VN Ultimate Team: de 11 beste nieuwkomers in de JPL

Foto: VN Ultimate Team: de 11 beste nieuwkomers in de JPL

Nu de transfermarkt definitief gesloten is en de internationals weg zijn op interlandverplichting is de rust in de Jupiler Pro League helemaal weergekeerd. Tijd voor een eerste balans na een zomer die weer een heleboel nieuwe namen naar ons land bracht, waarvan we sommigen al uitgebreid aan het werk zagen terwijl anderen pas vlak voor het verstrijken van de deadline arriveerden. Wij wikten en wogen de nieuwkomers en stelden een Ultiem Elftal samen uit de verse gezichten.

Daarbij hanteerden we slechts één vuistregel: de spelers in onze ploeg mochten nog nooit eerder op het hoogste niveau in België gevoetbald hebben. Geen plaats dus voor teruggekeerde Rode Duivels als Vincent Kompany, Simon Mignolet en Steven Defour, die in het verleden al in onze competitie aantraden. Ook niet voor Mbaye Diagne, de late Brugse kaap die een tijdje terug aan Lierse en Westerlo werd uitgeleend, of Zinho Vanheusden, vorig seizoen al gehuurd door Standard. Voor deze oefening deden we louter een beroep op de échte nieuwelingen in de Jupiler Pro League, met alleen spelers die er dit jaar hun debuut vier(d)en. Zo kwamen we uit op de volgende elf namen:

DOEL: Schmidt

Club Brugge haalde deze zomer met Mignolet zonder twijfel de grootste versterking onder de lat in huis, maar de ex-doelman van Liverpool brak destijds uiteraard door bij STVV en is zo geëlimineerd voor ons team. Op Stayen leek er na de blessure van Kenny Steppe dan weer een probleem te zullen ontstaan tussen de palen, tot Daniel Schmidt zich opwierp als een prima doublure. Zijn eerste wedstrijd werd nog een nachtmerrie met een 6-0 pandoering in Brugge, al kon de Japanner zichzelf weinig verwijten. Sindsdien maakte Schmidt echter een prima indruk en hield hij de voorbije twee weken zelfs telkens de nul. Voorlopig met voorsprong de beste van de vele Aziatische nieuwkomers in Sint-Truiden.VERDEDIGING: Chadli – Ngadeu – Deli – Gavory

Een onbekende is Nacer Chadli natuurlijk niet, maar de 56-voudige Rode Duivel trok al vlug naar Nederland en speelde zo nog nooit professioneel clubvoetbal in België. De ploeg die daar verandering in bracht was evenwel niet 'zijn' Standard, wel grote rivaal Anderlecht. Daar trad de Luikenaar zoals verwacht al eens aan op de rechtsachter, al blijft hij in de eerste plaats een winger. Toch vermoeden we dat Chadli in het systeem-Kompany wel vaker naar de backpositie zal verhuizen, waar hij ongetwijfeld ook een van de beteren in onze competitie is.

Voor de fans van KRC Genk deed ook ons centraal duo reeds voor hun aankomst in België een belletje rinkelen, want Michael Ngadeu en Simon Deli knikkerden met Slavia Praag vorig jaar de landskampioen uit de Europa League. Nu hebben ze allebei hun start bij respectievelijk AA Gent en Club Brugge niet gemist en pronkt zowel de Kameroener als de Ivoriaan zelfs al met twee treffers achter zijn naam. Ngadeu lijkt zo maar weinig last te ondervinden van zijn status als Gentse recordaankoop, Deli is nu al onmisbaar voor Philippe Clement.De Brugse coach kreeg met Eduard Sobol en Federico Ricca ook de benodigde linksachters om zijn favoriete systeem te kunnen spelen, maar geen van hen liet al dezelfde indruk na als Nicolas Gavory. De 24-jarige Fransman kwam voor drie miljoen over van Utrecht en bewees nu al een topaanwinst te zijn voor Michel Preud’homme, die vooral zijn fysieke kwaliteiten hoog in het vaandel draagt. Met Gavory vulde Standard zo niet alleen een van de zwakke plekken in de kern op, het reef mogelijk zelfs meteen de beste linksback in de JPL binnen.

MIDDENVELD: Owusu – Hrosovsky – Vlap

Hoewel in Gent behalve Ngadeu ook de terugkeer van Sven Kums en Laurent Depoitre in de spotlichten stond arriveerde de grootste versterking misschien wel in de schaduw. Elisha Owusu werd voor niet meer dan een schamel miljoen losgeweekt bij Olympique Lyon, maar is nu al van onschatbare waarde op het nochtans stevig gestoffeerde middenveld van de Buffalo’s. In de gekende ruit speelde de jonge Fransman tot dusver alles en vormt hij het ideale tegengewicht voor Jonathan David. Een combinatie waar behalve muziek ook veel winst inzit.

