VN Ultimate Team: de 11 beste nieuwkomers in de JPL

Foto: VN Ultimate Team: de 11 beste nieuwkomers in de JPL

Nu de transfermarkt definitief gesloten is en de internationals weg zijn op interlandverplichting is de rust in de Jupiler Pro League helemaal weergekeerd. Tijd voor een eerste balans na een zomer die weer een heleboel nieuwe namen naar ons land bracht, waarvan we sommigen al uitgebreid aan het werk zagen terwijl anderen pas vlak voor het verstrijken van de deadline arriveerden. Wij wikten en wogen de nieuwkomers en stelden een Ultiem Elftal samen uit de verse gezichten.

Daarbij hanteerden we slechts één vuistregel: de spelers in onze ploeg mochten nog nooit eerder op het hoogste niveau in België gevoetbald hebben. Geen plaats dus voor teruggekeerde Rode Duivels als Vincent Kompany, Simon Mignolet en Steven Defour, die in het verleden al in onze competitie aantraden. Ook niet voor Mbaye Diagne, de late Brugse kaap die een tijdje terug aan Lierse en Westerlo werd uitgeleend, of Zinho Vanheusden, vorig seizoen al gehuurd door Standard. Voor deze oefening deden we louter een beroep op de échte nieuwelingen in de Jupiler Pro League, met alleen spelers die er dit jaar hun debuut vier(d)en. Zo kwamen we uit op de volgende elf namen:

DOEL: Schmidt

Club Brugge haalde deze zomer met Mignolet zonder twijfel de grootste versterking onder de lat in huis, maar de ex-doelman van Liverpool brak destijds uiteraard door bij STVV en is zo geëlimineerd voor ons team. Op Stayen leek er na de blessure van Kenny Steppe dan weer een probleem te zullen ontstaan tussen de palen, tot Daniel Schmidt zich opwierp als een prima doublure. Zijn eerste wedstrijd werd nog een nachtmerrie met een 6-0 pandoering in Brugge, al kon de Japanner zichzelf weinig verwijten. Sindsdien maakte Schmidt echter een prima indruk en hield hij de voorbije twee weken zelfs telkens de nul. Voorlopig met voorsprong de beste van de vele Aziatische nieuwkomers in Sint-Truiden.VERDEDIGING: Chadli – Ngadeu – Deli – Gavory

Een onbekende is Nacer Chadli natuurlijk niet, maar de 56-voudige Rode Duivel trok al vlug naar Nederland en speelde zo nog nooit professioneel clubvoetbal in België. De ploeg die daar verandering in bracht was evenwel niet 'zijn' Standard, wel grote rivaal Anderlecht. Daar trad de Luikenaar zoals verwacht al eens aan op de rechtsachter, al blijft hij in de eerste plaats een winger. Toch vermoeden we dat Chadli in het systeem-Kompany wel vaker naar de backpositie zal verhuizen, waar hij ongetwijfeld ook een van de beteren in onze competitie is.

Voor de fans van KRC Genk deed ook ons centraal duo reeds voor hun aankomst in België een belletje rinkelen, want Michael Ngadeu en Simon Deli knikkerden met Slavia Praag vorig jaar de landskampioen uit de Europa League. Nu hebben ze allebei hun start bij respectievelijk AA Gent en Club Brugge niet gemist en pronkt zowel de Kameroener als de Ivoriaan zelfs al met twee treffers achter zijn naam. Ngadeu lijkt zo maar weinig last te ondervinden van zijn status als Gentse recordaankoop, Deli is nu al onmisbaar voor Philippe Clement.De Brugse coach kreeg met Eduard Sobol en Federico Ricca ook de benodigde linksachters om zijn favoriete systeem te kunnen spelen, maar geen van hen liet al dezelfde indruk na als Nicolas Gavory. De 24-jarige Fransman kwam voor drie miljoen over van Utrecht en bewees nu al een topaanwinst te zijn voor Michel Preud’homme, die vooral zijn fysieke kwaliteiten hoog in het vaandel draagt. Met Gavory vulde Standard zo niet alleen een van de zwakke plekken in de kern op, het reef mogelijk zelfs meteen de beste linksback in de JPL binnen.

