VN Ultimate Team: de 11 beste nieuwkomers in de JPL

door
VN Ultimate Team: de 11 beste nieuwkomers in de JPL

Nu de transfermarkt definitief gesloten is en de internationals weg zijn op interlandverplichting is de rust in de Jupiler Pro League helemaal weergekeerd. Tijd voor een eerste balans na een zomer die weer een heleboel nieuwe namen naar ons land bracht, waarvan we sommigen al uitgebreid aan het werk zagen terwijl anderen pas vlak voor het verstrijken van de deadline arriveerden. Wij wikten en wogen de nieuwkomers en stelden een Ultiem Elftal samen uit de verse gezichten.


Daarbij hanteerden we slechts één vuistregel: de spelers in onze ploeg mochten nog nooit eerder op het hoogste niveau in België gevoetbald hebben. Geen plaats dus voor teruggekeerde Rode Duivels als Vincent Kompany, Simon Mignolet en Steven Defour, die in het verleden al in onze competitie aantraden. Ook niet voor Mbaye Diagne, de late Brugse kaap die een tijdje terug aan Lierse en Westerlo werd uitgeleend, of Zinho Vanheusden, vorig seizoen al gehuurd door Standard. Voor deze oefening deden we louter een beroep op de échte nieuwelingen in de Jupiler Pro League, met alleen spelers die er dit jaar hun debuut vier(d)en. Zo kwamen we uit op de volgende elf namen:

DOEL: Schmidt
Club Brugge haalde deze zomer met Mignolet zonder twijfel de grootste versterking onder de lat in huis, maar de ex-doelman van Liverpool brak destijds uiteraard door bij STVV en is zo geëlimineerd voor ons team. Op Stayen leek er na de blessure van Kenny Steppe dan weer een probleem te zullen ontstaan tussen de palen, tot Daniel Schmidt zich opwierp als een prima doublure. Zijn eerste wedstrijd werd nog een nachtmerrie met een 6-0 pandoering in Brugge, al kon de Japanner zichzelf weinig verwijten. Sindsdien maakte Schmidt echter een prima indruk en hield hij de voorbije twee weken zelfs telkens de nul. Voorlopig met voorsprong de beste van de vele Aziatische nieuwkomers in Sint-Truiden.



VERDEDIGING: Chadli – Ngadeu – Deli – Gavory
Een onbekende is Nacer Chadli natuurlijk niet, maar de 56-voudige Rode Duivel trok al vlug naar Nederland en speelde zo nog nooit professioneel clubvoetbal in België. De ploeg die daar verandering in bracht was evenwel niet 'zijn' Standard, wel grote rivaal Anderlecht. Daar trad de Luikenaar zoals verwacht al eens aan op de rechtsachter, al blijft hij in de eerste plaats een winger. Toch vermoeden we dat Chadli in het systeem-Kompany wel vaker naar de backpositie zal verhuizen, waar hij ongetwijfeld ook een van de beteren in onze competitie is.

Voor de fans van KRC Genk deed ook ons centraal duo reeds voor hun aankomst in België een belletje rinkelen, want Michael Ngadeu en Simon Deli knikkerden met Slavia Praag vorig jaar de landskampioen uit de Europa League. Nu hebben ze allebei hun start bij respectievelijk AA Gent en Club Brugge niet gemist en pronkt zowel de Kameroener als de Ivoriaan zelfs al met twee treffers achter zijn naam. Ngadeu lijkt zo maar weinig last te ondervinden van zijn status als Gentse recordaankoop, Deli is nu al onmisbaar voor Philippe Clement.



De Brugse coach kreeg met Eduard Sobol en Federico Ricca ook de benodigde linksachters om zijn favoriete systeem te kunnen spelen, maar geen van hen liet al dezelfde indruk na als Nicolas Gavory. De 24-jarige Fransman kwam voor drie miljoen over van Utrecht en bewees nu al een topaanwinst te zijn voor Michel Preud’homme, die vooral zijn fysieke kwaliteiten hoog in het vaandel draagt. Met Gavory vulde Standard zo niet alleen een van de zwakke plekken in de kern op, het reef mogelijk zelfs meteen de beste linksback in de JPL binnen.