Genk moest dan weer even wachten op Patrik Hrosovsky, die eerst de EL-voorronde met Viktoria Plzn mocht afwerken vooraleer af te zakken naar Limburg. Na de uitschakeling van de Tsjechen door Antwerp stuurde Felice Mazzu echter toch maar een bloemetje richting de Bosuil, want de ervaring van de Slovaak was gezien de moeizame competitiestart meer dan welkom. Dat bleek afgelopen zondag ook in Brugge, waar Hrosovsky de landskampioen na de rust nog naar een gelijkspel leidde. De ontegensprekelijke opvolger van Ruslan Malinovskyi.De offensieve pion in onze driehoek is Michel Vlap, die samen met Samir Nasri de druk op Yari Verschaeren moet wegnemen bij Anderlecht en daar voorlopig beter in slaagt dan de ster van weleer. Op de eerste speeldag etaleerde de Nederlander zelfs meteen tweemaal zijn neus voor goals, al ging een van die treffers niet door. Sindsdien was het telkens nét niet en lukte het nieuwe nummer 10 enkel nog een omgezette strafschop, maar zijn vele infiltraties in de zestien kunnen ons zeker bekoren en werpen vroeg of laat wel weer hun vruchten af.

AANVAL: Mirallas – Berahino – Okereke

Net zoals Chadli ruilde Kevin Mirallas Standard al op 16-jarige leeftijd in voor het buitenland. Na vele omzwervingen zette de inmiddels 31-jarige aanvaller het voorbije weekend zo pas zijn eerste stapjes in het Belgische clubvoetbal, al keerde ook deze geboren Luikenaar niet terug naar Sclessin. De 60-voudige Rode Duivel, het voorbije jaar op kant geschoven door Roberto Martinez, zag namelijk meer heil in het project van het ambitieuze Antwerp. Daar hoopt Mirallas behalve zijn waarde ook het ongelijk van de bondscoach en ex-club Everton te bewijzen.

Nog iemand die uitgekotst werd door de Premier League is Saido Berahino. Het Burundese woelwater gold ooit als een groot talent, maar verspeelde zijn krediet in Engeland en moest nu in Waregem zelfs vechten voor een contract. Uiteindelijk besloot Essevee de spits dan toch vast te leggen, waarvoor het prompt bedankt werd met drie doelpunten in vier wedstrijden. Samen met Cyle Larin en Dimitri Oberlin vormt Berahino zo een te duchten voorhoede aan de Gaverbeek. En heeft Francky Dury opnieuw een mogelijke topschutter in handen.De Gouden Stier sierde eerder dit seizoen al de rug van David Okereke, die een vliegende start nam bij Club Brugge. Hoewel de doelpuntenmachine sindsdien aan het sputteren sloeg – de Nigeriaan staat nu toch al vijf matchen droog – blijft de recordaankoop indruk maken met zijn overvloed aan kwaliteiten. Die polyvalentie dreef Okereke al een paar keer naar de flank, waar hij na de komst van Diagne misschien wel nog vaker zal belanden. Hoewel de concurrentie daar ook duur is in Brugge verdient de 21-jarige aanvaller immers altijd om te spelen.

POLL: Welke veldspeler vindt u de beste aanwinst?

Walem ruilt U21 in voor verrassende job als bondscoach

Cercle Brugge krijgt beroerd nieuws over Van Damme

Anderlecht schrijft nog twee spelers af voor dit seizoen

Vandaag 25 Januari 2020

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

Roofe, Colassin of Dimata: wie is dé spits voor Anderlecht?

Verrassing in het Lotto Park vorig weekend. Niet Nacer Chadli maar wel de 18-jarige Antoine Colassin ...

476
{insert image alt}

De Experts: "Gent favoriet in topper, uitzeges Anderlecht en Club"

Na de bekerwedstrijden van de afgelopen dagen, is het vanaf vrijdagavond weer tijd voor ...

254
{insert image alt}

TRANSFERUURTJE 1/2: 'Nieuw miljoenenbod Club, opzienbarend plan Kompany'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in ...

103
{insert image alt}

'Anderlecht ondervindt groot struikelblok bij volgende transfer'

KV Oostende heeft bijna een nieuwe eigenaar. Volgens Het Laatste Nieuws is de overname met ...

49
{insert image alt}

Cercle Brugge krijgt beroerd nieuws over Van Damme

Triest nieuws voor Miguel Van Damme, de 26-jarige doelman van Cercle Brugge. Het Nieuwsblad meldt ...

0
{insert image alt}

MPH grijpt drastisch in: "Worden moeilijke maanden voor hem"

Bij Standard was er deze maand al heel wat transfernieuws te rapen, vooral aan uitgaande zijde. Eén ...

64
{insert image alt}

'Bölöni overweegt toch maatregel tegen Lamkel Zé'

Didier Lamkel Zé heeft donderdag een nieuw hoofdstuk bij geschreven in zijn grote fratsenboek. Het ...

86
{insert image alt}

Walem ruilt U21 in voor verrassende job als bondscoach

Johan Walem is niet langer de bondscoach van de Belgische U21. De 47-jarige Walem wordt de ...

210
{insert image alt}

Anderlecht schrijft nog twee spelers af voor dit seizoen

Komt het nog goed met Samir Nasri en Landry Dimata? In vorm zijn beide spelers een serieuze ...