MIDDENVELD: Owusu – Hrosovsky – Vlap

Hoewel in Gent behalve Ngadeu ook de terugkeer van Sven Kums en Laurent Depoitre in de spotlichten stond arriveerde de grootste versterking misschien wel in de schaduw. Elisha Owusu werd voor niet meer dan een schamel miljoen losgeweekt bij Olympique Lyon, maar is nu al van onschatbare waarde op het nochtans stevig gestoffeerde middenveld van de Buffalo’s. In de gekende ruit speelde de jonge Fransman tot dusver alles en vormt hij het ideale tegengewicht voor Jonathan David. Een combinatie waar behalve muziek ook veel winst inzit.

Genk moest dan weer even wachten op Patrik Hrosovsky, die eerst de EL-voorronde met Viktoria Plzn mocht afwerken vooraleer af te zakken naar Limburg. Na de uitschakeling van de Tsjechen door Antwerp stuurde Felice Mazzu echter toch maar een bloemetje richting de Bosuil, want de ervaring van de Slovaak was gezien de moeizame competitiestart meer dan welkom. Dat bleek afgelopen zondag ook in Brugge, waar Hrosovsky de landskampioen na de rust nog naar een gelijkspel leidde. De ontegensprekelijke opvolger van Ruslan Malinovskyi.De offensieve pion in onze driehoek is Michel Vlap, die samen met Samir Nasri de druk op Yari Verschaeren moet wegnemen bij Anderlecht en daar voorlopig beter in slaagt dan de ster van weleer. Op de eerste speeldag etaleerde de Nederlander zelfs meteen tweemaal zijn neus voor goals, al ging een van die treffers niet door. Sindsdien was het telkens nét niet en lukte het nieuwe nummer 10 enkel nog een omgezette strafschop, maar zijn vele infiltraties in de zestien kunnen ons zeker bekoren en werpen vroeg of laat wel weer hun vruchten af.

AANVAL: Mirallas – Berahino – Okereke

Net zoals Chadli ruilde Kevin Mirallas Standard al op 16-jarige leeftijd in voor het buitenland. Na vele omzwervingen zette de inmiddels 31-jarige aanvaller het voorbije weekend zo pas zijn eerste stapjes in het Belgische clubvoetbal, al keerde ook deze geboren Luikenaar niet terug naar Sclessin. De 60-voudige Rode Duivel, het voorbije jaar op kant geschoven door Roberto Martinez, zag namelijk meer heil in het project van het ambitieuze Antwerp. Daar hoopt Mirallas behalve zijn waarde ook het ongelijk van de bondscoach en ex-club Everton te bewijzen.

Nog iemand die uitgekotst werd door de Premier League is Saido Berahino. Het Burundese woelwater gold ooit als een groot talent, maar verspeelde zijn krediet in Engeland en moest nu in Waregem zelfs vechten voor een contract. Uiteindelijk besloot Essevee de spits dan toch vast te leggen, waarvoor het prompt bedankt werd met drie doelpunten in vier wedstrijden. Samen met Cyle Larin en Dimitri Oberlin vormt Berahino zo een te duchten voorhoede aan de Gaverbeek. En heeft Francky Dury opnieuw een mogelijke topschutter in handen.De Gouden Stier sierde eerder dit seizoen al de rug van David Okereke, die een vliegende start nam bij Club Brugge. Hoewel de doelpuntenmachine sindsdien aan het sputteren sloeg – de Nigeriaan staat nu toch al vijf matchen droog – blijft de recordaankoop indruk maken met zijn overvloed aan kwaliteiten. Die polyvalentie dreef Okereke al een paar keer naar de flank, waar hij na de komst van Diagne misschien wel nog vaker zal belanden. Hoewel de concurrentie daar ook duur is in Brugge verdient de 21-jarige aanvaller immers altijd om te spelen.

