Mertens behoedt zwakke Rode Duivels voor blamage tegen voetbaldwerg

637
Mertens behoedt zwakke Rode Duivels voor blamage tegen voetbaldwerg

Na een uiterst matige prestatie hebben de Rode Duivels met een flauwe 0-4 score gewonnen op het veld van de nummer laatst van de FIFA ranking. Vooraf werd gesproken in termen van tien doelpunten, bij de rust mocht België zich echter gelukkig prijzen dat het een strafschop cadeau kreeg om op voorsprong te komen. Uiteindelijk zorgde de invalbeurt van Mertens nog voor enige opwinding.

De Rode Duivels waren voorlopig perfect van start gegaan in de kwalificaties voor het EK met twaalf punten uit vier wedstrijden. Tegen voetbaldwerg San Marino werd niets anders dan een monsterscore verwacht, de thuisploeg stond op de laatste plaats van de FIFA-ranking, onze nationale ploeg op de eerste plek. Coach Martinez koos voorin verrassend voor Batshuayi, Lukaku zat op de bank. Achterin verving Jason Denayer de geblesseerde Kompany.
Ontstellend zwakke Belgen hebben strafschop nodig om op voorsprong te komen
De vervanger van Lukaku voorin miste al in de eerste minuut een opgelegde kans door volledig naast de bal te maaien. Wat onze Rode Duivels nadien lieten zien was bijzonder pover, San Marino kreeg halfweg de eerste periode zelfs een prima schietkans, Courtois moest zowaar redding brengen op een schot van Battistini. Er zat ontzettend weinig lijn in het spel van de bezoekers en pas iets voorbij het halfuur kreeg Batshuayi opnieuw een prima schietkans, doelman Benedettini bracht van dichtbij redding. Vlak voor de rust kwamen de Belgen alsnog op voorsprong toen Batshuayi een strafschop benutte na handspel van de onfortuinlijke Battistini in de eigen zestien meter. Met een flauwe 0-1 ging België de rust in.

België speelt ontstellend zwak tegen de voetbaldwerg uit San Marino.
Invalbeurt Mertens brengt eindelijk wat frivoliteit in spel van de Belgen
Ook na de rust begonnen de Duivels slordig met veelvuldig balverlies in de openingsfase. Tussendoor knalde Carrasco op de vuisten van de thuisdoelman. Met de inbreng van Mertens hoopte bondscoach Martinez op wat meer creativiteit en beweging en die wissel loonde al na een paar minuten toen de Napoli-speler scoorde op aangeven van Chadli. De kwieke Mertens draaide de rollen een paar minuten om toen hij de assist gaf op het doelpunt van Chadli. De Duivels geraakten eindelijk op toerental.  De heropflakkering was echter van korte duur, nadien waren er nog wel een paar kansen (Carrasco trof nog de paal) maar het spelpeil van de bezoekers was over het algemeen zwaar onder de maat. Daar kon ook de late 0-4 van Batshuayi (rake kopbal) niets aan veranderen.
Scoreverloop:
0-1 (43') Batshuayi (p), 0-2 (58') Mertens, 0-2 (63') Chadli, 0-4 (90+2') Batshuayi

LEES OOK: Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Was er een gebrek aan professionalisme vanavond?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

2
2
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

9
9
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

28
28
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

18
18
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

56
56
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

118
118
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

34
34
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

125
125
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

37
37
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

255
255
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

51
51
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

226
226
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

165
165
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

427
427
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

301
301
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

390
390
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

329
329
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

411
411
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

207
207
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

374
374
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

392
392
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

379
379
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

224
224
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

696
696

Meer sportnieuws