Mertens behoedt zwakke Rode Duivels voor blamage tegen voetbaldwerg

637 stemmen
Mertens behoedt zwakke Rode Duivels voor blamage tegen voetbaldwerg

Na een uiterst matige prestatie hebben de Rode Duivels met een flauwe 0-4 score gewonnen op het veld van de nummer laatst van de FIFA ranking. Vooraf werd gesproken in termen van tien doelpunten, bij de rust mocht België zich echter gelukkig prijzen dat het een strafschop cadeau kreeg om op voorsprong te komen. Uiteindelijk zorgde de invalbeurt van Mertens nog voor enige opwinding.

De Rode Duivels waren voorlopig perfect van start gegaan in de kwalificaties voor het EK met twaalf punten uit vier wedstrijden. Tegen voetbaldwerg San Marino werd niets anders dan een monsterscore verwacht, de thuisploeg stond op de laatste plaats van de FIFA-ranking, onze nationale ploeg op de eerste plek. Coach Martinez koos voorin verrassend voor Batshuayi, Lukaku zat op de bank. Achterin verving Jason Denayer de geblesseerde Kompany.
Ontstellend zwakke Belgen hebben strafschop nodig om op voorsprong te komen
De vervanger van Lukaku voorin miste al in de eerste minuut een opgelegde kans door volledig naast de bal te maaien. Wat onze Rode Duivels nadien lieten zien was bijzonder pover, San Marino kreeg halfweg de eerste periode zelfs een prima schietkans, Courtois moest zowaar redding brengen op een schot van Battistini. Er zat ontzettend weinig lijn in het spel van de bezoekers en pas iets voorbij het halfuur kreeg Batshuayi opnieuw een prima schietkans, doelman Benedettini bracht van dichtbij redding. Vlak voor de rust kwamen de Belgen alsnog op voorsprong toen Batshuayi een strafschop benutte na handspel van de onfortuinlijke Battistini in de eigen zestien meter. Met een flauwe 0-1 ging België de rust in.

België speelt ontstellend zwak tegen de voetbaldwerg uit San Marino.
Invalbeurt Mertens brengt eindelijk wat frivoliteit in spel van de Belgen
Ook na de rust begonnen de Duivels slordig met veelvuldig balverlies in de openingsfase. Tussendoor knalde Carrasco op de vuisten van de thuisdoelman. Met de inbreng van Mertens hoopte bondscoach Martinez op wat meer creativiteit en beweging en die wissel loonde al na een paar minuten toen de Napoli-speler scoorde op aangeven van Chadli. De kwieke Mertens draaide de rollen een paar minuten om toen hij de assist gaf op het doelpunt van Chadli. De Duivels geraakten eindelijk op toerental.  De heropflakkering was echter van korte duur, nadien waren er nog wel een paar kansen (Carrasco trof nog de paal) maar het spelpeil van de bezoekers was over het algemeen zwaar onder de maat. Daar kon ook de late 0-4 van Batshuayi (rake kopbal) niets aan veranderen.
Scoreverloop:
0-1 (43') Batshuayi (p), 0-2 (58') Mertens, 0-2 (63') Chadli, 0-4 (90+2') Batshuayi

LEES OOK: WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Was er een gebrek aan professionalisme vanavond?

Meest recent

Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

9
9
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

22
22
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

169
169
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

427
427
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

163
163
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

222
222
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

67
67
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

683
683
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

406
406
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

121
121
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

391
391
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

448
448
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

66
66
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

94
94
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

167
167
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

50
50
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

449
449
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

443
443
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

241
241
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

152
152
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

69
69
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

581
581
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

130
130
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

143
143

Meer sportnieuws