MIDDENVELD: Owusu – Hrosovsky – Vlap
Hoewel in Gent behalve Ngadeu ook de terugkeer van Sven Kums en Laurent Depoitre in de spotlichten stond arriveerde de grootste versterking misschien wel in de schaduw. Elisha Owusu werd voor niet meer dan een schamel miljoen losgeweekt bij Olympique Lyon, maar is nu al van onschatbare waarde op het nochtans stevig gestoffeerde middenveld van de Buffalo’s. In de gekende ruit speelde de jonge Fransman tot dusver alles en vormt hij het ideale tegengewicht voor Jonathan David. Een combinatie waar behalve muziek ook veel winst inzit.

Genk moest dan weer even wachten op Patrik Hrosovsky, die eerst de EL-voorronde met Viktoria Plzn mocht afwerken vooraleer af te zakken naar Limburg. Na de uitschakeling van de Tsjechen door Antwerp stuurde Felice Mazzu echter toch maar een bloemetje richting de Bosuil, want de ervaring van de Slovaak was gezien de moeizame competitiestart meer dan welkom. Dat bleek afgelopen zondag ook in Brugge, waar Hrosovsky de landskampioen na de rust nog naar een gelijkspel leidde. De ontegensprekelijke opvolger van Ruslan Malinovskyi.



De offensieve pion in onze driehoek is Michel Vlap, die samen met Samir Nasri de druk op Yari Verschaeren moet wegnemen bij Anderlecht en daar voorlopig beter in slaagt dan de ster van weleer. Op de eerste speeldag etaleerde de Nederlander zelfs meteen tweemaal zijn neus voor goals, al ging een van die treffers niet door. Sindsdien was het telkens nét niet en lukte het nieuwe nummer 10 enkel nog een omgezette strafschop, maar zijn vele infiltraties in de zestien kunnen ons zeker bekoren en werpen vroeg of laat wel weer hun vruchten af.

AANVAL: Mirallas – Berahino – Okereke
Net zoals Chadli ruilde Kevin Mirallas Standard al op 16-jarige leeftijd in voor het buitenland. Na vele omzwervingen zette de inmiddels 31-jarige aanvaller het voorbije weekend zo pas zijn eerste stapjes in het Belgische clubvoetbal, al keerde ook deze geboren Luikenaar niet terug naar Sclessin. De 60-voudige Rode Duivel, het voorbije jaar op kant geschoven door Roberto Martinez, zag namelijk meer heil in het project van het ambitieuze Antwerp. Daar hoopt Mirallas behalve zijn waarde ook het ongelijk van de bondscoach en ex-club Everton te bewijzen.

Nog iemand die uitgekotst werd door de Premier League is Saido Berahino. Het Burundese woelwater gold ooit als een groot talent, maar verspeelde zijn krediet in Engeland en moest nu in Waregem zelfs vechten voor een contract. Uiteindelijk besloot Essevee de spits dan toch vast te leggen, waarvoor het prompt bedankt werd met drie doelpunten in vier wedstrijden. Samen met Cyle Larin en Dimitri Oberlin vormt Berahino zo een te duchten voorhoede aan de Gaverbeek. En heeft Francky Dury opnieuw een mogelijke topschutter in handen.



De Gouden Stier sierde eerder dit seizoen al de rug van David Okereke, die een vliegende start nam bij Club Brugge. Hoewel de doelpuntenmachine sindsdien aan het sputteren sloeg – de Nigeriaan staat nu toch al vijf matchen droog – blijft de recordaankoop indruk maken met zijn overvloed aan kwaliteiten. Die polyvalentie dreef Okereke al een paar keer naar de flank, waar hij na de komst van Diagne misschien wel nog vaker zal belanden. Hoewel de concurrentie daar ook duur is in Brugge verdient de 21-jarige aanvaller immers altijd om te spelen.

LEES OOK: Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Welke veldspeler vindt u de beste aanwinst?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

185
185
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

14
14
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

433
433
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

38
38
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

110
110
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

56
56
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

145
145
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

53
53
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

184
184
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

241
241
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

281
281
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

489
489
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

544
544
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

306
306
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

297
297
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

270
270
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

261
261
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

134
134
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

443
443
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

422
422
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

239
239

Meer sportnieuws