Landskampioen recht de rug en vergeet om zege mee te pakken op Jan Breydel

390 stemmen
Landskampioen recht de rug en vergeet om zege mee te pakken op Jan Breydel

In een wedstrijd met twee gezichten hebben Club Brugge en Racing Genk billijk de punten gedeeld op Jan Breydel. Club voetbalde in een matige eerste helft een nipte voorsprong bij mekaar en leek na de rust door te duwen. De bezoekers namen in het laatste halfuur van de wedstrijd de regie echter resoluut in handen en kwamen meermaals dicht bij de zege.

Club Brugge en Racing Genk kregen eerder deze week goed nieuws door een aantrekkelijke poule te loten in de Champions League. Vandaag speelden beide ploegen de eerste topper van van 'Super Sunday'. De landskampioen moest voorlopig in de achtervolging op Club, dat één punt meer telde en ook een wedstrijd minder had gespeeld. Coach Mazzu koos voor exact dezelfde elf spelers die vorige week de maat namen van Anderlecht, bij de thuisploeg stonden Diatta, Tau en Okereke in de aanval.
Club neemt voorsprong tegen landskampioen in matige topper
Blauw-Zwart begon als een sneltrein aan de wedstrijd en na amper drie minuten speler knalde Okereke vanop de achterlijn tegen de paal. De bezoekers kregen nauwelijks de tijd om op adem te komen en liepen in de openingsfase achter een ongrijpbare bal aan. Iets voorbij het kwartier schoot Vormer een nieuwe kans in de handen van doelman Coucke. Racing Genk kwam nadien iets beter in de wedstrijd en dreigde op het halfuur met een voorzet-schot van Ito dat in het zijnet vloog. Beide ploegen speelden niet hun beste wedstrijd maar Club Brugge mocht wel met een voorsprong de rust in toen Deli na een knappe vrije trap van Vormer met het hoofd raak trof: 1-0 voor de thuisploeg. 

Club staat bij de rust op een 1-0 voorsprong dankzij een kopbal doelpunt van Deli.
Thuisploeg drukt door, Genk neemt nadien gezwind over
Bij de bezoekers betaalde Piotrowski het gelag voor zijn zwakke eerste helft, nieuwkomer Hrosovsky kwam in zijn plaats. Al in de eerste minuut na de rust kreeg Club een dot van een kans toen Vormer op de lat lobde. Even later gaf de Nederlander een prachtige assist op Okereke maar die faalde jammerlijk alleen voor Coucke. Blauw-Zwart was oppermachtig in de eerste tien minuten van de tweede helft en Racing Genk mocht zich gelukkig prijzen dat het nog in de wedstrijd zat. Iets voor het uur kwamen ook de bezoekers nog eens opzetten met een gekraakt schot van Paintsil die nipt naast de kooi van Mignolet vloog. Blauw-Wit had het evenwicht ondertussen hersteld en kwam via invaller Ndongala heel dicht bij de gelijkmaker, van dichtbij schoot hij nipt naast. De landskampioen kwam halfweg de tweede periode op gelijke hoogte toen Vanaken een scherp aangesneden vrije trap van Heynen voorbij zijn eigen doelman devieerde: 1-1. Plots zwalpte Club en Mignolet had een prachtige redding in huis om Samatta van de 1-2 te houden. De thuisploeg dreigde nog eens op een kwartier van het einde met een lage schuiver van Dennis, Coucke was opnieuw bij de pinken. Racing Genk rook de zege maar het was niet het dagje van Samatta vandaag, opnieuw miste de topschutter van Blauw-Wit een opgelegde kans door naast te koppen. Uiteindelijk bleef het bij een gelijkspel op Jan Breydel na een aangename tweede helft.
Scoreverloop:
1-0 (41') Deli, 1-1 (67') Vanaken (og)

LEES OOK: Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Is dit een billijk resultaat?

Meest recent

Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

62
62
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

49
49
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

37
37
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

435
435
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

174
174
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

80
80
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

95
95
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

97
97
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

83
83
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

248
248
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

101
101
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

362
362
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

95
95
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

129
129
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

523
523
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

189
189
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

66
66
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

331
331
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

254
254
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

130
130
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

187
187
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

492
492
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

93
93

Meer sportnieuws