Mertens behoedt zwakke Rode Duivels voor blamage tegen voetbaldwerg

door
Mertens behoedt zwakke Rode Duivels voor blamage tegen voetbaldwerg

Na een uiterst matige prestatie hebben de Rode Duivels met een flauwe 0-4 score gewonnen op het veld van de nummer laatst van de FIFA ranking. Vooraf werd gesproken in termen van tien doelpunten, bij de rust mocht België zich echter gelukkig prijzen dat het een strafschop cadeau kreeg om op voorsprong te komen. Uiteindelijk zorgde de invalbeurt van Mertens nog voor enige opwinding.

De Rode Duivels waren voorlopig perfect van start gegaan in de kwalificaties voor het EK met twaalf punten uit vier wedstrijden. Tegen voetbaldwerg San Marino werd niets anders dan een monsterscore verwacht, de thuisploeg stond op de laatste plaats van de FIFA-ranking, onze nationale ploeg op de eerste plek. Coach Martinez koos voorin verrassend voor Batshuayi, Lukaku zat op de bank. Achterin verving Jason Denayer de geblesseerde Kompany.
Ontstellend zwakke Belgen hebben strafschop nodig om op voorsprong te komen
De vervanger van Lukaku voorin miste al in de eerste minuut een opgelegde kans door volledig naast de bal te maaien. Wat onze Rode Duivels nadien lieten zien was bijzonder pover, San Marino kreeg halfweg de eerste periode zelfs een prima schietkans, Courtois moest zowaar redding brengen op een schot van Battistini. Er zat ontzettend weinig lijn in het spel van de bezoekers en pas iets voorbij het halfuur kreeg Batshuayi opnieuw een prima schietkans, doelman Benedettini bracht van dichtbij redding. Vlak voor de rust kwamen de Belgen alsnog op voorsprong toen Batshuayi een strafschop benutte na handspel van de onfortuinlijke Battistini in de eigen zestien meter. Met een flauwe 0-1 ging België de rust in.

België speelt ontstellend zwak tegen de voetbaldwerg uit San Marino.
Invalbeurt Mertens brengt eindelijk wat frivoliteit in spel van de Belgen
Ook na de rust begonnen de Duivels slordig met veelvuldig balverlies in de openingsfase. Tussendoor knalde Carrasco op de vuisten van de thuisdoelman. Met de inbreng van Mertens hoopte bondscoach Martinez op wat meer creativiteit en beweging en die wissel loonde al na een paar minuten toen de Napoli-speler scoorde op aangeven van Chadli. De kwieke Mertens draaide de rollen een paar minuten om toen hij de assist gaf op het doelpunt van Chadli. De Duivels geraakten eindelijk op toerental.  De heropflakkering was echter van korte duur, nadien waren er nog wel een paar kansen (Carrasco trof nog de paal) maar het spelpeil van de bezoekers was over het algemeen zwaar onder de maat. Daar kon ook de late 0-4 van Batshuayi (rake kopbal) niets aan veranderen.
Scoreverloop:
0-1 (43') Batshuayi (p), 0-2 (58') Mertens, 0-2 (63') Chadli, 0-4 (90+2') Batshuayi

LEES OOK: Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Was er een gebrek aan professionalisme vanavond?

Meest recent

Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

2
2
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

63
63
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

49
49
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

50
50
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

47
47
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

53
53
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

69
69
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

83
83
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

108
108
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

41
41
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

134
134
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

213
213
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

456
456
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

388
388
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

318
318
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

279
279
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

193
193
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

165
165
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

101
101
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

309
309
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

493
493
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

210
210
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

234
234
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

333
333
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

521
521

Meer sportnieuws