Analisten tikken Kompany op de vingers: "Dit is professioneel voetbal"

1921 stemmen
Analisten tikken Kompany op de vingers:

De supporters hebben er zes speeldagen op moeten wachten, maar de eerste seizoenszege van RSC Anderlecht is dan toch een feit. De Brusselaars haalden het zaterdag voor eigen volk met 1-0 van een bleek Standard. Er waren heel wat lichtpunten bij Paars-Wit, maar er zullen toch ook nog een aantal zaken gefinetuned moeten worden.


RSCA speelde opnieuw vanuit balbezit en probeerde dat veldoverwicht telkens om te zetten in doelgevaar. Maar daarbij werden wel risico's genomen in het uitvoetballen. Zo kreeg Standard enkele kansen omdat de verdedigers de bal niet wilden/mochten wegtrappen, terwijl dat nochtans de beste oplossing leek. "Je kan dat opleggen bij jeugdploegen. Waar ze acht tegen acht spelen en het niet op een doelpunt aankomt. Maar dit is professioneel voetbal, af en toe moet het ook anders", oordeelde Play Sports-presentator Karl Vannieuwkerke.

Ook analist Marc Degryse vindt het noodzakelijk om af en toe eens voor een lange bal te kiezen. Want zelfs keeper Hendrik Van Crombrugge trapte telkens kort uit. "Bij Manchester City zie je Ederson toch ook soms een bal wegkeilen. Je moet je ploeg zuurstof geven als ze onder druk staat en die bal eens vijf minuten weg zien te houden van je zestienmeter", aldus de ex-spits. "Als extreem balbezit echt niet kan, dan moet je de bal wegschoppen. Maar Van Crombrugge durft niet. Dat is niet op zijn conto te schrijven, maar op dat van Kompany. Dit is bloedgevaarlijk", besloot Jan Mulder.

LEES OOK: Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Anderlecht speelt bij momenten te naïef ...

Meest recent

Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

73
73
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

240
240
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

75
75
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

18
18
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

187
187
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

68
68
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

62
62
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

43
43
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

335
335
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

192
192
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

233
233
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

119
119
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

155
155
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

394
394
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

285
285
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

247
247
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

207
207
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

297
297
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

236
236
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

96
96
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

562
562
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

246
246
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

411
411
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

191
191

Meer sportnieuws