Mertens behoedt zwakke Rode Duivels voor blamage tegen voetbaldwerg

637
Mertens behoedt zwakke Rode Duivels voor blamage tegen voetbaldwerg

Na een uiterst matige prestatie hebben de Rode Duivels met een flauwe 0-4 score gewonnen op het veld van de nummer laatst van de FIFA ranking. Vooraf werd gesproken in termen van tien doelpunten, bij de rust mocht België zich echter gelukkig prijzen dat het een strafschop cadeau kreeg om op voorsprong te komen. Uiteindelijk zorgde de invalbeurt van Mertens nog voor enige opwinding.

De Rode Duivels waren voorlopig perfect van start gegaan in de kwalificaties voor het EK met twaalf punten uit vier wedstrijden. Tegen voetbaldwerg San Marino werd niets anders dan een monsterscore verwacht, de thuisploeg stond op de laatste plaats van de FIFA-ranking, onze nationale ploeg op de eerste plek. Coach Martinez koos voorin verrassend voor Batshuayi, Lukaku zat op de bank. Achterin verving Jason Denayer de geblesseerde Kompany.
Ontstellend zwakke Belgen hebben strafschop nodig om op voorsprong te komen
De vervanger van Lukaku voorin miste al in de eerste minuut een opgelegde kans door volledig naast de bal te maaien. Wat onze Rode Duivels nadien lieten zien was bijzonder pover, San Marino kreeg halfweg de eerste periode zelfs een prima schietkans, Courtois moest zowaar redding brengen op een schot van Battistini. Er zat ontzettend weinig lijn in het spel van de bezoekers en pas iets voorbij het halfuur kreeg Batshuayi opnieuw een prima schietkans, doelman Benedettini bracht van dichtbij redding. Vlak voor de rust kwamen de Belgen alsnog op voorsprong toen Batshuayi een strafschop benutte na handspel van de onfortuinlijke Battistini in de eigen zestien meter. Met een flauwe 0-1 ging België de rust in.

België speelt ontstellend zwak tegen de voetbaldwerg uit San Marino.
Invalbeurt Mertens brengt eindelijk wat frivoliteit in spel van de Belgen
Ook na de rust begonnen de Duivels slordig met veelvuldig balverlies in de openingsfase. Tussendoor knalde Carrasco op de vuisten van de thuisdoelman. Met de inbreng van Mertens hoopte bondscoach Martinez op wat meer creativiteit en beweging en die wissel loonde al na een paar minuten toen de Napoli-speler scoorde op aangeven van Chadli. De kwieke Mertens draaide de rollen een paar minuten om toen hij de assist gaf op het doelpunt van Chadli. De Duivels geraakten eindelijk op toerental.  De heropflakkering was echter van korte duur, nadien waren er nog wel een paar kansen (Carrasco trof nog de paal) maar het spelpeil van de bezoekers was over het algemeen zwaar onder de maat. Daar kon ook de late 0-4 van Batshuayi (rake kopbal) niets aan veranderen.
Scoreverloop:
0-1 (43') Batshuayi (p), 0-2 (58') Mertens, 0-2 (63') Chadli, 0-4 (90+2') Batshuayi

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Was er een gebrek aan professionalisme vanavond?

Meest recent

'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

2
2
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

6
6
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

9
9
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

41
41
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

20
20
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

27
27
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

7
7
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

90
90
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

86
86
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

168
168
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

176
176
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

403
403
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

342
342
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

326
326
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

47
47
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

335
335
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

90
90
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

42
42
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

166
166
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

143
143
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

88
88
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

65
65

Meer sportnieuws