POLL: Welke veldspeler vindt u de beste aanwinst?

Mazzu laat zich uit over mogelijk ontslag bij KRC Genk

Van Handenhoven laat zich uit over zijn 'rol' bij mislopen Diagne

UEFA legt Antwerp en Bolat stevige straf op

Vandaag 20 September 2019

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

Pak tot 20.000 euro cash met jouw gratis voorspelling op Club-Anderlecht!

Club Brugge en RSC Anderlecht kenden voorlopig een totaal verschillend verloop van het seizoen. Maar ...

34
{insert image alt}

Nieuwe nederlaag KRC Genk kan je 9x je inzet opleveren!

Voor KRC Genk ging de campagne in de Champions League deze week met een domper van formaat van ...

25
{insert image alt}

KRC Genk en Felice Mazzu: is het vuur al uitgedoofd?

KRC Genk is ziek. De huidige landskampioen bezet momenteel pas de negende plaats in de Jupiler Pro ...

530
{insert image alt}

LEESTIP: Crisisplan Anderlecht zorgt voor héle grote vraagtekens

'In Youth We Trust'. Het woordje 'Purple' in de Anderlecht-slogan ruimde dik een jaar geleden al ...

779
{insert image alt}

Canesin zag droomtransfer afketsen: "Financiële plaatje klopte niet"

Fernando Canesin is één van de jongens die nog zeer goed zijn boterham verdient. Hij komt nog uit ...

3
{insert image alt}

Ex-fysiektrainer scherp voor Anderlecht: "Verbaasd over de manier van werken"

Gino Caen was bij RSC Anderlecht de fysiektrainer onder Hein Vanhaezebrouck en na de komst van Fred ...

39
{insert image alt}

UEFA legt Antwerp en Bolat stevige straf op

Royal Antwerp FC kende een zeer pijnlijke uitschakeling in de laatste voorronde van de Europa League ...

139
{insert image alt}

Van Handenhoven laat zich uit over zijn 'rol' bij mislopen Diagne

Gunther Van Handenhoven werd enkele weken geleden als teammanager ontslagen bij RSC Anderlecht. Er ...

180
{insert image alt}

Benson geeft de reden waarom hij KRC Genk voor Antwerp verliet

Bij Royal Antwerp FC zaten ze al een drietal maanden achter Manuel Benson en ze haalden hem ...

149
{insert image alt}

Mazzu laat zich uit over mogelijk ontslag bij KRC Genk

De druk bij KRC Genk neemt toe na de 10 op 21 en de 6-2 bij RB Salzburg. Voor de rust te bewaren ...

384
{insert image alt}

Mourinho haalt uit over geruchten: "Geen respect"

Het is crisis bij Real Madrid en dat betekent gelijk ook dat Zinédine Zidane al in verband wordt ...

89
{insert image alt}

De 11 namen: Kortrijk met Mujakic en Hornby, Vrancken start met Vranckx

KV Kortrijk en KV Mechelen openen de achtste speeldag en beide ploegen willen weer aanknopen met de ...

56
{insert image alt}

'AA Gent wil sterkhouder belonen met nieuw contract'

Bij AA Gent deden ze de afgelopen jaren veel te veel ingaande transfers en daar zaten heel wat flops ...

299
{insert image alt}

Devroe neemt het op voor vijf floptransfers bij Anderlecht: "Ik zie talent"

Zelfkritiek in het voetbal is een zeldzaam feit. Zo is ook Luc Devroe vooral kritisch voor anderen ...

297
{insert image alt}

Club doet toegift aan Zuid-Afrikaanse fans met update over Tau

Hij begon als een wervelwind aan zijn avontuur bij Club Brugge, maar de laatste weken was het stil ...

332
{insert image alt}

Anderlecht keert terug naar zijn roots: "Moeten weer één worden"

De crisis in Anderlecht wordt voorlopig alleen nog maar afgewend dankzij de fans, die geduld tonen ...

