Landskampioen recht de rug en vergeet om zege mee te pakken op Jan Breydel

390 stemmen
Landskampioen recht de rug en vergeet om zege mee te pakken op Jan Breydel

In een wedstrijd met twee gezichten hebben Club Brugge en Racing Genk billijk de punten gedeeld op Jan Breydel. Club voetbalde in een matige eerste helft een nipte voorsprong bij mekaar en leek na de rust door te duwen. De bezoekers namen in het laatste halfuur van de wedstrijd de regie echter resoluut in handen en kwamen meermaals dicht bij de zege.

Club Brugge en Racing Genk kregen eerder deze week goed nieuws door een aantrekkelijke poule te loten in de Champions League. Vandaag speelden beide ploegen de eerste topper van van 'Super Sunday'. De landskampioen moest voorlopig in de achtervolging op Club, dat één punt meer telde en ook een wedstrijd minder had gespeeld. Coach Mazzu koos voor exact dezelfde elf spelers die vorige week de maat namen van Anderlecht, bij de thuisploeg stonden Diatta, Tau en Okereke in de aanval.
Club neemt voorsprong tegen landskampioen in matige topper
Blauw-Zwart begon als een sneltrein aan de wedstrijd en na amper drie minuten speler knalde Okereke vanop de achterlijn tegen de paal. De bezoekers kregen nauwelijks de tijd om op adem te komen en liepen in de openingsfase achter een ongrijpbare bal aan. Iets voorbij het kwartier schoot Vormer een nieuwe kans in de handen van doelman Coucke. Racing Genk kwam nadien iets beter in de wedstrijd en dreigde op het halfuur met een voorzet-schot van Ito dat in het zijnet vloog. Beide ploegen speelden niet hun beste wedstrijd maar Club Brugge mocht wel met een voorsprong de rust in toen Deli na een knappe vrije trap van Vormer met het hoofd raak trof: 1-0 voor de thuisploeg. 

Club staat bij de rust op een 1-0 voorsprong dankzij een kopbal doelpunt van Deli.
Thuisploeg drukt door, Genk neemt nadien gezwind over
Bij de bezoekers betaalde Piotrowski het gelag voor zijn zwakke eerste helft, nieuwkomer Hrosovsky kwam in zijn plaats. Al in de eerste minuut na de rust kreeg Club een dot van een kans toen Vormer op de lat lobde. Even later gaf de Nederlander een prachtige assist op Okereke maar die faalde jammerlijk alleen voor Coucke. Blauw-Zwart was oppermachtig in de eerste tien minuten van de tweede helft en Racing Genk mocht zich gelukkig prijzen dat het nog in de wedstrijd zat. Iets voor het uur kwamen ook de bezoekers nog eens opzetten met een gekraakt schot van Paintsil die nipt naast de kooi van Mignolet vloog. Blauw-Wit had het evenwicht ondertussen hersteld en kwam via invaller Ndongala heel dicht bij de gelijkmaker, van dichtbij schoot hij nipt naast. De landskampioen kwam halfweg de tweede periode op gelijke hoogte toen Vanaken een scherp aangesneden vrije trap van Heynen voorbij zijn eigen doelman devieerde: 1-1. Plots zwalpte Club en Mignolet had een prachtige redding in huis om Samatta van de 1-2 te houden. De thuisploeg dreigde nog eens op een kwartier van het einde met een lage schuiver van Dennis, Coucke was opnieuw bij de pinken. Racing Genk rook de zege maar het was niet het dagje van Samatta vandaag, opnieuw miste de topschutter van Blauw-Wit een opgelegde kans door naast te koppen. Uiteindelijk bleef het bij een gelijkspel op Jan Breydel na een aangename tweede helft.
Scoreverloop:
1-0 (41') Deli, 1-1 (67') Vanaken (og)

LEES OOK: 'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Is dit een billijk resultaat?

Meest recent

'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

11
11
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

52
52
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

156
156
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

216
216
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

527
527
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

114
114
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

170
170
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

260
260
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

39
39
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

479
479
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

175
175
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

153
153
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

54
54
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

86
86
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

64
64
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

429
429
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

250
250
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

568
568
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

178
178
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

121
121
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

143
143
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

163
163
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

214
214
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

180
180
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

150
150

Meer sportnieuws