VN Ultimate Team: de 11 beste nieuwkomers in de JPL

door
VN Ultimate Team: de 11 beste nieuwkomers in de JPL

Nu de transfermarkt definitief gesloten is en de internationals weg zijn op interlandverplichting is de rust in de Jupiler Pro League helemaal weergekeerd. Tijd voor een eerste balans na een zomer die weer een heleboel nieuwe namen naar ons land bracht, waarvan we sommigen al uitgebreid aan het werk zagen terwijl anderen pas vlak voor het verstrijken van de deadline arriveerden. Wij wikten en wogen de nieuwkomers en stelden een Ultiem Elftal samen uit de verse gezichten.


Daarbij hanteerden we slechts één vuistregel: de spelers in onze ploeg mochten nog nooit eerder op het hoogste niveau in België gevoetbald hebben. Geen plaats dus voor teruggekeerde Rode Duivels als Vincent Kompany, Simon Mignolet en Steven Defour, die in het verleden al in onze competitie aantraden. Ook niet voor Mbaye Diagne, de late Brugse kaap die een tijdje terug aan Lierse en Westerlo werd uitgeleend, of Zinho Vanheusden, vorig seizoen al gehuurd door Standard. Voor deze oefening deden we louter een beroep op de échte nieuwelingen in de Jupiler Pro League, met alleen spelers die er dit jaar hun debuut vier(d)en. Zo kwamen we uit op de volgende elf namen:

DOEL: Schmidt
Club Brugge haalde deze zomer met Mignolet zonder twijfel de grootste versterking onder de lat in huis, maar de ex-doelman van Liverpool brak destijds uiteraard door bij STVV en is zo geëlimineerd voor ons team. Op Stayen leek er na de blessure van Kenny Steppe dan weer een probleem te zullen ontstaan tussen de palen, tot Daniel Schmidt zich opwierp als een prima doublure. Zijn eerste wedstrijd werd nog een nachtmerrie met een 6-0 pandoering in Brugge, al kon de Japanner zichzelf weinig verwijten. Sindsdien maakte Schmidt echter een prima indruk en hield hij de voorbije twee weken zelfs telkens de nul. Voorlopig met voorsprong de beste van de vele Aziatische nieuwkomers in Sint-Truiden.



VERDEDIGING: Chadli – Ngadeu – Deli – Gavory
Een onbekende is Nacer Chadli natuurlijk niet, maar de 56-voudige Rode Duivel trok al vlug naar Nederland en speelde zo nog nooit professioneel clubvoetbal in België. De ploeg die daar verandering in bracht was evenwel niet 'zijn' Standard, wel grote rivaal Anderlecht. Daar trad de Luikenaar zoals verwacht al eens aan op de rechtsachter, al blijft hij in de eerste plaats een winger. Toch vermoeden we dat Chadli in het systeem-Kompany wel vaker naar de backpositie zal verhuizen, waar hij ongetwijfeld ook een van de beteren in onze competitie is.

Voor de fans van KRC Genk deed ook ons centraal duo reeds voor hun aankomst in België een belletje rinkelen, want Michael Ngadeu en Simon Deli knikkerden met Slavia Praag vorig jaar de landskampioen uit de Europa League. Nu hebben ze allebei hun start bij respectievelijk AA Gent en Club Brugge niet gemist en pronkt zowel de Kameroener als de Ivoriaan zelfs al met twee treffers achter zijn naam. Ngadeu lijkt zo maar weinig last te ondervinden van zijn status als Gentse recordaankoop, Deli is nu al onmisbaar voor Philippe Clement.



De Brugse coach kreeg met Eduard Sobol en Federico Ricca ook de benodigde linksachters om zijn favoriete systeem te kunnen spelen, maar geen van hen liet al dezelfde indruk na als Nicolas Gavory. De 24-jarige Fransman kwam voor drie miljoen over van Utrecht en bewees nu al een topaanwinst te zijn voor Michel Preud’homme, die vooral zijn fysieke kwaliteiten hoog in het vaandel draagt. Met Gavory vulde Standard zo niet alleen een van de zwakke plekken in de kern op, het reef mogelijk zelfs meteen de beste linksback in de JPL binnen.

