373

Meer sportnieuws