Mertens behoedt zwakke Rode Duivels voor blamage tegen voetbaldwerg

637 stemmen
Mertens behoedt zwakke Rode Duivels voor blamage tegen voetbaldwerg

Na een uiterst matige prestatie hebben de Rode Duivels met een flauwe 0-4 score gewonnen op het veld van de nummer laatst van de FIFA ranking. Vooraf werd gesproken in termen van tien doelpunten, bij de rust mocht België zich echter gelukkig prijzen dat het een strafschop cadeau kreeg om op voorsprong te komen. Uiteindelijk zorgde de invalbeurt van Mertens nog voor enige opwinding.

De Rode Duivels waren voorlopig perfect van start gegaan in de kwalificaties voor het EK met twaalf punten uit vier wedstrijden. Tegen voetbaldwerg San Marino werd niets anders dan een monsterscore verwacht, de thuisploeg stond op de laatste plaats van de FIFA-ranking, onze nationale ploeg op de eerste plek. Coach Martinez koos voorin verrassend voor Batshuayi, Lukaku zat op de bank. Achterin verving Jason Denayer de geblesseerde Kompany.
Ontstellend zwakke Belgen hebben strafschop nodig om op voorsprong te komen
De vervanger van Lukaku voorin miste al in de eerste minuut een opgelegde kans door volledig naast de bal te maaien. Wat onze Rode Duivels nadien lieten zien was bijzonder pover, San Marino kreeg halfweg de eerste periode zelfs een prima schietkans, Courtois moest zowaar redding brengen op een schot van Battistini. Er zat ontzettend weinig lijn in het spel van de bezoekers en pas iets voorbij het halfuur kreeg Batshuayi opnieuw een prima schietkans, doelman Benedettini bracht van dichtbij redding. Vlak voor de rust kwamen de Belgen alsnog op voorsprong toen Batshuayi een strafschop benutte na handspel van de onfortuinlijke Battistini in de eigen zestien meter. Met een flauwe 0-1 ging België de rust in.

België speelt ontstellend zwak tegen de voetbaldwerg uit San Marino.
Invalbeurt Mertens brengt eindelijk wat frivoliteit in spel van de Belgen
Ook na de rust begonnen de Duivels slordig met veelvuldig balverlies in de openingsfase. Tussendoor knalde Carrasco op de vuisten van de thuisdoelman. Met de inbreng van Mertens hoopte bondscoach Martinez op wat meer creativiteit en beweging en die wissel loonde al na een paar minuten toen de Napoli-speler scoorde op aangeven van Chadli. De kwieke Mertens draaide de rollen een paar minuten om toen hij de assist gaf op het doelpunt van Chadli. De Duivels geraakten eindelijk op toerental.  De heropflakkering was echter van korte duur, nadien waren er nog wel een paar kansen (Carrasco trof nog de paal) maar het spelpeil van de bezoekers was over het algemeen zwaar onder de maat. Daar kon ook de late 0-4 van Batshuayi (rake kopbal) niets aan veranderen.
Scoreverloop:
0-1 (43') Batshuayi (p), 0-2 (58') Mertens, 0-2 (63') Chadli, 0-4 (90+2') Batshuayi

LEES OOK: Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Was er een gebrek aan professionalisme vanavond?

Meest recent

'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

56
56
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

18
18
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

111
111
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

59
59
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

111
111
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

268
268
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

187
187
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

474
474
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

348
348
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

391
391
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

320
320
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

131
131
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

126
126
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

56
56
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

156
156
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

371
371
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

560
560
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

95
95
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

338
338
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

467
467
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

449
449
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

382
382
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

330
330
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

289
289
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

564
564

Meer sportnieuws