378
{insert image alt}

Mazzu over CL-debacle: "Liverpool en Napoli gaan het ook moeilijk hebben"

Het heroptreden in de Champions League zadelde Genk met een flinke kater op. De landskampioen ging ...

134
{insert image alt}

Owngoal deert Gent-verdediger niet: "Eentje om aan zijn CV toe te voegen"

Donderdag trapte na eerder de Champions League ook de Europa League zich af. De eerste speeldag werd ...

115
{insert image alt}

'Anderlecht vreest vertrek: "Hij zal er niet te lang meer rondlopen"

Sinds deze zomer zet RSC Anderlecht voluit in op de eigen jeugd. Dat was oorspronkelijk al het plan ...

498

Gisteren 19 September 2019

{insert image alt}

Sonck en Joos stellen zich ernstige vragen bij RSCA: "Onbegrijpelijk"

Anderlecht is momenteel in volle voorbereiding naar de topper van komende zondag in het Jan ...

1345
{insert image alt}

'Zidane in alle staten: Courtois en Hazard moeten scheldtirade ondergaan'

Real Madrid leed op woensdag alweer een ontluisterende nederlaag. Een Paris Saint Germain zonder ...

1619
{insert image alt}

Club komt met knappe nieuwigheid tegen Anderlecht

Zondag is er in het Jan Breydelstadion dé ultieme topper tussen Club Brugge en Anderlecht. Dat ...

2291
{insert image alt}

Imke Courtois maakt geen al te beste indruk: "Cold Fury"

Imke Courtois was vanavond te gast bij Sporza, als analiste voor de wedstrijden van Standard en AA ...

825
{insert image alt}

AA Gent swingt, maar bibbert nog naar overwinning tegen St Etienne

AA Gent wist zich via de voorrondes te plaatsen voor een nieuw avontuur in de Europa League. Dat ...

231
{insert image alt}

Buffalo’s smullen en zijn Anderlecht dankbaar: "Bedankt Kompany!"

AA Gent heeft er zijn eerste partij in de Europa League opzitten. Dat deed het thuis tegen Saint ...

1248
{insert image alt}

Bewijs: Club kreeg terecht géén penalty tegen Gala

Club Brugge speelde een meer dan degelijke openingspartij in de Champions League tegen Galatasaray, ...

1292
{insert image alt}

AA Gent-goudhaantje schittert in Europa: "Die is straks weg"

AA Gent start zijn Europa League-campagne met een thuiswedstrijd tegen Saint Etienne. Aan de rust ...

309
{insert image alt}

Karius voor zoveelste keer gruwelijk in de fout (🎥)

Loris Karius zal voor altijd herinnerd worden aan zijn enorme flaters in de finale van de Champions ...

292
{insert image alt}

Twee probleemgevallen bij Club: "Zag Leko vorig jaar al"

Club Brugge hield een puntje over aan de thuiswedstrijd tegen Galatasaray, maar dat hadden er drie ...

905
{insert image alt}

Hazard en Courtois slachtoffer van heksenjacht: "Gaat er zwaar over"

Real Madrid maakte woensdagavond geen goede beurt en verloor tijdens de openingsspeeldag van de ...

490
{insert image alt}

Europa League: Arsenal maakt statement, ook PSV en Sevilla winnen

Donderdagavond is de groepsfase van de Europa League van start gegaan. Standard zorgde voor de ...

92
{insert image alt}

Fortuinlijk Standard zorgt voor eerste Belgische zege in Europa deze week

Preud'homme heeft met Standard zijn eerste wedstrijd in de Europa League succesvol afgesloten. De ...

261
{insert image alt}

Rouche krijgt volle lading: "Wie heeft hem toch maar gescout?"

Standard opende donderdagavond zijn campagne in de Europa League met een thuiswedstrijd tegen ...

274
{insert image alt}

'Oorzaak bekend voor bankzittersstatuut Tau'

Club Brugge speelde woensdagavond 0-0-gelijk tegen Galatasaray, maar gezien het wedstrijdverloop had ...

1858