117
{insert image alt}

'Guardiola heel duidelijk over transfers in januari'

Dit seizoen verspeelde Manchester City al vijf punten meer dan vorig seizoen in zijn totaliteit. ...

77
{insert image alt}

Nog geen nieuwe spits voor Club: "Waarom niet Vossen proberen?"

Adolfo Gaich, Christian Benteke, Michy Batshuayi. Club Brugge wordt bijna dagelijks gelinkt aan de ...

558
{insert image alt}

Zulte Waregem haalt eerste winterversterking binnen

Zulte Waregem roerde zich deze winter tot dusver nog niet op de transfermarkt en liet enkel een ...

64
{insert image alt}

Vercauteren maakt keuze: "Zij zullen niet meer spelen"

Franky Vercauteren trekt zondag met RSC Anderlecht naar Cercle Brugge, zijn ex-ploeg. De drie punten ...

452
{insert image alt}

EXCLUSIEF: Wisselende geluiden over Niangbo: "Salzburg geloofde niet in hem"

AA Gent haalde met Anderson Niangbo een nieuwe aanvaller in huis. De 20-jarige Nigeriaanse aanvaller ...

176
{insert image alt}

"PSV dacht aan Louis van Gaal"

Ernest Faber is er na het ontslag van Mark van Bommel niet in geslaagd om een schokeffect te ...

42
{insert image alt}

Belgische sterkhouder van AA Gent: "Maak geen kans op het EK"

Roberto Martinez heeft op het middenveld en in de aanval bijzonder veel weelde. Voor enkele ...

162
{insert image alt}

Dury spreekt duidelijke taal over nieuw contract voor Deschacht

Olivier Deschacht wordt volgende maand 39 jaar, maar de ex-speler van RSC Anderlecht en Sporting ...

448

Gisteren 24 Januari 2020

{insert image alt}

'Twee Italiaanse eersteklassers azen op Vandeputte (ex-AA Gent)'

Bij AA Gent krijgen eigen talenten amper tot geen speelkansen. Zij zoeken elders speelminuten en ...

125
{insert image alt}

Ex-talent van Club Brugge kan overstap naar Serie B maken

Bij Club Brugge is het niet makkelijk om voor een eigen talent de doorbraak te forceren binnen het ...

152
{insert image alt}

Preud'homme: "Logisch resultaat"

Standard speelde geen goede wedstrijd, maar het won wel met 2-1. Michel Preud'homme was tevreden na ...

203
{insert image alt}

Van Persie: "Kompany probeerde mij naar Anderlecht te halen"

Robin van Persie hing afgelopen zomer zijn schoenen aan de haak bij Feyenoord. De voormalige speler ...

617
{insert image alt}

Kompany: "Ik heb er helemaal geen spijt van dat ik terugkeerde"

Vincent Kompany kreeg al bakken kritiek over zich heen. De 33-jarige centrale verdediger stippelt ...

173
{insert image alt}

Dortmund wint ruim, Haaland valt in en treft twee keer raak

Borussia Dortmund heeft met 5-1 gewonnen van FC Köln en Erling Haaland mocht weer invallen. De ...

446
{insert image alt}

Lokeren en OHL houden elkaar in evenwicht

Sporting Lokeren kent zeer woelige tijden en op de dag dat het bekendmaakte dat er nieuwe Chinese ...

150
{insert image alt}

Pover Standard flikt het weer en pakt in slotfase zege tegen KV Oostende

Een pover Standard is nog maar eens door het oog van de naald gekropen. De Rouches wisten alwéér ...

204
{insert image alt}

Crasson: "Die keuze van Anderlecht moet je respecteren"

Heel wat ex-spelers van RSC Anderlecht waren al zeer kritisch voor de club, maar Bertrand Crasson ...

276
{insert image alt}

'Zulte Waregem aast op sterkhouder van STVV'

STVV zag Yohan Boli voor bijna drie miljoen euro naar Al Rayyan vertrekken en de kans bestaat dat er ...

422
{insert image alt}

Snelders weet waarom Kums slaagt bij AA Gent en flopte bij Anderlecht

AA Gent doet het zeer goed en dat is vooral te denken aan de zeer sterke aanval. Daar maakt de club ...

550
{insert image alt}

'KRC Genk kan doelman voor peulschil vastleggen'

Thomas Didillon was op weg naar Genk, maar die transfer lijkt plots af te zullen springen. ...

788
{insert image alt}

Fans van Standard brengen mooi eerbetoon aan Mpoku & co

Bij Standard namen ze deze mercato vooral afscheid van spelers en toch niet de minsten. De Rouches ...

257
{insert image alt}

Kompany lijkt één transfer uit te sluiten: "Dat heeft het verleden geleerd"

Geen enkele Belgische club heeft zoveel talent bij de jeugd rondlopen als RSC Anderlecht. Dat komt ...

595
{insert image alt}

"Van Damme heeft nog niet gebracht wat er van hem verwacht wordt"

Sporting Lokeren haalde afgelopen zomer Jelle Van Damme terug naar de club en dat onderstreepte toen ...

243