Onderzoek: "Rode Duivels met migratie-achtergrond worden slechter beoordeeld"

179
Onderzoek:

De voorbije dagen was er heel wat te doen rond racisme in de voetbalwereld, nadat Romelu Lukaku afgelopen weekend oerwoudgeluiden naar het hoofd geslingerd kreeg door fans van Cagliari. De ultra's van Inter namen het vreemd genoeg op voor de Cagliari-fans, terwijl het gedrag vanuit alle andere hoeken veroordeeld werd. Ook heel wat Belgische fans toonden zich verontwaardigd, maar zij zijn mogelijk zelf niet zo onschuldig als ze zelf vermoeden.


Uit een masterscriptie van de UAntwerpen blijkt immers dat Belgische fans systematisch strenger zijn voor spelers met een immigratie-achtergrond dan voor 'witte' Belgen. "“Op de rechtstreekse vraag of ze spelers met een migratie-achtergrond anders waarderen, geven fans te kennen dat ze géén discriminerende, maar een tolerante attitude hebben ten aanzien van deze Rode Duivels", citeert Het Laatste Nieuws uit de scriptie van Luca Van Kerckhoven.

"Als je de fans dan na de wedstrijd vraagt om iedere speler een beoordelingsscore te geven, komt er een tegengestelde attitude aan het licht. Er blijkt dan wel degelijk sprake van het systematisch onderwaarderen van spelers met een migratie-achtergrond in vergelijking met de andere Duivels. Dat zou kunnen wijzen op verdoken of zelfs ‘onbewust racisme’. ’Objectieve beoordelingsscores’, die algoritmisch berekend worden op basis van handelingen die spelers stellen tijdens de wedstrijd (gescoorde doelpunten, gelukte en mislukte passes, assists...), werden vergeleken met de beoordelingsscores die de onderzochte fans na de wedstrijd aan iedere Rode Duivel gaven. De verschillen waren opmerkelijk. Uit de data die verzameld werden na België - IJsland en Zwitserland - België blijkt dat de groep Rode Duivels met een vreemde etnische origine (zoals Lukaku) systematisch slechter worden beoordeeld dan de groep Rode Duivels met een Belgische origine (zoals Kevin De Bruyne)."

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Geloof je dat er nog steeds onbewust racisme heerst ook bij Belgische fans?

Meest recent

Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

2
2
Hommeles bij Club: ware reden afwezigheid Diakhon bekend

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

144
144
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

108
108
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

677
677
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

121
121
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

13
13
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

176
176
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

9
9
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

64
64
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

244
244
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

167
167
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

118
118
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

250
250
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

115
115
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

53
53
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

129
129
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

408
408
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

117
117
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

48
48
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

273
273
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

513
513
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

115
115
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

127
127
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

91
91

Meer sportnieuws