New Rom: Hoe de Rode Duivels profiteren van Lukaku's toptransfer

797 stemmen
New Rom: Hoe de Rode Duivels profiteren van Lukaku's toptransfer

Na een mindere passage bij Manchester United wil Romelu Lukaku terug voetbalplezier ontdekken in Milaan. Antonio Conte wilde hem dolgraag in zijn team en haalde bijgevolg ook zijn slag thuis. Internazionale kon de Rode Duivel uit de handen houden van andere geïnteresseerden zoals Juventus. Maar ook Lukaku zelf koos bewust voor de voormalige Italiaanse topclub. Met Big Rom wil Internazionale terug aanknopen met de grote successen, zowel in Italië als in Europa. En dat kan alleen maar voordelen opleveren voor de Belgische nationale ploeg.

NERVEUS DEBUUT

Het Giusseppe Meazza-stadion van Internazionale zal niet afgeladen vol voor de debuutmatch van Lukaku, anderhalve week geleden tegen Lecce. Er heerste wel een enthousiaste sfeer met zo'n 64.000 supporters. Inter had alles te verliezen, een gemiste start zou nefast zijn na alle veranderingen in de zomer. De aanwezigen in Milaan zagen alvast een gretig Inter, en de uitslag mocht er ook wel zijn: 4-0.

Lukaku oogde eerst wat nerveus, wat onwennig ook. Nadat hij volledig het vertrouwen kwijt was bij Manchester United wilde hij geen slechte beurt maken tijdens zijn eerste officiële wedstrijd voor zijn nieuwe werkgever. Tijdens de eerste helft kon hij zich weinig tonen, maar zijn tweede helft mocht er zeker wel zijn. Mede door een onvolwaardige voorbereiding zakte hij aan het eind van de wedstrijd wel wat weg, maar dat is logisch gezien zijn verstoorde voorbereiding. 



DE NIEUWE ADRIANO

Met ondanks die fysieke achterstand blijft Lukaku een imposant figuur en boezemde hij zijn tegenstander toch angst in. Op bepaalde momenten zag je daardoor de achterhoede twijfelen om de juiste beslissingen te nemen - wat hen ook niet lukte. Door zijn krachtig spel en indrukwekkende fysiek gaan meteen al vergelijkingen op met een clubicoon van Inter, met name Adriano. Vooral toen de Rode Duivel zijn rechtstreekse tegenstander er met de minste problemen afliep, werd hij prompt nostalgisch vergeleken met de gewezen vedette van Inter.



Zijn maidenmatch tegen Lecce was vintage Lukaku. De robuuste aanvaller loopt niet over van de fijne techniek, maar werklust én een neus voor doelpunten heeft hij wél. Iets wat hij ook illustreerde met zijn eeste van het seizoen. Uiteraard was het 'maar' tegen Lecce, maar Big Rom liet wel een veelbelovende indruk na. De fans van de Nerazzurri houden nu al van hem. En nog voor zijn eerste officiële match, was zijn shirt al het meest verkochte in de fanshop. Geen toeval. 

SCHANDAAL IN SARDINIË

Zijn tweede competitiewedstrijd in de Serie A was buitenshuis. In Cagliari liep hij oud collega-Rode Duivel Radja Nainggolan tegen het lijf, maar Lukaku zal de wedstrijd nog lange tijd blijven herinneren door de racistische geluiden vanuit de tribunes van de Sardegna Arena. De Rode Duivel is niet het eerste slachtoffer van de Rossoblu-achterban. Spijtig genoeg gingen Moise Kean, Blaise Matuidi en Sulley Muntari hem voor.

Maar Lukaku gaf geen krimp. Hij is nochtans een emotionele ziel, maar op het veld blijft hij een ijskoude killer en gunde hij deze 'voetbalsupporters' niet het genot om op deze beledigingen en geluiden te reageren. Koelbloedig, zoals het een een echte spits betaamt, ook al betreft het een kwestie die niets met voetbal te maken heeft.



Een twintigtal minuten voor affluiten stond de stand in Sardinië nog op 1-1, toen scheidsrechter Maurizio Mariani de bal op de stip legde ten voordele van de Milanezen. Lukaku aanhoorde de oerwoud- en andere verwerpelijke geluiden op dat moment nog beter, maar hij aarzelde niet. Feilloos en overtuigend zette Lukaku de strafschop om, en het was meteen zijn tweede doelpunt voor zijn nieuwe club. Met 2 doelpunten in 2 wedstrijden vertrekt Big Rom met een gerust gemoed naar de Rode Duivels.

VOORDELEN VOOR DE RODE DUIVELS

De keuze van Lukaku om Manchester United om te ruilen voor Internazionale levert de Rode Duivels voorlopig alleen maar voordelen op. Sinds zijn aankomst in Italië herleeft Big Rom opnieuw. Weg uit het grauwe Manchester waar hij zelf het vertrouwen verloren was, de fans hem beu waren en Ole Gunnar Solskjaer liever voor Marcus Rashford koos. Al bij zijn aankomst in Milaan werd Lukaku onthaald als een held door de Inter-fans, qua vertrouwensboost kan dat wel tellen. Coach Conte had overigens maar één spits voor ogen die hij naar de club wilde halen, en dat was Lukaku. Veel liefde in een vertrouwde omgeving: dan wordt meestal het beste uit Lukaku gehaald.

Omdat Lukaku de Premier League achter zich liet en voor Internazionale koos, zal hij automatisch minder wedstrijden spelen en bijgevolg minder rap geblesseerd raken door de helse opeenstapeling van wedstrijden over Het Kanaal. Hierdoor miste de aanvaller vorig seizoen vier interlands, waaronder de zware en teleurstellende nederlaag in de Nations League tegen Zwitserland (5-2). Nu krijgt hij dus een lichter programma, het kan alleen maar deugd doen met het oog op het EK. 



PROGRESSIE

Een nog hogere doelpuntenproductie verwachten van Lukaku, zou onrealistisch zijn. Maar zijn stap naar Internazionale kan zijn prestaties alleen maar verbeteren. Want trainer Conte hanteert in Milaan namelijk een gelijkaardig systeem als bondscoach Roberto Martinez. Met drie verdedigers, twee lopende flanken (Candreva en Asamoah) en meer dan voldoende ondersteuning vanuit het middenveld, waaronder Sensi Brozovic en Vecino. Na zijn achtjarige periode in de Premier League kan Lukaku zich meer perfectioneren in het Walhalla van de voetbaltactiek. In het Calcio kan hij leren om nog sluwer, nog efficiënter en aldus een nog betere voetballer te worden.



Voor de Rode Duivels brengt een complete Lukaku alleen maar voordelen op. Met het EK 2020 in het vooruitzicht is hij momenteel die enige Belgische spits die aanspraak kan maken op een basisplaats. Zijn groeiende killergehalte en omgang met moeilijkere wedstrijdomstandigheden in Italië opent alleen maar perspectieven. Daar San Marino een maat voor niets zal worden, wordt het vooral uitkijken of Lukaku tegen Schotland zijn progressie al kan bewijzen. Wij zijn alvast benieuwd.

LEES OOK: Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Wordt Lukaku nog beter bij Internazionale?

Meest recent

Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

1
1
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

1
1
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

25
25
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

165
165
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

162
162
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

59
59
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

359
359
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

174
174
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

83
83
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

428
428
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

186
186
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

174
174
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

60
60
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

751
751
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

471
471
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

228
228
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

273
273
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

54
54
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

85
85
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

34
34
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

90
90
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

138
138
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

505
505
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

158
158
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

414
414

Meer sportnieuws