Analisten tikken Kompany op de vingers: "Dit is professioneel voetbal"

door
Analisten tikken Kompany op de vingers:

De supporters hebben er zes speeldagen op moeten wachten, maar de eerste seizoenszege van RSC Anderlecht is dan toch een feit. De Brusselaars haalden het zaterdag voor eigen volk met 1-0 van een bleek Standard. Er waren heel wat lichtpunten bij Paars-Wit, maar er zullen toch ook nog een aantal zaken gefinetuned moeten worden.


RSCA speelde opnieuw vanuit balbezit en probeerde dat veldoverwicht telkens om te zetten in doelgevaar. Maar daarbij werden wel risico's genomen in het uitvoetballen. Zo kreeg Standard enkele kansen omdat de verdedigers de bal niet wilden/mochten wegtrappen, terwijl dat nochtans de beste oplossing leek. "Je kan dat opleggen bij jeugdploegen. Waar ze acht tegen acht spelen en het niet op een doelpunt aankomt. Maar dit is professioneel voetbal, af en toe moet het ook anders", oordeelde Play Sports-presentator Karl Vannieuwkerke.

Ook analist Marc Degryse vindt het noodzakelijk om af en toe eens voor een lange bal te kiezen. Want zelfs keeper Hendrik Van Crombrugge trapte telkens kort uit. "Bij Manchester City zie je Ederson toch ook soms een bal wegkeilen. Je moet je ploeg zuurstof geven als ze onder druk staat en die bal eens vijf minuten weg zien te houden van je zestienmeter", aldus de ex-spits. "Als extreem balbezit echt niet kan, dan moet je de bal wegschoppen. Maar Van Crombrugge durft niet. Dat is niet op zijn conto te schrijven, maar op dat van Kompany. Dit is bloedgevaarlijk", besloot Jan Mulder.

LEES OOK: Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Anderlecht speelt bij momenten te naïef ...

Meest recent

'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

11
11
Jean-Marie Pfaff’s ingrijpende keuze zet Beveren op z’n kop

Het zijn intense en moeilijke jaren geweest voor Jean-Marie Pfaff. Eén van de beste ...

16
16
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Monaco'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Heel wat smaakmakers lijken na dit ...

43
43
'Real Madrid dropt in zomer stevige trainersbom'

Real Madrid beleeft een woelig seizoen. Het zette in januari Xabi Alonso alweer op straat. De ...

21
21
Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

399
399
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

271
271
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

35
35
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

276
276
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

118
118
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

335
335
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

104
104
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

160
160
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

64
64
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

253
253
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

204
204
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

151
151
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

747
747
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

336
336
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

359
359
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

910
910
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

675
675
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

432
432
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

321
321
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

937
937
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

230
230

Meer sportnieuws