MIDDENVELD: Owusu – Hrosovsky – Vlap
Hoewel in Gent behalve Ngadeu ook de terugkeer van Sven Kums en Laurent Depoitre in de spotlichten stond arriveerde de grootste versterking misschien wel in de schaduw. Elisha Owusu werd voor niet meer dan een schamel miljoen losgeweekt bij Olympique Lyon, maar is nu al van onschatbare waarde op het nochtans stevig gestoffeerde middenveld van de Buffalo’s. In de gekende ruit speelde de jonge Fransman tot dusver alles en vormt hij het ideale tegengewicht voor Jonathan David. Een combinatie waar behalve muziek ook veel winst inzit.

Genk moest dan weer even wachten op Patrik Hrosovsky, die eerst de EL-voorronde met Viktoria Plzn mocht afwerken vooraleer af te zakken naar Limburg. Na de uitschakeling van de Tsjechen door Antwerp stuurde Felice Mazzu echter toch maar een bloemetje richting de Bosuil, want de ervaring van de Slovaak was gezien de moeizame competitiestart meer dan welkom. Dat bleek afgelopen zondag ook in Brugge, waar Hrosovsky de landskampioen na de rust nog naar een gelijkspel leidde. De ontegensprekelijke opvolger van Ruslan Malinovskyi.



De offensieve pion in onze driehoek is Michel Vlap, die samen met Samir Nasri de druk op Yari Verschaeren moet wegnemen bij Anderlecht en daar voorlopig beter in slaagt dan de ster van weleer. Op de eerste speeldag etaleerde de Nederlander zelfs meteen tweemaal zijn neus voor goals, al ging een van die treffers niet door. Sindsdien was het telkens nét niet en lukte het nieuwe nummer 10 enkel nog een omgezette strafschop, maar zijn vele infiltraties in de zestien kunnen ons zeker bekoren en werpen vroeg of laat wel weer hun vruchten af.

AANVAL: Mirallas – Berahino – Okereke
Net zoals Chadli ruilde Kevin Mirallas Standard al op 16-jarige leeftijd in voor het buitenland. Na vele omzwervingen zette de inmiddels 31-jarige aanvaller het voorbije weekend zo pas zijn eerste stapjes in het Belgische clubvoetbal, al keerde ook deze geboren Luikenaar niet terug naar Sclessin. De 60-voudige Rode Duivel, het voorbije jaar op kant geschoven door Roberto Martinez, zag namelijk meer heil in het project van het ambitieuze Antwerp. Daar hoopt Mirallas behalve zijn waarde ook het ongelijk van de bondscoach en ex-club Everton te bewijzen.

Nog iemand die uitgekotst werd door de Premier League is Saido Berahino. Het Burundese woelwater gold ooit als een groot talent, maar verspeelde zijn krediet in Engeland en moest nu in Waregem zelfs vechten voor een contract. Uiteindelijk besloot Essevee de spits dan toch vast te leggen, waarvoor het prompt bedankt werd met drie doelpunten in vier wedstrijden. Samen met Cyle Larin en Dimitri Oberlin vormt Berahino zo een te duchten voorhoede aan de Gaverbeek. En heeft Francky Dury opnieuw een mogelijke topschutter in handen.



De Gouden Stier sierde eerder dit seizoen al de rug van David Okereke, die een vliegende start nam bij Club Brugge. Hoewel de doelpuntenmachine sindsdien aan het sputteren sloeg – de Nigeriaan staat nu toch al vijf matchen droog – blijft de recordaankoop indruk maken met zijn overvloed aan kwaliteiten. Die polyvalentie dreef Okereke al een paar keer naar de flank, waar hij na de komst van Diagne misschien wel nog vaker zal belanden. Hoewel de concurrentie daar ook duur is in Brugge verdient de 21-jarige aanvaller immers altijd om te spelen.

LEES OOK: 'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

Welke veldspeler vindt u de beste aanwinst?

Meest recent

'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

6
6
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

13
13
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

22
22
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

39
39
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

54
54
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

62
62
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

290
290
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

186
186
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

52
52
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

122
122
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

262
262
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

344
344
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

121
121
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

128
128
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

186
186
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

347
347
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

76
76
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

426
426
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

313
313
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

406
406
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

510
510
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

416
416
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

128
128
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

530
530

Meer sportnieuws